pl.news
21.2K

Drugi krok: media Franciszka zaczynają obrażać Głosicieli Ewangelii

Dzień po przekazaniu Głosicieli Ewangelii pod kuratelę Watykanu, stowarzyszone z Franciszkiem oligarchiczne media zaczęły znaną procedurę ataku.

Dziennikarka Franciszka, Franca Giansoldati (55), rozpoczęła na IlMessagero.it. 8 grudnia 2018 stała ona obok Franciszka, kiedy ten dokonywał "wizyty-niespodzianki" w gazecie należącej do rzymskiego miliardera, Francesco Caltagirony.

Teraz krzyczy: "papież traci cierpliwość", "średniowieczne tuniki", "olbrzymie anomalie", "nadużycia władzy", "kult jednostki" i "psychologiczna władza nad członkami" [jakby to mogło być problemem w Watykanie Franciszka].

Giansoldati oskarża Głosicieli o "ultraortodoksyjną wiarę", która – pozorna sprzeczność – musi być "oczyszczona ze zboczeń doktrynalnych", ale jest "w jawnej opozycji do Franciszka".

Ma ona tylko dwie skargi: film, na którym rzekomo widać "egzorcyzm wykonywany na dziecku" i pomówienie, jakoby [niektórzy] Głosiciele mówili, że "[święte] zmiany klimatu były owocem szatana".

Te dziwaczne i pojedyncze oskarżenia nie powinny wystarczyć, by objąć kuratelą zbiorowość 3000 Głosicieli.

Na marginesie: Giansoldati mówi, że komisarz będzie miał dostęp do "raczej dużego" funduszu społeczności.

#newsUlbntfczku
przeciwherezjom
Przygotowuje do ataku masę fałszywych głosicieli - proroków. To było zapowiedziane. Zaczyna się kolejny bolesny etap....
przeciwherezjom
To prawda. Heretyków nie brakuje - ale mimo tego przygotowuje - chodzi o to, by byli jak armia zgodna i mądra. Zwykle heretycy są mocno podzieleni i popełniają głupie błędy - ci są szkoleni na wysokim poziomie intelektualnym. Są przygotowywani tematycznie i fachowo - coś jak świadkowieJ. tylko na znacznie wyższym poziomie.