pl.news
43.4K

Archidiecezja wykorzystuje fałszywe imiona podczas bierzmowania transwestytów

Archidiecezja Turyńska we Włoszech wydała instrukcje odnośnie do bierzmowania transwestytów (LaNuovaBq.it, 8 kwietnia) - to bez wątpienia "niebywale pilna" sprawa. W księgach parafialnych ma widnieć …More
Archidiecezja Turyńska we Włoszech wydała instrukcje odnośnie do bierzmowania transwestytów (LaNuovaBq.it, 8 kwietnia) - to bez wątpienia "niebywale pilna" sprawa.
W księgach parafialnych ma widnieć imię dane na chrzcie świętym, a obok niego dopisane fałszywe imię kandydata z rejestru cywilnego.
Fałszywe imię nie może [jeszcze] zostać użyte na potrzeby ewentualnych ślubów kościelnych w przyszłości, pisze Archidiecezja, co nie zmienia faktu, że księża są zobowiązani do zwracania się po fałszywym imieniu podczas bierzmowania.
To nic innego niż świętokradztwo, ponieważ sakrament bierzmowania może być przyjęty wyłącznie w stanie łaski uświęcającej. Osoba zaprzeczająca swojej płci sprzeciwia się woli Bożej, a co za tym idzie, powinna okazać żal za grzech, wyspowiadać się i otrzymać rozgrzeszenie.
Bardzo rzadkie przypadki transpłciowych kandydatów do bierzmowania będą musiały poczekać do wprowadzenia zmian w życie.
Grafika: © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsRmisyppqvu
Sylwia Krycha Nowak
Puste
Anieobecny
To taki nowy test peceer...?
Patyczkiem po czole...
trio plus
Spójrzcie w oczy tej biednej dziewczynie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Przecież to nie jest dziewczyna tylko facet!