pl.news
2890

Niemiecki biskup: Kościół "może błogosławić" gejowskiemu cudzołóstwu

“Kościół może błogosławić gejowskich partnerów” powiedział emerytowany biskup pomocniczy Münster (Niemcy), Dieter Geerlings (72), w parafii św. Józefa w tym mieście 15 sierpnia. Geerlings został …More
“Kościół może błogosławić gejowskich partnerów” powiedział emerytowany biskup pomocniczy Münster (Niemcy), Dieter Geerlings (72), w parafii św. Józefa w tym mieście 15 sierpnia.
Geerlings został mianowany biskupem w 2010 przez Benedykta XVI, a w 2017 zrezygnował z powodów zdrowotnych.
Według Kirche-und-Leben.de miał on powiedzieć, że jego "opinia" nie jest zgodna z nauczaniem Kościoła [jakby ta rozbieżność nie miała większego znaczenia].
Geerlings jest przekonany, że "już teraz" można zmienić nauczanie Kościoła w sprawie [śmiertelnie grzesznego] cudzołóstwa homoseksualnego.
Elisabeth Frenke, pracownik duszpasterski, potwierdziła to, dodając, że zna księży [tak, w liczbie mnogiej], którzy "błogosławią" homoseksualistom.
To dowodzi, że Geerlings zwiódł słuchaczy, mówiąc w czasie przyszłym o tym, co już dziś jest faktem.
Grafika: Dieter Geerlings, © gemeinfrei, kathedia, CC BY-SA, #newsWevmfiqabc
przeciwherezjom
Teraz mówi: "może". Jeszcze trochę, może rok, może trzy, kilka lat i wobec kapłana, który nie zgodzi się na takie profanum sakramentu wyciągane będą ciężkie konsekwencje. I to nie tylko w Niemczech. Na całym świecie
gra-stokrotka
BRAK SLOW..... ☕ 🤨 🤦 🤮 .