pl.news
4K

Archidiecezja Goa broni "katolickich" księży czczących bożka słonia

Księża Archidiecezji Goa, prowadzonej przez Kardynała Filipe Neri Ferrão, publicznie oddawali cześć hinduskiemu bożkowi Ganesha (demon przypominający słonia).

Podczas trwającego od 31 sierpnia do 9 września Festiwalu Ganesh Chaturthi kilku księży oprowadzało parafian po kapliczkach Ganesha i odwiedzało ołtarze w prywatnych domach.

Na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Archidiecezja Goa opublikowała zdjęcia księży modlących się przed bożkiem Ganesha.

Po tym jak w Internecie posypały się gromy, Archidiecezja (ArchGoaDaman.com, 9 września) stanęła w obronie swoich pogańskich kapłanów. Ojciec Onasis D'Cruzon w swoim artykule poświęconym temu zajściu rzuca hasłami pokroju "harmonia", "pokojowa koegzystencja", czy "więzy przyjaźni" i przy okazji bezpardonowo atakuje katolików, wytykając im "fanatyzm i wprowadzanie podziałów".

D'Cruzon jawnie popiera czczenie bożków - "Jeśli przyjrzymy się z bliska modlącemu się kapłanowi ze zdjęcia, to gołym okiem widać, że nie chodzi o to, do kogo się modli, tylko za co się modli".

#newsUxrewrdbom