pl.news
1863

Nikaragua: współpraca Bractwa Piusa X z biskupem i jego diecezją

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X współpracuje z biskupem Nikaragui, o. Stefanem Freyem, austriackim przełożonym okręgu, powiedział podczas wykładu w Hohenfurth w Czechach (2 lipca). Według "Amigos de …More
Bractwo Kapłańskie św. Piusa X współpracuje z biskupem Nikaragui, o. Stefanem Freyem, austriackim przełożonym okręgu, powiedział podczas wykładu w Hohenfurth w Czechach (2 lipca).
Według "Amigos de la Fraternidad Sacerdotal San Pío X – Nikaragua" księża Bractwa odprawiają Mszę św. w parafii w miejscowości Estelí, gdzie biskupem jest salezjanin Juan Abelardo Mata Guevara (74).
Biskup mówi o sobie, że był komunistą i teologiem wyzwolenia, dopóki nie spotkał księży katolickich na kongresie w Fatimie, który doprowadził do jego nawrócenia.
Księża skontaktowali go z Bractwem, którego kapłani pozwolili mu na głoszenie misji, a nawet rekolekcje dla jego duchowieństwa. Od tego czasu niektórzy z nich zaczęli odprawiać Mszę Świętą w języku łacińskim.
Do końca swojej kadencji, biskup pragnie nawrócić swoją diecezję. Katolicy Soboru Katolickiego w Nikaragui gonią protestantów. Oficjalna liczba katolików spadła do 47%.
Kapłani Bractwa zaproponowali zwalczanie apostazji poprzez promowanie Matki Bożej …More
Miles Christi + shares this
77
FSSPX wspiera biskupa Nikaragui