Clicks5
lv.news

Summorum Pontificum: Francisks spēlējas ar uguni

Motu Proprio Summorum Pontificum, kas atbrīvoja romiešu masu, uzbrūk reakcionāri spēki, kuri vēlas atcelt vai atšķaidīt.

Paix-Liturgique.org (31. maijs) prognozē, ka nākotnē mēs varam nonākt līdzīgā situācijā, kāda bija pēc samierināšanās gadiem, "lai gan Baznīcai kā institūcijai ir sliktāki apstākļi". Tīmekļa vietne arī uzsver, ka 2021. gadā Romas rituāla katoļu skaits ir daudz, jauns, pārliecināts un veiksmīgs.

Mūsdienās Novus Ordo baznīcai nav nekā kopīga ar cieto mašīnu, kāda tā bija pirmajās desmitgadēs pēc koncila, Paix-Liturgique.org raksta: "Priesteru, reliģisko un semināristu ziņā viņa ir izžuvusi un" praktizē Katoļi kļūst arvien vecāki. "

Turklāt bīskapijām trūkst finanšu, un nesenie Kovida pasākumi lika pazust apmēram 30% ticīgo, "katolicisms ir praktiski izzudis no publiskā laukuma".

Paix-Liturgique.org atgādina par to, kas notika 1969. gadā, kad Pāvils VI mēģināja "aizliegt" tradicionālo latīņu misi: "Tridentas mises turpināja svinēt tā, it kā nekas nebūtu." Vatikāna un ASV draudi, šķēršļi, pat vajāšanas. bīskapi nestrādāja: "Priesteri un laji turpināja darīt" to, ko Baznīca vienmēr bija darījusi ", kā labprāt teica arhibīskaps Lefebvre."

Citiem vārdiem sakot: Francisks gatavojas sākt cīņu, kas uzsprāgs viņam sejā.

Attēls: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsIfqjdwhzpf