Páter John Hunwicke RIP - obeť prefekta Arthura Rocheho?

Páter John Hunwicke, oxfordský vedec, lingvista a bývalý anglikánsky farár, ktorý sa v roku 2012 stal katolíckym kňazom v Ordinariáte Panny Márie z Walsinghamu, zomrel 30. apríla po boji s rakovinou …More
Páter John Hunwicke, oxfordský vedec, lingvista a bývalý anglikánsky farár, ktorý sa v roku 2012 stal katolíckym kňazom v Ordinariáte Panny Márie z Walsinghamu, zomrel 30. apríla po boji s rakovinou pankreasu.
Od roku 2022 mu zlý zdravotný stav a srdce sťažovali chôdzu a dýchanie. Bol to veľmi vzdelaný, skutočne načúvajúci a láskavý človek, ktorý prejavoval hlbokú úctu aj svojim teologickým nepriateľom. Vo voľnom čase ho bolo možné nájsť pri čítaní klasikov a latinskej a gréckej poézie.
Tridsať rokov vyučoval latinčinu a gréčtinu. Sám seba označoval za prísneho učiteľa, ale bol aj vtipný a zábavný. Páter Hunwicke využíval svoju erudíciu na obranu rímskeho obradu. Pred zavedením neúspešného Novus Ordo sa Hunwicke naučil rímsky obrad ešte ako anglikánsky seminarista v Dome svätého Štefana v Oxforde.
Joseph Shaw, predseda Anglickej spoločnosti pre latinskú omšu, v nekrológu píše, že Hunwicke, vtedy anglikánsky farár, vstúpil do spoločnosti ako priateľ, keďže riadnymi členmi mohli byť len …More
Roberto 55
Henrich VIII. je pricina vsetkeho zla, ktore spodobilo neskor Britske Imperium...
dyk
Walsingham, pekné miesto. Bol som tam. Tam je aj mostík, cez ktorý chodil Henrich VIII. :)
jaro214
Tiež som tam bol 2x