pl.news
115.3K

W wieku 81 lat: Franciszek wysyła na emeryturę biskupa, który dopilnował, aby poganie pozostali poganami

18 listopada Franciszek zaakceptował rezygnację zeświecczonego Biskupa Lucio/Lutgera Alferta, lat 81, Wikariusza Apostolskiego Pilcomayo (43 tys katolików, 11 księży, 125 tys km kw. powierzchni), stacjonującego w Mariscal Estigarribia w Paragwaju.

Alfert przekazał swoją rezygnację w 2016, kiedy to skończył 75 lat. Do Paragwaju przybył z Niemczech w 1972 jako misjonarz OMI. Jego ciotka była osobą duchowną w Brazylii.

W Pilcomayo żyje dziesięć pierwotnych grup etnicznych, każda ze swoim własnym wyobrażeniem Boga. W rozmowie z Kirche-und-Leben.de (sierpień 2017) Alfert przyznał - "Nie mamy zamiaru nawracać ich na katolicyzm" [za to ewangelicy nawrócą ich na protestantyzm].

Alfert interesował się reformami ziemnymi, a także stawał w obronie tożsamości i wierzeń Indian, chcąc aby pozostali poganami ("aby zachowali swoją religię").

Życie parafialne jest podtrzymywane "przez wiernych". dodał. "Kiedy pojawiam się w wiosce, wpierw pytam się, co mam do zrobienia, nie ma zmiłuj".

Biskup wspomina, jak pewnego razu przyszedł odprawić nabożeństwo. "Czytanie zostało odczytane, a kazanie również dobiegło końca". Następnie, jeden z parafian powiedział: "Nasz biskup siedział tam przez kwadrans. Posłuchajmy, co ma do powiedzenia".

Nic dziwnego, że Franciszek tak długo utrzymywał Alferta na stanowisku.

Ironia historii: Zakon Marii Engelport, gdzie Alfert ukończył swój nowicjat, został porzucony przez wymierający zakon OMI w 2013 roku i obecnie stanowi Zgromadzenie Zakonne Obrządku Rzymskiego Sióstr Instytutu Chrystusa Króla.

Grafika: Screenshot, #newsHkgquycnxr


Croisade shares this
497