pl.news
1.3K

Bardzo nietypowe: biskup nie jest pod wrażeniem propagandy mediów oligarchicznych

Biskup Waterford i Lismore (iralndia), Alphonsus Cullinan (61), przeszedł w niedzielę z monstrancją ulicami Waterford. W Irlandii wszelki kult publiczny jest zakazany. Księża są zmuszeni do odprawiania mszy potajemnie.

Po tym jak Cullinan niósł krzyż w Wielki Piątek przez Waterford, został wykorzystany przez media oligarchów, donosi CatholicArena.com.

IrishExaminer.com (5 kwietnia) zabawił się w donosiciela i opublikował artykuł "Duchowny krytykuje biskupa Waterford za rzekome naruszenie zasad Covid." Ojciec Timothy Hazle wcielił się w rolę Judasza.

Używając sugestywnych pytań takich jak "Czy Kościół nadal myśli, że ma przywileje? Czy jest ponad prawem?" IrishExaminer.com insynuował, że Kościół powinien być dyskryminowany i być poddany naciskom prawnym.

9 kwietnia IrishExaminer.com wyraził oburzenie z powodu sekretarza Cullinana, który napisał w e-mailu truizm, że Światowa Organizacja Zdrowia "promuje aborcję, homoseksualizm i radykalny feminizm w dążeniu do zmniejszenia globalnej populacji".

Bardzo nietypowo dla biskupa, którego tchórzostwo jest niemal legendarne, Cullinan nie był pod wrażeniem wściekłości oligarchów. 11 kwietnia ponownie wyszedł na ulicę.

#newsIavsokwtxu