Coburg
52.1K

Slovenská republika je teroristický štát! Mária Zacharovová: "Ste sponzormi teroristických aktivít, ktoré sa dejú pod záštitou kyjevského režimu a priamo za účasti NATO na čele so Spojenými štátmi," zdôraznil diplomatka na adresu krajín aliancie.

"

SITUÁCIA NA UKRAJINE

20. OKTÓBRA 2022, 13:06

NATO sa blíži k priamemu stretu s Ruskom


UNSPLASH

Celková vojenská pomoc zo Západu Kyjevu podľa najnovších údajov už dosiahla 42,3 miliardy dolárov, z toho 28,3 miliardy v Spojených štátoch.

Počas tradičného brífingu, ktorý odvysielal kanál Russia 24 a platforma Watch , na to upozornil oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva zahraničia.

Podľa Marie Zakharovej krajiny NATO, akoby si navzájom konkurovali, naďalej pumpujú zbrane do kyjevského režimu , poskytujú spravodajské informácie, cvičia vojakov a orientujú sa na vedenie nepriateľských akcií.

Zacharovová zdôraznila, že sa tak blížia k nebezpečnej línii priameho vojenského stretu s Ruskom a nie sú len "spolupáchateľmi zločinov kyjevského režimu".

"Ste sponzormi teroristických aktivít, ktoré sa dejú pod záštitou kyjevského režimu a priamo za účasti NATO na čele so Spojenými štátmi," zdôraznil diplomat na adresu krajín aliancie.

Upozornila tiež na skutočnosť, že rozhodnutie EÚ vytvoriť misiu na vojenskú pomoc Ukrajine zvyšuje jej angažovanosť a mení EÚ na stranu konfliktu.

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram
Вести.Ru: новости, видео и фото дня - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram .

НАТО подбирается к прямому столкновению с Россией
Rosllynn
Má pravdu.
kytkatricet3
😇 😇 😇
Metod
Mária je múdra žena, lebo je Rossijanka!
forthetruth333
Rus vie a urobí poriadok v Europe,,,,