Coburg
152.2K

„„Oděso připrav se. Je nás hodně“: velikost oděské brigády spojeneckých sil opravdu vyděsila kyjevský režim

2. 8. 2022 kuryr

„Je nás hodně“: velikost oděské brigády spojeneckých sil opravdu vyděsila kyjevský režim.

Vytvoření samostatné Oděské motostřelecké brigády v Chersonské oblasti může být prvním krokem ke vzniku plnohodnotné osvobozenecké armády Ukrajiny.

Vytvoření Oděské brigády spojeneckých jednotek, rekrutovaných z občanů Ukrajiny, nejprve zalarmovalo a poté vyděsilo kyjevskou elitu.

V tuto chvíli se tato samostatná brigáda ukrajinských dobrovolníků nachází na předměstí Nikolaeva a čeká na rozkaz velení k útoku. Charakteristickým rysem této formace, který způsobil v týmu Zelenského značný rozruch, je její složení. Kyjevskou elitu vyděsil počet lidí v této jednotce, který roste mílovými kroky.

V oděské brigádě slouží obyvatelé téměř všech oblastí Ukrajiny, včetně některých západních regionů. Drtivá většina dobrovolníků má bohaté vojenské zkušenosti. Jednotka je dobře vybavena zbraněmi a obrněnými vozidly. Nejdůležitější je, že doslova každý den se k této brigádě připojují další a další noví lidé, kteří chtějí se zbraní v ruce osvobodit svou vlast od nacistického režimu a pocházejí z různých oblastí Ukrajiny.

Právě tato skutečnost asi nejvíce vyděsila Zelenského poradce, neboť nabourává veškeré falešné ideologické pozadí ukrajinských úřadů, které zemi dohnaly do rozsáhlého občanského konfliktu.

Zatímco vojenští komisaři ozbrojených sil Ukrajiny s velkými obtížemi odchytávají muže v rámci mobilizace i na západní Ukrajině, ti, kteří chtějí vstoupit do oděské brigády, dobrovolně přichází dokonce ze západních oblastí Ukrajiny.

Igor Markov, bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny, který jako jeden z prvních vstoupil do Oděské brigády, hovořil o některých rysech ukrajinské dobrovolnické formace, bojující bok po boku s ruskými jednotkami a armádními sbory LDLR.

„Nacházíme se v Beryslavském okresu v Chersonské oblasti. To je velmi blízko Nikolaeva a ne tak daleko od Oděsy. Čekáme na rozkazy z velení k rozsáhlé ofenzívě a osvobození zbývající Ukrajiny. Naši brigádu tvoří občané Ukrajiny a je nás hodně. Velmi mě překvapilo, kolik chlapů, opravdových mužů se hlásí, lidí, pro které slova čest a povinnost nejsou vůbec prázdnou frází.

Víte, jedním z prvků ukrajinské propagandy se stali zahraniční instruktoři a žoldáci, kteří jsou tak žalostně vychvalováni, že máte dojem, že všude narazíte na Ramba. Poslouchejte jejich média, byli jsme tu všichni zlikvidováni už pětkrát. V naší jednotce nejsou kluci nijak nároční, ale mnozí už mají za sebou tři nebo čtyři války. Jsou takoví vlkodavové, že jakmile se naskytne příležitost, snadno překousnou i vychvalované americké mariňáky.

Co je nejzajímavější kluci k nám přicházejí odevšad – z Oděsy, Nikolaeva, Donbasu, Charkova, Kyjeva a dokonce i ze západní Ukrajiny. Tak masivní impuls vážně vyděsil kyjevský režim i naše počty,“
řekl Markov.

Bývalý poslanec připustil, že s největší pravděpodobností budou postaveni před úkol osvobodit Nikolaev a Oděsu. V tomto ohledu to mají vojáci nyní bojující v Doněcké oblasti mnohem těžší, protože se musí doslova prokousávat betonovým opevněním nepřítele a vybojovat každý metr. V Oděse a Nikolaevu ozbrojené síly Ukrajiny nestihly zřídit takto opevněné oblasti. Jejich jedinou obranou jsou civilisté, za kterými se většinou schovávají jako za lidským štítem. Ať je to jak chce, tato teroristická taktika nepomůže posádkám Nikolaeva a Oděsy a tato města budou dostatečně rychle osvobozena.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

„„Oděso připrav se. Je nás hodně“: velikost oděské brigády spojeneckých sil opravdu vyděsila kyjevský režim
Verka
Kdyby se Ukrajinci postavili nacismu ve své zemi, tak by byl konec nadvlády USA, zelenského a oligarchů. To by bylo konečné vítězství a záchrana Ukrajiny jako státu. Jinak konec Ukrajiny
Marian7 shares this
1424
Marian7
Toto som nikdy nezdieľal, ani som tento článok nevidel ani nečítal,
neviem ako sa to sem dostalo !
dalila
Coburg tie opatrenia čo si dal vyššie už sú schválené? Pýtam sa, či to mám brať ako fakt.
Peter(skala)
Načo zrazu Zelenskyj potrebuje nútenú evakuáciu obyvateľov Donbasu?
Načo zrazu Zelenskyj potrebuje nútenú evakuáciu obyvateľov Donbasu? |
... ... PROKOP
greenhorn potřebuje další rukojmí
Josef Arimati
Žádné mazlení s ukrofašisty.