pl.news
1863

Nikaragua: współpraca Bractwa Piusa X z biskupem i jego diecezją

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X współpracuje z biskupem Nikaragui, o. Stefanem Freyem, austriackim przełożonym okręgu, powiedział podczas wykładu w Hohenfurth w Czechach (2 lipca).

Według "Amigos de la Fraternidad Sacerdotal San Pío X – Nikaragua" księża Bractwa odprawiają Mszę św. w parafii w miejscowości Estelí, gdzie biskupem jest salezjanin Juan Abelardo Mata Guevara (74).

Biskup mówi o sobie, że był komunistą i teologiem wyzwolenia, dopóki nie spotkał księży katolickich na kongresie w Fatimie, który doprowadził do jego nawrócenia.

Księża skontaktowali go z Bractwem, którego kapłani pozwolili mu na głoszenie misji, a nawet rekolekcje dla jego duchowieństwa. Od tego czasu niektórzy z nich zaczęli odprawiać Mszę Świętą w języku łacińskim.

Do końca swojej kadencji, biskup pragnie nawrócić swoją diecezję. Katolicy Soboru Katolickiego w Nikaragui gonią protestantów. Oficjalna liczba katolików spadła do 47%.

Kapłani Bractwa zaproponowali zwalczanie apostazji poprzez promowanie Matki Bożej. Rozdawali ulotki maryjne, zwłaszcza byłym katolikom. Po takiej kampanii zgłosił się pewien ksiądz: "Zadziałało; praktycznie wszyscy wrócili."

Biskup powiedział księżom, że na spotkaniach Konferencji Episkopatu powraca kwestia upadku katolików. Jest on jedynym, który może powiedzieć: "Nic nie upadło. Wręcz przeciwnie, ludzie wracają."

#newsVlfvywimwm

05:04
Miles Christi + shares this
77
FSSPX wspiera biskupa Nikaragui