pl.news
23.9K

Kolejna ofiara Franciszka: Biskup podziemia zmuszony do zdrady

Biskup podziemia Yujiang, John Peng Weizhao, lat 56, został nominowany na stanowisko krajowego biskupa pomocniczego Jiangxi. Peng przyjął święcenia kapłańskie w 1989, a biskupie w 2014 potajemnie za …More
Biskup podziemia Yujiang, John Peng Weizhao, lat 56, został nominowany na stanowisko krajowego biskupa pomocniczego Jiangxi.
Peng przyjął święcenia kapłańskie w 1989, a biskupie w 2014 potajemnie za przyzwoleniem Franciszka. W tym samym roku aresztowano go na kilka miesięcy.
22 września Peng powiedział swoim podwładnym, że rezygnuje z funkcji Biskupa Yujiang, ponieważ zgodził się objąć stanowisko biskupa krajowego w związku z planowanym scaleniem jego diecezji z Diecezją Jiangxi.
W ceremonii zaprzysiężenia Penga, odprawionej przez Biskupa Krajowego, Jana Chrzciciela Li Suguanga, wiceprzewodniczącego episkopatu Chin, udział wzięło ponad 200 ludzi.
Peng odczytał przysięgę, która zobowiązała go do "obrony niezależności i samorządności kościołów" oraz do "aktywnego działania na rzecz adaptacji katolicyzmu do społeczeństwa socjalistycznego" - innymi słowy do procesu, przez który przeszła już większość biskupów Novus Ordo.
AsiaNews.it podkreśla, że Peng znalazł się pod "niebywałą presją" [ze …More
Posoborowe absurdy
To najgorsza zdrada - Zdrada Jezusa przez Watykan >> Anty Kościół coraz wyraźniejszy. Protestant nawraca katolików?. Dzieje…
Walczyć o prawdę
Judasze są wśród nas. Im wyższy szczebel tym ich jest więcej.