uk.news
19

Відомий єзуїт розповів, чому єзуїти занепадають

Єзуїти перебувають у "глибокому занепаді", пише о. Хуліо Фернандес Течера SJ, 57 років, ректор Католицького університету Уругваю, в одинадцятисторінковому дослідженні, датованому 22 квітня і вперше поширеному серед єзуїтів 18 травня. Основні тези.

- З кожним роком на Заході погіршується ситуація зі вступом до єзуїтського ордену.

- Багато членів залишають орден.

- Один друг розповів Фернандесу, що в його провінції за останні десять років було 72 послушника, в той час як за той же період 71 єзуїт покинув Товариство.

- 314 послушників приєдналися до єзуїтів у 2023 році, тоді як 319 єзуїтів померли.

- В даний час єзуїтів налічується 13 995, але через кілька років Товариство Ісуса зникне з кількох європейських країн і буде незначним в інших країнах Європи, Америки та Океанії.

- Африка - єдиний континент, де єзуїти зростають.

- З 2013 року єзуїти втратили понад 3 000 членів.

- "Проблема не тільки в тому, що багато членів ордену помирає і мало хто вступає, але і в тому, що ми не знаємо, як утримати багатьох з тих, хто вступає".

- Отець Фернандес відкидає міф про те, що "секуляризоване суспільство, мінливі часи і тисяча інших виправдань" є причиною відсутності покликань [причиною є секуляризація єзуїтів].

- Бачення Генеральної доповіді єзуїтів 2023 року "цілком може бути світоглядом світського аналітичного центру, пов'язаного з лівою політичною партією".

- У Генеральній доповіді немає надприродного або трансцендентного світогляду, який можна було б очікувати від релігійного, апостольського і священичого ордену.

- У всій Генеральній доповіді, яка налічує понад 24 000 слів, жодного разу не з'являється слово "священик", а "священство" - лише двічі, і то лише для того, щоб розрізнити священство в Товаристві та єпархіальне священство".

- "У сучасному житті єзуїтського служіння, в документах, які публікуються, і вказівках, які даються, є багато ознак, які створюють враження, що ми перебуваємо в громадській організації, а не в релігійному ордені".

- Товариство Ісуса "перебуває в глибокому занепаді", але воно не хоче цього знати: "Воно хоче вірити, що такою є ситуація всіх інших реальностей Церкви, які його оточують, і що, отже, так і має бути".

- "Лідери воліють підтримувати фікцію, що справи йдуть добре, замість того, щоб ризикнути визнати релігійний і апостольський занепад суспільства".

Переклад зі штучним інтелектом