csk.news
7581

Slabí talianski biskupi nechávajú štát aby im diktoval

Talianska vláda „povolila“ obnoviť verejné omše dňa 18. mája, hoci nemá právnu právomoc rozhodovať o týchto veciach, avšak biskupi sa za Cirkev nestavajú.

Budú uvalené obmedzenia na počet zúčastnených. Najhoršie: Kňazi musia nosiť jednorázové rukavice a masky, aj keď dotýkanie sa Svätého Tela rukavicami je svätokrádež. Veriaci musia nosiť masky.

Vstup do kostolov musí byť regulovaný a obmedzený. Svätená voda sa má nahradiť dezinfekciou. Spievanie je zrušené.

Nezákonný dekrét sa predkladá ako „dohoda“ medzi biskupmi, predsedom vlády a ministrom vnútra.

Podobné obmedzenia, ktoré znemožňujú prijateľné slávenie omše, sa v súčasnosti uplatňujú na celom svete.

V Taliansku zomrelo na koronavírus menej ako 300 ľudí mladších ako 50 rokov - 99% z nich so sprievodnými chorobami. V tej istej vekovej skupine zomrelo viac ľudí na chrípku.

Obrázok: massexplained.com, #newsGmbypsfhgb

apredsasatoci
Naozaj je jedno aké je tvoje, či moje prianie, či prianie kohokoľvek. Čo ma spoločne zdvíhanie rúk s Eucharistiu? Tvoja logika nemá logiku!!!
Mimochodom cirkev nepodlieha štátu. Cirkev je samostatná jednotka. Si nevedel?
Pápež Sixtus I. bol pápežom v rokoch 115 – 125. Zakázal laikom dotýkať sa posvätných nádob,takže je všeobecne podložený predpoklad, že im aj zakázal dotýkať sa svätej …More
Naozaj je jedno aké je tvoje, či moje prianie, či prianie kohokoľvek. Čo ma spoločne zdvíhanie rúk s Eucharistiu? Tvoja logika nemá logiku!!!
Mimochodom cirkev nepodlieha štátu. Cirkev je samostatná jednotka. Si nevedel?

Pápež Sixtus I. bol pápežom v rokoch 115 – 125. Zakázal laikom dotýkať sa posvätných nádob,takže je všeobecne podložený predpoklad, že im aj zakázal dotýkať sa svätej Eucharistie.

Svätý Eutychián, pápež v rokoch 275 – 283, zakázal laikom niesť Eucharistiu chorým z toho dôvodu, aby sa nedotykali Eucharistie rukami.

Koncil v Zaragoze z roku 380 vydal exkomunikáciu voči tým, ktorí si dovolili zaobchádzať s najsvätejšou Eucharistiou ako v čase prenasledovania, v čase, keď - ako sme už povedali – sa mohli aj laici ocitnúťv nevyhnutnosti dotknúť sa jej vlastnými rukami.

Sv. Inocent I. od roku 404 nariadil obrad sv. prijímania iba na jazyk. V liste Decenziovi, biskupovi Gubbia, z roku 416, ktorý ho požiadal o smernice týkajúce sa rímskej liturgie, ktorú mal v úmysle prijať, odpovedal potvrdzujúc pre všetkých povinnosť rešpektovať v tomto ohľade tradíciu rímskej Cirkvi, pretože ona pochádza od samotného Petra, prvého pápeža. Ten istý sv. Inocent I. – ako sme práve povedali – od roku 404 nariadil obrad sv. prijímania iba na jazyk.

Sv. Gregor Veľký rozpráva, že sv. Agapitus, pápež v rokoch 535 až 536, počas pobytu v Konštantínopole uzdravil hluchonemého vo chvíli, keď „mu vložil Telo Pána do úst“, teda Eucharistia sa podávala priamo do úst.
dyk
dyk
Áno. Máš pravdu. Vtedy však nemali ani poňatia o vírusoch, bunkách, atómoch a nemuseli si mačať kňazi ruky do dezinfekčného prostriedku ako dnes. Vedeli len, že keď naleješ víno na ranu, tak tá sa lepšie hojí. Nemali šajnu o tom, že v rane je infekcia a alkohol vo víne ju dezinfikuje. V tých časoch mali časté hnačky a rôzne tráviace problémy. Naozaj by som nechcel žiť v tých časoch a ďakujem …More
Áno. Máš pravdu. Vtedy však nemali ani poňatia o vírusoch, bunkách, atómoch a nemuseli si mačať kňazi ruky do dezinfekčného prostriedku ako dnes. Vedeli len, že keď naleješ víno na ranu, tak tá sa lepšie hojí. Nemali šajnu o tom, že v rane je infekcia a alkohol vo víne ju dezinfikuje. V tých časoch mali časté hnačky a rôzne tráviace problémy. Naozaj by som nechcel žiť v tých časoch a ďakujem Bohu aj za dezinfekčný prostriedok, ale i jeho prehnamé použitie je škodlivé pre toho, čo to používa a do toho ženiete v dnešných časoch kňazov.
apredsasatoci
Dezinfikovať, nosiť rušký, dať sa ockovat, ..... propagujú politici, médiá.
Lekari hovoria: Ľudia neblaznite! Nenoste rusky. Vydychujete CO2 a potom ho opäť vdychujete. Poškodzujete si zdravie.
Koronavirus je nanočastica, ktorá sa dostane nie len cez rúšku, ale aj respirator.
Na chrípku ochorie 100 ľudí. 15 zomrie.
Na koronu ochorie 100 ľudí. 11 zomrie.
Už Louis Pastier za svojho života tvrdil …More
Dezinfikovať, nosiť rušký, dať sa ockovat, ..... propagujú politici, médiá.
Lekari hovoria: Ľudia neblaznite! Nenoste rusky. Vydychujete CO2 a potom ho opäť vdychujete. Poškodzujete si zdravie.
Koronavirus je nanočastica, ktorá sa dostane nie len cez rúšku, ale aj respirator.
Na chrípku ochorie 100 ľudí. 15 zomrie.
Na koronu ochorie 100 ľudí. 11 zomrie.
Už Louis Pastier za svojho života tvrdil, že človek potrebuje víry a baktérie, aby si trénoval, neustále obnovovať imunitný systém. V opačnom prípade zomrie.
Ešte stále nechápeš? Si tarbavy srdcom? :)

Pýtam sa: Prečo poslúchas politikov a nie lekárov? Keď pôjdeš na operáciu srdca, dáš sa Matovicovi, či lekárovi operovať?
ľubica
ano, nič ine len Dan 12 kapitola sa naplna, a ti ktorí by to mali spoznať, maju oči zalepené páskou presne ako pred narodenim Krista, jeruzelem netušil že pár km od neho sa má narodiť Kráľ ćelého sveta...tak aj teraz vatikan a jeho dcery po celom svete netušia že je pred nami prípravna faza pre noveho krála antikrista,,,, my sme v tejto pripravnej faze a mali by sme byt upozornovani pastiermi …More
ano, nič ine len Dan 12 kapitola sa naplna, a ti ktorí by to mali spoznať, maju oči zalepené páskou presne ako pred narodenim Krista, jeruzelem netušil že pár km od neho sa má narodiť Kráľ ćelého sveta...tak aj teraz vatikan a jeho dcery po celom svete netušia že je pred nami prípravna faza pre noveho krála antikrista,,,, my sme v tejto pripravnej faze a mali by sme byt upozornovani pastiermi ako ju dobre zvladnut, nemat strach a vyznavat vieru.... kolko ludi nepozna co sa pomaly ale isto začína... a nie su varovani, lebo pastieri zaspali, nosia ruška, dezinfikuju sa.... počas KALVARIE KEDY KRISTUS ZOMIERA ROBIA TOTO DO NEBA VOLAJUCE DIVADLO...
Roberto 55
Ten saso (inac ho skutocne nemozem nazvat), ktory je biskup by mal poznat katolicku vieru a liturgiu v prvom rade. Dotykat sa Pana Jezisa v gumovych rukaviciach a z maskou na tvari - to je skutocna parodia na sv. omsu, nehovoriac o obrovskej hostii (mozno zo znizenim obsahom lepku aby nebodaj niektori postihnuti peknoveriaci nedostali sok). Je to jednoducho neplatne ! Je to dosledok totalneho …More
Ten saso (inac ho skutocne nemozem nazvat), ktory je biskup by mal poznat katolicku vieru a liturgiu v prvom rade. Dotykat sa Pana Jezisa v gumovych rukaviciach a z maskou na tvari - to je skutocna parodia na sv. omsu, nehovoriac o obrovskej hostii (mozno zo znizenim obsahom lepku aby nebodaj niektori postihnuti peknoveriaci nedostali sok). Je to jednoducho neplatne ! Je to dosledok totalneho nepoznania katolickej viery a to je biskup. Co potom ostatni, vzdy stastni a "bezhriesni" peknoveriaci "katolici", ktori sa tohoto "bozieho hodu" zucastnuju?
apredsasatoci
Kde nie je VIERA, tam nie je ani DUCH SVÄTÝ.
PetraB
Jistěže v takových kostelích už dávno - po satanské amazonské synodě - Pán není! Protože není proměňováno! A jak jinak to mají lidi pochopit? To si vážně myslí, že v takovém kostele se mohou setkat s Pánem Ježíšem??? Vážně si někdo myslí, že se Pán Ježíš nechá takhle urážet, aby byl proměňován a ve svatostánku takového bezbožného kostela???!