pl.news
24.2K

Franciszek promuje kolejną skompromitowaną postać

Franciszek wyznaczył 67-letniego Arcybiskupa Claudio Gugerottiego, który to dotychczas pełnił rolę Nuncjusza na Wielką Brytanię, na Prefekta Dykasterii ds. Kościołów Wschodu.

W książce Via col vento in Vaticano [Przeminęło z Wiatrem w Watykanie] [1998], poświęconej watykańskim skandalom i napisanej przez grupę autorów określaną jako I Millenari, Gugerotti pojawia się pod pseudonimem "stambecco", służalczy karierowicz. Książka rozeszła się w nakładzie 100 tys kopii tylko w pierwszych trzech tygodniach.

W 1999 emerytowany Jego Eminencja, Luigi Marinelli (✝2000), potwierdził swój udział w tworzeniu 288-stronicowej książki. "I Millenari" to anagram dla Marinelli. Jego Eminencja wspominał o dziewięciu lub dziesięciu współautorach i wyjaśnił, że książka nie poddaje w wątpliwość świętości Chrystusa ani samego Kościoła, tylko podkreśla - "Watykan tworzą ludzie, którzy jak ja sam, są niedoskonali".

Wszystkie główne postacie książki występują pod pseudonimami zaczerpniętymi z powieści "Przeminęło z Wiatrem" napisanej przez Margaret Mitchell w 1936. W gronie zidentyfikowanych osób znalazł się Kardynał Achille Silvestrini (✝2019), były przełożony Martinelliniego w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, a także homoseksualista i ojciec chrzestny Mafii Saint Gall.

Silvestrini uczynił Gugerottiego podsekretarzem Kongregacji ds. Kościołów Wschodu w 1997.

Wspomniana książka opisuje nepotyzm, homoseksualne skandale, korupcję i satanizm w Watykanie. Są tam smaczki takie jak: biskup szantażowany przez nieślubną córkę; niejasności narosłe wokół śmierci Jana Pawła I; msze satanistyczne odprawiane w Watykanie z zakapturzonymi uczestnikami rozebranymi od pasa w dół; romans pomiędzy dwoma młodymi kapłanami w nuncjaturze w szwajcarskim Bernie, gdzie obaj zostali przywróceni do pełnienia obowiązków.

W czerwcu 2022 Gugerotti odprawiał Boże Ciało Obrządku Novus Ordo po łacinie, były kadzidła, dzwonki i dwóch diakonów u jego boku - wszystko wyglądało jak Obrządek Rzymski (Zdjęcia od Mazur poniżej).

Grafika: © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsNyrshfgnmr


jac05
Panie Boże, kiedy skończy się czas jałowych kapłanów-książąt, którym inni muszą służyć ? Którzy muszą mieć wszystko co najlepsze - ubranie, szaty, jedzenie, napoje, alkohole, samochody, apartamenty i ich wyposażenie, którzy pysznią się wiedzą o Bogu ale żadnego znaku ani cudu nie potrafią zdziałać bo nie mają wiary do tego potrzebnej, a jakby coś zatrutego zjedli to by pomarli.