pl.news
23.5K

Caritas Internationalis: Więcej bałaganu w Watykanie Franciszka

22 listopada narzucając komisarza, Franciszek skrócił o głowę międzynarodową organizację humanitarną Caritas Internationalis (CI), konfederację obejmującą 162 katolickie organizacje charytatywne w ponad 200 krajach.

• W trakcie "niezależnej komisji" z 2022 przeprowadzonej przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka oceniono organizację oraz atmosferę pracy w Caritas Internationalis.

• Komisja odkryła "marazm wśród pracowników", słabego "ducha pracy zespołowej" oraz złe "morale", aczkolwiek nie natrafiano na żadne niedopatrzenia natury administracyjnej ani skandale seksualne.

• Wskutek kontroli Franciszek narzuca menadżera w osobie Piera Francesco Pinelliego, lat 59, który to był jednym z członków wspomnianej "niezależnej komisji". Będzie towarzyszyć mu Hiszpan Maria Amparo Alonso Escobar. Para zarządców zapewni "przywództwo oparte na współczuciu".

• Osobą odpowiedzialną za cały bałagan jest Kardynał Tagle, Przewodniczący CI od maja 2015.

• Od 2019 rolę Dyrektora Generalnego Caritas Internationalis pełnił Hindus Aloysius John i wszystko wskazuje na to, że żle dogadywał się z podwładnymi.

• Od maja 2015 skarbnikiem był Austriak Alexander Bodmann, lat 50, którego to wybrano na kolejną kadencję w 2019.

Grafika: Aloysius John, #newsLfidogwcuu
Andre Ob
Super katecheza o. Pelaniwskiego o Bergoglio i sytuacji w Kościele. Polecam na otworzenie oczu. o. Augustyn Pelanowski - Co się zdarzyło w Gibea (cykl nagrań cz. 8/11)