ertds
1181.8K

Episkopat ruga księży i świeckich! Dlaczego nie z katolewicy? || Na straży - PCh24.pl - Prawa Strona …

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany …
jac05 shares this
30
Po tym jak w lewym kierunku, na otwarty ocean pełen wrogich okrętów płynie papieski okręt z kapitanem Franciszkiem, którego załoga nie napomina, widać jak spełni się wkrótce niechybnie proroctwo św. Jana Bosco. Mędrcy kierujący łodzią piotrową uważający jedynie własną rację, własny rozum za słuszny, spowodują ogromną katastrofę Kościoła, słuchając człowieka, jakichś nauk ziemskich a nie Boga …More
Po tym jak w lewym kierunku, na otwarty ocean pełen wrogich okrętów płynie papieski okręt z kapitanem Franciszkiem, którego załoga nie napomina, widać jak spełni się wkrótce niechybnie proroctwo św. Jana Bosco. Mędrcy kierujący łodzią piotrową uważający jedynie własną rację, własny rozum za słuszny, spowodują ogromną katastrofę Kościoła, słuchając człowieka, jakichś nauk ziemskich a nie Boga. Panie Jezu przyjdź !
jac05
Po tym jak w lewym kierunku, na otwarty ocean pełen wrogich okrętów płynie papieski okręt z kapitanem Franciszkiem, którego załoga nie napomina, widać jak spełni się wkrótce niechybnie proroctwo św. Jana Bosco. Ci mędrcy uważający jedynie własną rację, własny rozum za słuszny spowodują ogromną katastrofę Kościoła, słuchając człowieka, jakichś nauk ziemskich a nie Boga. Panie Jezu przyjdź !
pielgrzym55
No i co zrobią tym kapłanom? Suspensa?
V.R.S.
Zakaz wstępu na dni judaizmu i ban na coroczną pielgrzymkę Śladami cadyków.
pielgrzym55
Oj, to się zmartwią.
V.R.S.
@pielgrzym55
I na Taize nie pojadą. Ponadto przez rok przymusowa koncelebra z ojcami Szustakiem, Recławem i Cranmerem. I szabasowe rozdawanie chleba w neokatechumenacie.
pielgrzym55
To ostatnie to okrucieństwo będzie, zaiste tortura nie do zniesienia.
jac05
Taka wypowiedź KEP jest papierkiem lakmusowym, który pokazuje stronniczość naszych najwyższych duszpasterzy. Jeżeli strofują prawicowych kapłanów a nie ruszają lewicujących to wszystko jest jasne, ku której stronie się zwracają. To jest wskaźnik mocy masonerii w Kościele. Jeżeli KEP podąża bezkrytycznie za Franciszkiem , to wprowadzą ludzi do grobu a nie do Nieba. Króluj nam Chryste !
Bos016
Episkopat zrobił nam prezent i upublicznił listę kapłanów, których mamy słuchać w tych Czasach Końca.
Bóg zapłać! I bądź Boże łaskawy na Sądzie dla KEP
Matricaria
Druga sprawa to taka,że dotyczczasowe modernistyczne nauczanie dostało (w pewnym sensie) kopa w kufer.No bo skoro młodzi po sakramencie Bierzmowania udzielonym z rąk biskupa czują sie w obowiązku od Kościoła odejść na bezpieczny dystans, to jest to duszpasterska porażka.Do porażek nikt woli sie nie przyznawać,rodzice zostają z nią sami,duszpasterze biorą pod skrzydła kolejny rocznik bez krytycznej …More
Druga sprawa to taka,że dotyczczasowe modernistyczne nauczanie dostało (w pewnym sensie) kopa w kufer.No bo skoro młodzi po sakramencie Bierzmowania udzielonym z rąk biskupa czują sie w obowiązku od Kościoła odejść na bezpieczny dystans, to jest to duszpasterska porażka.Do porażek nikt woli sie nie przyznawać,rodzice zostają z nią sami,duszpasterze biorą pod skrzydła kolejny rocznik bez krytycznej refleksji nad wynikami ich działań.Indeks,klapa,goździk,buźka.
Matricaria
Ale jaki tam jest program oprócz mitycznej nowej ewangelizacji ,której nowość polega na tym że ją świeccy realizują zamiast duchownych.No więc wierni wzieli się do roboty wraz z wybranymi księżmi,wyszli na ulicę,organizują stowarzyszenia,robią to co im w duszy gra,no i jest problem,zamiast radosnej zabawy organizują programy pokutne dla rodzin,zamiast optymistycznej przyszłości mają widzenia kary …More
Ale jaki tam jest program oprócz mitycznej nowej ewangelizacji ,której nowość polega na tym że ją świeccy realizują zamiast duchownych.No więc wierni wzieli się do roboty wraz z wybranymi księżmi,wyszli na ulicę,organizują stowarzyszenia,robią to co im w duszy gra,no i jest problem,zamiast radosnej zabawy organizują programy pokutne dla rodzin,zamiast optymistycznej przyszłości mają widzenia kary za grzechy.
Może po prostu nie mają na oczach lawendowych okularów.
Quas Primas
I bardzo dobrze! Brawo Polski-NIE polski Episkopacie. Brawo!!!
Dzięki wam wielu wyjdzie z tej "Nierządnicy" i.... ZASILI szeregi Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X.
JUŻ ZASILAJĄ!
PiotrM
Na dzień dzisiejszy to Sanhedryn Episkopalny!
m.rekinek
Komentarz od autora kanału ,,Trudno być katolikiem" youtube.com/…annel/UCSBbMg_SawKu2Fz3RzTtd2A
Oto program duszpasterski Kościoła w Polsce przygotowany przez Episkopat. Pytam. Dlaczego osądza się tradycyjnych katolików, którzy trzymają się niezmiennych prawd i zasad Kościoła, a sekciarza z satanistycznej sekty Bethel Church Zielińskiego po AWfie udającego uzdrowiciela i teologa, nie usuną z …More
Komentarz od autora kanału ,,Trudno być katolikiem" youtube.com/…annel/UCSBbMg_SawKu2Fz3RzTtd2A
Oto program duszpasterski Kościoła w Polsce przygotowany przez Episkopat. Pytam. Dlaczego osądza się tradycyjnych katolików, którzy trzymają się niezmiennych prawd i zasad Kościoła, a sekciarza z satanistycznej sekty Bethel Church Zielińskiego po AWfie udającego uzdrowiciela i teologa, nie usuną z kościołów?
On jest realnym zagrożeniem dla dusz. Dlaczego krytykują maksymalizm mariologii w przekazie ks. Dominika Chmielewskiego, a nie przestrzegają przed Bp. Rysiem czy. o. Recławem notorycznie głoszącymi porażające, zwodzące ludzi, przewrotne tezy i nierzadko czyste herezje, promującymi anglikańskie w treści kursy Alpha i potępiony przez papieży ekumenizm? Korekty wymaga nieomylne nauczania Urzędu Nauczycielskiego?

Zaraz, zaraz. Jezus jest ten sam na wieki, wczoraj dziś i jutro, niezmienny jak jego Kościół prowadzony przez nieomylnego Ducha św., który sam sobie nie przeczy, jednak się mylił? Duch św. się mylił na przestrzeni wieków? Jak można podważać nauczanie Kościoła, które zawarte jest w drugim źródle Objawienia - Tradycji? Wielu katolikom otwartym nie chce się zgłębiać nauki KK, dlatego opierają swoją wiarę na uczuciach, bo tak łatwiej, bo wysiłku nie wymaga. Mentalność sekciarska zdaniem autorów ukrywa się w zamykaniu się w Tradycji, a nauczanie Chrystusa ma podlegać rozwojowi. To jak? Jezus jest nieskończenie doskonały jako Bóg, ale musi być poprawiony, korygowany przez hierarchów a jego doskonałość rozwijana przez.. człowieka? Ustny przekaz dany Apostołom tj. Tradycja i pisemny tj. Pismo św. wymaga rozwoju i poprawy? Nie jest natchnione, nieomylne? Zdaniem autorów nauka KK, doskonałość osiągnie dopiero wtedy gdy zabiorą się za jej korektę i rozwój współcześni?

Katolicy tradycyjni wiernie trwają przy niezmiennym depozycie wiary, który ani o jotę zmienić się nie może, bo "choćby Anioł z nieba przyszedł głosić nową Ewangelię, niech będzie wyklęty" mówił św. Paweł. To za kogo uważają o. Kolbe, którego Maryjność osiągnęła himalaje maksymalizmu, nie wspominając o św. Ludwiku Grignon. Albo ufamy Magisterium Kościoła, albo nie. Albo mylili się papieże przez 2000 lat i trwali w błędzie i kłamstwie, albo my po soborze trwamy w błędzie.

"Wskazane wyżej błędy teologiczne, przekładające się na wątpliwej jakości pobożność, wynikają z działalności wielu kaznodziejów czy świeckich, reprezentujących niewłaściwe poglądy w zakresie prawd wiary, życia Kościoła i duchowości. Krytyczny głos wobec Kościoła posoborowego oraz podważanie prawomocności wyboru papieża Franciszka, jak również atakowanie posługi polskich biskupów płynie z ust emerytowanego ordynariusza Karagandy arcybiskupa Jana Pawła Lengi MIC, współpracującego ze Stanisławem Krajskim, znanym ze skrajnych poglądów i prowadzącego własny program internetowy Ci autorzy oraz ich goście zyskują wielu zwolenników, co ujawnia statystyka wyświetleń i ilość subskrypcji. Podobnie jest z księżmi głoszącymi radykalne poglądy, często rozmijający się z obowiązującymi praktykami Kościoła bądź zmierzającymi na obrzeża zdrowej teologii i duszpasterstwa. Przykładem mogą być wypowiedzi ks. Romana Kneblewskiego, ks. Piotra Glasa, ks. Pawła Murzińskiego.

Wielkie oddziaływanie na wiernych ma również nauczanie ks. Dominika Chmielewskiego SDB, który reprezentuje mariologię maksymalistyczną, co widać w dyskusjach, oraz w niektórych punktach mija się z nauczaniem Kościoła. Niemały zamęt wywołała także jego wypowiedź podważająca istnienie pandemii, medialne wywoływanie strachu wokół koronawirusa oraz uznanie ogłoszenia epidemii jako formy ataku na Kościół przez oddzielenie ludzi od Eucharystii. Rozpowszechniane są też wypowiedzi suspendowanych duchownych, ks. Piotra Natanka czy o. Augustyna Pelanowskiego OSPPE.

Nagrania z ich wypowiedziami mają wiele tysięcy wyświetleń. Poważnym problemem jest też aktywność internetowa świeckich, którzy nie identyfikują się z jakąś wspólnotą, ruchem ani nie mają właściwej formacji teologicznej, a w sposób autorytarny wypowiadają się w sprawach wiary. Tacy ludzie stają się recenzentami nauczania Kościoła, działania papieża, biskupów, lokalnych duszpasterzy, szkalując ich równocześnie, pomniejszając rolę wspólnot, zwłaszcza ewangelizacyjnych.

W ten sposób doprowadzają do antagonizowania różnych grup wiernych i wywołują zamęt. Trzeba też wskazać istnienie różnych grup publicznych i prywatnych w mediach społecznościowych, w których następuje kontestacja działań papieża Franciszka, odnowy liturgicznej, aktywności wspólnot. W większości przypadków artykułowane są sympatie dla liturgii trydenckiej i nauczania sprzed Soboru Watykańskiego II. Osoby te nie przyjmują jednocześnie faktu, że doktryna ze swej natury podlega rozwojowi, a niekiedy konieczna jest nawet korekta wcześniejszego nauczania. Takie twierdzenia są więc niebezpieczne, gdyż odrywają ludzi od wiary katolickiej i generują mentalność sekciarską, sytuującą wiernych w opozycji wobec Kościoła. Zauważa się też naiwną tęsknotę za przeszłością Kościoła oraz fundamentalistyczne odczytywanie Biblii i dzieł katolickich twórców poprzednich wieków. Wszelkie próby korekty takich postaw spotykają się z atakami i oskarżeniami o herezję, protestantyzm, modernizm czy związki z masonerią."
Orędzia
Maryja ostrzega i Episkopat i Kler który musi być fundamentem naszej wiary 4 lutego 2021 Matka Boża ostrzega Świat przed zniszczeniem-Bóg Ojciec jest zmęczony czekaniem, ale j…
Orędzia
Fundamentem Kościoła jest Jezus Chrystus, fundamentem wiary Weroniko są Apostołowie, czyli Biskupi i Kler zawsze tak było teraz jest inaczej bo liczy sie ogólnoświatowe braterstwo, które głosi ze bez Kościoła możesz osiągnąć zbawienie.............
PiotrM
Ciekawe dlaczego mnie nie wymienił?😂😂
m.rekinek
Nie chcieli Ci reklamy robić, ale nieźle im zalazłeś za skórę bratku :)
PiotrM
Mają cienką to zalazłem😬