csk.news
43.7K

Viac smrti: Aj tento člen "Pápežskej akadémie pre potraty" podporuje potraty

Roberto Dell'Oro, riaditeľ nemorálneho Bioetického inštitútu na jezuitskej univerzite Loyola Marymount v Los Angeles, ktorý bol nedávno vymenovaný za riadneho člena Pápežskej akadémie proti životu, zaútočil na zrušenie zákona o interrupciách v USA.

V prejave na panelovej diskusii 12. októbra na Loyola Marymount tvrdil, že toto rozhodnutie "odmieta akýkoľvek priestor 'osobnej slobody' žien, a to aj v prípadoch znásilnenia alebo incestu". Pokiaľ ide o právo dieťaťa na život, zametal ho pod koberec.

Dell'Oro otvorene propagoval potraty: "Tvrdím, že schopnosť plodu [= dieťaťa] cítiť bolesť predstavuje bod, v ktorom by sa malo skončiť zákonné právo [!] na voľbu" - akoby potraty boli o "pocite bolesti", nie o strate života.

"Až do tohto momentu si sloboda, autonómia a dôstojnosť žien vyžadujú zákonné právo na interrupciu," váhal.

Druhý vatikánsky koncil - na ktorý sa protikatolíci odvolávajú, len keď sa im to hodí - nazýva potrat "ohavným zločinom".

Obrázok: Screenshot from Loyola Marymount YouTube channel, #newsIlurbioidv

apredsasatoci
Ľudstvo sa pomiatlo!
Čo budeme robiť?
rufff
Lidstvo se nepomátlo. Ďábel, otec lži to tak zmátl lidem hlavy, skrze nejnižší pudy. Hřích spočívá v tom, že jsme mu to dovolili. Ale tyto hříchy proti nenarozenému lidskému životu jsou do nebe volající a ani ti, kteří je omlouvají neujdou trestu. Jejich vlastní hloupost pro ně nebude omluvou, protože je ve skutečnosti pýchou, která předznamená jejich pád. Obrovským pohoršením ale je, …More
Lidstvo se nepomátlo. Ďábel, otec lži to tak zmátl lidem hlavy, skrze nejnižší pudy. Hřích spočívá v tom, že jsme mu to dovolili. Ale tyto hříchy proti nenarozenému lidskému životu jsou do nebe volající a ani ti, kteří je omlouvají neujdou trestu. Jejich vlastní hloupost pro ně nebude omluvou, protože je ve skutečnosti pýchou, která předznamená jejich pád. Obrovským pohoršením ale je, pokud jsou zvrácené názory těchto lidí legitimizovány některými představiteli církve.