Edward7
1496

Rosyjski biskup odrzuca „złą, grzeszną” przepustkę QR, wzywa do aktywnego oporu

RF Staff
Biskup Profiry, opat klasztoru Sołowieckiego, wypowiedział się w rosyjskim Kościele przeciwko szczepionkom i paszportom szczepionkowym, które w Rosji nazywane są „kodami QR”. W zeszłym tygodniu patriarcha Cyryl, głowa rosyjskiego Kościoła, wygłosił długie publiczne oświadczenie, w którym stwierdził, że szczepienia muszą być dobrowolne, nigdy nie mogą być wymuszone, a kody QR naruszają prawa obywatelskie, co jest wielką wygraną dla rozkwitającej ruch antyszczepionkowy w Rosji. Oto doskonałe podsumowanie jego wypowiedzi .
Oświadczenie patriarchy musiało zostać odczytane w kościołach w całej Rosji pod koniec niedzielnego porannego nabożeństwa. Biskup Porfiry zrobił to, a następnie zaczął nakłaniać Rosjan do przeciwstawiania się temu. Przepustka QR uchodzi za zło i jest niedopuszczalna z powodów moralnych i prawnych. Film jest w języku rosyjskim. Transkrypcja w języku Polskim znajduje się poniżej. Warto przeczytać słowa biskupa, który jest bardzo wpływowy i popularny wśród rosyjskich chrześcijan. Film natychmiast rozprzestrzenił się w rosyjskich mediach społecznościowych, oglądany przez miliony.


Transkrypcja:
Przede wszystkim trzeba indywidualnie i osobiście uświadomić sobie, że QR kody to zmiana w całym systemie prawnym, że jest to rzecz nie do przyjęcia dla obywatela i dla chrześcijanina. Chrześcijanin musi traktować każde użycie tego systemu w swoim życiu jako grzeszne zjawisko i nie pozwalać na jego używanie. Jako obywatel musi pod każdym względem buntować się przeciwko ustanowieniu i przyjęciu tego systemu w życiu. Nastąpiła faza dyskusji nad wszystkimi tymi ustawami. Obywatele wyrazili swój negatywny stosunek do ustawy, powszechnego wprowadzania tych kodów QR. Jednocześnie w życiu praktycznym spotykamy się czasem z tym, że zostały już oddane do użytku. Ich użycie jest nielegalne, nie oparte na prawie, ale po prostu na podstawie decyzji niektórych władz, aby rzeczywiście wprowadzić je w życie. Co powinniśmy zrobić w tym przypadku?

Oczywiście należy unikać każdego nowego przypadku użycia tego systemu, bo jeśli pokażemy że akceptujemy ten kod QR, oznacza to, że przez to działanie zgadzamy się z systemem, który jest nie do przyjęcia, a nie tylko według chrześcijańskiego czy cywilnego pojmowania. Dlatego należy unikać wszystkich tych miejsc, w których jest to wymagane i warunków, w których wymagane jest przedstawienie tego kodu QR. A jeśli trzeba wejść do tych miejsc, czy to do centrum handlowego, czy innego miejsca, w którym gromadzą się ludzie, konieczne jest egzekwowanie prawa do przebywania w tych obszarach lub otrzymywania odpowiednich usług bez okazywania tej złej odznaki.
Musimy się także wspierać. W Tatarstanie w taki nielegalny sposób wprowadzono kodeksy dotyczył transportu. Ale ludzie korzystający z sieci społecznościowych stworzyli inny alternatywny system. Gdy kierowcy zaczęli podwozić innych, ci, którzy nie zgadzają się z tym systemem i tym samym okazywali swoją solidarność, potrafili się w ten sposób stawić opór. Ogólnie rzecz biorąc, musimy zrobić to samo i wspierać się nawzajem, sprzeciwiając się w ten sposób czemuś, co wydaje się nieuniknione.

Wiesz o najnowszym dekrecie gubernatora o odwiedzeniu Wysp Sołowieckich. Jednym z warunków mogłaby być prezentacja kodu QR. Musimy też temu przeciwdziałać, wyrażając swoje opinie publicznie i za pośrednictwem posłów, którzy są po naszej stronie. Czyli wykorzystując wszystkie nasze prawa obywatelskie, prawa wyborcze, bo wprowadzenie takich zasad , które są sprzeczne z naszą wolą. Powinniśmy starać się za pomocą wszelkich środków prawnych, anulować te zasady.

Niech Bóg da nam w tych trudnych okolicznościach być godnymi chrześcijanami i obywatelami i jak nigdy dotąd obecnie możemy się dowiedzieć, że działanie prawa w kraju nie jest tak bardzo oparte na pracy organów ścigania. Nie mogą nic zrobić, jeśli obywatele świadomie staną w obronie prawa (Konstytucji), które ustanowili, która jest akceptowana w ich społeczeństwie państwowym i z którym się zgadzają. Prawo obowiązuje w tym czy innym społeczeństwie tak długo, jak długo obywatele osobiście, każdy na swoim miejscu, staną w obronie wolności obywatelskiej. Musimy stanąć w obronie prawa, a przede wszystkim podstawowego prawa społeczeństwa, jakim jest nasza Konstytucja. Możemy docenić, jak piękna jest nasza Konstytucja. Musimy to przestudiować. Musimy stać się świadomymi obywatelami, to znaczy stanąć w obronie praw i wolności zapisanych w naszej chrześcijańskiej w duchu konstytucji.

Powinniśmy wykorzystać tę prawnie i duchowo piękną spuściznę, którą otrzymaliśmy, i dołożyć wszelkich starań, aby ci, którzy będą żyć po nas, naszych dzieciach, nie żyli w społeczeństwie absolutnego barbarzyństwa i absolutnego bezprawia, kiedy człowiek, jego osobowość i jego godność zostałaby sprowadzona do niczego, czym byłyby, gdyby te podstawowe prawa i wolności zostały w jakiś sposób unieważnione, zlikwidowane i wykorzenione. Wesołych Świąt dla wszystkich i Bożej pomocy w pracy iw życiu. Top Russian Bishop Blasts 'Evil, Sinful' Vax Pass, Calls for Active Resistance

Rosyjski biskup mówi, że eksperymentalne szczepionki mogą zmienić obraz Boga u odbiorców

„Wszyscy wiemy, co to jest żywność zmodyfikowana genetycznie. Jeśli jest to na przykład pomidor, to tylko zewnętrznie przypomina owoc wyhodowany w naszym ogrodzie. Ale co to jest osoba zmodyfikowana genetycznie lub, jeśli wolisz, osoba z edytowanym genomem? Do jakiego stopnia obraz Boga pozostał w nim nienaruszony?”

Przy podejmowaniu decyzji, czy szczepić się przeciwko COVID, czy nie, ważne jest, aby być dobrze poinformowanym w tej kwestii zarówno pod względem medycznym, jak i religijnym, mówi biskup Porfiry. Biskup Porfiry (Szutow) wikariusz patriarchy Moskwy i całej Rusi, wikariusz sołowieckiego klasztoru Spaso-Preobrazhensky, Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, wymienił główne powody, dla których chrześcijanin mógł oprzeć się szczepieniom. Kazanie hierarchy z 18 lipca zostało opublikowane na klasztornym kanale YouTube.

Hierarch zaznaczył, że przed wprowadzeniem obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi „każdy naprawdę sam decydował, co jest dla niego najlepsze<...>. Teraz trzeba dokonać też tego wyboru jeszcze raz, i jeszcze raz sprawdzić podstawy, na jakich można podjąć tę ważną decyzję dla siebie. A jakie mogą być podstawy dla chrześcijanina, które są dla nas naprawdę ważne i istotne?” Według niego koniecznie trzeba dbać o swoje zdrowie, naprawdę wielką wartość, pielęgnować je i chronić oraz unikać chorób. Zauważył jednak, że ci, którzy wątpią w uzdrawiającą moc szczepionki na koronawirusa, mają ku temu dobry powód, „ponieważ naprawdę są pytania dotyczące tych "leków": istnieją niedokończone badania i fakt, że ludzie chorują wielokrotnie i często poważnie, i to wszystko musi być brane pod uwagę. Dlatego wiele osób, także dla dobra swojego zdrowia, uważa, że lepiej powstrzymać się od tych "leków"”.

Przy podejmowaniu decyzji o szczepieniu lub nie, ważne jest, aby być dobrze poinformowanym w tej kwestii zarówno pod względem medycznym, jak i religijnym, podkreślił hierarcha Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. „Całkowicie oficjalne informacje. Szczepionka jest genetycznie zmodyfikowanym produktem high-tech. Zawiera białka macierzy RNA lub DNA, te czynniki są wbudowywane w ludzki genom, zmieniają go, modyfikują, edytują. I w tym momencie Chrześcijanin, który jest odpowiedzialny za swoje zbawienie, musi przestać. Wszyscy wiemy, co to jest żywność modyfikowana genetycznie. Jeśli jest to na przykład pomidor, ma tylko zewnętrzne podobieństwo do owocu, który był uprawiany w naszym ogrodzie. Ale co to jest genetycznie zmodyfikowana osoba lub, jeśli kto woli, osoba ze zredagowanym genomem? W jakim stopniu obraz Boga pozostał w nim nienaruszony? A któż może zagwarantować, że ta interwencja nie spowodowała nieodwracalnych szkód w naszym obrazie Boga?” wyjaśnił biskup Porfiry.
Ponadto, kontynuował, są oficjalne informacje o obecności nanocząstek metali w szczepionce, że istnieje technologia, która wpływa na układ nerwowy za ich pośrednictwem i „wszystkie są wbudowane w obwód cyfrowej kontroli”.

"To rodzi pytanie: Czy osoba, która doświadczyła tych interwencji, rzeczywiście pozostała osobą autonomiczną i suwerenną, czy też centrum kontroli nad zachowaniem zostało przeniesione gdzieś na zewnątrz? Ale jest absolutnie konieczne dla naszego zbawienia, aby pozostać człowiekiem na obraz Boga. Jeśli takie zmiany dokonują się w ludzkiej naturze, to czy Chrystus, który przyszedł zbawić człowieka, który zgrzeszył, ale nie utracił obrazu Boga, znajdzie w nas tych, którzy zostali poddani ingerencji upadłego człowieka przez jego własny upadły umysł w te najgłębsze pokłady ludzkiej natury? Jeśli całe nasze wieczne przeznaczenie zależy od rozwiązania tego pytania, czy będziemy podobni do Chrystusa, czy nasza wieczność będzie w świetle Trójcy Przenajświętszej, czy też będziemy dzielić piekielne miejsca przygotowane dla diabła i jego anioła, lepiej przyjąć uderzenie tysiąca błyskawic, niż patrzeć, jak pokorne oblicze Boga odwrócone jest od nas. Strach przed obrazą Boga usuwa wszystkie inne lęki w chrześcijańskim sercu. Dlatego cywilizacja chrześcijańska wytyczyła czerwone linie, poza którymi nie wolno przekraczać, ingerując w tajemnice tego świata, w tajemnice Boga – podkreślił biskup Porfiriusz. Russian Bishop Says Experimental Vaccines May Alter the Image of God in Recipients
Jota-jotka
Ciekawe...gdyby komentarz był umieszczony pod innym art.
Czy powiedziałbyś prowidłowo ...
Kto użył tych słów 🤔

,,Niech Bóg da nam w tych trudnych okolicznościach być godnymi chrześcijanami i obywatelami i jak nigdy dotąd obecnie możemy się dowiedzieć, że działanie prawa w kraju nie jest tak bardzo oparte na pracy organów ścigania. Nie mogą nic zrobić, jeśli obywatele świadomie staną w obronie …More
Ciekawe...gdyby komentarz był umieszczony pod innym art.
Czy powiedziałbyś prowidłowo ...
Kto użył tych słów 🤔

,,Niech Bóg da nam w tych trudnych okolicznościach być godnymi chrześcijanami i obywatelami i jak nigdy dotąd obecnie możemy się dowiedzieć, że działanie prawa w kraju nie jest tak bardzo oparte na pracy organów ścigania. Nie mogą nic zrobić, jeśli obywatele świadomie staną w obronie prawa (Konstytucji), które ustanowili, która jest akceptowana w ich społeczeństwie państwowym i z którym się zgadzają. Prawo obowiązuje w tym czy innym społeczeństwie tak długo, jak długo obywatele osobiście, każdy na swoim miejscu, staną w obronie wolności obywatelskiej. Musimy stanąć w obronie prawa, a przede wszystkim podstawowego prawa społeczeństwa, jakim jest nasza Konstytucja.
Możemy docenić, jak piękna jest nasza Konstytucja.
Musimy to przestudiować.
Musimy stać się świadomymi obywatelami, to znaczy stanąć w obronie praw i wolności zapisanych w naszej chrześcijańskiej w duchu konstytucji,,