csk.news
111.8K

Obvinenia biskupa: "František toleruje zjavné chyby"

Podľa biskupa Athanasia Schneidera ide o platnosť zákonov a všetkých morálnych zásad cirkvi. V rozhovore pre onepeterfive.com tvrdil, že "pápež samotný toleruje šírenie zjavných omylov vo viere a …More
Podľa biskupa Athanasia Schneidera ide o platnosť zákonov a všetkých morálnych zásad cirkvi.
V rozhovore pre onepeterfive.com tvrdil, že "pápež samotný toleruje šírenie zjavných omylov vo viere a vážne zneužívanie sviatostí (ako je prístup k sviatostiam pre ľudí žijúcich v hriechu)".
Schneider situáciu prirovnáva ku lodi na rozbúrenom mori, ktorej kapitán ignoruje zjavné nebezpečenstvo, ale väčšina dôstojníkov nič nahlas nenamieta, len si hovoria: "Všetko je v poriadku, len loď sa potápa". Pár z nich, čo da ozvú nahlas rýchlo ostatní kolegovia nespravodlivo zosmiešnia a umlčia.
Schneider spomína štyroch Dubia-kardinálov a rakúskeho filozofa Josefa Seiferta, ktorý bol vyhodený za kritiku kontroverzného spisu Amoris Laetitia.
Seifertovo vyhodenie arcibiskupom z Granady Javierom Martínezom Fernándezom je podľa Schneidera “nielen nespravodlivé, ale znázorňuje jednoznačný odklon od pravdy a odmietnutie objektívnej debaty alebo dialógu."
Schneider si spomína, že sloboda teologického prejavu …More
+Joseph+
HelgaM
Po dlhodobom sledovaní si myslím, že slovo láska je Vám neznáme
Tymián
V tom videu to myslia fakt vážne. 🙂 Keby to videl sv. Otec, pukal by od smiechu.
Monika G
Zedad. Ano, my máme vyznávat své hříchy. Problém je v tom, že tato moderní církev lidem namlouvá, že některé hříšné chování ani hříchem není a že Bůh je tak milosrdný, že všechny hříchy stejně odpouští i bez kajícnosti, což je po spásu duší velmi nebezpečné učení.
Tymián
A.L. Úpenlivá prosba 👍 👍 👍
Upenliva prosba? 🙂
Po pozreti toho videa mam pocit ako keby dieťa chcelo radiť svojmu otcovi ako ho ma správne vychovávať. Vôbec nemám s toho dojem, že je to upenliva prosba, skôr požadovanie nároku na uplatnenie svojich názorov pod rúškom údajnej vernosti sv. Otcovi Františkovi. Teraz sa uz vôbec nečudujem, že ich pápež neakceptuje.
ľubica
DEO Gratias za týchto odvážnych katolíkov, ktorí poznajú svoju vieru a preto odhodlane pozdvihli svoj hlas proti chaosu, dvojznačnostiam a celkovej hmlistej atmosféte v dokumente A.L. Úpenlivá prosba 👍 👍 👍
ľubica
DEO GRATIAS za týchto´skvelých Božích bojovníkov: biskupa Schneidera, +kard. Meisnera, kard. Múllera, +kard. Caffarru , katolíckeho filozofa J Seiferta, kard. Burkeho ,kard. Waltera Brandmüllera, za odvahu ako sv. Ján Krstiteľ, že sa nedali a napomenuli rímskeho biskupa Bergoglia 🙏 🙏 🙏 !!!
Monika G
Zedad. To je samozřejmě v pořádku. Jenže ten lidský kormidelník se nedrží kompasu a točí s tím kormidlem, jak se mu zlíbí.
Tymián
henta pred 1 hodinou
"Všetko je v poriadku, len loď sa potápa".
✍️
Lenže ja mám istotu, že skôr ta vaša sa potápa, nie naša. Nie sme totiž schizmatici a heretici. 🤗More
henta pred 1 hodinou

"Všetko je v poriadku, len loď sa potápa".

✍️

Lenže ja mám istotu, že skôr ta vaša sa potápa, nie naša. Nie sme totiž schizmatici a heretici. 🤗
Monika G
NOBODY.SK. Kdo do této doby ještě nepoznal, že tato loď pluje neohroženě do záhuby, musí být opravdu hluchý a slepý.
Tymián
V rozhovore pre onepeterfive.comtvrdil, že "pápež samotný toleruje šírenie zjavných omylov vo viere a vážne zneužívanie sviatostí (ako je prístup k sviatostiam pre ľudí žijúcich v hriechu)".
Žiadny strach otec biskup. Sv. Otec vám ukáže tu najsprávnejšiu cestu. Na začiatok by stačil titul EMERITUS EPISKOPUS. 😇More
V rozhovore pre onepeterfive.comtvrdil, že "pápež samotný toleruje šírenie zjavných omylov vo viere a vážne zneužívanie sviatostí (ako je prístup k sviatostiam pre ľudí žijúcich v hriechu)".

Žiadny strach otec biskup. Sv. Otec vám ukáže tu najsprávnejšiu cestu. Na začiatok by stačil titul EMERITUS EPISKOPUS. 😇