csk.news
32.6K

Františkovi komisári práve zabili ďalšiu mníšku

Šesť Porto Virských Chudobných Klár v Taliansku odmietlo Vatikánskeho komisára a boli vylúčené zo svojho kláštora, uvádza sa v správe LaNuovaBq.it (3. decembra). Kláštor viedla matka Mária Giuliana …More
Šesť Porto Virských Chudobných Klár v Taliansku odmietlo Vatikánskeho komisára a boli vylúčené zo svojho kláštora, uvádza sa v správe LaNuovaBq.it (3. decembra).
Kláštor viedla matka Mária Giuliana Ravagnanová počas 23 rokov až do roku 2017. Od osemdesiatych rokov bojovala o zachovanie pôvodného rádu. Vatikán ju podporil.
Veci sa zmenili s príchodom Františka. V septembri 2016 sa biskup z Chioggie Andriano Tessarollo zúčastnil apoštolskej návštevy a Matke na záver povedal, že všetko je v poriadku.
O niekoľko mesiacov neskôr však dostala dekrét, ktorý ju obvinil z autoritárstva. Kláštor bol podriadený komisárke sestre Ivana Assoliniovej. V auguste 2017 suspendovala matku, uvoľnila pravidlá, znížila modlitbu a sledovala všetku poštu.
Dôvody Františka a prefekta Kongregácie pre veriacich, kardinála João Braz de Aviz, zostali nezodpovedané. František sestrám nikdy nezavolal.
V decembri 2017 Vatikán potvrdil Giulianinovu suspendáciu a obvinil kláštor z toho, že má „príliš veľa“ obrazov a …More
Coburg
FAZ: „Vatikán financuje film Eltona Johna ´Halierom sv. Petra´
Frankfurt a.M. 5.12.2019(kath.net) 025 817 - „Vatikán mal príjmy z tzv. ´Haliera sv. Petra´ uložiť v investičnom fonde, ktorý o. i. financoval film „Rocketman“ – biografiu homosexuálneho speváka Eltona Johna.“ Napísal to nemecký denník „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ (FAZ) v článku o nových detailoch finančného škandálu vo …More
FAZ: „Vatikán financuje film Eltona Johna ´Halierom sv. Petra´
Frankfurt a.M. 5.12.2019(kath.net) 025 817 - „Vatikán mal príjmy z tzv. ´Haliera sv. Petra´ uložiť v investičnom fonde, ktorý o. i. financoval film „Rocketman“ – biografiu homosexuálneho speváka Eltona Johna.“ Napísal to nemecký denník „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ (FAZ) v článku o nových detailoch finančného škandálu vo Vatikáne. Zistila to vatikánska štátna prokuratúra, ktorá vyšetruje o. i. podiel vatikánskeho Štátneho sekretariátu na investičných fondoch. Podľa talianskeho denníka „Corriere della Sera“, z ktorého FAZ čerpá, ide tu očividne „o Fond ‚Centurion Global Fund‘ so sídlom na Malte.
FAZ ďalej píše: „Dve tretiny zo 70 miliónov eur pochádzajú z pokladnice vatikánskeho Štátneho sekretariátu, do ktorej plynú aj príjmy z tzv. ´Haliera sv. Petra´, každoročnej zbierky pre pápeža.“