Matricaria
Matricaria

Papież w Niedzielę Misyjną: nie przegap okazji do dawania świadectwa! - Vatican News

Obecne pokolenie nadużywa Bożego miłosierdzia podobnie jak poprzednie. Ojciec nie chciał wierzyć, że Bóg może ukarać, i syn również w to nie wierzy. Ojciec oburzał się, gdy wspominano wiekuiste cierpienie, a teraz syn zgrzyta zębami i uśmiecha się pogardliwie. Świat dobrze mówił o sobie trzydzieści lat temu i będzie w ten sam sposób mówił za następne trzydzieści lat. Od stuleci szeroka rzeka …More
Obecne pokolenie nadużywa Bożego miłosierdzia podobnie jak poprzednie. Ojciec nie chciał wierzyć, że Bóg może ukarać, i syn również w to nie wierzy. Ojciec oburzał się, gdy wspominano wiekuiste cierpienie, a teraz syn zgrzyta zębami i uśmiecha się pogardliwie. Świat dobrze mówił o sobie trzydzieści lat temu i będzie w ten sam sposób mówił za następne trzydzieści lat. Od stuleci szeroka rzeka życia toczy swe wody, a rzesze igrają z Bożą miłością, wystawiają Jego sprawiedliwość na próbę i w końcu, jak stado wieprzy, rzucają się pędem po urwistym zboczu w otchłań! Mocny Boże! Boże miłości, tego już za wiele! Widok ludzkiej nędzy złamał serce Twego drogiego Syna, Jezusa, który umarł tyleż przez nią, co po to, aby jej zaradzić. A my, choć niedoskonałe jest nasze poznanie, doznajemy zawrotu głowy, gdy o niej myślimy i omdlewa w nas serce, gdy na nią patrzymy. O, łagodne serce Jezusa, kiedy wreszcie położysz kres nieszczęściu i wciąż rosnącej liczbie grzechów? Kiedy wypędzisz szatana do otchłani i zamkniesz bramy piekieł, aby Twoi wybrani mogli rozradować się w Tobie i zapomnieć o tych, którzy giną z własnej woli? Jeżeli jednak świat ten ma trwać nadal, to, przez pięć Ran w Twoich dłoniach, w Twoich stopach i w Twoim boku, przez te pięć wiekuistych źródeł miłosierdzia, przez które Wieczna Trójca - zawsze ta sama, zawsze potężna, zawsze hojna - udziela się wszystkim, którzy Cię szukają – prosimy Panie, byś przynajmniej w czasie swoich żniw coraz więcej dusz zbierał do swych spichlerzy, aby nasze czasy przewyższyły poprzednie wieki w świętości i chwale.

Kard Newman
sanctus.pl/index.php
Matricaria

Papież w Niedzielę Misyjną: nie przegap okazji do dawania świadectwa! - Vatican News

Żaden człowiek nie grzeszy bez próby jakiegoś usprawiedliwienia swoich grzechów. Musi tak czynić – nie jest dzikim zwierzęciem, posiada boski dar, który nazywamy rozumem, i który każe mu zdawać sprawę przed własnym sumieniem z tego, co czyni.
Jesteśmy przestępcami, a więc nie możemy dobrze wyrokować we własnej sprawie. Kochamy siebie i stajemy po swojej stronie. Spoufaliliśmy się z grzechem, a …
More
Żaden człowiek nie grzeszy bez próby jakiegoś usprawiedliwienia swoich grzechów. Musi tak czynić – nie jest dzikim zwierzęciem, posiada boski dar, który nazywamy rozumem, i który każe mu zdawać sprawę przed własnym sumieniem z tego, co czyni.
Jesteśmy przestępcami, a więc nie możemy dobrze wyrokować we własnej sprawie. Kochamy siebie i stajemy po swojej stronie. Spoufaliliśmy się z grzechem, a pycha nie pozwala nam przyznać się przed samymi sobą, że jesteśmy zgubieni. Wszystko to powoduje, że nie mamy prawdziwego pojęcia ani o grzechu, ani o odpłacie, ani o łasce. Nie wiemy, czym tak naprawdę jest grzech, ponieważ nie wiemy, kim jest Bóg.

Ten tylko potrafi osądzić grzech, kto doskonale rozumie i pojmuje Boga, i Ten tylko osądził grzech wedle prawdziwej miary jego zła, który, od wieków znając Ojca, pokazał nam, co sądzi o grzechu umierając za niego; On jedynie, który był gotów – chociaż był Bogiem – znieść niewyobrażalne cierpienia ciała i duszy, aby dać zadośćuczynienie za zło, któregośmy się dopuścili. Zaufajcie Jego słowom, spójrzcie na sposób Jego postępowania i uwierzcie w tę przerażającą prawdę – jeden grzech śmiertelny może na zawsze odłączyć was od Boga. Zejdźcie do grobu z jednym tylko nieodpokutowanym, nieodpuszczonym grzechem, a to wystarczy, abyście zostali potępieni.

Marność nad marnościami! Wszystko marność! Ludzie nie chcą nas słuchać ani nam wierzyć. Nas jest garstka, ich rzesza, a większość nie da wiary mniejszości. Marność nad marnościami!

Kard Newman O lekceważeniu Bożych wezwań i napomnień
Matricaria

Papież w Niedzielę Misyjną: nie przegap okazji do dawania świadectwa! - Vatican News

Papieża Franciszka trzeba zrozumieć,odziedziczył niespodziewanie tron papieski po Benedykcie XVI którego abdykacja jest największym skandalem ostatnich wieków Kościoła.
Zanim odszedł o stanie religijności katolików powiedział że jest na poziomie analfabetyzmu a duchowni udają że katechizują.Ze wszystkich stron świata napływały filmiki o różnych świętokradztwach liturgicznych jakich dopuszczali …More
Papieża Franciszka trzeba zrozumieć,odziedziczył niespodziewanie tron papieski po Benedykcie XVI którego abdykacja jest największym skandalem ostatnich wieków Kościoła.
Zanim odszedł o stanie religijności katolików powiedział że jest na poziomie analfabetyzmu a duchowni udają że katechizują.Ze wszystkich stron świata napływały filmiki o różnych świętokradztwach liturgicznych jakich dopuszczali sie duchowni i świeccy co dowodziło całkowitej utraty wiary w Sacrum Mszy św.
Franciszek od pierwszych dni rozpoczął ewangelizację rozpuszczonej kasty kapłańskiej,znamy te zdania ,"jeśli sie nie modlicie do Boga to służycie diabłu","boli mnie serce na widok kapłanów rozsiadających sie w drogich limuzynach","otwórzcie wasze zamknięte kościoły parafialne i zasiądźcie w konfesjonałach","schowajcie cenniki opłat za sakramenty,zróbcie ofiarę dobrowolną a hojność ludzi zaskoczy was".
Księża z Amazonii wolą jechać na zachód zamiast służyć swoim na miejscu,taka prawda,może więc ta szopka z obnoszeniem gołych figurek w łódce ruszy ich sumienie.
Indianie potrzebują aby Kościół traktował ich poważnie i przysyłał im prawdziwych misjonarzy a nie uczonych w piśmie trefnisiów od poprawiania samopoczucia.Papież mówi z nadzieją że go wreszcie dobrze zrozumiemy i nie będziemy posądzać o odstępstwo,cóż więcej może zrobić .
Matricaria

Rzym: amazońskie drewniane figurki wrzucone do Tybru! [VIDEO]

Ciekawe czy nie będzie kłopotu o to że amazońskie "baby" spławiono bez żadnych ceremonii, śmiałków tego porwania może spotkać zemsta utopca ,lepiej niech nie włażą do wody.
Prawdą jest ,że kobiecość nigdy nie była w Watykanie fetowana tak jak na tym synodzie i faktycznie przełamano jakieś tabu,poczekawszy zobaczymy który z naszych biskupów jako pierwszy wniesie do kościoła procesjonalnie …More
Ciekawe czy nie będzie kłopotu o to że amazońskie "baby" spławiono bez żadnych ceremonii, śmiałków tego porwania może spotkać zemsta utopca ,lepiej niech nie włażą do wody.
Prawdą jest ,że kobiecość nigdy nie była w Watykanie fetowana tak jak na tym synodzie i faktycznie przełamano jakieś tabu,poczekawszy zobaczymy który z naszych biskupów jako pierwszy wniesie do kościoła procesjonalnie feretron z kobietą.Po tym co zobaczyliśmy w bazylice św.Piotra stało się jasne że to jest ten kierunek i nie ma sie co dalej sprzeciwiać.
Kto by pomyślał że iskra oświecenia dla świata wyjdzie z zakątka Amazonii.
Idziemy Indianom i sobie na ratunek,to znaczy,ograniczając konsumpcję zmniejszamy zanieczyszczenia,jeśli tego nie zrobimy to skażenie środowiska wykończy nas chorobami.
Zdrowy styl życia to umiarkowanie we wszelkich zakupach,zaczynamy dzień pytaniem,z czego dzisiaj mogę zrezygnować,czego się wyrzec,bez ilu śmieci mogę sie obejść.
Aż 20 mln Polaków ma za wysoki cholesterol, a 12 mln nadciśnienie. W pierwszym przypadku to ponad połowa populacji naszego kraju, w drugim jedna trzecia. www.gosc.pl/doc/5937810.Co-drug…

Męczeństwo księdza Jerzego Popiełuszki. Prawda wciąż nieznana

Ktoś bardzo mądry powiedział że słowa prawdy mają większą moc niż uzbrojone dywizje.
Ludzie rozumni i nowocześni oskarżający ks.Popiełuszkę o seanse nienawiści widzą dziś triumf prawdy nad mową strachu i kłamstwa.Święty na współczesne czasy medialnych manipulacji,przypomina że każdy człowiek rodzi się po to by swoim życiem dać świadectwo prawdzie.

Prezydent: Św. Jan Paweł II to najważniejszy Polak w historii

Tak było,poświadczam każde słowo Pana Prezydenta.I nie rozumiem oburzenia jakie wywołał wiec pod oknem papieskim w Krakowie,ludzie przyszli i kulturalnie sie bawili,dlaczego właśnie tam? Bo oni pamiętali i uczcili rocznicę tak jak umieli,wiedzieli gdzie pójść z protestem.Bardziej oburzające jest to że nikogo z wierzących w tę rocznicę tam nie było.Dlaczegóż to,zapytacie, było pusto,ano dlatego …More
Tak było,poświadczam każde słowo Pana Prezydenta.I nie rozumiem oburzenia jakie wywołał wiec pod oknem papieskim w Krakowie,ludzie przyszli i kulturalnie sie bawili,dlaczego właśnie tam? Bo oni pamiętali i uczcili rocznicę tak jak umieli,wiedzieli gdzie pójść z protestem.Bardziej oburzające jest to że nikogo z wierzących w tę rocznicę tam nie było.Dlaczegóż to,zapytacie, było pusto,ano dlatego że młodzież katolicka wraz ze swymi katechetami dyskoteki organizuje głównie w piątki.Jeden kulawy księżyna ratował honor sprawy jak ino mógł.

Katolicy nie wierzą w obecność Jezusa w Eucharystii

Uczciwie trzeba przyznać że przy tej liturgii jaką mamy,w której wystąpić każdy może, trudno nie stracić wiary,ale może się mylę,może przyczyna jest inna?
Teologowie – w opinii ks. Hellera – bardzo często przesiąknięci są starożytną wizją świata, której nie aktualizują i ten sposób obrazowania rzeczywistości przekazują dalej. Teologia tymczasem powinna podążać za “ścieżką prawdy”, czyli obrazem …More
Uczciwie trzeba przyznać że przy tej liturgii jaką mamy,w której wystąpić każdy może, trudno nie stracić wiary,ale może się mylę,może przyczyna jest inna?
Teologowie – w opinii ks. Hellera – bardzo często przesiąknięci są starożytną wizją świata, której nie aktualizują i ten sposób obrazowania rzeczywistości przekazują dalej. Teologia tymczasem powinna podążać za “ścieżką prawdy”, czyli obrazem świata, który prawdziwość uaktualnia się wraz z rozwojem wiedzy. “Z mielizny sfolkloryzowanej religijności jest tylko jedno wyjście: mozolna edukacja na wszystkich poziomach – i świecka, i religijna - zaznacza duchowny. A z tym jest nie najlepiej. Na przykład w katechezie szkolnej nie ma współczesnego obrazu świata. Między innymi dlatego młodzież rezygnuje z lekcji religii. deon.pl/kosciol/ks-prof-heller-…

Wielka uroczystość w Watykanie. Papież ogłosił pięcioro świętych

Wypowiedź księcia Karola w związku z beatyfikacją kard Newmana.Następca tronu niczym rasowy katolik w pięknych słowach wyraził swą wdzięczność i uznanie.
Jego zaangażowanie, najpierw w ramach teologii anglikańskiej, a później, po nawróceniu, teologii katolickiej imponowała nawet jego przeciwnikom swoją śmiałą uczciwością, bezwzględnym rygorem i oryginalnością myśli - wskazał książę Walii-„nie …More
Wypowiedź księcia Karola w związku z beatyfikacją kard Newmana.Następca tronu niczym rasowy katolik w pięknych słowach wyraził swą wdzięczność i uznanie.
Jego zaangażowanie, najpierw w ramach teologii anglikańskiej, a później, po nawróceniu, teologii katolickiej imponowała nawet jego przeciwnikom swoją śmiałą uczciwością, bezwzględnym rygorem i oryginalnością myśli - wskazał książę Walii-„nie możemy nie być wdzięczni Newmanowi za dary, zakorzenione w jego wierze katolickiej, którymi dzielił się ze społeczeństwem”. Zauważył też, że Newman pomógł katolikom „stać się w pełni częścią społeczeństwa, wzbogacić nasz naród, wspólnotę wspólnot, za co wszyscy Brytyjczycy winni mu są dozgonną wdzięczność”.
www.niedziela.pl/…/Ksiaze-Karol-o-…

John Henry Newman: anglikański ksiądz, który wybrał katolicyzm i znalazł odpowiedź na bezbożne …

W tych czasach zamętu i ciemności Pan Bóg przez ręce papieża Franciszka zapala światło w postaci św.kard.Newmana i jego czysto katolickiego nauczania o naszej wierze.Słuchajcie ludzie bo takich nauk w parafii raczej nie dostaniesz.

Niestety, zawsze będą istniały osoby, pisze Newman, zbyt optymistycznie zapatrujące się na naturę ludzką, na kondycję duchową człowieka i na przyszłość całej …More
W tych czasach zamętu i ciemności Pan Bóg przez ręce papieża Franciszka zapala światło w postaci św.kard.Newmana i jego czysto katolickiego nauczania o naszej wierze.Słuchajcie ludzie bo takich nauk w parafii raczej nie dostaniesz.

Niestety, zawsze będą istniały osoby, pisze Newman, zbyt optymistycznie zapatrujące się na naturę ludzką, na kondycję duchową człowieka i na przyszłość całej ludzkości.

Mylą się oni, zdaniem Newmana, przede wszystkim co do tego, iż uważają Pana Boga wyłącznie za źródło łaskawości, wykluczając z Jego świętej natury wszelką sprawiedliwość. Swój pogląd opierają na następującym stwierdzeniu: czy istnieje taki człowiek, który, jeśli tylko by mógł, nie ocaliłby raz na zawsze ludzkości i nie zapewniłby wiecznego szczęścia dla każdej jednostki? Odpowiedź jest taka, że każdy człowiek by to uczynił, jeśli pozostawałoby to w jego mocy. A zatem, kontynuują owi myśliciele, również Bóg musi być absolutnie łaskawy, gdyż nie można wyobrazić sobie sytuacji, że Bóg jest mniej łaskawy od człowieka.

Newman bardzo ostro krytykuje ten pogląd. Wskazuje przede wszystkim na to, że skoro z tak wielkim podziwem spoglądamy na łaskawość Boga, to podobnie powinniśmy patrzeć także na Jego sprawiedliwość. Jest ona bowiem równie doskonałym atrybutem Bożej natury. Następnie, uznając to, że jesteśmy wolni, a więc także odpowiedzialni za swoje czyny, nie możemy jednocześnie twierdzić, że u kresu życia napotkamy tylko na Bożą łaskawość. Czym byłaby wolność, jeśli nie istniałaby w naszej duchowej strukturze zasada sprawiedliwości, na której oparłby się przyszły sąd. Zresztą sam świat na każdym kroku poucza nas o istnieniu sprawiedliwości, o nagrodzie za dobre czyny i o karze za złe.
Oto pojedynczy akt niepohamowania, zmysłowości lub złości, jedno pochopnie wypowiedziane słowo, jeden nieuczciwy czyn, stają się często przyczyną nieobliczalnego w skutkach nieszczęścia dla grzesznika.

Newman jednak wyraźnie zaznacza, że Bóg nie poprzestaje na sprawiedliwości, to znaczy nie pozostawia nas w samotności w obliczu naszych błędów i grzechów. Nie pozwala, by nieszczęście będące wynikiem naszych błędnych wyborów, przygnębiło nas i zniszczyło. Naszą nadzieją jest Jego bezgraniczne miłosierdzie. Wierzymy bowiem, że widząc naszą słabość i grzeszność Bóg posłał swojego Syna, by nas wybawił od zła. Zbawienie się już dokonało, lecz nie jest w jakiś automatyczny sposób zagwarantowane dla każdego człowieka, wbrew jego woli. Możemy pokornie prosić, by stało się ono naszym udziałem, nie zaś zachowywać się tak, jakby ta łaska została nam z góry przypisana, niezależnie od tego, czy żyjemy dobrze, czy źle.
mateusz.pl/ludzie/newman.htm

Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II - RadioM…

Młodzież pod kurią krakowską zorganizowała spokojny, kulturalny protest,ewangelizacja młodych jak widać daje owoce, dorosłe życie po bierzmowaniu od czegoś trzeba zacząć. -"Jesteśmy katolikami. Czujemy, że coraz rzadziej w Kościele rzymskokatolickim w Polsce słyszymy przesłanie Jezusa. Zamiast o miłosiernym Bogu płynie do nas głos pełen podziałów i niechęci do innych. Część z nas boi się iść na …More
Młodzież pod kurią krakowską zorganizowała spokojny, kulturalny protest,ewangelizacja młodych jak widać daje owoce, dorosłe życie po bierzmowaniu od czegoś trzeba zacząć. -"Jesteśmy katolikami. Czujemy, że coraz rzadziej w Kościele rzymskokatolickim w Polsce słyszymy przesłanie Jezusa. Zamiast o miłosiernym Bogu płynie do nas głos pełen podziałów i niechęci do innych. Część z nas boi się iść na niedzielną Mszę w kościele parafialnym, nie chcąc znów słuchać słów pełnych lęku, a nierzadko też - potępienia i nienawiści"- . Młodość nie godzi się na małość, ma w nosie politykę,dotacje unijne i inne granty tego świata,za to bezkompromisowo rozlicza starszych za czyny,na ile są zgodne z głoszoną prawdą.

Największy kołysany dzwon na świecie powstaje w Polsce, m.in. w Krakowie, dla brazylijskiego sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade. Jego serce zostało odlane w Kuźni Glinik w Gorlicach.ekai.pl/gotowe-jest-ser…

Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II - RadioM…

Ojciec Karola Wojtyły miał niezwykły i bardzo istotny wpływ na życie religijne swojego syna. Andre Frossard w rozmowie z papieżem usłyszał na ten temat następujące wyznanie Jana Pawła II:

"W wieku dziesięciu, dwunastu lat byłem ministrantem, ale muszę wyznać, że niezbyt gorliwym. Moja matka już nie żyła... Mój ojciec, spostrzegłszy moje niezdyscyplinowanie, powiedział pewnego dnia: „Nie jesteś …More
Ojciec Karola Wojtyły miał niezwykły i bardzo istotny wpływ na życie religijne swojego syna. Andre Frossard w rozmowie z papieżem usłyszał na ten temat następujące wyznanie Jana Pawła II:

"W wieku dziesięciu, dwunastu lat byłem ministrantem, ale muszę wyznać, że niezbyt gorliwym. Moja matka już nie żyła... Mój ojciec, spostrzegłszy moje niezdyscyplinowanie, powiedział pewnego dnia: „Nie jesteś dobrym ministrantem. Nie modlisz się dosyć do Ducha Świętego. Powinieneś się modlić do Niego”. I pokazał mi jakąś modlitwę.(...) Nie zapomniałem jej. Była to ważna lekcja duchowa, trwalsza i silniejsza niż wszystkie, jakie mogłem wyciągnąć w następstwie lektur czy nauczania, które odebrałem. Z jakim przekonaniem mówił do mnie Ojciec! Jeszcze dziś słyszę jego głos. Rezultatem tej lekcji z dzieciństwa jest Encyklika o Duchu Świętym".

janpawel2.pl/centrumjp2/2188-75-lat-tem…

Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II - RadioM…

Kraków to miejsce symboliczne dla Polski,ziemia tylu świętych,jak twierdzą znawcy miejsce mocy energetycznej,jak zwał tak zwał ale z tego miasta wyszedł Wielki Papież.
Dobrze że ta beatyfikacja się rozpoczęła,jak się przyjrzeć temu co mówił sam papież to przykład wiary ojca miał zasadnicze znaczenie dla jego powołania kapłańskiego.
Kto dziś mówi na kazaniach do ojców rodzin? Ilu księży zauważa …More
Kraków to miejsce symboliczne dla Polski,ziemia tylu świętych,jak twierdzą znawcy miejsce mocy energetycznej,jak zwał tak zwał ale z tego miasta wyszedł Wielki Papież.
Dobrze że ta beatyfikacja się rozpoczęła,jak się przyjrzeć temu co mówił sam papież to przykład wiary ojca miał zasadnicze znaczenie dla jego powołania kapłańskiego.
Kto dziś mówi na kazaniach do ojców rodzin? Ilu księży zauważa ojców na niedzielnej Mszy?
Owszem,niektórzy księża mają odwagę powiedzieć kilka słów do mężczyzn i do kobiet osobno,ale nie było mi dane usłyszeć że przekaz wiary w rodzinie spoczywa głównie na mężczyźnie.Przy okazji beatyfikacji duszpasterze niech zajmą się dowartościowaniem pozycji mężczyzny w rodzinie,tak aby oni wiedzieli że są niezastąpieni w przekazie wiary,przynosząc dzieci do chrztu przyrzekali wychować je po katolicku i z tego obowiązku będą przed Bogiem rozliczeni.Pan Bóg nasze przyrzeczenia traktuje bardzo poważnie,nie tak niefrasobliwie jak my nieraz siebie traktujemy,ksiądz jest od tego by nam o tym przypominać.

Franciszek mocno! "Taka postawa nie jest chrześcijańska. To jest herezja"

Kartoteki parafialne dotąd miały zastosowanie bardzo praktyczne,od nich zależało jak petent będzie potraktowany,przyjaźnie czy z buta,w ten sposób łatwo było popaść w spiralę wzajemnej nienawiści,i o co to właściwie,o te parę rubelków? Wielu,wielu katolików z satysfakcją obserwuje poczynania Franciszka.

"Lubię przywoływać opowiadanie z Dekameronu Boccaccia o dwóch przyjaciołach — Giannotcie …More
Kartoteki parafialne dotąd miały zastosowanie bardzo praktyczne,od nich zależało jak petent będzie potraktowany,przyjaźnie czy z buta,w ten sposób łatwo było popaść w spiralę wzajemnej nienawiści,i o co to właściwie,o te parę rubelków? Wielu,wielu katolików z satysfakcją obserwuje poczynania Franciszka.

"Lubię przywoływać opowiadanie z Dekameronu Boccaccia o dwóch przyjaciołach — Giannotcie di Civignim i Abrahamie. Ten pierwszy usiłował nawrócić drugiego z judaizmu na katolicyzm. Po jakimś czasie Abraham był bliski konwersji, ale chcąc się przekonać, jak wygląda życie chrześcijan, postanowił udać się do Rzymu. Giannotto, wiedząc doskonale, co się tam dzieje, na próżno próbował odwieść przyjaciela od tego zamiaru. Abraham pojechał, po pewnym czasie wrócił i oświadczył: „Według mojego mniemania, wasz najwyższy pasterz, jak i wszyscy jego duchowni, z wielką pilnością i staraniem chcą religię chrześcijańską poniżyć i z oblicza świata ją zetrzeć, chociaż winni przecież być jej wsparciem i ochroną. A jako że, mimo tych wysiłków, wasza wiara coraz bardziej się rozprzestrzenia i coraz jaśniejszą i doskonalszą się staje, musiał Duch Święty w nią wstąpić (…). Dlatego też, jeśli dawniej głuchy byłem na twoje prośby i nie chciałem chrześcijaństwa przyjąć, to teraz mówię ci jawnie, że nic nie będzie w stanie mnie od tego powstrzymać. Chodźmy zatem do kościoła, pragnę przyjąć chrzest!”.

wydawnictwowam.pl/prod.innego-cud…

Franciszek mocno! "Taka postawa nie jest chrześcijańska. To jest herezja"

W zasadzie to od wielu lat życzyliśmy sobie poskromienia feudalnych zapędów duchowieństwa.Parafialny aparat ucisku miał swoje metody piętnowania,przykładowo: ktoś żył bez ślubu kościelnego to się go omijało na kolędzie ale gdy jakiś prominent załatwił coś dla kościoła to już był rozgrzeszony i rozwodu mu nie wytykano. Te podwójne standardy kłuły w oczy katolików aż wreszcie doczekały się …More
W zasadzie to od wielu lat życzyliśmy sobie poskromienia feudalnych zapędów duchowieństwa.Parafialny aparat ucisku miał swoje metody piętnowania,przykładowo: ktoś żył bez ślubu kościelnego to się go omijało na kolędzie ale gdy jakiś prominent załatwił coś dla kościoła to już był rozgrzeszony i rozwodu mu nie wytykano. Te podwójne standardy kłuły w oczy katolików aż wreszcie doczekały się sprawiedliwego rozliczenia.

"Jezus nam nie obiecał, że na tym świecie będą ekscelencje, prałaci, infułaci, kanonicy, proboszczowie. Nie obiecał, że będą kancelarie parafialne czy wizytacje biskupie. To wszystko jest czasowe."
Fragment pochodzi z książki "Innego cudu nie będzie. Rozmowy o wierze i niewierze" wydanej przez wydawnictwo WAM.

deon.pl/wiara/gniew-ludzi-moz…

Month of the Holy Rosary

"Jasna Góra jest stolicą Maryi. Przez Maryję przyszedł Syn Boży, by zbawić świat i tu również przez Maryję przyjdzie zbawienie dla Polski przez intronizację. Gdy się to stanie, wówczas Polska będzie przedmurzem chrześcijaństwa, silną i potężną, o którą rozbiją się wszelkie ataki nieprzyjacielskie".
Objawienia Rozalii Celak

Promotorzy homoseksualizmu. Dlaczego powinniśmy z nimi walczyć?

Miłosierdzie nakazuje mówić prawdę,bo jak wiadomo,szeroka jest droga do piekła,w które mało kto wierzy.Papież Franciszek wzywa nas bycia misjonarzem,no to mamy okazję uświadamiać to kolorowe towarzystwo które będzie nam kiedyś jeszcze bardzo wdzięczne.
Bo jeśli nie zrobimy nic i ich postulaty zostaną przyjęte to tych bidoków zmuszą potem do manifestów promujących jeszcze gorsze rzeczy,jak …More
Miłosierdzie nakazuje mówić prawdę,bo jak wiadomo,szeroka jest droga do piekła,w które mało kto wierzy.Papież Franciszek wzywa nas bycia misjonarzem,no to mamy okazję uświadamiać to kolorowe towarzystwo które będzie nam kiedyś jeszcze bardzo wdzięczne.
Bo jeśli nie zrobimy nic i ich postulaty zostaną przyjęte to tych bidoków zmuszą potem do manifestów promujących jeszcze gorsze rzeczy,jak wiadomo zgorszenia muszą przychodzić bo taka jest logika zła.

Zamkiem, o którym ci mówiłem, jest sam święty Kościół, zbudowany krwią moją i moich świętych, wzmocniony cementem mojej miłości; w nim umieściłem moich wybranych i przyjaciół. Jego fundamentem jest wiara, to znaczy przeświadczenie, że Ja jestem Sędzią sprawiedliwym i miłosiernym. Lecz teraz fundament jest podkopany, ponieważ wszyscy wierzą we Mnie i głoszą, że jestem miłosierny, ale prawie nikt nie głosi i nie wierzy, że jestem Sędzią sprawiedliwym. Uważają Mnie niemal za niegodziwego sędziego. Niegodziwy bowiem byłby sędzia, który przez miłosierdzie odsyłałby bezkarnie niegodziwców, tak, by jeszcze bardziej uciskali sprawiedliwych. Lecz Ja jestem Sędzią sprawiedliwym i miłosiernym, tak, że nie pozostawię bez kary nawet najmniejszego grzechu i bez nagrody choćby najmniejszego dobra.

Tamci bluźnią nawet przeciwko Mnie samemu, Panu i Stwórcy. Mówią bowiem: „Nie wiemy, czy jest Bóg. A jeśli jest, to co nas to obchodzi". Strącają i depczą moją chorągiew, mówiąc: „Po co cierpiał? Komu to potrzebne? Niech da nam naszą wolę i to nam wystarczy, a niech dla siebie zachowa swoje królestwo i swoje niebo". Ja chcę przebywać w nich, lecz oni mówią: „Raczej umrzemy, niż oddamy naszą wolę".

Tacy oni są, moja oblubienico. Ja ich stworzyłem i jednym słowem mógłbym ich zniszczyć. Jakże się unoszą pychą przeciwko Mnie! Lecz teraz, dzięki modlitwom Matki mej i wszystkich świętych, jestem jeszcze tak miłosierny i cierpliwy, że chcę, aby dotarły do nich słowa, które wyszły z moich ust i chcę ofiarować im moje miłosierdzie.


opoka.org.pl/…/obj_brygida_010…

Cœurs Sacrés de Jésus Christ et Marie

Modlitwa do Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
Najświętsza,najmilsza,najchwalebniejsza Dziewico,Matko Boża,nadziejo nasza spraw,abyśmy doświadczali Twej mocy,której Ci użycza Najświętsze Serce Syna Twojego.Proś Go,aby miłość panowała w sercach naszych.Niech On będzie naszym Ojcem,naszym Oblubieńcem,naszym skarbem,naszym stróżem,naszą rozkoszą,naszą miłością,naszym wszystkim.
Niech będzie podpo…More
Modlitwa do Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
Najświętsza,najmilsza,najchwalebniejsza Dziewico,Matko Boża,nadziejo nasza spraw,abyśmy doświadczali Twej mocy,której Ci użycza Najświętsze Serce Syna Twojego.Proś Go,aby miłość panowała w sercach naszych.Niech On będzie naszym Ojcem,naszym Oblubieńcem,naszym skarbem,naszym stróżem,naszą rozkoszą,naszą miłością,naszym wszystkim.
Niech będzie podporą w naszej słabości,siłą w niemocy,pociechą w smutku.
O święte Serca Jezusa i Maryi,naprawcie nieudolność naszą;wynagrodźcie to,w czym uchybiamy;zapalcie serca nasze świętym waszym ogniem;przemieńcie naszą oziębłość i gnuśność w Waszą gorejącą miłość,żeby całym szczęściem naszym,całą rozkoszą naszą,było żyć w niewoli Najświętszego Serca Pana Jezusa,żyć jako dzieci i sługi Najświętszej jego Matki.Amen.
św.Małgorzata Alacouque

Chorał gregoriański przygotowuje do słuchania słów Ducha. Jak modlić się, słuchając go lub śpiewają…

Chorał nie chce skupiać na sobie samym – na swojej melodyce, harmonii. Treścią chorału jest Słowo Boże i przez to chorał ma nas ukierunkować na Boga. Najważniejsze jest, aby Bóg był we wszystkim uwielbiony.

Gdyby do parafii wrócił chorał... organistki sopranistki wreszcie musiałyby odejść.
Spadłaby wtedy liczba zachorowań na depresję,znacząco też zmniejszyła by sie liczba samobójstw,no bo po co …More
Chorał nie chce skupiać na sobie samym – na swojej melodyce, harmonii. Treścią chorału jest Słowo Boże i przez to chorał ma nas ukierunkować na Boga. Najważniejsze jest, aby Bóg był we wszystkim uwielbiony.

Gdyby do parafii wrócił chorał... organistki sopranistki wreszcie musiałyby odejść.
Spadłaby wtedy liczba zachorowań na depresję,znacząco też zmniejszyła by sie liczba samobójstw,no bo po co się spieszyć do wieczności skoro tu na ziemi śpiewając chorał z aniołami można doświadczyć nieba.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego - RadioMaryja.pl

Ambasadorem Polszczyzny w Mowie został, nieobecny podczas niedzielnej gali, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Językoznawcy podkreślają, że kazania arcybiskupa, oparte na naukach biblijnych, z reguły tworzy jeden lub kilka wątków, bez zbędnych dygresji. Ich atutem jest język - "naturalny, przezroczysty, nie zatrzymujący uwagi na sobie, niekoturnowy, pozbawiony teologicznego żargonu i …More
Ambasadorem Polszczyzny w Mowie został, nieobecny podczas niedzielnej gali, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Językoznawcy podkreślają, że kazania arcybiskupa, oparte na naukach biblijnych, z reguły tworzy jeden lub kilka wątków, bez zbędnych dygresji. Ich atutem jest język - "naturalny, przezroczysty, nie zatrzymujący uwagi na sobie, niekoturnowy, pozbawiony teologicznego żargonu i właściwych tego rodzaju przemówieniom" klisz językowych.
"O sferze wiary, jak o wszystkim, można bowiem mówić z sensem i bez sensu. Arcybiskup zawsze mówi w sposób przemyślany i - co najważniejsze - z czytelnym dla słuchacza sensem" deon.pl/swiat/abp-grzegorz-ry…

Ojciec Święty Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego - RadioMaryja.pl

Zaapelował do kapłanów, aby starannie przygotowywali kazania, gdyż jego zdaniem „nie można improwizować komentarza do czytań świętych”. Papież przestrzegał przed tym, by „nie rozciągać ponad miarę przemądrzałych homilii” i „nie poruszać nieodpowiednich argumentów”.

Papież dosłyszał błagania wiernych o lepsze kazania w parafiach.Lepsze kazania czyli takie wypasione cytatami ze Starego i Nowego …More
Zaapelował do kapłanów, aby starannie przygotowywali kazania, gdyż jego zdaniem „nie można improwizować komentarza do czytań świętych”. Papież przestrzegał przed tym, by „nie rozciągać ponad miarę przemądrzałych homilii” i „nie poruszać nieodpowiednich argumentów”.

Papież dosłyszał błagania wiernych o lepsze kazania w parafiach.Lepsze kazania czyli takie wypasione cytatami ze Starego i Nowego Testamentu,takie żeby po nich aż chciało się tę Księgę w domu otworzyć,że tam tyle mądrości i ciekawych wydarzeń i to całkiem życiowych.
Bo my sie naszego analfabetyzmu religijnego jednak wstydzimy i miło że papież czyni wysiłki w tym kierunku by duchowieństwo gorliwiej zajęło się tym problemem.

Unsere Liebe Frau vom guten Erfolg

Z siedmiu Duchów Tyś pierwszy przed Panem stojący.
Któremu ważne sprawy zleca Wszechmogący.
Osobliwszą masz władzę na niebie i ziemi
I niezrównaną chwałę pomiędzy Świętymi.
Tyś Górnego Syjonu blaskiem i ozdobą,
Najpierwszą po Królowej Niebieskiej osobą,
Wszystkie chóry Aniołów, Święci Pańscy w niebie
I wierni Chrystusowi modlą się do Ciebie,
I kochają serdecznie za Twój bój o Boga,
Za miłość,…More
Z siedmiu Duchów Tyś pierwszy przed Panem stojący.
Któremu ważne sprawy zleca Wszechmogący.
Osobliwszą masz władzę na niebie i ziemi
I niezrównaną chwałę pomiędzy Świętymi.
Tyś Górnego Syjonu blaskiem i ozdobą,
Najpierwszą po Królowej Niebieskiej osobą,
Wszystkie chóry Aniołów, Święci Pańscy w niebie
I wierni Chrystusowi modlą się do Ciebie,
I kochają serdecznie za Twój bój o Boga,
Za miłość, za pokorę i za pogrom wroga,
I my, co Ciebie z nimi sławimy, kochamy,
Spraw niech Twe hasło w życiu wiernie wypełniamy.
Niech nic nad Boga więcej nie mamy droższego,
Miłością niech płoniemy w walce o cześć Jego.

Walka, która na niebie kiedyś się odbyła,
Dotąd się jeszcze w świecie Bożym nie skończyła.
Ciemność walczy z światłością, zło się ciągle sroży
I chce świat opanować, znieść porządek Boży.
Bo tu chodzi o dusze, by się nie dostały
Na trony, które w niebie duchy postradały.

Godzinki ku czci św.Michała Archanioła

Kardynał jak nie z tego świata

Pismo Święte trzeba nie tylko znać ale miłować bo wtedy dopiero ono ujawnia charakter Pana Boga i jego subtelne poczucie humoru .Faryzeusze nienawidzili Pana Jezusa za te sytuacje w których wychodzili ośmieszeni i zaskoczeni zwrotem akcji.Pan Jezus nieraz droczył się z nimi jak lew z myszą aby pokazać że Bóg ma pełnię władzy i nikt się z pod niej nie wymknie.Mało znamy Pismo Święte a tyle tam …More
Pismo Święte trzeba nie tylko znać ale miłować bo wtedy dopiero ono ujawnia charakter Pana Boga i jego subtelne poczucie humoru .Faryzeusze nienawidzili Pana Jezusa za te sytuacje w których wychodzili ośmieszeni i zaskoczeni zwrotem akcji.Pan Jezus nieraz droczył się z nimi jak lew z myszą aby pokazać że Bóg ma pełnię władzy i nikt się z pod niej nie wymknie.Mało znamy Pismo Święte a tyle tam jest humorystycznych akcji,przydatnych i w dzisiejszych czasach kiedy w Kościele również można zauważyć dwa stronnictwa wierzących,tych od przestrzegania prawa i drugich co w "zmartwychwstanie" nie dowierzają.Chrześcijańskie poczucie humoru pozwala znaleźć bezpieczne miejsce gdzieś pośrodku razem z Papieżem Franciszkiem i abp Rysiem.

Kardynał jak nie z tego świata

Papież Franciszek kardynałom dał kiedyś lekcję pokory,podczas dostojnego zebrania swym łagodnym głosem powiedział mniej więcej, że ich urząd przeznaczony jest do służby a nie do wynoszenia się ponad innych.Jeśli ktoś o tym zapomina staje się śmieszny w oczach wiernych,tak,tak,nie widzicie że wierni śmieją się z was.
Takie słowa wypalić eminencjom w oczy to trzeba być Franciszkiem ale ktoś musi …More
Papież Franciszek kardynałom dał kiedyś lekcję pokory,podczas dostojnego zebrania swym łagodnym głosem powiedział mniej więcej, że ich urząd przeznaczony jest do służby a nie do wynoszenia się ponad innych.Jeśli ktoś o tym zapomina staje się śmieszny w oczach wiernych,tak,tak,nie widzicie że wierni śmieją się z was.
Takie słowa wypalić eminencjom w oczy to trzeba być Franciszkiem ale ktoś musi przekłuć ten złudny balon pychy który sprowadza śmieszność na sługi Kościoła,zresztą ku przestrodze nam wszystkim,bo schlebianie miłości własnej i tolerowanie lizusostwa podwładnych zdarza się tak na poziomie plebanii jak i urzędu gminy.

Polska pod krzyżem - Słowo ks. bp. Ignacego Deca

Według proroctwa Daniela, po upadku cesarstwa rzymskiego miał nadejść Antychryst, a wraz z nim koniec świata. Co prawda rzeczywistą ciągłość imperium rzymskich cezarów zapewniało Bizancjum, ale w mrokach średniowiecza było ono poza horyzontem człowieka Zachodu, który też nie bardzo zdawał sobie sprawę, że sam Rzym jest już tylko rumowiskiem dawnej świetności. Pamięć zachodniego imperium trwała …More
Według proroctwa Daniela, po upadku cesarstwa rzymskiego miał nadejść Antychryst, a wraz z nim koniec świata. Co prawda rzeczywistą ciągłość imperium rzymskich cezarów zapewniało Bizancjum, ale w mrokach średniowiecza było ono poza horyzontem człowieka Zachodu, który też nie bardzo zdawał sobie sprawę, że sam Rzym jest już tylko rumowiskiem dawnej świetności. Pamięć zachodniego imperium trwała nadal i koronację Karola Wielkiego na cesarza w 800 r. uważano za przekazanie cesarstwa (translatio) w ręce króla Franków.
Otton I został „cesarzem Rzymian” 2 lutego 962 r. – zaledwie cztery lata przed chrztem Polski. Mieszko I musiał nieźle znać koncentryczne kręgi ówczesnej Europy. Aby nie być sam na sam – jak Słowianie połabscy – z peryferyjnymi margrabiami Rzeszy, wczepił się, jak mógł, w twardy rdzeń cesarstwa. Swego syna wysłał do Italii, co wypłaciło się znajomością Bolesława z przyszłym cesarzem, przyjazdem cesarza Ottona III na zjazd gnieźnieński w 1000 r., tytułem współpracownika cesarza i w końcu tytułem królewskim. To rzeczywiście oznaczało stowarzyszenie Polski z ówczesną UE.


www.polityka.pl/…/1523183,1,pierw…

Polska pod krzyżem - Słowo ks. bp. Ignacego Deca

– Po to jesteśmy w Unii Europejskiej, by dar wiary wynosić poza granice naszego kraju – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Ignacy Dec, przewodniczący Rady KEP ds. apostolstwa świeckich. – To my musimy ukierunkowywać kulturę krajów zachodnich w stronę wiary, a nie pozwalać, by oni nas zwodzili w złą stronę. Zachód wypędził tradycyjne wartości, a my musimy mu o nich przypomnieć. …More
– Po to jesteśmy w Unii Europejskiej, by dar wiary wynosić poza granice naszego kraju – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Ignacy Dec, przewodniczący Rady KEP ds. apostolstwa świeckich. – To my musimy ukierunkowywać kulturę krajów zachodnich w stronę wiary, a nie pozwalać, by oni nas zwodzili w złą stronę. Zachód wypędził tradycyjne wartości, a my musimy mu o nich przypomnieć. Pokazać Europie krzyż. Ocalić obecność Chrystusa w życiu społecznym na naszym kontynencie jest wielką misją naszego Narodu – podkreślił.

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/…/213093,europo-s…

Andrzej Duda w sanktuarium maryjnym w Starej Błotnicy | eKAI.pl

Powinniśmy wnosić do Europy siłę naszej tradycji, wiary i przekonań; kiedy Europa będzie oparta na korzeniach judeochrześcijańskich, będzie bezpieczna dla naszych dzieci i wnuków, nikt nie będzie wtłaczał im „treści, które psują moralność” – powiedział prezydent Andrzej Duda.
www.radiomaryja.pl/…/prezydent-a-dud…

Tego zazdrości nam Europa! Tłumy Polaków na modlitwie

Św.Jan Paweł II "Integracja Polski z Unią Europejską jest od samego początku wspierana przez Stolicę Apostolską. Doświadczenie dziejowe, jakie posiada naród polski, jego bogactwo duchowe i kulturowe mogą skutecznie przyczynić się do ogólnego dobra całej rodziny ludzkiej, zwłaszcza umocnienia pokoju i bezpieczeństwa w Europie”
/ekai.pl/15-lat-obecnosc…

„Polska pod Krzyżem”: dwunastometrowy krzyż w centrum wydarzenia

W końcu 1038 r. państwo polskie, państwo pierwszych Piastów przestało istnieć. Mogło wtedy zniknąć już na zawsze - tak jak choćby zniknęło wcześniej wspaniałe państwo wielkomorawskie, jak przepadło tyle innych państw, imperiów i wspólnot polityczno-etnicznych. (...) Historia Polski mogła się skończyć, po krótkim, efektownym rozbłysku, już w połowie XI w. Ale - wiemy - nie skończyła się.

Kim był …More
W końcu 1038 r. państwo polskie, państwo pierwszych Piastów przestało istnieć. Mogło wtedy zniknąć już na zawsze - tak jak choćby zniknęło wcześniej wspaniałe państwo wielkomorawskie, jak przepadło tyle innych państw, imperiów i wspólnot polityczno-etnicznych. (...) Historia Polski mogła się skończyć, po krótkim, efektownym rozbłysku, już w połowie XI w. Ale - wiemy - nie skończyła się.

Kim był Kazimierz, którego drugie imię Karol nawiązywało do postaci wielkiego odnowiciela Cesarstwa Zachodniorzymskiego? Jaką drogę przeszedł, zaczynając od ucieczki w 1038 r. przed najazdem czeskiego Brzetysława i pogańskim buntem poddanych, do powrotu na tron i niepodważalnego odzyskania kraju. Jak poradził sobie z zadaniem podniesienia Polski z popiołów i w jaki sposób wytyczył pracowicie przez siebie scalonemu krajowi horyzonty na następne wieki?

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/…/news-kazimierz-…=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

„Polska pod Krzyżem”: dwunastometrowy krzyż w centrum wydarzenia

Czas buntów wobec chrześcijaństwa po śmierci Mieszka II ;
Kronika Wielkopolska „Gdy zmarł w roku Pańskim 1033 , nastąpił po nim pierworodny syn jego Bolesław. Skoro ten został ukoronowany na króla, wyrządził swej matce wiele zniewag. Matka jego pochodząca ze znakomitego rodu, zabrawszy syna swego Kazimierza, wróciła do ziemi ojczystej w Saksonii, do Brunszwiku, i umieściwszy tam syna dla nauki …
More
Czas buntów wobec chrześcijaństwa po śmierci Mieszka II ;
Kronika Wielkopolska „Gdy zmarł w roku Pańskim 1033 , nastąpił po nim pierworodny syn jego Bolesław. Skoro ten został ukoronowany na króla, wyrządził swej matce wiele zniewag. Matka jego pochodząca ze znakomitego rodu, zabrawszy syna swego Kazimierza, wróciła do ziemi ojczystej w Saksonii, do Brunszwiku, i umieściwszy tam syna dla nauki miała wstąpić do jakiegoś klasztoru. Bolesław zaś z powodu srogości i potworności występków, zbrodni okrutnych i nieludzkich, których się dopuszczał, źle skończył swe życie, i choć odznaczony został koroną królewską, nie policzony został nawet w liczbie królów i książąt polskich dla wielkiej nieprawości swojej. Po śmierci jego wielkie zaburzenia i wojny domowe wszczęły się w królestwie”.

„Polska pod Krzyżem”: dwunastometrowy krzyż w centrum wydarzenia

Tyle ludzi publicznie poszło pod Krzyż chociaż krzyże są praktycznie wszędzie,byłoby jednak błędem lekceważyć środowiska które pod kolorową przykrywką manifestują jawnie nawołując do antychrześcijańskiego buntu.Człowiek wierzący cierpliwy,nieskory do gniewu,czasami aż nadto łaskawy wobec różnych profanacji ale jak się miarka przebierze,jak się w nim krew zburzy no to idzie w akcję na całego.Aż …More
Tyle ludzi publicznie poszło pod Krzyż chociaż krzyże są praktycznie wszędzie,byłoby jednak błędem lekceważyć środowiska które pod kolorową przykrywką manifestują jawnie nawołując do antychrześcijańskiego buntu.Człowiek wierzący cierpliwy,nieskory do gniewu,czasami aż nadto łaskawy wobec różnych profanacji ale jak się miarka przebierze,jak się w nim krew zburzy no to idzie w akcję na całego.Aż nadto widać że świętowany Jubileusz 1050 lecia Chrztu Polski rozjuszył ciemne siły i rozbudził jakieś resentymenty pogańskie,które nigdy nie śpią a czuwają by chwilę sposobną wykorzystać.
Historia jest jednak świetną nauczycielką życia i od niej dobrze wiemy jak bunty wobec chrześcijańskiej wiary przynosiły ludziom nieszczęścia i zniszczenie cywilizacji.

Szűzanya kérése Fatima-ban - az elsőszombati ígéretek

AKATYST KONDAKION 11
Śpiew pochwalny zawodzi, gdy usiłuje dorównać wielkiemu miłosierdziu Twemu, i choćbyśmy ofiarowali Ci pieśni tak liczne, jak ziarnka piasku, o Królu święty, nie osiągnęlibyśmy miary godnej tego, co dałeś nam, którzy wołamy do Ciebie: Alleluja!
Ikos 11
Widzimy Najświętszą Dziewicę, świetlistą pochodnię, ukazującą się przebywającym w ciemnościach, Która zapalając światło …
More
AKATYST KONDAKION 11
Śpiew pochwalny zawodzi, gdy usiłuje dorównać wielkiemu miłosierdziu Twemu, i choćbyśmy ofiarowali Ci pieśni tak liczne, jak ziarnka piasku, o Królu święty, nie osiągnęlibyśmy miary godnej tego, co dałeś nam, którzy wołamy do Ciebie: Alleluja!
Ikos 11
Widzimy Najświętszą Dziewicę, świetlistą pochodnię, ukazującą się przebywającym w ciemnościach, Która zapalając światło niematerialne, prowadzi wszystkich do poznania Boga, swoim blaskiem rozjaśniając umysły i Która takowym jest czczona wołaniem:

Raduj się, blasku słońca duchowego,

Raduj się, promieniu niegasnącego światła.

Raduj się, błyskawico dusze oświecająca,

Raduj się, gromie napawający trwogą wrogów.

Raduj się, światłości promieniująca poznaniem,

Raduj się, Która jesteś początkiem obfitej rzeki.

Raduj się, obrazie uzdrawiającej sadzawki,

Raduj się, Któraś unicestwiła zmazę grzechu.

Raduj się, łaźnio obmywająca sumienie,

Raduj się, dzbanie radość czerpiący.

Raduj się, przyjemna woni Chrystusowego aromatu,

Raduj się, tajemnicze życie radosnej uczty.

Raduj się, Oblubienico pozostająca Dziewicą!

Objawienia Rozalii Celakówny: Nie spłyną krwią państwa co mają Mnie za Króla

"W następstwie za przykładem Polski pójdą inne narody i także one dokonają Aktu Intronizacji Jezusa na swego Króla. Wszystkie narody, które nie uznają Jezusa swym Królem, zginą. " Przyszłość zapowiada się dość burzliwie.

Ks. Kozłowski: Krzyż na Giewoncie mnie ocalił

Bojaźń Boża uświadamia nam, że wszystko pochodzi z łaski i że jedynym źródłem naszej prawdziwej siły jest pójście za Panem Jezusem oraz pozwolenie Ojcu, aby obdarzał nas swoją dobrocią i miłosierdziem. Ten dar Ducha Świętego wyostrza także naszą wrażliwość i pomaga nam rozpoznać, że jesteśmy nieskończenie kochanymi dziećmi. Jednocześnie wzmacnia nasze zaufanie i wiarę, ponieważ sprawia, że …More
Bojaźń Boża uświadamia nam, że wszystko pochodzi z łaski i że jedynym źródłem naszej prawdziwej siły jest pójście za Panem Jezusem oraz pozwolenie Ojcu, aby obdarzał nas swoją dobrocią i miłosierdziem. Ten dar Ducha Świętego wyostrza także naszą wrażliwość i pomaga nam rozpoznać, że jesteśmy nieskończenie kochanymi dziećmi. Jednocześnie wzmacnia nasze zaufanie i wiarę, ponieważ sprawia, że czujemy, że nasze życie jest w rękach Boga. Bez tego światła i tej pomocy nieuchronnie dalibyśmy się owładnąć trwodze i zniechęceniu …

Kiedy jesteśmy przeniknięci bojaźnią Bożą, wtedy jesteśmy skłonni do pójścia za Panem z pokorą, uległością i w posłuszeństwie; i to nie w postawie biernej i z rezygnacją, ale w zadziwieniu i radości dziecka, które dostrzega, że Ojciec mu służy i je kocha. Bojaźń Boża, więc, nie czyni nas chrześcijanami nieśmiałymi, wycofanymi, ale generuje /rodzi w nas/w nas odwagę i siłę! Jest to dar, który czyni nas chrześcijanami prawdziwie przekonanymi, entuzjastycznymi, którzy nie są poddani Panu z lęku, ale dlatego, że wzrusza ich i zdobywa Jego miłość! www.orione.kalisz.pl/…/189-dar-bojazni…

Wstawiennictwo MB Rzeszowskiej przywraca wzrok, leczy z nowotworów, a nawet wskrzesza zmarłych!

"Pieśń Maryi do Boskiego Dziecięcia"
"Niech posłucha Ewa mej pieśni i tu przyjdzie! (...)
Niech odsłoni swe oblicze i Ci śpiewa,
bo usunąłeś od niej zawstydzenie.
Niech posłucha pieśni pokoju,
bo Córka zmazała jej winę!

Ty, co wyszedłeś z mego łona,
starłeś węża, jej uwodziciela.
Usuń cheruba z mieczem,
niech wróci wygnany Adam!

Niech zwrócą się do Ciebie Ewa i Adam,
niech zerwą ze mnie Owoc…
More
"Pieśń Maryi do Boskiego Dziecięcia"
"Niech posłucha Ewa mej pieśni i tu przyjdzie! (...)
Niech odsłoni swe oblicze i Ci śpiewa,
bo usunąłeś od niej zawstydzenie.
Niech posłucha pieśni pokoju,
bo Córka zmazała jej winę!

Ty, co wyszedłeś z mego łona,
starłeś węża, jej uwodziciela.
Usuń cheruba z mieczem,
niech wróci wygnany Adam!

Niech zwrócą się do Ciebie Ewa i Adam,
niech zerwą ze mnie Owoc Życia!
Uczyń słodkimi ich usta,
zamiast owocu, który uczynił je gorzkimi!

Niech wrócą wygnani słudzy
do swego dziedzictwa.
Bądź im szatą światłości,
by mogli okryć nią swą nagość!

Przejdź nad ich uniżeniem w otchłani,
oddal od nich ciemność!
Niech przez Ciebie, co do mnie przyszedłeś,
błogosławione będą wszystkie dzieci!"

Św.Efrem

Ks. Kozłowski: Krzyż na Giewoncie mnie ocalił

Wszyscy byliśmy w szoku po tragedii na Giewoncie ale teraz kiedy emocje opadły należy z pokorą stanąć wobec faktów o których mówi ks.Jerzy.Otrzymaliśmy wstrząsający znak,znak ostrzeżenia Bożego podobny do tego jaki miał miejsce w 1939 roku.Naprawdę nie lekceważmy nauki płynącej z tego wydarzenia.
Stan kapłański otrzymał piorunujące wezwanie do refleksji.Trzykrotne porażenie gigantyczną mocą z …More
Wszyscy byliśmy w szoku po tragedii na Giewoncie ale teraz kiedy emocje opadły należy z pokorą stanąć wobec faktów o których mówi ks.Jerzy.Otrzymaliśmy wstrząsający znak,znak ostrzeżenia Bożego podobny do tego jaki miał miejsce w 1939 roku.Naprawdę nie lekceważmy nauki płynącej z tego wydarzenia.
Stan kapłański otrzymał piorunujące wezwanie do refleksji.Trzykrotne porażenie gigantyczną mocą z wysoka mówi aż nadto jasno o tajemnicy i posłannictwie kapłaństwa.
Dla wiernych świeckich jest to okazja do przypomnienia że Bóg ustanowił kapłanów dla dobra ludzi w trosce o ich wieczne zbawienie,to dobitnie pokazało się przez obecność ks.Jerzego na Giewoncie.
14 września pod Krzyżem,osoby duchowne i świeccy,wspólnie staniemy aby przepraszać najpierw za własne winy,błędy i zaniedbania.
Zuchwałe bluźnierstwa jakie mają miejsce w naszym kraju domagają się, tak jak powiedział papież Franciszek, modlitwy o „łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka”.

Papież Franciszek udzielił poparcia akcji „Polska pod Krzyżem” - RadioMaryja.pl

Kochany papież Franciszek,wie o co chodzi w tym dziele i daje nam tak ambitne przesłanie.
Polacy powinni być wdzięczni za te słowa pokrzepienia,módlmy się o zwycięstwo dobra nad złem które zakrada się do naszych serc.W oczach niektórych takie słowa podpadają pod mowę nienawiści,wszak ludzie na co dzień pracujący na rzecz ekspansji zła mogą się poczuć zastraszani.Przypomnieć jednak należy iż …More
Kochany papież Franciszek,wie o co chodzi w tym dziele i daje nam tak ambitne przesłanie.
Polacy powinni być wdzięczni za te słowa pokrzepienia,módlmy się o zwycięstwo dobra nad złem które zakrada się do naszych serc.W oczach niektórych takie słowa podpadają pod mowę nienawiści,wszak ludzie na co dzień pracujący na rzecz ekspansji zła mogą się poczuć zastraszani.Przypomnieć jednak należy iż Franciszek twardo powiedział kiedyś że "ze złem się nie dialoguje".
To tak jak z wariatami,lepiej sie otwarcie im nie sprzeciwiać tylko czynić to co uważamy za słuszne.

I znowu Męski Różaniec w Krakowie! Coś pięknego!!!

Św.Jan Paweł II o taką Polskę się modlił,która wiary i korzeni swych się nie wstydzi.

Tedy ci powiem ziemio,rodzima dziedzino -
Nie słuchaj co ci mówią przechodnie,co ludzie -
Ja ci rzekę rzecz moją,ja wiem ją skądinąd,
a ty, o ziemio-matko, posłuchania udziel:

--Poram się z pieśnią,matko.Ciągle mię obala
ten wicher,co od świata przychodzi, ten zalew,
co idzie jak stu końmi rozpętana fala
a ja …
More
Św.Jan Paweł II o taką Polskę się modlił,która wiary i korzeni swych się nie wstydzi.

Tedy ci powiem ziemio,rodzima dziedzino -
Nie słuchaj co ci mówią przechodnie,co ludzie -
Ja ci rzekę rzecz moją,ja wiem ją skądinąd,
a ty, o ziemio-matko, posłuchania udziel:

--Poram się z pieśnią,matko.Ciągle mię obala
ten wicher,co od świata przychodzi, ten zalew,
co idzie jak stu końmi rozpętana fala
a ja falę mą pragnę nad te wynieść fale.

Karol Wojtyła A GDY PRZYSZEDŁ DAWID DO ZIEMI-MACIERZY SWEJ

„Jeśli są ubodzy na Księżycu, to tam też pojedziemy”. Doskonałe myśli św. Matki Teresy z Kalkuty

Polski papież rozpoznał w niej świętą. Dla misjonarek miłości otworzył dom w Watykanie. Kiedy Matka Teresa weszła do nowocześnie urządzonej kuchni, westchnęła: "Jak tu bogato!". Obecny przy tym papież delikatnie odpowiedział: "Siostro, to mój dom dla biednych".Uszanowała jego wolę.
On, wprowadzając siostry w mury państwa kościelnego, wzbudził tym sprzeciw kardynałów, biskupów, watykanistów, bo …More
Polski papież rozpoznał w niej świętą. Dla misjonarek miłości otworzył dom w Watykanie. Kiedy Matka Teresa weszła do nowocześnie urządzonej kuchni, westchnęła: "Jak tu bogato!". Obecny przy tym papież delikatnie odpowiedział: "Siostro, to mój dom dla biednych".Uszanowała jego wolę.
On, wprowadzając siostry w mury państwa kościelnego, wzbudził tym sprzeciw kardynałów, biskupów, watykanistów, bo tym samym zapraszał do Watykanu najbiedniejszych. A "biedny", któremu służą misjonarki miłości, to eufemiczne określenie kloszarda, prostytutki, narkomana, pijaka. kosciol.wiara.pl/doc/5835549.Kobieta…

Czy papież Franciszek blokuje kapelusz kardynalski dla abpa Jędraszewskiego?

Kraków nie musi mieć kardynała bo niby za co? O rządach kard.Dziwisza i Kurii jego lepiej zamilknąć,tak jak to musiał zrobić ks.Isakowicz-Zaleski,ale dla większości myślących ludzi jest jasne że osuszanie krakowskiego bagna potrwa ze 20 lat zanim wypleni się mafijne przyzwyczajenia.Słusznie że papież wybrał kardynałów z krajów którym kardynał się "nie należał".Krakowskie świętoszki niech …More
Kraków nie musi mieć kardynała bo niby za co? O rządach kard.Dziwisza i Kurii jego lepiej zamilknąć,tak jak to musiał zrobić ks.Isakowicz-Zaleski,ale dla większości myślących ludzi jest jasne że osuszanie krakowskiego bagna potrwa ze 20 lat zanim wypleni się mafijne przyzwyczajenia.Słusznie że papież wybrał kardynałów z krajów którym kardynał się "nie należał".Krakowskie świętoszki niech najpierw posprzątają chlewy na swoim podwórku bo takiego brudu żaden kapelusz nie ukryje.

W związku z opublikowanym w internecie materiałem pt. „Sanktuarium w Łagiewnikach przyjmuje pedofila”, zawierającym zapis telefonicznej rozmowy, w czasie której mężczyzna podający się za księdza prosił o dokonanie rezerwacji pokoju dla siebie oraz dla osoby małoletniej, informujemy, że z pracownikiem recepcji Domu Duszpasterskiego, który dokonał takiej rezerwacji, została przeprowadzona rozmowa dyscyplinarna oraz wyciągnięte konsekwencje służbowe.
pl.aleteia.org/…/ksiadz-i-malole…

Jej bajka urzekła o. Adama Szustaka. Siostra Ania rusza z "Piernikowymi bajkami" na Stacji7

Ten kierunek popierać należy aby siostry zakonne zaangażowały się w bajkową działalność dla najmłodszych.To jest po prostu dramat co się stało z programami dla dzieci,nie mówiąc o zagranicznych bajkach z ukrytym przesłaniem pedofilskim.
Tak,chcemy aby nasi najmłodsi mieli dostęp do bajek bezpiecznych,rozwijających inteligencję,serce i wiarę.Niby dlaczego ateiści zajmujący ważne urzędy wysyłali …More
Ten kierunek popierać należy aby siostry zakonne zaangażowały się w bajkową działalność dla najmłodszych.To jest po prostu dramat co się stało z programami dla dzieci,nie mówiąc o zagranicznych bajkach z ukrytym przesłaniem pedofilskim.
Tak,chcemy aby nasi najmłodsi mieli dostęp do bajek bezpiecznych,rozwijających inteligencję,serce i wiarę.Niby dlaczego ateiści zajmujący ważne urzędy wysyłali swe dzieci do katolickich szkół,bo najbardziej twórczo oddziaływały na młodego człowieka.

Uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie

Wszystko pięknie sie odbyło ale rocznica to smutna,o wiele milej jest wspomnieć szczęśliwsze czasy do których nawiązał prezydent Niemiec.O przyjęciu Ottona III przez Bolesława Chrobrego napisał w swej kronice z początku XI w. niemiecki biskup Thietmar:

Trudno uwierzyć i opowiedzieć, z jaką wspaniałością przyjmował wówczas Bolesław cesarza i jak prowadził go przez swój kraj aż do Gniezna. Gdy …More
Wszystko pięknie sie odbyło ale rocznica to smutna,o wiele milej jest wspomnieć szczęśliwsze czasy do których nawiązał prezydent Niemiec.O przyjęciu Ottona III przez Bolesława Chrobrego napisał w swej kronice z początku XI w. niemiecki biskup Thietmar:

Trudno uwierzyć i opowiedzieć, z jaką wspaniałością przyjmował wówczas Bolesław cesarza i jak prowadził go przez swój kraj aż do Gniezna. Gdy Otto ujrzał z daleka upragniony gród, zbliżył się doń boso ze słowami modlitwy na ustach. Tamtejszy biskup Unger [biskup poznański] przyjął go z wielkim szacunkiem i wprowadził do kościoła, gdzie cesarz zalany łzami, prosił świętego męczennika o wstawiennictwo, by mógł dostąpić łaski Chrystusowej. Następnie otworzył zaraz arcybiskupstwo. Arcybiskupstwo to powierzył bratu wspomnianego męczennika Radzimowi [...]. Po załatwieniu tych wszystkich spraw cesarz otrzymał od księcia Bolesława wspaniałe dary i wśród nich, co największą sprawiło mu przyjemność, trzystu opancerzonych żołnierzy. Kiedy odjeżdżał, Bolesław odprowadził go z doborowym pocztem aż do Magdeburga, gdzie obchodzili uroczyście niedzielę palmową [24 marca].

A tak Zjazd Gnieźnieński opisał Gall Anonim:

Bolesław przyjął go tak zaszczytnie i okazale, jak wypadało przyjąć króla, cesarza rzymskiego i dostojnego gościa. Albowiem na przybycie cesarza przygotował przedziwne wprost cuda; najpierw hufce, przeróżne rycerstwa, następnie dostojników rozstawił jak chóry, na obszernej równinie, a poszczególne, z osobna stojące hufce wyróżniała odmienna barwa strojów. A nie była to tania pstrokacizna, byle jakich ozdób, lecz najkosztowniejsze rzeczy, jakie można znaleźć gdziekolwiek na świecie [...]. Zważywszy jego chwałę, potęgę i bogactwo cesarz rzymski zawołał w podziwie: Na koronę mego cesarstwa, to co widzę większe jest niż wieść głosiła [...]. A zdjąwszy z głowy swej diadem cesarski, włożył go na głowę Bolesława na zadatek przemierza i przyjaźni [...] i za chorągiew tryumfalną dał mu w darze gwoźdź z krzyża Pańskiego wraz z włócznią św. Maurycego, w zamian za co Bolesław ofiarował mu ramię św. Wojciecha. I tak wielką owego dnia złączyli się przyjaźnią, że cesarz mianował go bratem i współpracownikiem cesarstwa i nazwał go przyjacielem i sprzymierzeńcem narodu rzymskiego.

Ks. bp Miziński: Musimy bronić rodziny i chrześcijańskich wartości - RadioMaryja.pl

Rodzina kształtuje najważniejsze postawy,rzeczywiście.Skończył sie miesiąc trzeźwości więc może należałoby jakoś zainteresować się rodzinami niszczonymi tym nałogiem.Mają biskupi jakiś plan,bo tu nie wystarczy kolejny okolicznościowy list wiernym rzucić na japę,trzeba przykładu działania.Najbardziej widać ten problem na wsi,wszyscy razem z plebanem wiedzą kto pije i jak traktuje rodzinę.Dobrze …More
Rodzina kształtuje najważniejsze postawy,rzeczywiście.Skończył sie miesiąc trzeźwości więc może należałoby jakoś zainteresować się rodzinami niszczonymi tym nałogiem.Mają biskupi jakiś plan,bo tu nie wystarczy kolejny okolicznościowy list wiernym rzucić na japę,trzeba przykładu działania.Najbardziej widać ten problem na wsi,wszyscy razem z plebanem wiedzą kto pije i jak traktuje rodzinę.Dobrze by było robiąc wizytację spotykać się właśnie z tymi rodzinami,podjąć z nimi jakiś wysiłek naprawczy by maksymalnie ochronić dzieci przed destrukcyjnym oddziaływaniem alkoholizmu.Ciekawe czy w parafii są modlitwy w intencji uzależnionych parafian,wszak duszpasterz zna tych pijaczków po imieniu i zapewne myśli z troską o ich wiecznym zbawieniu.Ksiądz ma pewien autorytet i może wielu parafian zmotywować by ich zachęcali do wyjścia z nałogu,szkoda żeby ludzie ginęli jak psy bezpańskie.
Jak wygląda rzeczywistość to chyba każdy wie,owczarz głównie dba o barany które strzyże a pijaków z czego ostrzyże,w tym jest sęk.

Abp Gądecki: wojna to klęska ludzkości, bo dwie ateistyczne ideologie odrzuciły Boga

Jeszcze sprawa Intronizacji NSPJ która miała ustrzec Polskę przed II wojną.Można by zapytać, dlaczego Pan Jezus daje propozycje ratunku z góry wiedząc że brak wiary i tak nie pozwoli ludziom z nich skorzystać.Dzięki orędziom Rozalii Celak masy ludzi przekonały się że: nagromadzone pokoleniowe grzechy muszą być odpokutowane,najlepiej dobrowolnie, skracając w ten sposób sobie karę,lub być do …More
Jeszcze sprawa Intronizacji NSPJ która miała ustrzec Polskę przed II wojną.Można by zapytać, dlaczego Pan Jezus daje propozycje ratunku z góry wiedząc że brak wiary i tak nie pozwoli ludziom z nich skorzystać.Dzięki orędziom Rozalii Celak masy ludzi przekonały się że: nagromadzone pokoleniowe grzechy muszą być odpokutowane,najlepiej dobrowolnie, skracając w ten sposób sobie karę,lub być do poprawy przymuszonym siłą ale wtedy zniewagi trzeba będzie zmyć krwią.Płynie z tej historii nauka o miłosiernej miłości Boga który chce uchronić swe dzieci przed nieszczęściem.Na błędach dziadków uczą się potem wnukowie,co okazało się dowodnie trzy lata temu kiedy dzięki determinacji wielu środowisk udało się dokonać Aktu Intronizacji Pana Jezusa w Polsce aby wypełnić wezwanie Serca Jezusowego.

Abp Gądecki: wojna to klęska ludzkości, bo dwie ateistyczne ideologie odrzuciły Boga

Miejmy na tyle pokory żeby spojrzeć prawdzie w oczy a ta jest bardzo gorzka.
Zawiniliśmy ciężko przed Bogiem ponieważ nie zostały dotrzymane śluby lwowskie Jana Kazimierza które zawierały obietnicę poprawy ciężkiej doli chłopów.Zhańbiono majestat Królowej Polski nie dotrzymując tego punktu,konsekwencją było zupełne zniszczenie arystokracji która do dziś nie podniosła się z upadku,wygląda na to …More
Miejmy na tyle pokory żeby spojrzeć prawdzie w oczy a ta jest bardzo gorzka.
Zawiniliśmy ciężko przed Bogiem ponieważ nie zostały dotrzymane śluby lwowskie Jana Kazimierza które zawierały obietnicę poprawy ciężkiej doli chłopów.Zhańbiono majestat Królowej Polski nie dotrzymując tego punktu,konsekwencją było zupełne zniszczenie arystokracji która do dziś nie podniosła się z upadku,wygląda na to że na zawsze utracili mandat do sprawowania władzy w Polsce.

Salve Regina

Królewski majestat chwalebnej Dziewicy,ozdobiony w chwałę wszelkich cnót i w perły wszelkich charyzmatów,oblany blaskiem mądrości i wiedzy,chwalić,błogosławić i głosić uczy Pismo Święte,wzywają stworzenia,nakazują figury i niemal wszystkie stronice teologicznej nauki.
Do tego też nas zachęcają cudowne znaki,upomnienia z nieba,ewangeliczne czytanie,głos apostolski.
Przeto więc,Dziewico stokroć …More
Królewski majestat chwalebnej Dziewicy,ozdobiony w chwałę wszelkich cnót i w perły wszelkich charyzmatów,oblany blaskiem mądrości i wiedzy,chwalić,błogosławić i głosić uczy Pismo Święte,wzywają stworzenia,nakazują figury i niemal wszystkie stronice teologicznej nauki.
Do tego też nas zachęcają cudowne znaki,upomnienia z nieba,ewangeliczne czytanie,głos apostolski.
Przeto więc,Dziewico stokroć błogosławiona,niosąca błogosławiony owoc przez który wszystko zostaje błogosławione -niebo,ziemia i wody.Twe piękno podziwiają słońce i księżyc,Twój blask oświeca serca,tobie służą potęgi anielskie,Twe bogactwo nie kończy się nigdy,a tyś jest miła Bogu,aniołom i ludziom - Bogu przez pokorę,aniołom przez dziewictwo, ludziom przez płodność.

Tyś strażniczką wonności,
domem niebieskich tajemnic,
jasną gwiazdą podróżnych,
drogą niebłądzących,
sławą śpiewu świętych,
prawdziwe zdrowie chorych.
Tyś kwitnącym ogrodem przy ciepłym wietrzyku,
ścieżką prawych,
ziemią zlaną niebieskim deszczem,
wilgotnym runem Gedeona.
Miła Gwiazdo morza,
niech nas nigdy nie spotka
niepogoda i burza!

Korona Dziewicy Anonim

Salve Regina

O,jak wielka jesteś w zasługach, Boża Matko!
Co za słodycz miłosierdzia Twego i dobroci!Naprawiasz rzeczy ziemskie,odnawiasz niebieskie,ziemię z niebem łączysz i wszystkim do ciebie wołającym miłosiernie wypraszasz łaski.
Ty żyjesz w wieczności Boga i świecisz w prawdzie Bożej,cieszysz się dobrocią Boga.
Ty zwracasz upadłym niewierność,strapionym wesele,oddalasz nienawiść,gotujesz zgodę.
Ty ucisz…More
O,jak wielka jesteś w zasługach, Boża Matko!
Co za słodycz miłosierdzia Twego i dobroci!Naprawiasz rzeczy ziemskie,odnawiasz niebieskie,ziemię z niebem łączysz i wszystkim do ciebie wołającym miłosiernie wypraszasz łaski.
Ty żyjesz w wieczności Boga i świecisz w prawdzie Bożej,cieszysz się dobrocią Boga.
Ty zwracasz upadłym niewierność,strapionym wesele,oddalasz nienawiść,gotujesz zgodę.
Ty uciszasz wojny,łagodzisz gniewy,dumnych depcesz,kochasz pokornych,jednasz niezgodnych,obecnych łączysz,nieobecnych zapraszasz,ziemskie rzeczy godzisz z niebieskimi,ludzkie z boskimi.
Anonim - Korona Dziewicy

Są miliony obiektywnych powodów, by uważać, że naród polski jest najpiękniejszy na świecie

To jest ciekawe doświadczenie,bo na ogół to my sie niespecjalnie jako naród lubimy ,zazdrość i zawiść sąsiedzka są tragikomiczne czasami,a te obmowy,te bajki wymyślane na czyjś temat, nie wiem czy gdzieś indziej ludzie poświęcają tyle czasu na te sprawy co u nas.Warto by z tym wreszcie skończyć bo papież Franciszek powiedział że plotkarstwo to najgorszy terroryzm.
A co do wyglądu to jest ciekawe …More
To jest ciekawe doświadczenie,bo na ogół to my sie niespecjalnie jako naród lubimy ,zazdrość i zawiść sąsiedzka są tragikomiczne czasami,a te obmowy,te bajki wymyślane na czyjś temat, nie wiem czy gdzieś indziej ludzie poświęcają tyle czasu na te sprawy co u nas.Warto by z tym wreszcie skończyć bo papież Franciszek powiedział że plotkarstwo to najgorszy terroryzm.
A co do wyglądu to jest ciekawe że bardzo zróżnicowani jesteśmy, bo to kolonistów niemieckich sporo było i ludności rusińskiej,ale na urodzie nam to nie zaszkodziło,wprost przeciwnie.

Biskupi biorą się za ekscesy LGBT. Naprawdę mocny tekst!

Nie wiem skąd pomysł by w kościele tańczyć,Pan Jezus nic takiego nie odczyniał a jeśli chodzi o słynny przykład króla Dawida to ten przecież starozakonny był.Chrześcijanin tańczy,owszem,ale nie w prezbiterium,uspokójta się trochę bo dzieci patrzą.

Biskupi biorą się za ekscesy LGBT. Naprawdę mocny tekst!

O różnych parodiach Mszy świeccy alarmują od lat i przesyłają filmiki na co duszpasterze sobie pozwalają,i co,i nic,to jest w porząsiu więc zdanie o biskupim zaniepokojeniu to pomyłka politruka co pisał ten list.Biskupi czasami dostarczają tym tęczowym trefnisiom pomysłów i na nie naprowadzają.
- Widok księdza biskupa śpiewającego o ojczyźnie i tańczącego tango w naszym kościele długo pozostanie …More
O różnych parodiach Mszy świeccy alarmują od lat i przesyłają filmiki na co duszpasterze sobie pozwalają,i co,i nic,to jest w porząsiu więc zdanie o biskupim zaniepokojeniu to pomyłka politruka co pisał ten list.Biskupi czasami dostarczają tym tęczowym trefnisiom pomysłów i na nie naprowadzają.
- Widok księdza biskupa śpiewającego o ojczyźnie i tańczącego tango w naszym kościele długo pozostanie w mojej pamięci - mówi jedna z uczestniczek odpustu.
swidnica.gosc.pl/doc/4955424.Biskup-…

Abp Marek Jędraszewski: jeśli ktoś walczy z zarazą, to czy tym samym jest wrogiem tych, którzy …

Po wejściu Polski do UE nastąpiła modyfikacja nauczania kościelnego w duchu dostosowania sie europejskich trendów,zalecono nie afiszować sie z krzyżem,nie przesadzać z pobożnością maryjną,nie straszyć,nie upominać,ale zachęcać,zalecać i proponować.Nabożeństwa uatrakcyjnić aby po seansie ludzie wyszli zrelaksowani i rozbawieni.
Wszystko to dane nam było przerobić przez te lata w wielu parafiach w …More
Po wejściu Polski do UE nastąpiła modyfikacja nauczania kościelnego w duchu dostosowania sie europejskich trendów,zalecono nie afiszować sie z krzyżem,nie przesadzać z pobożnością maryjną,nie straszyć,nie upominać,ale zachęcać,zalecać i proponować.Nabożeństwa uatrakcyjnić aby po seansie ludzie wyszli zrelaksowani i rozbawieni.
Wszystko to dane nam było przerobić przez te lata w wielu parafiach w różnym stopniu.Czas na podsumowanie pomysłów duszpasterskich,można zrobić z wiernymi węża i kicać po kościele śpiewając :"Polną ścieżką ,przez ogródek..." ale dokąd tędy zajdziemy,wszak Pan Bóg to nie krasnoludek,tyle to jeszcze wierni kojarzą.