poznanieprawdy
135.1K
Tadeusz Kaktus
Skoro w programie masonerii kościelnej jest, że człowiek może pisać, co chce, napiszę. Matecznikiem Rycerzy Kolumba jest Skarżysko Kamienna, w szczególności jeden kościół, który ma bardzo oryginalne malowidła. Kościół jest p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Ołtarz Wielki to tron Niepokalanej. Ponad ołtarzem malowidło zaś jest bardzo dziwne. Od baranka na górze rozbryzgują się jakieś wycieki …More
Skoro w programie masonerii kościelnej jest, że człowiek może pisać, co chce, napiszę. Matecznikiem Rycerzy Kolumba jest Skarżysko Kamienna, w szczególności jeden kościół, który ma bardzo oryginalne malowidła. Kościół jest p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Ołtarz Wielki to tron Niepokalanej. Ponad ołtarzem malowidło zaś jest bardzo dziwne. Od baranka na górze rozbryzgują się jakieś wycieki sugerujące krew, lecz ich barwa jest jakby skrzeplin, bluzgających wokoło. Najdziwniejsze jest jednak to, to co jest zakryte rzeźbą. W środku tego krwawego potoku jest czarna wrzecionowata dziura z pypciem czerwonawym na samej górze. Dziura ma znaczący kształt i rozszerza się i pogłębia ku dołowi. Kształt jest nieco przysłonięty ale da się zauważyć czarną dziurę o zastanawiającym kształcie, poprzez pogłębiającą się czerń sugeruje w dół malowidła większą głębokość.
Białawe twory zaopatrzone w podłużne nacieki mogą sugerować jakąś błonę poprzeszywaną krwistymi żyłkami.

Znając masonerię, wiem, że ona posługuje się symboliką, która ma być nierozpoznana przez większość ale ma urągać treściom religijnym i nawet jak je prezentuje dla wtajemniczonych ubliża religii.
Tak odbieram to malowidło. Nad Niepokalanie Poczętą na tronie artysta w mateczniku Rycerzy Kolumba umieścił obraz kobiecego wejścia do pochwy w zawoalowany sposób i krew, która może wypływać z baranka, ale może być oznaką defloracji. Nic bardziej nie zaspokoi masońskiego gustu jak przystroić Niepokalane Poczęcie obrazem utraty dziewictwa, i umieścić je powyżej, jako tryumfujące nad Niepokalaną. Zresztą, oceńcie sami.

czy to nie jest schematycznie podobne?
Krew może być dodatkowym symbolem utraty dziewictwa i obelgą, czytelna tylko dla niektórych.

Może zdjęcia nieco za słabej jakości, ale jak ktoś będzie w pobliżu niech sobie z bliska popatrzy. Defloracja, której jako wizji artystycznej będzie bronił niejeden ksiądz i szczery katolik nad figurą tronującego Niepokalanego Poczęcia. Nie dziwi to jednak w mateczniku Rycerzy Kolumba.
Anieobecny
...,a zwłaszcza za masonami...
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
61.2K
Rycerze Kolumba często nazywani są "Katolicką Masonerią" .
MementoMori+++
Pamiętam na ul Karolkowej w Warszawie przy kościele św. Klemensa wisiały ogłoszenia właśnie Rycerzy Kolumba
CUDOWNY MEDALIK
MementoMori+++Tak, bo rycerze kolumba tam działają. Przez 5 lat tam chodziłam na Msze Św. Trydenckie, więc się napatrzyłam na wszelkie nieprawidłowości i profanacje.
MementoMori+++
Byłem tam kilka razy. W lipcu ostatni raz, przypominali o reżimie sanitarnym , odpychają mnie takie dwuznaczności i kompromisy duch sanitaryzmu i segregacji wraz z Ewangelią , dwie szpeczności które budzą obrzydzenie i wstręt , skala zakłamania jest ogromna, bo nie można realnie jednocześnie trzymać się dwóch przeciwieństw a takie postawy niestety są. A Pan Jezus mówił żeby mowa była " tak tak …More
Byłem tam kilka razy. W lipcu ostatni raz, przypominali o reżimie sanitarnym , odpychają mnie takie dwuznaczności i kompromisy duch sanitaryzmu i segregacji wraz z Ewangelią , dwie szpeczności które budzą obrzydzenie i wstręt , skala zakłamania jest ogromna, bo nie można realnie jednocześnie trzymać się dwóch przeciwieństw a takie postawy niestety są. A Pan Jezus mówił żeby mowa była " tak tak nie nie a co nadto pochodzi o diabła pochodzi"
CUDOWNY MEDALIK
Na Karolkowej, Ksiądz, który odprawia Msze Św. Trydenckie udziela Komunii Św. zamaskowany. Wymaga i wymusza też od wiernych zakładania masek. Niestety wielu się jemu podporządkowuje. Na inny niegodny strój nie zwraca uwagi i niewiasty mogą przychodzić w spodniach i kusych spódniczkach z dużymi dekoltami. Wystarczy, że mają zasłoniętą twarz, reszta może być goła.
MementoMori+++
niestety, to już częsty widok, jak powiedziało kilka osób "zdechłe ryby płyną z prądem, a żywe pod prąd do źródła". Gdyby te same osoby kilka lat temu siebie zobaczyły to by zapewne pomyśleli lub powiedzieli że szaleńcy, ale że większość robi to co robi to oni też.
ľubica
Kolumbovi rytieri sú často označovaní ako "katolícke slobodomurárstvo".
niewolnicaMaryi
Boże Ojcze , Boże Jezu Chryste , Boże Duchu Święty , ratuj bo diabeł nas zniszczy , co mamy robić . Matko Boża zmiażdż łeb starodawnego węża szatana . Zwyciężyłaś , zwyciężaj o Niepokalana !!!