Niemiecki raport o nadużyciach skreśla się sam: cztery sprawy przeciwko Ratzingerowi

Raport o nadużyciach z Monachium, który jest nagłaśniany przez media oligarchów, oskarża arcybiskupa Monachium, Josepha Ratzingera (1977-81), o to, że w czterech przypadkach zareagował na przypadki nadużyć homoseksualnych "niezgodnie z zasadami lub niewłaściwie". Działania Ratzingera są mierzone według dzisiejszych standardów. Nawet w tym przypadku są one wzorcowe.

Pierwszy przypadek: ksiądz został skazany na więzienie w latach 60 za przestępstwa homoseksualne. Po odbyciu kary, monachijski kardynał Döpfner przeniósł go za granicę. Za kadencji Ratzingera ksiądz poprosił o możliwość spędzenia emerytury w swojej bawarskiej ojczyźnie. Pod koniec lat 70 prośba ta została rozpatrzona pozytywnie.

Raport fałszywie twierdzi, że Ratzinger znał sprawcę, ponieważ spędzał wakacje w jego dawnej parafii. Prawda jest inna: wakacje te miały miejsce w sierpniu 1982 roku, kiedy Ratzinger nie był już arcybiskupem Monachium. Raport oskarża również Ratzingera o to, że po powrocie do Bawarii zwracano się do księdza "jako do proboszcza" [w Niemczech odpowiada to "ojcu"], co jest fałszywie przedstawiane jako "tytuł honorowy".

Ratzinger stwierdza, że nie wiedział, dlaczego ten homoseksualny ksiądz pracował za granicą. Ksiądz nigdy nie powrócił do nałogu. Sprawa jest wyolbrzymiana jako "przypadek", podczas gdy nawet raport opisuje Ratzingera "jako całkowicie oczyszczonego z zarzutów".

Druga sprawa: ksiądz z diecezji Essen został skazany na początku lat 70 za "usiłowanie cudzołóstwa z dziećmi i napastowanie seksualne", a pięć lat później za ekshibicjonizm. Według raportu, Ratzinger zgodził się, aby ksiądz pracował w Monachium, gdzie nastąpił nawrót choroby. Sąd skazał go na karę więzienia w zawieszeniu. Poddał się leczeniu psychiatrycznemu i pracował jako nauczyciel religii. Benedykt XVI zaprzecza, że został w pełni poinformowany o sprawie z Essen, co jest kwestionowane.

Trzeci przypadek: ksiądz z zagranicznej diecezji, której biskupem był jego wujek, otrzymał w ojczyźnie wyrok w zawieszeniu za molestowanie dzieci. Wuj biskupa zabiegał o umieszczenie swojego siostrzeńca w Monachium na studiach doktoranckich. Ratzinger przychylił się do tej prośby. Ksiądz został również przydzielony do duszpasterstwa jako kapelan. W Monachium obserwowano go, jak kąpał się nago i starał się nawiązać kontakty z ministrantami. W konsekwencji został zwolniony i otrzymał zakaz prowadzenia jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej. Opinia biegłego twierdzi bez żadnych dowodów, że Ratzinger "wiedział" o skazaniu za granicą.

Czwarty przypadek: ksiądz z Monachium został skazany za robienie "lubieżnych zdjęć" dziewczynkom poniżej 14 roku życia. Ratzinger przeniósł go do domu starców i do szpitala. Mieszkał w parafii, gdzie również przewodniczył Eucharystii. Raport zarzuca Ratzingerowi "porażkę" lub "obojętność i brak zainteresowania" – znowu bez przedstawienia faktów.

Wniosek: Niemcy wyprodukowali kolejną "ekspertyzę na temat nadużyć", która sama się dyskwalifikuje.

Grafika: 27.02.2013 © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsBhcecnzbxx
Jan Kanty Lipski
Turon0001 Kowalski
Nikt go nie nokautuje. Ten ATAK na Benedykta udowadnia nawet że państwo które Łamie wszelkie prawa (NIEMCY) i media które o nim nie wspominają to BANDYCI i SZUBRAWCY. Benedykt o tym mówił w Bundestagu na 5 miesięcy przed odejściem z roli papieża. Po tem usadowiono na tronie pedofila Franc ściskusa. A tu masz w języku niemieckim dowody na to co mówie. Merkel siedziała w BUNDESTAGU i podstawiła mu …More
Nikt go nie nokautuje. Ten ATAK na Benedykta udowadnia nawet że państwo które Łamie wszelkie prawa (NIEMCY) i media które o nim nie wspominają to BANDYCI i SZUBRAWCY. Benedykt o tym mówił w Bundestagu na 5 miesięcy przed odejściem z roli papieża. Po tem usadowiono na tronie pedofila Franc ściskusa. A tu masz w języku niemieckim dowody na to co mówie. Merkel siedziała w BUNDESTAGU i podstawiła mu nogę. "Räuberbande": Als Papst Benedikt XVI. alles vorhersagte... potrzebujesz translatora. Benedykt krótko! Państwo które nie broni praworządności to banda szubrawców!
Jan Kanty Lipski
Sytuacja Benedykt eksperci wygląda tak: Benedikt XVI. und WSW Gutachter in filmischer Darstellung
Turon0001 Kowalski
Napiszę do ciebie odpowiedź po niemiecku. ICH HABE NOCH NIE SO EINEN DEBILEN ARGUMENT GESEHEN. A teraz po polsku. MEDIA niemieckie same się tym pogrążyły. O wyniku badań Reinera Fuellmich, gdzie na skutek szczepień w drugiej fazie zmarło po szczepionce 1227 osób z 42000 - nie powiedzieli nic. Ale jeśli chodzi o to aby Benedyktowi podstawić nogę to POWIEDZĄ SKŁAMAŁ bo nie podstawił kreski nad c. …More
Napiszę do ciebie odpowiedź po niemiecku. ICH HABE NOCH NIE SO EINEN DEBILEN ARGUMENT GESEHEN. A teraz po polsku. MEDIA niemieckie same się tym pogrążyły. O wyniku badań Reinera Fuellmich, gdzie na skutek szczepień w drugiej fazie zmarło po szczepionce 1227 osób z 42000 - nie powiedzieli nic. Ale jeśli chodzi o to aby Benedyktowi podstawić nogę to POWIEDZĄ SKŁAMAŁ bo nie podstawił kreski nad c. Jakoś nikt nie chce oskarżyć Billa Gatesa i jego wielkiego szefa Rockefellera za to że oboje korzystali z Lolita Expres Weinsteina... :) Dziękuje wszystko jasne!
starski
a masowych grobów dzieci nie znaleźli gdzieś przypadkiem? 🤪
Turon0001 Kowalski
U tych masońskich groby są gigantyczne.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Posoborowe absurdy

Dla bractwa ks. Bańka, jest większym autorytetem niż Święci Papieże.
Gdzie was to bractwo zaprowadzi? Skoro ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną.
przeciwherezjom
Krajski to "prawicowy" oszust - promował głosowanie na dudka w ostatnich wyborach. I mamy po temacie. Trzeba patrzeć na owoce działalności.
Bez wątpienia, dla lefebrystyczno - tradycjonalistycznej sekty prawdziwi Papieże to heretycy. Dla robala motylek jest be, a obrzydliwa gąsienica to cudo.... I w sumie to, że zwalczają tak wielkich Papieży świadczy tylko o tym, że owi Papieże są potwornie …More
Krajski to "prawicowy" oszust - promował głosowanie na dudka w ostatnich wyborach. I mamy po temacie. Trzeba patrzeć na owoce działalności.
Bez wątpienia, dla lefebrystyczno - tradycjonalistycznej sekty prawdziwi Papieże to heretycy. Dla robala motylek jest be, a obrzydliwa gąsienica to cudo.... I w sumie to, że zwalczają tak wielkich Papieży świadczy tylko o tym, że owi Papieże są potwornie znienawidzeni przez szatana i jego sługi. Szatan i jego demony - także te na ziemi nienawidzą wszystkie sługi Boga!
Posoborowe absurdy
@przeciwherezjom Nie głoś herezji. Ani JP II , ani BXVI nie byli prawdziwymi papieżam . BXVI sprzeciwił się JP II i odrzucił ekskomunikę Fsspx, a Franciszek odrzucił Tradycję łącznie z indultem JP II i jeszcze za życia przyczynia się do kapmanii zniesławienia BXVI.
Jesteś osobą mało intelektualną, miernym teologiem oraz historykiem. Nawet St. Krajski zmienia zdanie o JP II i BXVI PILNE! Kośció…More
@przeciwherezjom Nie głoś herezji. Ani JP II , ani BXVI nie byli prawdziwymi papieżam . BXVI sprzeciwił się JP II i odrzucił ekskomunikę Fsspx, a Franciszek odrzucił Tradycję łącznie z indultem JP II i jeszcze za życia przyczynia się do kapmanii zniesławienia BXVI.
Jesteś osobą mało intelektualną, miernym teologiem oraz historykiem. Nawet St. Krajski zmienia zdanie o JP II i BXVI PILNE! Kościół po SW II upada na naszych oczach ? Dr St. Krajski i Dar…
Posoborowe absurdy
Oszust w twoich oczach i ciasnym rozmuku Krajski, który słucha gościa, a nie mówi. Twojego bełkotu nie da się słuchać. Kto gardzi tzw. Lefebrystami, gadzi prawdziwym 2000 lat Kościołem Chrystusowym.... zaciekły Natankowcu - byłego księdza modernisty o mentalności modernistycznej nawet jak robalek - gąsienicę zmienił się w "tradycyjnego motylka" . Totalne "pranie mózgu" jak u medalikowej. Takim …More
Oszust w twoich oczach i ciasnym rozmuku Krajski, który słucha gościa, a nie mówi. Twojego bełkotu nie da się słuchać. Kto gardzi tzw. Lefebrystami, gadzi prawdziwym 2000 lat Kościołem Chrystusowym.... zaciekły Natankowcu - byłego księdza modernisty o mentalności modernistycznej nawet jak robalek - gąsienicę zmienił się w "tradycyjnego motylka" . Totalne "pranie mózgu" jak u medalikowej. Takim zatwardziałym modernistą, TEOLOGIEM, kochającym JP II jest gość St. Krajskiego DARIUSZ PAWLAK. Ty i Natanek, Medalik macie w głowie "intelektualną papkę" przez JP II
Posoborowe absurdy
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Twój obraźliwy wpis na temat ks. Bańki powyżej został wysłany do Ks. Bańki. Tak jak komentarze, atykuły Piotra Mrotka i jego "duchowych nałożnic Jezebelki", nawiedzonej @ANN Aneta = @anetmachnio1979 , Ewelina Anna ze "Świętej Tradycj..." Owinęły go wokół palca tak jak Ks. Natanka "jego nałożnica duchowa" Pani Agnieszka
Po drugie:
Jak zwykle bredzisz. Właśnie Brac…More
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Twój obraźliwy wpis na temat ks. Bańki powyżej został wysłany do Ks. Bańki. Tak jak komentarze, atykuły Piotra Mrotka i jego "duchowych nałożnic Jezebelki", nawiedzonej @ANN Aneta = @anetmachnio1979 , Ewelina Anna ze "Świętej Tradycj..." Owinęły go wokół palca tak jak Ks. Natanka "jego nałożnica duchowa" Pani Agnieszka
Po drugie:
Jak zwykle bredzisz. Właśnie Bractwo SŁUCHA SIĘ PAPIEŻY PRZEDSOBOROWYCH . Po to też nazwa się Bractwem św. Piusa X, największego modernisto-żercy, aż do św. Piusa XII, którzt słuchali i strzegli depozytu wiary od Jezusa, aż od pierwszego Papieża św. Piotra..... NIE MYLIĆ ZE "ŚWIĘTYM PYJTREM" - czyli @PiotrM . .n.
przeciwherezjom
Osobiście gorąco dziękuję @pl.news za miłą atmosferę wobec ostatniego prawdziwego Ojca Świętego Benedykta XVI.
Posoborowe absurdy
Duch Soboru sam sie niszczy
Posoborowe absurdy
Duch Soboru to "teologia JP II i Benedykta XVI", którego kontynuatorem jest obecnie Franciszek. Tak więc swój zżera swego. @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA . Jesteś intelektualną miernotą. Bronisz czegoś, co intelektualnie i historycznie nie da się obronić w tym rzekomej świętości JP II PILNE! Kościół po SW II upada na naszych oczach ? Dr St. Krajski i Dar…
msc witt
Ten cały niemiecki "raport" jest pewnie tyle samo wart co swego czasu ów słynny irlandzki. Tam się udało więc diabelstwo znowu próbuje zastosować sprawdzona metodę.
Bos016
Pokorny Benedykt zszedł z tronu ,gdy szataństwo sie wściekało .
Zyskał przez to przychylność wiernych .
To że zszedł ,nie potępiło go tak , jak szatan chciał .

Więc nowy atak , teraz nowe oskarżenia są wyciągane , by na czas przyjścia antychrysta, był poniżony i potępiony tak , aby nikt za nim nie chciał iść .
Bo straci autorytet .

Obrońca PRAWDY i SPRAWIEDLIWOŚCI nigdy nie straci autorytetu . …More
Pokorny Benedykt zszedł z tronu ,gdy szataństwo sie wściekało .
Zyskał przez to przychylność wiernych .
To że zszedł ,nie potępiło go tak , jak szatan chciał .

Więc nowy atak , teraz nowe oskarżenia są wyciągane , by na czas przyjścia antychrysta, był poniżony i potępiony tak , aby nikt za nim nie chciał iść .
Bo straci autorytet .

Obrońca PRAWDY i SPRAWIEDLIWOŚCI nigdy nie straci autorytetu .
Zawsze zachowa godność i dobre imię .
O Benedykcie w dalszym ciągu wszyscy mówią z szacunkiem .
przeciwherezjom
Pięknie napisałeś, ale nie do końca. Dalej jest Papieżem, dalej. Nie zszedł z Tronu Piotrowego, jak wyżej piszesz. To kłamstwo, oszustwo równe szczepionkowym i kowidowym. Właśnie od przepędzenia Benedykta (bo tym było w istocie) rozpoczęła się seria globalnych oszustw, z którymi bardzo pięknie walczysz (osobiście podziwiam), a to oszustwo - pierwsze w cyklu - nie potrafisz zidentyfikować....
Posoborowe absurdy
@Bos016 Piszesz bzdury. Wcale nie jest pokorny, ani święty. Ważne jest czy BXVI zyskał przychylność BOGA, a nie LUDZI. To są konsekwencje modernizmu. BXVI przeciwstawił się JP II , usunął ekskomunikę na FSSPX, a teraz jeszcze za życia BXVI chce zniszczyć Tradycję i indult JP II . Tak to jest REWOLUCJA POŻERA WŁASNE DZIECI
Bos016
Benedykt XVI jest w wieku 94 lat, jeśli jedynie umarłby śmiercią naturalną, to szatanowi to nie wystarczy.

Tu chodzi o calkowitą nienawiść do papiestwa, by zatrzeć calkowicie jego dobre imię. By pochowac go żywcem i w zapomnieniu, bo jakby odszedl teraz, to caly swiat w mediach glosiłby tylko jedno, skandal molestowania nieletnich…
Nowe prześladowanie chrześcijan by sie rozpoczęlo.
Ciekawe jest …
More
Benedykt XVI jest w wieku 94 lat, jeśli jedynie umarłby śmiercią naturalną, to szatanowi to nie wystarczy.

Tu chodzi o calkowitą nienawiść do papiestwa, by zatrzeć calkowicie jego dobre imię. By pochowac go żywcem i w zapomnieniu, bo jakby odszedl teraz, to caly swiat w mediach glosiłby tylko jedno, skandal molestowania nieletnich…
Nowe prześladowanie chrześcijan by sie rozpoczęlo.
Ciekawe jest to, że Franciszek niektórych honoruje i wywyższa, na przykład sprawa z kardynalem McCarrick, gdzie Benedykt XVI nałożyl na niego karę, a on przywrócil mu godność i wiele innych przykładów z Argentyny, Chile i nawet Niemiec.
Posoborowe absurdy
@Bos016 To własnie ironia losu, Żart Pana Boga, Z powodu zdrowotnych zrzekł się trony papieskiego BXVI. Teraz widać czym jest Kościół posoborowy.
Jeszce przed śmiercią BXVI ma szanse z myślą o swojej duszy i dusz wielu powiedzieć prawdę o podmienieniu siostry Łucji, w której to aferze XX w brał czynny udział
Bos016
Nie wiem, czy ktoś z Was zauważy,ł że teraz nastała nagonka na papieża Benedykta, po tym raporcie z Niemiec o molestowaniu dzieci. W badaniu , wydanym 20 stycznia, zarzucano 94-letniemu emerytowanemu papieżowi niewłaściwe prowadzenie czterech spraw, podczas jego kadencji jako arcybiskupa monachijskiego w latach 1977-1982.

Benedykt XVI, który zdecydowanie zaprzecza ukrywaniu zarzutów, wysłał 82 …More
Nie wiem, czy ktoś z Was zauważy,ł że teraz nastała nagonka na papieża Benedykta, po tym raporcie z Niemiec o molestowaniu dzieci. W badaniu , wydanym 20 stycznia, zarzucano 94-letniemu emerytowanemu papieżowi niewłaściwe prowadzenie czterech spraw, podczas jego kadencji jako arcybiskupa monachijskiego w latach 1977-1982.

Benedykt XVI, który zdecydowanie zaprzecza ukrywaniu zarzutów, wysłał 82 strony uwag śledczym opracowującym raport.