Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
pl.news
1125.6K

Stary a głupi: Amerykański biskup chce się żenić

18 listopada emerytowany Biskup Albany, Howard Hubbard, ogłosił, że poprosił Franciszka o pozwolenie na zrzucenie sutanny.

PillarCatholic.com donosi, że Hubbard pragnie ożenić się z kobietą młodszą o kilka dekad od niego. Zażądał dyspensy z celibatu i powiadomił Watykan o swoich zamiarach. Hubbard ma 84 lata.

Co więcej, przyznał się do świadomego krycia księży pedofilii. Ostatnimi czasy został [fałszywie] oskarżony o molestowanie nastolatka w latach dziewięćdziesiątych, a także o dobieranie się do osoby nieletniej w parafialnym autobusie w 1975 roku. Ostatecznie oczyszczono go ze wszystkich zarzutów.

Hubbard wykorzystał to zamieszanie, aby powoli wycofać się z życia duchownego, mimo iż nie nałożono na niego żadnych ograniczeń.

W czasie swojego długiego panowania w Albany (1977-2014) Hubbard należał do skrajnie antykatolickiego grona amerykańskich biskupów. Pod koniec lat osiemdziesiątych w czasopiśmie The Wanderer opublikowano artykuł poświęcony jego diecezji, który zatytułowano "Agonia w Albany". Oczywiście, Watykan nigdy nie zainterweniował, co nikogo już nie dziwi.

#newsGmpelckqts

MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
Jan Kanty Lipski
"Wesołe jest życie staruszka" Wesołe jest życie staruszka
Walczyć o prawdę
Głupota na starość jest szczególnie groźna pod względem religijnym.
Krystian N.
Był kiedyś taki film "Żandarm się żeni". Teraz powinni nakręcić nowy "Biskup się żeni" z de Funes'em w roli głównej. Nie żyje? Nie ma problemu. Sztuczna inteligencja i CGI ożywią go znowu. TO BYŁABY KOMEDIA!
Croisade shares this
1445
Croisade
Człowiek stoi nad grobem i nie myśli o zbawieniu.
Bos016
W starym piecu diabeł pali.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
czesio i muchy
Odpowiesz na Sądzie Bżym za te pomówienia i osądy!!! 😡 😡 😡
czesio i muchy
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA - jakie pomówienia? gdzie ja kogoś osadzam? że niby nie wiesz o podłościach księży? już pomijając Polskę , to nie wiesz o sprawach pedofilskich w usa? nic ci nie wiadomo o księżach pedałach? i co? bo ksiądz, to mamy pozwalać na zboczenia i czyny przestępcze? a poza tym nie interesuj się moim sądem , a zajmuj się swoim bo za hipokryzję i dwulicowość masz piekło zapewnione 🤪
czesio i muchy
no i dobrze , w końcu ile lat można tylko uprawiać onanizm? potajemne bzykanie za kasę ?
Croisade
Co robisz na katolickim portalu?
czesio i muchy
Croisade - a co to cie obchodzi? sprawdź historię ile przez ten głupi pomysł o celibacie , jest zboczeńców , ile morderstw popełniono , jak bezczelnie oszukują ludzi ! nie wiesz o tym? ile skrzywdzonych jest kobiet , albo ministrantów !
Croisade
Przykre, że nie rozumiesz idei celibatu.Widac kto przez ciebie przemawia,na pewno nie Duch Święty,bo On kocha czystość.
czesio i muchy
no to chyba z pretensjami do tych którzy nie przestrzegają celibatu a nie do mnie?