Clicks2K
Otec Eirene
97

ČO JE VEĽA, TO JE VEĽA!!!

ČO JE VEĽA, TO JE VEĽA!!! Čítal som diskusiu na Postoji na dole uvedenej linke a dal som tam tento komentár:
===========
"Bez ohľadu na predkladateľa"??? To vážne?
ĽSNS bolo prvé, ktoré dalo konkrétny návrh zákona proti tým vraždám (až dva krát). Kde boli vtedy vyjadrenia typu "bez ohľadu na predkladateľa" nedovoľme vraždiť tisíce? Iný tu píše "Len to uz predlozte a je uplne jedno ci to predlozi Kdh ci SaS alebo Smer".
To vy tu na Postoji sa dokážete aspoň trochu sledovať, čo robíte, aké nehorázne farizejstvo???!!!
Je mi z väčšiny z vás tu na nič!!!
Keby ĽSNS nezačalo túto vojnu proti potratom CELKOM KONKRÉTNYM ČINOM (a nie nejakou púhou maškarádou s topánočkami), tak by SA TERAZ NEDIALO ani to, čo si teraz mnohí zrazu privlastňujú ako "svoje".
ZOBUĎTE SA!!! POKORA! Priznajte pravdu a pravda vás vyslobodí. Prestante šaškovať!
======
blog.postoj.sk/45686/husarsky-kusok-kdh

blog.postoj.sk/45686/husarsky-kusok-kdh
ekans
warez
Otec Eirene dnes 99% kňazov a biskupov Cirkev neposlúcha a tvrdia si čosi, čo Cirkev nikdy neučila a nevyznávala. Mala bl. Katarína Emmerichová pravdu, keď opísala víziu, že na zemi neostane ani stovka pravoverných kňazov... Len nezabúdajte, že Cirkev - to je to, čo sa učilo od počiatku 2000 rokov po dnes, nie modernistické nápady 20. a 21. storočia...
warez
Otec Eirene veľadôstojný pán.
Na našu otázku je jasná odpoveď. KDH nemá s autentickým kresťanstvom nič spoločné, pokiaľ myslíte toto, prípadne konkretizujte vašu otázku.

Iba k našej osobnej debate. Skúste si naštudovať z katolíckeho katechizmu, kedy neslobodno poslúchať autoritu. Žiaľ, nehovorí sa mi to ľahko, ale tento pápež zvádza z katolíckej viery. Samozrejme nikto ho neobviňuje z toho, že …More
Otec Eirene veľadôstojný pán.
Na našu otázku je jasná odpoveď. KDH nemá s autentickým kresťanstvom nič spoločné, pokiaľ myslíte toto, prípadne konkretizujte vašu otázku.

Iba k našej osobnej debate. Skúste si naštudovať z katolíckeho katechizmu, kedy neslobodno poslúchať autoritu. Žiaľ, nehovorí sa mi to ľahko, ale tento pápež zvádza z katolíckej viery. Samozrejme nikto ho neobviňuje z toho, že nie je pápežom, ani SSPX, ale je jasné každému, kto užíva rozum, že je to pápež, ktorý koná veľa zla. A tento fakt nijako neovplyvňuje dogma o pápežskej neomylnosti.

Poviem to polopate, ak mi aj otec povie skoč do studne, neskočím a neposlúchnem ho. Lebo Boží príkaz Nezabiješ je viac ako príkaz otca. To neznamená, že si nebudem otca ctiť, ale ak bude napríklad naháňať sekerou svoje deti a manželku, isto sa budem adekvátne brániť.

Obávam sa, že si mnohí vysvetľuje citát: "Brány pekelné ju nepremôžu" spôsobom, akým si vysvetľovali starí židia pred babylonským zajatím, že sa im nemôže nič zlé stať, lebo majú na Sione chrám živého Boha.... Ako to dopadlo vieme...
Otec Eirene
Warez, niečo som sa pýtal ohľadom KDH? Teda nejakú OTÁZKU som mal? Ja som sa pýtal na CIRKEV. To, čo píšete, to nie je odpoveď na moje 3 otázky.
Čo sa týka pápeža či pápežstva, o tom hovorím vo svojich vídeách o tejto téme. Tam je môj pohľad.
Ale ja hovorím o CIRKVI. Keď Boh povedal, že kto "NEPOSLÚCHA" Cirkev, nech žije ako mýtnik, tak ten Boh nutne musí zaručiť, že Cirkev sa v otázkach viery a …More
Warez, niečo som sa pýtal ohľadom KDH? Teda nejakú OTÁZKU som mal? Ja som sa pýtal na CIRKEV. To, čo píšete, to nie je odpoveď na moje 3 otázky.
Čo sa týka pápeža či pápežstva, o tom hovorím vo svojich vídeách o tejto téme. Tam je môj pohľad.
Ale ja hovorím o CIRKVI. Keď Boh povedal, že kto "NEPOSLÚCHA" Cirkev, nech žije ako mýtnik, tak ten Boh nutne musí zaručiť, že Cirkev sa v otázkach viery a mravov nemôže mýliť. Ak by to bolo možné, aby Cirkev trieskala hlúposti, tak Boh by si protirečil. Toto pripúšťate?
Ja tvrdím, že to NIE JE MOŽNÉ!
Aká je Vaša viera v toto BOŽIE slovo?! Zdá sa, že riedka. :-)
Ak by ste mi odpovedali jasne na moje otázky, tak by som Vás doviedol k tomu, kde robíte chybu. Ale Vy mi na tie otázky neodpoviete, lebo by to dopadlo ako v evanjeliu "ak odpoviem tak", tak Eirene mi odpovie tak, atď. Tušíte, čo Vám môžem povedať a preto odmietate odpovedať na moje jednoduché otázky.
apredsasatoci
Muž má poslúchať Pána Ježiša. Zena má poslúchať muža. Ak je muz ateista myslíte si, že by sa žena v mene poslušnosti mala stát ateistkou? To len na margo "vašej" poslušnosti.
Na vaše 3 otázky už je dávno odpovedane. Kto nesie zodpovednost za to, že to nevidíte? Koho obvinime?
Otec Eirene
apredsasatoci, Boh nikde nezaručil manželovi NEOMYLNOSŤ V OTÁZKACH VIERY A MRAVOV. Dal mu autoritu v pozemských veciach v manželstve, i to nie absolútnu. Takže ste vedľa.
Ale vždy nemám odpoveď na moje otázky. Prečo máte z toho taký panický strach? :-)
apredsasatoci
Mala som pocit, že ste veľký fanda poslusnosti.
Strom poznáš podľa ovocia. Ovocie posledných 50 rokov cirkvi je viac než zrejme. Ale 2000 ročná cirkev statočne bojovala. Keby to tak nebolo, slobodomurári by sa do rkc neinfiltrovali. Ale veď o tom nám hovoria Evanjelia, listy, zj. Jana, Malachiasovo proroctvo, ako aj svedectvá. Nechápem čo nechapete.
História sa opakuje. Ako boli farizeji konfront…More
Mala som pocit, že ste veľký fanda poslusnosti.
Strom poznáš podľa ovocia. Ovocie posledných 50 rokov cirkvi je viac než zrejme. Ale 2000 ročná cirkev statočne bojovala. Keby to tak nebolo, slobodomurári by sa do rkc neinfiltrovali. Ale veď o tom nám hovoria Evanjelia, listy, zj. Jana, Malachiasovo proroctvo, ako aj svedectvá. Nechápem čo nechapete.
História sa opakuje. Ako boli farizeji konfrontovaní s Bohom, tak je teraz Kristova cirkev opäť konfrontovaná. Vieme ako dopadli farizeji. Tomu sa hovorí preosievanie!!!
apredsasatoci
Bergogliove ovocie je viac než zrejme. Nemôžem byť jeho ovca. Prečo? Kde ide pastier, ide za ním jeho ovca. Musela by som byť blázon, keby som toto ignorovala. Božie Slovo nie je trhací kalendár.
Otec Eirene
apredsasatoci

"…Keby to tak nebolo, slobodomurári by sa do rkc neinfiltrovali"
-------
Apredsasatoci, takže slobodomurári sa infiltrovali do rkc?! Takže hovoríte, že ak by to nebola tá pravá Cirkev, tak by slobodomurári nemali dôvod sa do nej infiltrovať. Čiže mám to pokladať za odpoveď na moju otázku o Cirkvi, že je ňou rkc?
Kallistratos
Apredsasatoci - pokud se ti někde nelíbí, odejdi jinam a nebo přestaň věřit v cokoli a kohokoli. Nikdo tě přece nikde nedrží a přemlouvat nehodlá. Je to DAR svobody člověku... Urážíš papeže a nechceš být jeho ovce? Nebuď a běž si kam chceš... :) Máš jistotu, že vše jde z kopce a dokonce Malachiášovo proroctví? No tedy :) A nebo warezovi je také všechno jasné a ještě se znepokojeně otáčí po KDH ? …More
Apredsasatoci - pokud se ti někde nelíbí, odejdi jinam a nebo přestaň věřit v cokoli a kohokoli. Nikdo tě přece nikde nedrží a přemlouvat nehodlá. Je to DAR svobody člověku... Urážíš papeže a nechceš být jeho ovce? Nebuď a běž si kam chceš... :) Máš jistotu, že vše jde z kopce a dokonce Malachiášovo proroctví? No tedy :) A nebo warezovi je také všechno jasné a ještě se znepokojeně otáčí po KDH ? Lidé nejsou dokonalí a mnohdy nás zklamou, ale o to větší radost je z toho, když poznáte cenného člověka a vděčnost za to, že můžeme věřit.... v Krista Pána. A jde-li o infiltraci čehokoli, pak nejhorší je infiltrace zla, nedůvěry, nelásky, podezíravosti a zloby. Na to si musíme dát pozor, jde o nás, naše duše, ne o tamty a tamty ....
apredsasatoci
Otec Eirene určite bola rkc pravou Kristovom cirkvou 2000 rokov. A potom prišiel 2VK. Jeho 50 ročne ovocie je viac než zrejme. 🙏 🙏 🙏
apredsasatoci
Kallistratos ku komu by som išla? Iba Trojjediny Boh je ten Pravý, Skutočný, Živý. Ale bergoglio je falošný prorok. A je naozaj jedno či sa to niekomu páči, alebo nie. Tomu sa hovorí fakty. Blahoslaveni milujúci Pravdu! Keď bergoglia uráža Pravda, nech sa obráti. Bránim mu?! 🚬 😊
Kallistratos
Běž třeba do Prčic apredsasatoci, ty kecy by se ti tam významně hodily. Stejně tady jen strašíš s nejapnými řečmi a ohranými bezobsažnými klišé.
apredsasatoci
Kallistratos keď je pre teba Božie Slovo kecy a klišé, to je tvoj problém. Nie môj. 🚬 😊
Kallistratos
Apredsasatoči, Boží slovo proniká do člověka jinak a nenutí říkat pitomosti a klišé. Věcem nejspíš vůbec nerozumíš a jenom papouškuješ. Kdes byl, když byl II. VK, kde byli tví rodiče a jak žili z víry? Jak se to projevuje a projevilo na člověku, partnerovi a dětech. Žiji s Bohem, Ježíšem a nebo ne? Žiji ve vztahu a jak? Je mnoho otázek... a většinou je nespokojenost jednotlivce generována …More
Apredsasatoči, Boží slovo proniká do člověka jinak a nenutí říkat pitomosti a klišé. Věcem nejspíš vůbec nerozumíš a jenom papouškuješ. Kdes byl, když byl II. VK, kde byli tví rodiče a jak žili z víry? Jak se to projevuje a projevilo na člověku, partnerovi a dětech. Žiji s Bohem, Ježíšem a nebo ne? Žiji ve vztahu a jak? Je mnoho otázek... a většinou je nespokojenost jednotlivce generována osobními prohrami a zástupným přesvědčením, že za vlastní chyby a nejasnosti mohou ti druzí. Nastupuje negativistická kompenzace a k ničemu. Pěkný den přeji.
ekans
vy, svými postoji nesete na těch potratech stejnou vinu jako vaši představení, ty výkřiky do tmy v digitálních médiích nejsou k ničemu
ekans
oEirene 0024 = Druhý vatikánsky a tzv. tradicionalisti toto tu je vrchol tuposti a omezenosti modernisty vdp.vy si můžete podat ruku s nebohým kard. Vlkem, ten byl znám svou notorickou nenávistí vůči FSSPX, taky ho sežrala rakovina z vně

.
Otec Eirene
Tak ešte raz (zaiste je to hádzanie hrachu na stenu), ale hľadajúci pravdu to môžu posúdiť:
Ekans, ako to súvisí s témou??? Či len tak od buka do buka hovoríte, čo vám príde na um?
ekans
útočit na katolickou tradici jste zde začal útočit Vy. vdp
Otec Eirene
Ekans, ja len útočím na nepravdu, ktorú šírite. Vaša tradícia nie je katolícka, lebo katolícka tradícia je, že Cirkev je postavená na Petrovej skale a brány pekelné ju nepremôžu. Vy tvrdíte, že brány pekelné Cirkev premohli.
apredsasatoci
Keby nepríde Pán Ježiš na túto zem druhýkrát, tak cirkev veru pekelné brány premozu. Ale keďže o Kristovu Cirkev = ORGANIZMUS je postarané, bojme sa o svoje duše.
ekans
kto vy? vdp. Čajka důkaz
Otec Eirene
Ekans, dôkaz je v odpovedi na moje otázky.
ekans
to důkaz pro vás, ne pro tradici, brzy to poznáte Melánie, to, co ti nyní řeknu, nezůstane navždy tajemstvím: můžeš to zveřejnit v roce 1858. Kněží, služebníci mého Syna, svým špatným životem, svou neúctou a bezbožností při slavení svatých tajemství, svou láskou k penězům, láskou k poctám a rozkoším se stali kloakami nečistoty. Ano, kněží přivolají odvetu a odveta visí nad jejich hlavami. www.…More
to důkaz pro vás, ne pro tradici, brzy to poznáte Melánie, to, co ti nyní řeknu, nezůstane navždy tajemstvím: můžeš to zveřejnit v roce 1858. Kněží, služebníci mého Syna, svým špatným životem, svou neúctou a bezbožností při slavení svatých tajemství, svou láskou k penězům, láskou k poctám a rozkoším se stali kloakami nečistoty. Ano, kněží přivolají odvetu a odveta visí nad jejich hlavami. www.lumendelumine.cz/index.php
Kallistratos
Sbírat různá zjevení a snažit se z toho skládat velké závěry, znamená sbírat svršky z hrabáků a domnívat se, že složím jednoho dne luxusní svatební šaty... Církev žije v přítomnosti a uskutečňuje Kristovo poslání, vše je v křehkých rukou lidí a nese to své chyby i omyly a selhání. Církev není vypreparovaná organizace svatoušků a zástupu dokonalých. Pokud by to tak bylo, tak by ona církev, …More
Sbírat různá zjevení a snažit se z toho skládat velké závěry, znamená sbírat svršky z hrabáků a domnívat se, že složím jednoho dne luxusní svatební šaty... Církev žije v přítomnosti a uskutečňuje Kristovo poslání, vše je v křehkých rukou lidí a nese to své chyby i omyly a selhání. Církev není vypreparovaná organizace svatoušků a zástupu dokonalých. Pokud by to tak bylo, tak by ona církev, usazená v tradici latinské, po které tak vzdychají někteří jedinci padla na kolena i v kolenách svých "oveček" a nevymlátila v 20 století v 1. i 2. světové válce evropskou populaci tak dramaticky. Kdybych se na to díval očima muslima a hodně paušalizoval, pak bych musel žasnout nad tím, jak evropští křesťané a jedno zda východ či západ umí tak dokonale ovládat řemeslo bratrovraždy a v desítkách milionů se posílají na smrt bez ohledu na věčné království Ježíše. Pak bych žasl nad tím, jak 19. století ukázalo, jak nadbytek zboží a touha po moci a majetku vede k vykořisťování druhých a lákadlo snadného výdělku a opuštění zemědělské půdy a cesta do měst, kde se stanou v době propouštění osamělými a bez prostředků vede k bídě, ožebračování a kolizím sociálních soustav. A je jedno zda v Rusku a nebo Anglii či Francii nebo Německu. A že se vytahují zástupně zednáři a nebo židé je věc druhá. Lidé jsou hříšní a to je celé. Touží a baží po moci a porovnávají se. jedni baží po blahobytu na úkor druhých. Paradoxy kastovního, třídního a tzv. beztrřídního systému byly vždy na světě.... Určující filosofie pro uspořádání sociálních a ekonomických soustav si jen hledali cesty k realizaci a byli odpovědí na řešení nesnadných otázek vč. koloniálních.... Bůh je nade vším a je- Láskou. A tuto musíme hledat navzdory všemu, navzdory všem levelům života, kterými procházíme... Bez Lásky je život - mrtvý.
ekans
www.lumendelumine.cz/index.php Učedníci, kteří nejsou Mého evangelia tvrdě pracují na tom, aby nově vytvořili podle svých idejí, a pod vlivem nepřítele duší, mši, jež obsahuje slova, která jsou protivná Mému zraku. Až nadejde osudová hodina, kdy víra mých kněží bude podrobena zkoušce, budou to tyto texty, které se budou celebrovat v tomto druhém období.“
Otec Eirene
Ekans, ako to súvisí s témou??? Či len tak od buka do buka hovoríte, čo vám príde na um?
ekans
súvisí, len vaša modernistická omezenost, vám to nedovolí poznat
Otec Eirene
Aha, takže ja sa porúčam a prajem Vám rozkošné užívanie Vašej neomylnosti.
ekans
na víc nemáte? druhé zde osočujete že vám nechtějí odpovídat, ale kydat špínu na katolickou tradici a učení, to vám jde vdp. Čajka
Otec Eirene
Bajza, neodpovedali ste mi na otázku. NEMÁTE LÁSKU K PRAVDE. Otázky som očísloval a chcel som na ne odpoveď. Charakteristickým znakom, že človek má veľkú pýchu je to, že neodpovedá na otázky.
==
Že židia, moslimovia a kresťania sa klaňajú TOMU ISTÉMU BOHU, to CIRKEV neučí.
Ak to povie nejaký kňaz, či dokonca biskup, tak jednotlivec netvorí MAGISTÉRIUM a preto nie je neomylný. Môže hovoriť bludy.
More
Bajza, neodpovedali ste mi na otázku. NEMÁTE LÁSKU K PRAVDE. Otázky som očísloval a chcel som na ne odpoveď. Charakteristickým znakom, že človek má veľkú pýchu je to, že neodpovedá na otázky.
==
Že židia, moslimovia a kresťania sa klaňajú TOMU ISTÉMU BOHU, to CIRKEV neučí.
Ak to povie nejaký kňaz, či dokonca biskup, tak jednotlivec netvorí MAGISTÉRIUM a preto nie je neomylný. Môže hovoriť bludy.
Dokonca ani biskupská konferencia alebo synoda nemá ABSOLÚTNU záruku neomylnosti, lebo to nie celé MAGISTÉRIUM.
Magistérium sa NEMÔŽE mýliť, ak niečo učí spoločne po celom svete alebo na všeobecnom koncile.
Pápež sa nemôže mýliť v otázkach náuky vo viere a v mravoch ak hovorí Ex Cathedra. Mimo toho teda je možné, že povie omyl.
Toľko k princípu!!!
Neviem, či ste sa to pýtali, Bajza, ale takto sa odpovedá na nejakú otázku alebo námietku. Odmietanie odpovedať je znakom, že máte veľkú pýchu.
Opakujem svoje otázky:
1) Je Cirkev, ktorej predsedá František s ostatnými biskupmi s ním spojenými tá Kristova Cirkev?
2) Ak je to Cirkev Ježiša Krista, tak Písmo sa mýli (vrátane sv. Pavla), keď hovorí, že Cirkev je opora PRAVDY?
3) Ak to nie je tá Cirkev, tak povedzte, kde je tá pravá Kristova Cirkev s pápežom a magistériom. Alebo aspoň s magistériom, ak pápež práve v nej zomrel.
ekans
vy děláte to samé vdp.
Otec Eirene
Ekans, čo je to "to samé"???
ekans
nedělejte ze sebe ještě většího trolla
Otec Eirene
Jasné, nedokážete odpovedať na nič.
Peter(skala)
ale Ládo.. o tom kto si čo zasluži, nechajme na Boha, lebo aj Natanael by si nezaslužil večnosť s Bohom, ked Ho mal na perach, ale v realite nechcel veriť, že ním je Ježiš Kristus. Až ked sa s Ním stretol osobne, AŽ potom uveril.

To isté apoštol Tomáš, čo sa týka jeho vzkriesenia a dalo by sa vela písať o tom akí neveriaci boli apoštoli s počiatku, ale časom prijali Ducha Svätého ktorých ich …More
ale Ládo.. o tom kto si čo zasluži, nechajme na Boha, lebo aj Natanael by si nezaslužil večnosť s Bohom, ked Ho mal na perach, ale v realite nechcel veriť, že ním je Ježiš Kristus. Až ked sa s Ním stretol osobne, AŽ potom uveril.

To isté apoštol Tomáš, čo sa týka jeho vzkriesenia a dalo by sa vela písať o tom akí neveriaci boli apoštoli s počiatku, ale časom prijali Ducha Svätého ktorých ich viedol do večnosti s Bohom.

Dnes to isté... kolkí maju Boha na perach, ale kolkí Ho odmietaju, ked sa zjavuje, ked hovorí cez pápeža a Cirkev, atd...

..takže odsudzovať ludí na večné zatrtatenie kvôli nejakej pridruženosti k "petrovi, Jánovi, Pavlovi, Marekovi.." nám neprináleží, ako to aj sám apoštol Pavol povedal: "my všetci sme Kristovi"
Otec Eirene
Bajza, takže ďakujem za odpoveď na moju prvú otázku.
Ale sú tam ešte dve súvisiace otázky, teda ktorá je tá pravá Cirkev dnes (s Magistériom) a ako prešlo cirkevné Magistérium, či lepšie povedané, ako pokračovalo toto Magistérium od Cirkvi pred II. VK? Kde je ten "prechodný" bod, kde Cirkev pred II. VK prestala byť Kristovou Cirkvou a pokračovala do tej (či "v tej") Cirkvi, ktorú Vy označíte, že …More
Bajza, takže ďakujem za odpoveď na moju prvú otázku.
Ale sú tam ešte dve súvisiace otázky, teda ktorá je tá pravá Cirkev dnes (s Magistériom) a ako prešlo cirkevné Magistérium, či lepšie povedané, ako pokračovalo toto Magistérium od Cirkvi pred II. VK? Kde je ten "prechodný" bod, kde Cirkev pred II. VK prestala byť Kristovou Cirkvou a pokračovala do tej (či "v tej") Cirkvi, ktorú Vy označíte, že je Kristova Cirkev?
Peter(skala)
Ládo... otec sa ťa pýta na konkretny bod, kedy presne sa to stalo ?
Ked skončil Koncil (dátuum?) alebo kedy presne "zrazu" skončila pravoverná štruktura Cirkvi?
✍️
Mna by tiež to zaujimalo
apredsasatoci
Aký bod? Čo za bod? Salámová metóda je ten bod!
Peter(skala)
Tomáááš ako s Tomášom: kde je Kristus? Kde je ten bod, kedy by som mal uveriť, že Peter sa ešte nemýli alebo už nemýli?!

😲
apredsasatoci
Vyššie má odpoveď. Evidentne nerozumieš. Ako to pomôcť? Keď nebo ti nepomáha, ja ti nedokážem pomôcť.
Kallistratos
Laďo, přečetl jsem si tato tvá slova: Kristova cirkev sú tí ,ktorí ostali verní jeho evanjeliu a nedali sa oklamať tými,ktorí po IIVat. ovládli štruktúru a zaviedli ekumenizmus.... Je to váš problém ,že nedokážete rozoznať pravé evanjelium od falošného a pravdu od lži.....Boh vám ale stále dáva čas ,tak klopte a bude vám otvorené,proste a dostanete.

Vždyť ani nevíš co je to II. VK a jaké měl …More
Laďo, přečetl jsem si tato tvá slova: Kristova cirkev sú tí ,ktorí ostali verní jeho evanjeliu a nedali sa oklamať tými,ktorí po IIVat. ovládli štruktúru a zaviedli ekumenizmus.... Je to váš problém ,že nedokážete rozoznať pravé evanjelium od falošného a pravdu od lži.....Boh vám ale stále dáva čas ,tak klopte a bude vám otvorené,proste a dostanete.

Vždyť ani nevíš co je to II. VK a jaké měl závěry :) Vůbec nerozlišuješ co je nosné a podstatné a děláš z víry jakousi ideologii. Mluvíš o něčem o čem mnoho nevíš, protože ti vyhovují kecy. Běž prosím někdy navštívit Pána Ježíše do kostela a nesnaž se prosím dělat ze sebe něco echt. Pokoře to neprospívá. Věnuj se potřebným lidem, přijímej Eucharistii a dívej se na svět s otevřenýma očima... I v lidech k nám přichází Pán Ježíš. Kdyby to lidé věděli, nezabíjeli by se slovem, ani rukou.... Historie je dost poučná....

Přistoupil k němu jeden ze zákoníků, který slyšel jejich rozhovor a shledal, že jim dobře odpověděl. Zeptal se ho: "Které přikázání je první ze všech?" Ježíš odpověděl: "První je toto: `Slyš, Izraeli, Hospodin, Bůh náš, jest jediný pán; miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, z celé své duše, z celé své mysli a z celé své síly!' Druhé je toto: `Miluj svého bližního jako sám sebe!' Většího přikázání nad tato dvě není." (Mk 12,28-31)

Řekne-li někdo: "Já miluji Boha", a přitom nenávidí svého bratra, je lhář. Kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí (1 Jan 4,20)

Text co by se ti mohl líbit: Miluj Hospodina, Boha svého. Právě zkušenost Boží lásky nám poskytuje vnitřní nezávislost. Byli bychom vůči ostatním lidem velice svobodní, kdybychom skutečně zakoušeli Boží lásku. Často se pokoušíme zotročovat bližní vlastními emocionálními potřebami právě proto, že se necítíme být milováni Bohem. Prosme v tomto rozjímání o hlubokou touhu po lásce k Bohu, o to, abychom nejprve hledali jeho lásku. Všechno ostatní, co nám je dáno, můžeme milovat v Bohu a díky Bohu. Právě Boží láska se stává konečným zdrojem každé jiné lásky.
Tymián
🙂 Otec Eirene, to tých pravých sa pýtate. Skôr sa hrach na stene prilepi, než to tí dvaja pochopia alebo príjmu za svoje. 😀
apredsasatoci
Theodorá-Mária teraz nastal tvoj čas. Treba vnukovi povedať Pravdu. Len si prosím ťa zahryzni do jazyka ak ti do hlavy budu pchať démoni tvár zeme, či mihaleve myšlienky. 🚬 😊
ekans
Kallistratos
Theodora je slabý matematik, zdá se... Měla se pořádně učit... :) Navigační systémy dobře fungují: epthinktank.eu/…/galileo-satelli… i bez placaté Země :)More
Theodora je slabý matematik, zdá se... Měla se pořádně učit... :) Navigační systémy dobře fungují: epthinktank.eu/…/galileo-satelli… i bez placaté Země :)
Otec Eirene
Bajza a apredsasatoci, nevidím odpovede na moje otázky.
1) Je Cirkev, ktorej predsedá František s ostatnými biskupmi s ním spojenými tá Kristova Cirkev?
2) Ak je to Cirkev Ježiša Krista, tak Písmo sa mýli (vrátane sv. Pavla), keď hovorí, že Cirkev je opora PRAVDY?
3) Ak to nie je tá Cirkev, tak povedzte, kde je tá pravá Kristova Cirkev s pápežom a magistériom. Alebo aspoň s magistériom, ak …More
Bajza a apredsasatoci, nevidím odpovede na moje otázky.
1) Je Cirkev, ktorej predsedá František s ostatnými biskupmi s ním spojenými tá Kristova Cirkev?
2) Ak je to Cirkev Ježiša Krista, tak Písmo sa mýli (vrátane sv. Pavla), keď hovorí, že Cirkev je opora PRAVDY?
3) Ak to nie je tá Cirkev, tak povedzte, kde je tá pravá Kristova Cirkev s pápežom a magistériom. Alebo aspoň s magistériom, ak pápež práve v nej zomrel.
==
Dokážete odpovedať na tieto otázky priamo a vecne? Na nejaké obkecávanie nie som zvedavý.
Ak budete mať tú pokoru a odpoviete, prídete na to, že ste šľapli vedľa a treba sa vám vrátiť k viere.
apredsasatoci
Čo je cirkev? Hlavou Cirkvi je Pán Ježiš. A my sme jeho údy. Keď neprinasame ovocie, údy sú odtaté - ORGANIZMUS.
Aby na zemi toto mohlo fungovať je treba organizáciu. Volájme ju rkc. 2000 rokov platilo, že ORGANIZMUS = organizácia. Od 2VK to neplatí. Prečo? Lebo VIERA!!! Zmenilo sa Božie Slovo. A to je prevelky problém.
To je presne tá istá situácia ako v raji, Adam a Eva. Prišli o posvatcujucu …More
Čo je cirkev? Hlavou Cirkvi je Pán Ježiš. A my sme jeho údy. Keď neprinasame ovocie, údy sú odtaté - ORGANIZMUS.
Aby na zemi toto mohlo fungovať je treba organizáciu. Volájme ju rkc. 2000 rokov platilo, že ORGANIZMUS = organizácia. Od 2VK to neplatí. Prečo? Lebo VIERA!!! Zmenilo sa Božie Slovo. A to je prevelky problém.
To je presne tá istá situácia ako v raji, Adam a Eva. Prišli o posvatcujucu milosť.
Alebo in prípad. Židia sú vyvolený národ. Ale iba za podmienky poslušnosti. Ako to poňali židia? Sú vyvolený národ. A tým to hasné. Veľmi dobre vieme, čo urobil Boh. Toto isté sa deje teraz. Z chrámov je vyhnany Duch Svätý. On prebýva iba tam, kde sa plní Božia vôľa a neruhal sa Trojjedinemu Bohu.
V Novom zákone a proroctvach nás Boží Syn ako aj Duch Svätý usmerňujú. Čo a ako. Ako poznať časy. Ako aj čo máme robiť. Na to potrebujeme Ducha Svätého. Vtedy nikto nemusí človeku nič vysvetľovať. Problém je v tom, že každý o sebe tvrdí, že práve on Ducha Svätého má. Preto treba robiť všetko, aby sme Ho získali. V Biblia je podrobný návod na to, čo treba robiť.
PS: čert nespí!
apredsasatoci
Cirkev učí svet o hriechu a spáse. Sekulárny svet počuje iba druhú časť posolstva a keďže mu chýba chápanie hriechu, nemôže pochopiť nutnosť spásy. Takto sa posolstvo Evanjelia redukuje v tom lepšom prípade na nutnosť slušného správania sa a v tom horšom prípade na rôzne sentimentálne prejavy na uspokojenie smädu duše po duchovne. Kresťania si neraz osvoja takéto vnímanie Evanjelia, pretože to …More
Cirkev učí svet o hriechu a spáse. Sekulárny svet počuje iba druhú časť posolstva a keďže mu chýba chápanie hriechu, nemôže pochopiť nutnosť spásy. Takto sa posolstvo Evanjelia redukuje v tom lepšom prípade na nutnosť slušného správania sa a v tom horšom prípade na rôzne sentimentálne prejavy na uspokojenie smädu duše po duchovne. Kresťania si neraz osvoja takéto vnímanie Evanjelia, pretože to prináša pohodlné uspokojenie bez namáhavého zápasu o dodržiavanie evanjeliových prikázaní. Mali by sme preto mať neustále na pamäti napomenutie svätého Pavla: „Nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé“ (Rim 12, 2).
Otec Eirene
Otec Eirene
Nie, "apredsasatoci", lebo Peter je viditeľná hlava Cirkvi, či ináč povedané, Kristova autorita je pre nás viditeľná a "hmatateľná" či "porozumiteľná" cez Petra a jeho nástupcov.
Ale neodpovedali ste na moje tri otázky. Na ktorú otázku som Vám ja neodpovedal?
apredsasatoci
Odpovedala som. Nemôžem za to, že to nevidíte.
Áno apost. Peter je hlava Cirkvi. Ale netreba zabúdať, ze judas bol tiez apoštolom. A kde teraz asi je? O čo bol Peter hodnejsi od judasa? Obidvaja zradili. Pochopil ste?!
Peter(skala)
Ládo... ved to iste by moho niekto o tebe povedať "schizmatik", lebo odmietaš uznať Františka za pápeža a katolík, ktorý neuznáva pápeža, defacto už je schizmatik
apredsasatoci
Každý má slobodnú vôľu. Bergogliovo slovo, skutky sa nerovná Božie Slovo. To chápe aj malé decko. Ak niekto nechápe, potom je už len jedna možnosť. Je to kreten. O tom potom. 🚬 😊
Otec Eirene
Warez, nehovorím, že sú na jednej rovine. Ale ako tu povedal Peter, je tu ZÁKLADNÁ vec: AUTORITA.
V tom sú Dohnalovci a Lefebvrovci rovnakí. Odvrhnutie CIRKEVNEJ autority. Myslím, že som tieto veci dosť rozobral vo svojich vídeách. Konkrétne vo vídeách o pápežovi (najmä v treťom a štvrtom).
Ale nikto mi tu zatiaľ neodpovedal na moju základnú otázku. Prečo sa okolo toho väčšina tu točí, …More
Warez, nehovorím, že sú na jednej rovine. Ale ako tu povedal Peter, je tu ZÁKLADNÁ vec: AUTORITA.
V tom sú Dohnalovci a Lefebvrovci rovnakí. Odvrhnutie CIRKEVNEJ autority. Myslím, že som tieto veci dosť rozobral vo svojich vídeách. Konkrétne vo vídeách o pápežovi (najmä v treťom a štvrtom).
Ale nikto mi tu zatiaľ neodpovedal na moju základnú otázku. Prečo sa okolo toho väčšina tu točí, namiesto, aby priznali: "Má pravdu."
Teda ju opakujem: Aký je rozdiel medzi rôznymi protestantmi a rôznymi tradicionalistami? Ja hovorím ŽIADNY.
Bajza napríklad tu hovorí, že ten rozhodne, kde je pravda, kto MÁ DUCHA SVÄTÉHO. Presne to isté tvrdia protestanti. Sprivatizovali si Ducha Svätého (a nazvájom si protierečia vo výklade Písma). Bajza, ako vidím, má tiež OSOBNÉHO, teda svojho privátneho DUCHA SVÄTÉHO. Lúskne prstami a Duch Svätý mu povie, čo je pravda.
Ako to, že takú jednoduchú vec nevidíte???
Cirkev je "stĺp a opora pravdy" (1 Tim 3:15). A nie Bajza, alebo ktokoľvek iný, so svojím sprivatizovaným Duchom Svätým. Teda, kde je tá CIRKEV? Ak je to tá teraz na čele s Františkom a biskupmi s ním spojenými, tak ju treba poslúchať. Ak to nie je tá, tak ktorá??!! Nuž ktorá??!! Kde je jej MAGISTÉRIUM (t. j. biskupský zbor, ktorý má kontinuitu od apoštolov)?? Nuž ja sa naozaj pýtam, ak to nie je tá, tak ktorá??? Chcem odpoveď!!!
Pýtam sa, odpadla Cirkev od Lutera alebo Luter odpadol od Cirkvi?
Pýtam sa, odpadla Cirkev od Dohnala alebo Dohnal odpadol od Cirkvi?
Podobne Lefebvristi, ak NEPOSLÚCHAJÚ CIRKEV, nech žijú ako pohania a mýtnici. To hovorí Kristus: "A keby ani cirkev nechcel POSLÚCHNUŤ, nech ti je ako pohan a mýtnik." (Mt 18:17)
Je vám to ťažké veriť a prijať. Nuž ľutujem. Aj Petrovi a apoštolom bolo ťažké prijať reč o Eucharistii, ale prijali a uverili (až na Judáša). Čiže načo tu také veľké výhovorky a krútenie. Veríš alebo neveríš.
A aby bolo jasné, nemyslím si, že som slepý a nevidím situácii v Cirkvi (v ktorej? - domyslíte si). Na mnohých miestach sa predpovedá, že dôjde k akejsi veľkej schizme. Myslím si, že mnohé veci vidím, čo sa deje v Cirkvi, ale to nie je dôvod, aby som si vytvoril svoju vlastnú cirkev. Ja neviem, čo všetko bude, ale zatiaľ ma nikto v Cirkvi nenúti popierať božstvo Ježiša Krista, alebo schvaľovať homosexuálne skutky, či iné veci… Ak by k tomu došlo, POTOM by som sa musel rozhodovať. Kedy to bude, to ja neviem. Dohnal či Lefebvre riešili, na čo nemali AUTORITU, aby to riešili.
Situácia, aj v Cirkvi, je všelijaká. Mne môj rozum hovorí, že MOŽNOSŤ rozštiepenia Cirkvi môže nastať. Ako a kedy, to si nedovolím riešiť či predpokladať. Ale tú možnosť vidím. Ak by sa Cirkev "rozštiepila", potom by bola situácia, v ktorej by človek MUSEL riešiť, ktorá Cirkev je CIRKEV KRISTOVA a ktorá nie je.
V spomínaných vídeách to predpokladám a vysvetľujem.
apredsasatoci
Otec Eirene opieram sa o autoritu Ježiša Krista. Výzyva nás, aby sme bdeli a poznali časy. A tak bdiem a vidím, že žijeme posledné časy. Sama hlava cirkvi Boží Syn nám hovorí - oddeľte sa od nich, aby sme nedostali z rán, ktoré sú pripravené pre bohoruhacov - ekumenistov.
ekans
vy jste pomatený modernista, studovat se vám nechce, tak házíte špínu na arcibiskupa svaté pověsti
warez
Otec Eirene prosím, nedávajte do jedného vreca Dohnalovcov a kňazské bratstvo sv. Pia X. Aj bežný nevzdelaný katolík je schopný sa dopátrať diametrálneho rozdielu medzi týmito skupinami.
Dohnálovci sú sekta. Oslavujú napríklad heretika Husa. Exkomunikovali pápeža. Tzv. lefebvristi nikoho neexkomunikovali. Iba sa snažia žiť tak, ako vždy Cirkev žila. Neaplikujú také svojvoľné nariadenia, ktoré …More
Otec Eirene prosím, nedávajte do jedného vreca Dohnalovcov a kňazské bratstvo sv. Pia X. Aj bežný nevzdelaný katolík je schopný sa dopátrať diametrálneho rozdielu medzi týmito skupinami.
Dohnálovci sú sekta. Oslavujú napríklad heretika Husa. Exkomunikovali pápeža. Tzv. lefebvristi nikoho neexkomunikovali. Iba sa snažia žiť tak, ako vždy Cirkev žila. Neaplikujú také svojvoľné nariadenia, ktoré prinášajú rozklad Cirkvi. Vrátane starobylej liturgie. Nehlásajú žiadnu herézu, narozdiel od väčšiny moderných biskupov (synkretizmus, ekumenizmus a podobne) Vyznávajú všetky dogmy a nesnažia sa zmeniť morálku, ako to momentálne presadzuje vedenie vatikánu v oblasti rozvedených a podobne.
Naštudujte si danú tému seriózne a potom sa vráťte a budeme diskutovať.
Ani rímsky pohanský sudca neodsúdil obvineného bez toho, že by sa nezoznámil s jeho výpoveďou a nedal mu priestor na obhajobu.
Skúste toto: www.uloz.to/!19IgtVTMLB6z/bezradnym-katol…

A mimochodom, slovenskí tradiční katolíci sa jednoznačne hlásia k ĽSNS. Už to by malo byť pre vás veľavravné.
Želám vám veľa svetla Ducha Svätého. Ďakujem.
apredsasatoci
Blahoslaveni milujúci PRAVDU!
A práve lefebvre poukazuje na to, že zmenou Božieho Slova sa vyháňa z kostolov Duch Svätý. Máme 50 rokov po 2VK. Ovocie všetci vidíme a ešte len uvidíme. 🙏 🙏 🙏
Peter(skala)
Warez... máš pravdu, že Dohnalovci a Brastvo Pia X., či Lefebvristi su svojim spôsobom života a viery rozdielni ale myslim si, že o.Eirene skôr chcel poukazať na to podstatné, čo všetkých spomínaných spája a zároven rozdeluje Cirkev:

Autorita !!!

Všetci totiž sa odvolávaju na najvyššiu Autoritu (Boha), dokonca hovoria aj o Jeho Zástupcovi na zemi, čiže o pápežovi ako ho treba prijmať za …More
Warez... máš pravdu, že Dohnalovci a Brastvo Pia X., či Lefebvristi su svojim spôsobom života a viery rozdielni ale myslim si, že o.Eirene skôr chcel poukazať na to podstatné, čo všetkých spomínaných spája a zároven rozdeluje Cirkev:

Autorita !!!

Všetci totiž sa odvolávaju na najvyššiu Autoritu (Boha), dokonca hovoria aj o Jeho Zástupcovi na zemi, čiže o pápežovi ako ho treba prijmať za autoritu Cirkvi, ale ked príde na "lamanie chleba", zrazu s "Petrom" nikto nechce jesť za jedným stolom a to podobne ako tí hlásatelia Ježiša Krista, čo nekračali s Petrom a Ján na nich chcel privolať blesky.

Dnes su to nie len protestanti, ale aj katolici, ktorí maju na perach autoritu Cirkvi, ale v srdci ju nemaju.
apredsasatoci
Peter(skala) to by si nebol ty, čo sa opäť do (_,_) niekomu nepcháš. 🤬
warez
Peter(skala)
SSPX rešpektuje všetky nariadenia pápežov a koncilov, IIVK nič nenariadil, nič neprikázal. Autorita má v katolíckom katechizme presne vymedzené mantinely. Autoritatívny príkaz k zlu predsa poslúchať netreba, to vie každé vo viere vzdelané decko. (tým netvrdím, že by ich dnes bolo veľa tých detí...)

Pokonciloví bludári nerešpektujú sväté kánony a nariadenia Cirkvi... Odmietajú vierou…More
Peter(skala)
SSPX rešpektuje všetky nariadenia pápežov a koncilov, IIVK nič nenariadil, nič neprikázal. Autorita má v katolíckom katechizme presne vymedzené mantinely. Autoritatívny príkaz k zlu predsa poslúchať netreba, to vie každé vo viere vzdelané decko. (tým netvrdím, že by ich dnes bolo veľa tých detí...)

Pokonciloví bludári nerešpektujú sväté kánony a nariadenia Cirkvi... Odmietajú vierouku a morálku a z liturgie si urobili trhací kalendár...
Peter(skala)
Warez... vieš ako si vyžadoval od o.Eirena aby nehadzal do jendeho vreca "všetkých spomínaných.." resp. aby bol konkretny, čo Bratstvo ... robí zle a čo ostatní... a takisto ked píšeš o nejakých pokoncilových a nejakom kalendari.

SSSPX sice navonok nevykazuju neposlušnosť, ale predsa pokial odmietaju Misal Pavla VI. tak je to tiež nesposlušnosť voči autorite papeža a Koncilu resp. tomu, čo sa …More
Warez... vieš ako si vyžadoval od o.Eirena aby nehadzal do jendeho vreca "všetkých spomínaných.." resp. aby bol konkretny, čo Bratstvo ... robí zle a čo ostatní... a takisto ked píšeš o nejakých pokoncilových a nejakom kalendari.

SSSPX sice navonok nevykazuju neposlušnosť, ale predsa pokial odmietaju Misal Pavla VI. tak je to tiež nesposlušnosť voči autorite papeža a Koncilu resp. tomu, čo sa oficialne uznalo za Bohom požehnané.

Nehovorim konkretne na niuekoho z SSPX žeby odsudzovali Misal Pavla VI. ale hovorím skôr o ich priaznivov, ktorí aj ked navonok su s nimi za jedno alebo s nimi sympatizuju, predsa odsudzuju Misal svätého Pavla VI. a ako takí sú neposlušní, čo už sa dá hovoriť aj o hereze.
apredsasatoci
Ako je cirkev cirkvou, vždy musela bojovat a aj bojovala. Stalo ju to mnoho krvi, ale vydržala 2000 rokov. Po 2VK nemal kto bojovať za cirkev. Nemal kto preliať svoju krv a preto žijeme posledné časy. Keby Pán Ježiš neprišiel z neba a nezachránil ju, je po nej. Cítite ten rozdiel? Takže ovce veľmi starostlivo vyberajte svojho pastiera. Sme vo finále. Je naozaj smiešne porovnávať napr. Lutherove …More
Ako je cirkev cirkvou, vždy musela bojovat a aj bojovala. Stalo ju to mnoho krvi, ale vydržala 2000 rokov. Po 2VK nemal kto bojovať za cirkev. Nemal kto preliať svoju krv a preto žijeme posledné časy. Keby Pán Ježiš neprišiel z neba a nezachránil ju, je po nej. Cítite ten rozdiel? Takže ovce veľmi starostlivo vyberajte svojho pastiera. Sme vo finále. Je naozaj smiešne porovnávať napr. Lutherove časy s poslednými časmi. Súčasnosť v rkc sa môže porovnať, iba s časmi farizejov. Pán Ježiš im povedal: vašim otcom je diabol. 🙏 🙏 🙏
Caesar
Kazdy katolík, ktorý akokolvek podporuje alebo hlasuje za liberalov, liberalne strany, liberalizmus, aj ked ma v nazve: "krestanske", dopusta velmi tazkeho, velkeho, smrtelneho hriechu voci Bohu!!!

"Liberalismus je světem Luciferovým, který je v radikální opozici a neutuchající válce proti společnosti a Církvi Ježíše Krista." Liberalismus je hřích, Dr. Don Felix Sarda y Salvany

"...původ státní…More
Kazdy katolík, ktorý akokolvek podporuje alebo hlasuje za liberalov, liberalne strany, liberalizmus, aj ked ma v nazve: "krestanske", dopusta velmi tazkeho, velkeho, smrtelneho hriechu voci Bohu!!!

"Liberalismus je světem Luciferovým, který je v radikální opozici a neutuchající válce proti společnosti a Církvi Ježíše Krista." Liberalismus je hřích, Dr. Don Felix Sarda y Salvany

"...původ státní moci je třeba hledat v Bohu samém a nikoliv v lidu..." Immortale Dei, papež Lev XIII., Notre Charge Apostolique, sv. Pius X.

"Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův blud." bl. Pius IX.
Peter(skala)
Rozdiel je v tom, že všetky tie spominané spolky, su diablove spolky, kdežto Cirkev katolicka je Božia Cirkev a aj ked je hriešna - lebo sa sklada z hriešnych ludí - predsa byť jej členom (krst) je zaklad pre spasu duše, ale aby človek mohol byť spasení bez Očistca, musí v Nej aj aktívne pôsobiť.
Caesar
Ladislav Bajza
Humanizmus je vymysel slobodomurárov, to isté aj ludske práva, politicke strany, republiky, demokracie, prezidenti, multikulturalizmus....
Kto to podporuje, podporuje diabla! Slobodomurárstvo je obcou satanovou: encyklika papeza Leva XIII - Humanum Genus:

Encyklika Humanum genus a jej tézy, ktoré katolíci mali poznať, ale nepoznajú
christ-net.sk/node/3230

Katolíci su dost zmatení…More
Ladislav Bajza
Humanizmus je vymysel slobodomurárov, to isté aj ludske práva, politicke strany, republiky, demokracie, prezidenti, multikulturalizmus....
Kto to podporuje, podporuje diabla! Slobodomurárstvo je obcou satanovou: encyklika papeza Leva XIII - Humanum Genus:

Encyklika Humanum genus a jej tézy, ktoré katolíci mali poznať, ale nepoznajú
christ-net.sk/node/3230

Katolíci su dost zmatení a skazení, podporuju diabla a jeho liberalizmus a liberalov, vela ich taha Krista za nohy a certa za rohy.
ekans
Melánie, to, co ti nyní řeknu, nezůstane navždy tajemstvím: můžeš to zveřejnit v roce 1858. Kněží, služebníci mého Syna, svým špatným životem, svou neúctou a bezbožností při slavení svatých tajemství, svou láskou k penězům, láskou k poctám a rozkoším se stali kloakami nečistoty. Ano, kněží přivolají odvetu a odveta visí nad jejich hlavami. Běda kněžím a Bohu zasvěceným osobám, které svou …More
Melánie, to, co ti nyní řeknu, nezůstane navždy tajemstvím: můžeš to zveřejnit v roce 1858. Kněží, služebníci mého Syna, svým špatným životem, svou neúctou a bezbožností při slavení svatých tajemství, svou láskou k penězům, láskou k poctám a rozkoším se stali kloakami nečistoty. Ano, kněží přivolají odvetu a odveta visí nad jejich hlavami. Běda kněžím a Bohu zasvěceným osobám, které svou nevěrností a hříšným životem znovu křižují mého Syna! Hříchy zasvěcených osob volají k Bohu a k nebi a přivolávají trest a tento trest je již přede dveřmi, protože není nikoho, kdo by vzýval milosrdenství a odpuštění pro lid; není velkodušných duší, není nikoho, kdo by přinášel Věčnému neposkvrněnou Oběť za svět TO MLUVÍ O VÁS VDP. ČAJKA
Otec Eirene
Vidím, že sa tu ozývajú tzv. "tradicionalisti". Ja som vám dal už na to otázku, ale nedokážete na to odpovedať. Znela: Kto z tých "tradicionalistov" rozhodne, čo je PRAVDA? Dohnalovci, Lefebvroci, či nejakí iní tradicionalisti???
Po beatifikácii Jána Pavla II. pápežom Benediktom Eliáš Dohnal exkomunikoval Benedikta a prehlásil, že nakoľko Západná cirkev je už bez hlavy (rozumej bez pápeža …More
Vidím, že sa tu ozývajú tzv. "tradicionalisti". Ja som vám dal už na to otázku, ale nedokážete na to odpovedať. Znela: Kto z tých "tradicionalistov" rozhodne, čo je PRAVDA? Dohnalovci, Lefebvroci, či nejakí iní tradicionalisti???
Po beatifikácii Jána Pavla II. pápežom Benediktom Eliáš Dohnal exkomunikoval Benedikta a prehlásil, že nakoľko Západná cirkev je už bez hlavy (rozumej bez pápeža Benedikta), tak on (Dohnal) preberá zodpovednosť aj za Západnú cirkev.
Dovtedy bol Dohnal najvyššou autoritou (samozrejme podľa jeho tvrdenia), patriarchom (zrejme ekumenickým) nad celou Východnou cirkvou a keď prevzal po exkomunikácii Benedikta "zodpovednosť" aj nad Západnou cirkvou, nuž ČO INÉHO TO JE, ak nie to, že sa prehlásil za pápeža?!
Mojou otázkou pre nich je, prečo neponechal Dohnal autoritu nad Západnou cirkvou lefebvrovcom???!!! Veď sú práve takí istí "tradicionalisti" ako dohnalovci. Hovorím o tom vo svojom videu od 10:38 minúty v tu uvedenej linke. Ak Dohnal neprenechal Západnú cirkev pod autoritou lefebvrovcov, to znamená, že tradicionalisti sú práve tak roztrieštení na rôzne denominácie ako protestanti.
Spamätajte sa, lebo vy pracujete pre tú "NEVIESTKU", ktorú spomínate.
www.youtube.com/watch
ekans
co tady srovnáváte katolického arcibiskupa Marcela Levfebre, s šíleným modernistickým charismatikem, který si obléknul východní ritus a oblbnul stařičkého biskupa, aby ho vysvětil, vás by svatý Klement Mária Dvořák, přetáhnul přes vaši nevymáchanou hubu, služebníku masonérie
ekans
Otíku, běž se vzdělávat a neplácej nesmysly, které nemáš ze své hlavy
3 more comments from ekans
ekans
a vy mažete cizí komentáře, jste podělaní před pravdou
ekans
ty sám jsi bloud, podívej se na svůj profil sama jama a nezmysle
ekans
už jste mě zablokovali a zrušili několik profilů, vy si s vdp. Čajků eště zanotujete
ekans
musíte hledat bycha v modernismu, jestli jste skládal protimodernistickuo přísahu, měl by jste vědět o co jde, jestli ne, budete akorát planě vykřikovat bez jakékoliv odezvy vdp. Čajka
Otakar2
Otec Eirene ste skutočne skvelý človek a v dnešnej dobe aj vzácny kňaz. Jedine vy a otec Kuffa ste sa zo všetkých cirkevných predstaviteľov zastali pravdy a išli ste s kožou na trh. Kde sú Otcovia biskupi? Pozaliezaní v dierach? Čoho sa boja? Nemajú práve ONI to maslo na hlave? Z čoho majú strach? Že ich snáď obvinia z pedofílie či z iných nerestí? Jedine biskup Chautur išiel s kožou na trh a …More
Otec Eirene ste skutočne skvelý človek a v dnešnej dobe aj vzácny kňaz. Jedine vy a otec Kuffa ste sa zo všetkých cirkevných predstaviteľov zastali pravdy a išli ste s kožou na trh. Kde sú Otcovia biskupi? Pozaliezaní v dierach? Čoho sa boja? Nemajú práve ONI to maslo na hlave? Z čoho majú strach? Že ich snáď obvinia z pedofílie či z iných nerestí? Jedine biskup Chautur išiel s kožou na trh a následne ho aj obvinili. Čo ostatní? Mám za to, že biskupi by mali byť prví v rade v obhajovaní pravdy, veď sú nástupcami apoštolov, ani tí si nebrali servítky pred ústa a všade hovorili iba pravdu. Nakoniec všetci apoštoli skončili mučeníckou smrťou. Naši biskupi skončia v pohode a v teplúčku uživajúc si priehrštím dobrá tohoto sveta. Okrem vás dvoch s otcom Kuffom mala stáť pred parlamentom celá Konferencia Biskupov Slovenska aj so svojimi hovorcami na čele s "boľševíkom" Kramarom. Myslia si, že strkaním hlavy do piesku niečo zachránia? Ešte si nevšimli, že proti Katolíckej cirkvi bol spustený pohon a strkaním hlavy do piesku nič nezachránia? Prečo už dávno nie sú exkomunikované také indivíduá v cirkvi, ako Moravčík, Prachár, Žuffa a iní, ktorí úspešne zvnútra rozkladajú cirkev a sú v službách proticirkevných a protinárodných síl? Dobre vieme, že KDH od svojho vzniku nikdy nestálo na pozíciách katolíckych a národných síl. KDH bolo vždy piatou kolónou cudzích záujmov, preto sa nečudujme jeho súčasným postojom ani jeho predsedovi. Veď keby bolo KDH skutočme katolíckou, národnou a príčetnou stranou, tak do svojho čela by si nikdy nepostavilo agresívneho skrachovaného študenta z hnojárskej univerzity hrajúceho sa na spasiteľa. Áno stále mýlia kresťanov a hlavne katolíkov, ale pravda sa nakoniec vždy ukáže. O nočníku "Postoj" sa je škoda zmieňovať. Ten bol zriadený presne za účelom manipulovania katolíkov oblečením si tzv. intelektuálneho hávu, ako podporné médium tzv. kresťansko-liberálnym kruhom a tendenciám. Kedy to všetko pochopia aj v KBS? Nech Vás náš Pán a Spasiteľ chráni, aby ste boli ešte dlho medzi nami a otvárali ľuďom oči.
Bratia a sestry
Ladislav s akou neviestkou?
Bratia a sestry
Tak kto je tá neviestka pán Ladislav??
One more comment from Bratia a sestry
Bratia a sestry
pán Ladislav ja od vás nežiadam link, ale priamu kresťanskú odpoveď, takže kto je tá neviestka pán Ladislav?
Caesar
Bratia a sestry
pan Ladislav ma na mysli tu novus ordo cirkev pohody, ktorú vytvorili na IIVK:
www.youtube.com/watch
Bratia a sestry
Otázka bola na pána Ladislava a nie na niekoho čo si spravil úsudok o tom čo si kto myslel
Bratia a sestry
pán Ladislav a kto vám povedal že je Cirkev neviestkou a kto povedal že je Cirkev Kristova??
One more comment from Bratia a sestry
Bratia a sestry
Veru nepremôže ju ani koncil, ani slobodomurár, ani nehodný človek, ani kopanec zvonka či zvnútra, ani ťažká doba, sekta, odpadlík, a ani braný pekelné! Diabol nahlodá a premôže maximálne človeka v cirkví, alebo mimo nej, ale cirkev nikdy :-)
Otec Eirene
Ladislav Bajza (omylom som klikol nesprávne), ale moja otázka je
1) Kde RKC po II. vatikáne začala oficiálne hlásať "širokú cestu a širokú bránu"?
2) Je Vaše tvrdenie či vyhlásenie "Ex Cathedra"? Je neomylné?
3) Napísali ste: "RKC". To znamená "Rímo" katolícka. A tradícia, na ktorú sa odvolávate hovorí, že viera všetkých cirkví sa musí ZHODOVAŤ S VIEROU RÍMSKEJ CIRKVI. Takže ste sa vzdali …More
Ladislav Bajza (omylom som klikol nesprávne), ale moja otázka je
1) Kde RKC po II. vatikáne začala oficiálne hlásať "širokú cestu a širokú bránu"?
2) Je Vaše tvrdenie či vyhlásenie "Ex Cathedra"? Je neomylné?
3) Napísali ste: "RKC". To znamená "Rímo" katolícka. A tradícia, na ktorú sa odvolávate hovorí, že viera všetkých cirkví sa musí ZHODOVAŤ S VIEROU RÍMSKEJ CIRKVI. Takže ste sa vzdali tradície?
Bratia a sestry
pán Ladislav to nám naozaj neviete odpovedať na jednoduchú otázku KTO POVEDAL ŽE JE CIRKEV NEVIESTKOU
A KTO POVEDAL ŽE JE CIRKEV KRISTOVA??
Bratia a sestry
Tak nám povedzte ako sa volá tá nová cirkev a kto ju založil a či je on pravda, cesta a život? Tiež nám môžte odpovedať prečo by sme mali veriť práve jemu že to nebola pravda a že RKC je už premožená? Sú to 3 otázky a chcem na ne len priame a jednoznačné odpovede
8 more comments from Bratia a sestry
Bratia a sestry
Ps CIRKEV a EVANJELIUM sú dve rozdielne pojmy a bavíme sa o Cirkvi
Bratia a sestry
a nebude to skôr tak že v noci prišiel nepriateľ, zasial kúkoľ a Hospodin kúkoľ nechal spolu aj zo pšenicou až do žatvy.. Nebude to tak že to čo malo slabé korene a bolo slabej viery odpadlo, lebo ho kukoľ zadusil??
Bratia a sestry
Som chcel priame odpovede a nie vyhýbavé návody že si mám niečo zisťovať, zvlášť od vás pán Ladislav čo tvrdíte že neviestka o CIRKVI ktorú náš Pán ustanovil a povedal že ani braný pekelné ju nepremôžu o tej cirkvi ktorá vydrží nepremožená až do žatvy
Bratia a sestry
pán Ladislav Hospodár nebude vytrhávať kúkoľ a ani pšenicu nebude presádzať do iného poľa, ale počká do žatvy a dal nám slovo ktoré platí večne a je pravda že ani pekelné braný ju nepremôžu a to aj keby bola chorá a oslabená kúkoľom z vnútra neznamená že je správne opustiť Cirkev Kristovu, to spravia len tí slabý a chvíľkový čo sa pohoršujú skrz vlastnú pýchu a nechápu že Cirkev je živý …More
pán Ladislav Hospodár nebude vytrhávať kúkoľ a ani pšenicu nebude presádzať do iného poľa, ale počká do žatvy a dal nám slovo ktoré platí večne a je pravda že ani pekelné braný ju nepremôžu a to aj keby bola chorá a oslabená kúkoľom z vnútra neznamená že je správne opustiť Cirkev Kristovu, to spravia len tí slabý a chvíľkový čo sa pohoršujú skrz vlastnú pýchu a nechápu že Cirkev je živý organizmus v ktorom keď trpí jeden úd tak sa skrz to ina časť neoddeľuje
Bratia a sestry
Neviestka je jedna svetová vláda kde sú spojené národy v jeden celok, neviestka ktorá chce zničiť jedinú a pravú Cirkev www.granosalis.cz/modules.php
Bratia a sestry
to je k tomu linku: Ako povedal Lukács: „zmena hodnôt nemôže v celom svete prebehnúť bez zničenia starých hodnôt a vytvorenia nových revolucionármi“. Podľa Gramsciho je na zvrhnutie západnej kultúry nevyhnutné prerušiť jej kresťanské a židovské korene.
Bratia a sestry
Sú tu 3 tvrdenia Moje, tvoje a Pánove že vybuduje Cirkev a ani braný pekelné ju nepremôžu tak si vyber kto má pravdu a kto ubližuje Cirkví skrz chyby jednotlivcov.. To že Cirkev ani braný pekelné nepremôžu neznamená že by nemohla trpieť a prechádzať ťažkým obdobím a neznamená to ani že by ju trebalo opustiť a dokonca sa proti nej vzbúriť.. Cirkev potrebuje vo viere neochvejných a chvíľkoví slabí …More
Sú tu 3 tvrdenia Moje, tvoje a Pánove že vybuduje Cirkev a ani braný pekelné ju nepremôžu tak si vyber kto má pravdu a kto ubližuje Cirkví skrz chyby jednotlivcov.. To že Cirkev ani braný pekelné nepremôžu neznamená že by nemohla trpieť a prechádzať ťažkým obdobím a neznamená to ani že by ju trebalo opustiť a dokonca sa proti nej vzbúriť.. Cirkev potrebuje vo viere neochvejných a chvíľkoví slabí viery sa v súženiach odpoja a o tomto je naša skúška, viera v Ježišove slová o skúškach a bránach pekelných a o tomto je aj podobenstvo keď Hospodár počká až bude žatva
Bratia a sestry
Cirkev je spoločenstvo takže nepíšem o ťažkostiach sveta či pápeža, ale o ťažkostiach v Cirkví
apredsasatoci
Bratia a sestry v tom prípade sú aj 2 muži, ci 2 ženy rodina. O ťažkostiach a anomaliach písať nebudeme.
Caesar
KDH je slobodomurárská strana a nemá nic spolocne s krestanstvom! Aj ked satanisti z lozí jej dali nazov: "krestanske" to na oklamanie krestanov!

Slobodomurári založili KDH
necenzurovane.net/gosudarjon/g34.html
zoznam priateľov štátu Izrael (podporovateľov sionizmu)
afinabul.blog.cz/1602/slobodomurari-zalozili-kdh
Ďalšou zaujímavosťou je, že Figeľ a viacerí poslanci sú členmi - Skupiny priateľ…More
KDH je slobodomurárská strana a nemá nic spolocne s krestanstvom! Aj ked satanisti z lozí jej dali nazov: "krestanske" to na oklamanie krestanov!

Slobodomurári založili KDH
necenzurovane.net/gosudarjon/g34.html
zoznam priateľov štátu Izrael (podporovateľov sionizmu)
afinabul.blog.cz/1602/slobodomurari-zalozili-kdh
Ďalšou zaujímavosťou je, že Figeľ a viacerí poslanci sú členmi - Skupiny priateľov so štátom Izrael (Sionizmu). Sionizmus je viera vo vyvolenosť Židovského národa, ktorý neuznáva iné náboženstva ako Judaizmus. Je ostro proti kresťanstvu a taktiež neuznáva ani Ježiša Krista. Je zaujímavé, ako môže byť člen strany KDH (kresťansko demokratické hnutie) členom organizácie ktorá neuznáva základne piliere ich strany.

Vysvetlením by bol jedine komentár otca Eirene.
gloria.tv/post/7KagRxLfbeoiBUDF6uybD14CQ
Video bolo okamžite po uverejnení zo servera GloriaTV odstránene!
apredsasatoci
Ten starý had hlina.
Pán Ježiš povedal: Nechajte špinu špiniť. Škodnú škodiť. O nich je už postarané.