pl.news
141.8K

Franciszek zaczyna adwent od afrykańskiej mszy z dżungli

W pierwszą niedzielę adwentu Franciszek przewodniczył Mszy dla społeczności kongijskiej w Bazylice św. Piotra. Została ona odprawiona w rycie zairskim z 1988 - włącza on pewne lokalne elementy i ma …More
W pierwszą niedzielę adwentu Franciszek przewodniczył Mszy dla społeczności kongijskiej w Bazylice św. Piotra. Została ona odprawiona w rycie zairskim z 1988 - włącza on pewne lokalne elementy i ma promować "włączenie kultur".
Kongijska Msza Franciszka odbyła się z okazji 25. rocznicy ustanowienia pierwszego kongijskiego kapelana w Rzymie.
W czasie składania ofiar rozbrzmiała kongijska muzyka i odbyła się taneczna procesja, co przekształciło bazylikę w swoistą dżunglę. Franciszek wyglądał na znudzonego tańcem i pohukiwaniami (film poniżej)
Użytkownicy Twittera śmieją się z tego, pytając i włączenie żyraf, słoni i niemieckich tańców ludowych w kolejnych performensach.
Komunia Święta była często udzielana do ręki, choć ta praktyka powinna być ograniczona lub nawet zabroniona w Watykanie.
#newsHwktrustrs
wacula25wp.pl
V.R.S. Piszesz -[ jeśli stanie się w prawdzie i powie otwarcie że to "wiara innych" a nie będzie udawało że to Wiara Katolicka.]==Mój drogi przyjacielu wedle Siebie źle to widzisz i źle oceniasz i sam byś tego nie uczynił .A innym nakazujesz dlatego błądzisz myląc fakty prawdy a odwagi..bo Czy wyobrażasz sobie będąc papieżem wchodząc do meczetu w Sudanie np z krzyżem i głosząc że tylko TY znasz …More
V.R.S. Piszesz -[ jeśli stanie się w prawdzie i powie otwarcie że to "wiara innych" a nie będzie udawało że to Wiara Katolicka.]==Mój drogi przyjacielu wedle Siebie źle to widzisz i źle oceniasz i sam byś tego nie uczynił .A innym nakazujesz dlatego błądzisz myląc fakty prawdy a odwagi..bo Czy wyobrażasz sobie będąc papieżem wchodząc do meczetu w Sudanie np z krzyżem i głosząc że tylko TY znasz i masz prawdę BOGA !.10 noży by ci wbili i zadeptali-PRZEMYŚL to raz jeszcze????
wacula25wp.pl
V.R.S. Powiedz nam czy widzisz w tym coś zdrożnego ?w pojednaniu w wierze innych
V.R.S.
Nie widzę w tym nic zdrożnego jeśli stanie się w prawdzie i powie otwarcie że to "wiara innych" a nie będzie udawało że to Wiara Katolicka.
wacula25wp.pl
justuss No dzięki widać że w encyklopedii to gdzieś znalazłeś fajnie
wacula25wp.pl
justuss Piszesz -[ Ryt zairski wymyślono na soborze V II i wmówiono Afrykańczykom, że to ich naturalne zachowanie ]==.A musimy się modlić za papieża ponieważ to On zasadził różdżkę Jessego na terenie demonów .Tajowie i inne wierzenia w Afryce wyrośli w religii, w której nie ma Boga. Dlatego przybliżanie im chrześcijaństwa, głoszenie Ewangelii o Bogu, który stał się człowiekiem jest bardzo …More
justuss Piszesz -[ Ryt zairski wymyślono na soborze V II i wmówiono Afrykańczykom, że to ich naturalne zachowanie ]==.A musimy się modlić za papieża ponieważ to On zasadził różdżkę Jessego na terenie demonów .Tajowie i inne wierzenia w Afryce wyrośli w religii, w której nie ma Boga. Dlatego przybliżanie im chrześcijaństwa, głoszenie Ewangelii o Bogu, który stał się człowiekiem jest bardzo trudne-ALE KONIECZNE. -Prawda jest taka, że ta tajska kultura i tożsamość bardzo mocno są związane z buddyzmem szamanizmem i podobnym dziadostwem. Kiedy zapytasz kogoś, jaką wyznaje religię, odpowie, że jest Tajem. Przesłanie chrześcijańskie wydaje się im obce, bo nie jest zgodne z ich dziedzictwem kulturowym, a oni są dość nieufni względem tego, co przychodzi z zewnątrz .I TU JEST PROBLEM dla papieża. Buddyści lubią też naszą piękną liturgię, chętnie słuchają opowieści o Jezusie, naszych pieśni. Widać, że dotyka to ich serca, ale samo nawrócenie trzeba pozostawić Duchowi Świętemu. BO JAK Na razie jesteśmy na etapie zgodnego współistnienia na ziemi
justuss
Tajowie (nazwa własna: ไทยสยาม trb. Thai Sayaam dosł. „Tajowie syjamscy”), dawniej Syjamczycynaród azjatycki należący do grupy ludów tajskich, posługujący się językiem tajskim. Ten 63-milionowy naród, poza Tajlandią, zamieszkuje głównie USA (110 tys.) oraz Tajwan (100 tys.). Dominującą wśród nich religią jest buddyzm therawada.
wacula25wp.pl
A w tamtej strefie czasowej radość wysławia się inaczej i folklor też inny .Oni przeżyli sporą część życia zupełnie inaczej niż tak naprawdę my w Europie musimy to zrozumieć też aby przybliżyć ich do Boga
justuss
prze Soborem V II w całym katolickim świecie była odprawiana Msza św. trydencka, wtedy Kościół naprawę był jednością. Ryt zairski wymyślono na soborze V II i wmówiono Afrykańczykom, że to ich naturalne zachowanie.
justuss
Ryt zairski powstał po II soborze watykańskim. Jest popularny w Afryce Środkowej od Madagaskaru po Burkina Faso. Charakteryzuje się włączaniem elementów kultury afrykańskiej takich jak taniec.
V.R.S.
Zair a przynajmniej jego stolica jest w tej samej strefie czasowej co Rzym i Warszawa.
V.R.S.
@justuss
Ściślej - ryt zairski to jeden z owoców etapu wojtyliańskiego tzw. rewolucji posoborowej.
Tradycja i Wiara
Więc ryt zairski też już mamy? Z afrykańską Pachamamą?
wobronietradycjiiwiary.com/czy-mozna-modli…
justuss
teraz będzie 😭 😡 ryt amazoński
przeciwherezjom
Adwent w tym roku zaczął się strasznie. Polscy biskupi, którzy wiernie sekundują antypapieżowi też swoją działkę zaczęli:
obronaeucharystii.com/…/uderzyli-w-najs…