waz2054
waz2054

Belgijski biskup robi zdjęcie z 22 diakonisami

To całkiem prawdopodobne, że ogólne spustoszenia doktrynalne jakie mają miejsce na naszych oczach w Kościele, są właśnie tą "ohydą spustoszenia" o której mówił Chrystus. Wszyscy myślą, że ta ohyda to będzie coś namacalnego i widocznego, ale wcale tak nie musi być. Może to być ohyda "rozlana" i wielopłaszczyznowa.
waz2054

Hierarchowie popierają wystąpienie kardynała Gerharda Müllera w obronie wiary

Nadchodzą czasy? Już nadeszły. Ilu jest takich prawych kapłanów jak na przykład ks. Śniadoch? Na palcach jednej reki można policzyć.
waz2054

Kardynał Kasper ostro atakuje byłego prefekta kongregacji za „Manifest wiary”

Ten Kardynał Kasper to niezły aparat. Stawia swoje własne przekonania oraz przekonania większości ponad nauczaniem samego Chrystusa. Zatem, czym większa liczba tym słuszniejsza racja.
Według logiki tego kardynała Kaspera, mamy też wspólnotę wiary w jednego Boga z diabłem. Pisze bowiem Pismo: "diabły wierzą i drżą". Do jakiej głupoty może przywieźć pycha.More
Ten Kardynał Kasper to niezły aparat. Stawia swoje własne przekonania oraz przekonania większości ponad nauczaniem samego Chrystusa. Zatem, czym większa liczba tym słuszniejsza racja.

Według logiki tego kardynała Kaspera, mamy też wspólnotę wiary w jednego Boga z diabłem. Pisze bowiem Pismo: "diabły wierzą i drżą". Do jakiej głupoty może przywieźć pycha.
waz2054

Burza po słowach papieża. "Musiał wiedzieć, że niszczy w ten sposób autorytet św. Jana Pawła II"

Cytuję: "teraz kardynał Dziwisz nie może już milczeć. Musi odpowiedzieć na pytania o zarzuty tuszowania tych skandali i brania za to pieniędzy formułowane przez lata przez dziennikarzy". Od lat piszę, że pojawienie się ks. Natanka właśnie w diecezji krakowskiej to nie przypadek.
waz2054

Uwaga na samozwańczych egzorcystów z internetu! Jak rozpoznać tego prawdziwego?

Rzeczywiście, chodzenie do psychologa nie pomorze! To strata czasu i pieniędzy. Proponuję iść od razu do lekarza psychiatry, ale to dla ludzi z problemami jest niczym czerwona płachta na byka.
Dlatego trwają w swoich cierpieniach i kłopotach. Egzorcyzm jest tylko modlitwą i niczym więcej. Nie jest sakramentem. Mam wiele zastrzeżeń do obecnie praktykowanych egzorcyzmów. Wysyp problemów ze złym …More
Rzeczywiście, chodzenie do psychologa nie pomorze! To strata czasu i pieniędzy. Proponuję iść od razu do lekarza psychiatry, ale to dla ludzi z problemami jest niczym czerwona płachta na byka.

Dlatego trwają w swoich cierpieniach i kłopotach. Egzorcyzm jest tylko modlitwą i niczym więcej. Nie jest sakramentem. Mam wiele zastrzeżeń do obecnie praktykowanych egzorcyzmów. Wysyp problemów ze złym jest lawinowy, żeby nie powiedzieć eksponencjalny. Różni ludzie tak duchowni jak i świeccy nakręcają koniunkturę na te "egzorcyzmy". Chrystus i Apostołowie wyrzucali złe duchy szybko i sprawnie, ale współczesnym egzorcystom, jakoś idzie to opornie.

Wcale nie wykluczam możliwości opętania, ale należy zachować tu zdrowy rozsądek i nie poddawać się niezdrowym sensacjom.

Proponuję nowe kryterium rozpoznawania opętania. Opętanym przez szatana nie jest ten, co głośniej wykrzykuje jakieś niezrozumiałe kwestie, popada w konwulsje czy też wykazuje echolalię. To przeczy nauce o inteligencji złego ducha. Opętanym jest ten, kto czyni świadomie i z uporem zło które dotyka społeczeństwo czy innych ludzi.
waz2054

„Wojna domowa” wśród amerykańskich polityków. Stawką życie nienarodzonych - PCh24.pl

Co innego moralność, a co innego kasa. Ilość posiadanych pieniędzy, z reguły, jest odwrotnie proporcjonalna do moralności posiadacza.
waz2054

Trzy rzeczy, które denerwują spowiedników

Mnie jako penitenta denerwuje przynajmniej 10 rzeczy ale wymienię niektóre:
Na przykład jak spowiednik się spieszy i nie ma ochoty wysłuchać do końca wszystkich grzechów. Albo jak nie słucha, albo przerywa spowiedź aby zająć się czym inny, albo jak penitentowi wpada w pół słowa, że jakoby resztę już wie, albo opowiada różne bzdury ze swojego życia jak to on opierał się pokusom, albo jak …More
Mnie jako penitenta denerwuje przynajmniej 10 rzeczy ale wymienię niektóre:

Na przykład jak spowiednik się spieszy i nie ma ochoty wysłuchać do końca wszystkich grzechów. Albo jak nie słucha, albo przerywa spowiedź aby zająć się czym inny, albo jak penitentowi wpada w pół słowa, że jakoby resztę już wie, albo opowiada różne bzdury ze swojego życia jak to on opierał się pokusom, albo jak zachowuje się tak, jakby grzechy penitenta obraziły jego samego osobiście, a nie Chrystusa, albo jak w sposób widoczny nie okazuje miłości penitentowi... i tak dalej. Polscy kapłani są mistrzami w zniechęcaniu ludzi do spowiedzi. Ile ja się różnych rzeczy nasłuchałem, a ile innych przeżyłem. Można by napisać horror na ten temat.

Wymaganie od penitentów doskonałości, to już nie tylko głupota ale i herezja. Nie zdrowym powiem potrzebny jest lekarz ale chorym. Jak w ogóle można od grzesznika wymagać jakiejś doskonałości? Po to właśnie jest spowiedź, chyba, że się mylę. A może spowiadanie się jest techniką wypowiadania formułek, aby zadowolić spowiednika? Aby się broń Boże, nie denerwował.

Jeżeli spowiedników denerwują penitenci nie powinni spowiadać. Zamiast tego, mogą zostać egzorcystami. W sumie egzorcyzm to tylko modlitwa, ale spowiedź to już sakrament. Bezmyślność tak zwanych "hierarchów" odwróciła te pojęcia. Na modlitwę kapłan musi mieć specjalną zgodę biskupa, ale słuchać spowiedzi może każdy. Gdzie tu sens?
waz2054

Papież Franciszek gotowy do zniesienia celibatu

Dopóki nie zobaczę tego, nie uwierzę!
waz2054

UWAGI DLA PIJAKÓW i MODLITWA

A co z narkomanami?
waz2054

Prof. Ryszard Legutko dla Frondy: 'Mowa nienawiści' czyli 'knebel' i 'pałka'

Mowy nienawiści używa Schetyna na swoim blogu nazywając Polaków faszystami.
waz2054

Q&A tematyczne - MODLITWA - Czy Bóg mnie wysłuchuje? Skuteczne metody modlitwy, sens modlitwy itd

Pytanie jest źle postawione. Znacznie bardziej interesująco byłoby zapytać, czy Bóg wysłuchuje modlitwę liturgiczną Kościoła, formułowaną, na przykład, podczas sprawowania Mszy Świętej lub liturgii wielkopiątkowej?
waz2054

Rozmowy niedokończone: Bezpieczeństwo cybernetyczne

Пишите сразу на русском языке, мы понимаем этот язык.
waz2054

UWAGA! W kierunku Polski jedzie 2 tys wozów bojowych USA To jest tyle ile cała Polska Armia nie ma

Rosja przesunęła broń jądrową pod granicę z Ukrainą, to i Amerykanie odpowiadają. Pociesza mnie jednak fakt, że jak zwykle Rosyjskie uzbrojenie rakietowe, tak ofensywne jak i defensywne, okazało się, na Bliskim Wschodzie w konfrontacji z Izraelem, oględnie mówiąc badziewiem. Jeżeli Rosja ma rozstawiony taki sam szmelc na swoim terytorium, to jest po Rosji. Znając ten bolszewicki system, śmiem …More
Rosja przesunęła broń jądrową pod granicę z Ukrainą, to i Amerykanie odpowiadają. Pociesza mnie jednak fakt, że jak zwykle Rosyjskie uzbrojenie rakietowe, tak ofensywne jak i defensywne, okazało się, na Bliskim Wschodzie w konfrontacji z Izraelem, oględnie mówiąc badziewiem. Jeżeli Rosja ma rozstawiony taki sam szmelc na swoim terytorium, to jest po Rosji. Znając ten bolszewicki system, śmiem twierdzić, że generałowie oszukują systematycznie Putina, opowiadając mu "baśnie z tysiąca jednej nocy" o różnych rodzajach i możliwościach uzbrojenia, którego w ogóle Rosja nie posiada.
waz2054

Współczesna Sodoma i Gomora

Jako, że nie mam ochoty podpadać pod żadne ostracyzmy to przyznaję po jednym punkcie i Misjonarzowi i Weronice....S.
A do plag które grożą światu dokładam jeszcze jedną:
- obsesję zmieniania tego świata na lepszy.
Wielu bardzo wielu jest zainfekowanych tym bakcylem w sposób nieuleczalny. A pochodzi on z diabolicznej pychy oraz szatańskiej żądzy władzy i dominacji.
Te trzy zarazy już wspomniane …More
Jako, że nie mam ochoty podpadać pod żadne ostracyzmy to przyznaję po jednym punkcie i Misjonarzowi i Weronice....S.

A do plag które grożą światu dokładam jeszcze jedną:
- obsesję zmieniania tego świata na lepszy.

Wielu bardzo wielu jest zainfekowanych tym bakcylem w sposób nieuleczalny. A pochodzi on z diabolicznej pychy oraz szatańskiej żądzy władzy i dominacji.

Te trzy zarazy już wspomniane przez Misjonarza, są indukowane przez tą czwartą. W praktyce sprowadza się ta obsesja poprawiania rzeczywistości do:
- nacjonalizmu
- rasizmu
- fundamentalizmu politycznego, religijnego, ideologicznego, naukowego itd.
A jeżeli chodzi o mnie, "królestwo moje nie jest z tego świata", tak też "róbta co chceta".

Jedno jest pewne wszyscy pomrzemy.
waz2054

Ludzie nie wierzą w szatana - to jego..

Osobiście wierzę w istnienie szatana, mogę nawet powiedzieć, że jest ono potwierdzone obserwacją ludzkich zachowań, natomiast nie wynika ono, to istnienie złego ducha, z wyznania wiary. Widzę w tym problem.
waz2054

Według sugestii O. Szustaka ś.p. Pan Paweł Adamowicz znajduje się w niebie

Według sugestii O. Szustaka ś.p. Pan Paweł Adamowicz znajduje się w niebie, to bardzo dobrze, ale czy Natankowa Niebiańska Agencja Informacyjna, w skrócie NAI to potwierdziła?
waz2054

Ks. Paweł Bortkiewicz TChr: O pochowaniu Pawła Adamowicza w bazylice

Jeżeli są już nabożeństwa dla psów i kotów, a w piekle rekolekcje na których diabły się nawracają, to nie widzę żadnego problemu w pochowaniu Pawła Adamowicza w katedrze a nawet na katedrze.
waz2054

Kuria ukarze księdza, który krytykował modlitwę za Pawła Adamowicza

Nie rozumiem jakiego przestępstwa czy grzechu, dopuścił się ks. Jacek Dunin-Borkowski. Jeżeli zaś nie dopuścił się wykroczenia, to wykroczenia dopuszcza się kuria, nadużywając władzy.
waz2054

Chleby dożynkowe na ołtarzu w czasie konsekracji. Czy nie ulegają przeistoczeniu?

Jedyna mądra odpowiedź! Brawo!
waz2054

o. Augustyn Pelanowski. Zamach na narody. Globalna wojna. Oczyszczenie cz. 9

Ojciec Augustyn Pelanowski jest ponadprzeciętnym kapłanem i kaznodzieją. Wysłuchałem bardzo wielu jego nauk. Ale ma ten kapłan taką, nie wiem jak to nazwać, czy charyzmat, czy wadę, że zawsze potrafi, wsadzić palec w jakąś duchową ranę i tam wierci. O sprawach banalnych to on nie mówi.