waz2054
waz2054

Belgijski biskup robi zdjęcie z 22 diakonisami

To całkiem prawdopodobne, że ogólne spustoszenia doktrynalne jakie mają miejsce na naszych oczach w Kościele, są właśnie tą "ohydą spustoszenia" o której mówił Chrystus. Wszyscy myślą, że ta ohyda to będzie coś namacalnego i widocznego, ale wcale tak nie musi być. Może to być ohyda "rozlana" i wielopłaszczyznowa.
waz2054

Hierarchowie popierają wystąpienie kardynała Gerharda Müllera w obronie wiary

Nadchodzą czasy? Już nadeszły. Ilu jest takich prawych kapłanów jak na przykład ks. Śniadoch? Na palcach jednej reki można policzyć.
waz2054

Kardynał Kasper ostro atakuje byłego prefekta kongregacji za „Manifest wiary”

Ten Kardynał Kasper to niezły aparat. Stawia swoje własne przekonania oraz przekonania większości ponad nauczaniem samego Chrystusa. Zatem, czym większa liczba tym słuszniejsza racja.

Według logiki tego kardynała Kaspera, mamy też wspólnotę wiary w jednego Boga z diabłem. Pisze bowiem Pismo: "diabły wierzą i drżą". Do jakiej głupoty może przywieźć pycha.
waz2054

Burza po słowach papieża. "Musiał wiedzieć, że niszczy w ten sposób autorytet św. Jana Pawła II"

Cytuję: "teraz kardynał Dziwisz nie może już milczeć. Musi odpowiedzieć na pytania o zarzuty tuszowania tych skandali i brania za to pieniędzy formułowane przez lata przez dziennikarzy". Od lat piszę, że pojawienie się ks. Natanka właśnie w diecezji krakowskiej to nie przypadek.
waz2054

Uwaga na samozwańczych egzorcystów z internetu! Jak rozpoznać tego prawdziwego?

Rzeczywiście, chodzenie do psychologa nie pomorze! To strata czasu i pieniędzy. Proponuję iść od razu do lekarza psychiatry, ale to dla ludzi z problemami jest niczym czerwona płachta na byka.

Dlatego trwają w swoich cierpieniach i kłopotach. Egzorcyzm jest tylko modlitwą i niczym więcej. Nie jest sakramentem. Mam wiele zastrzeżeń do obecnie praktykowanych egzorcyzmów. Wysyp problemów ze złym …More
Rzeczywiście, chodzenie do psychologa nie pomorze! To strata czasu i pieniędzy. Proponuję iść od razu do lekarza psychiatry, ale to dla ludzi z problemami jest niczym czerwona płachta na byka.

Dlatego trwają w swoich cierpieniach i kłopotach. Egzorcyzm jest tylko modlitwą i niczym więcej. Nie jest sakramentem. Mam wiele zastrzeżeń do obecnie praktykowanych egzorcyzmów. Wysyp problemów ze złym jest lawinowy, żeby nie powiedzieć eksponencjalny. Różni ludzie tak duchowni jak i świeccy nakręcają koniunkturę na te "egzorcyzmy". Chrystus i Apostołowie wyrzucali złe duchy szybko i sprawnie, ale współczesnym egzorcystom, jakoś idzie to opornie.

Wcale nie wykluczam możliwości opętania, ale należy zachować tu zdrowy rozsądek i nie poddawać się niezdrowym sensacjom.

Proponuję nowe kryterium rozpoznawania opętania. Opętanym przez szatana nie jest ten, co głośniej wykrzykuje jakieś niezrozumiałe kwestie, popada w konwulsje czy też wykazuje echolalię. To przeczy nauce o inteligencji złego ducha. Opętanym jest ten, kto czyni świadomie i z uporem zło które dotyka społeczeństwo czy innych ludzi.
waz2054

„Wojna domowa” wśród amerykańskich polityków. Stawką życie nienarodzonych - PCh24.pl

Co innego moralność, a co innego kasa. Ilość posiadanych pieniędzy, z reguły, jest odwrotnie proporcjonalna do moralności posiadacza.
waz2054

Trzy rzeczy, które denerwują spowiedników

Mnie jako penitenta denerwuje przynajmniej 10 rzeczy ale wymienię niektóre:

Na przykład jak spowiednik się spieszy i nie ma ochoty wysłuchać do końca wszystkich grzechów. Albo jak nie słucha, albo przerywa spowiedź aby zająć się czym inny, albo jak penitentowi wpada w pół słowa, że jakoby resztę już wie, albo opowiada różne bzdury ze swojego życia jak to on opierał się pokusom, albo jak …More
Mnie jako penitenta denerwuje przynajmniej 10 rzeczy ale wymienię niektóre:

Na przykład jak spowiednik się spieszy i nie ma ochoty wysłuchać do końca wszystkich grzechów. Albo jak nie słucha, albo przerywa spowiedź aby zająć się czym inny, albo jak penitentowi wpada w pół słowa, że jakoby resztę już wie, albo opowiada różne bzdury ze swojego życia jak to on opierał się pokusom, albo jak zachowuje się tak, jakby grzechy penitenta obraziły jego samego osobiście, a nie Chrystusa, albo jak w sposób widoczny nie okazuje miłości penitentowi... i tak dalej. Polscy kapłani są mistrzami w zniechęcaniu ludzi do spowiedzi. Ile ja się różnych rzeczy nasłuchałem, a ile innych przeżyłem. Można by napisać horror na ten temat.

Wymaganie od penitentów doskonałości, to już nie tylko głupota ale i herezja. Nie zdrowym powiem potrzebny jest lekarz ale chorym. Jak w ogóle można od grzesznika wymagać jakiejś doskonałości? Po to właśnie jest spowiedź, chyba, że się mylę. A może spowiadanie się jest techniką wypowiadania formułek, aby zadowolić spowiednika? Aby się broń Boże, nie denerwował.

Jeżeli spowiedników denerwują penitenci nie powinni spowiadać. Zamiast tego, mogą zostać egzorcystami. W sumie egzorcyzm to tylko modlitwa, ale spowiedź to już sakrament. Bezmyślność tak zwanych "hierarchów" odwróciła te pojęcia. Na modlitwę kapłan musi mieć specjalną zgodę biskupa, ale słuchać spowiedzi może każdy. Gdzie tu sens?
waz2054

Papież Franciszek gotowy do zniesienia celibatu

Dopóki nie zobaczę tego, nie uwierzę!
waz2054

UWAGI DLA PIJAKÓW i MODLITWA

A co z narkomanami?
waz2054

Prof. Ryszard Legutko dla Frondy: 'Mowa nienawiści' czyli 'knebel' i 'pałka'

Mowy nienawiści używa Schetyna na swoim blogu nazywając Polaków faszystami.
waz2054

Q&A tematyczne - MODLITWA - Czy Bóg mnie wysłuchuje? Skuteczne metody modlitwy, sens modlitwy …

Pytanie jest źle postawione. Znacznie bardziej interesująco byłoby zapytać, czy Bóg wysłuchuje modlitwę liturgiczną Kościoła, formułowaną, na przykład, podczas sprawowania Mszy Świętej lub liturgii wielkopiątkowej?
waz2054

Rozmowy niedokończone: Bezpieczeństwo cybernetyczne

Пишите сразу на русском языке, мы понимаем этот язык.
waz2054

UWAGA! W kierunku Polski jedzie 2 tys wozów bojowych USA To jest tyle ile cała Polska Armia nie ma

Rosja przesunęła broń jądrową pod granicę z Ukrainą, to i Amerykanie odpowiadają. Pociesza mnie jednak fakt, że jak zwykle Rosyjskie uzbrojenie rakietowe, tak ofensywne jak i defensywne, okazało się, na Bliskim Wschodzie w konfrontacji z Izraelem, oględnie mówiąc badziewiem. Jeżeli Rosja ma rozstawiony taki sam szmelc na swoim terytorium, to jest po Rosji. Znając ten bolszewicki system, śmiem …More
Rosja przesunęła broń jądrową pod granicę z Ukrainą, to i Amerykanie odpowiadają. Pociesza mnie jednak fakt, że jak zwykle Rosyjskie uzbrojenie rakietowe, tak ofensywne jak i defensywne, okazało się, na Bliskim Wschodzie w konfrontacji z Izraelem, oględnie mówiąc badziewiem. Jeżeli Rosja ma rozstawiony taki sam szmelc na swoim terytorium, to jest po Rosji. Znając ten bolszewicki system, śmiem twierdzić, że generałowie oszukują systematycznie Putina, opowiadając mu "baśnie z tysiąca jednej nocy" o różnych rodzajach i możliwościach uzbrojenia, którego w ogóle Rosja nie posiada.
waz2054

Współczesna Sodoma i Gomora

Jako, że nie mam ochoty podpadać pod żadne ostracyzmy to przyznaję po jednym punkcie i Misjonarzowi i Weronice....S.

A do plag które grożą światu dokładam jeszcze jedną:
- obsesję zmieniania tego świata na lepszy.

Wielu bardzo wielu jest zainfekowanych tym bakcylem w sposób nieuleczalny. A pochodzi on z diabolicznej pychy oraz szatańskiej żądzy władzy i dominacji.

Te trzy zarazy już wspomniane…More
Jako, że nie mam ochoty podpadać pod żadne ostracyzmy to przyznaję po jednym punkcie i Misjonarzowi i Weronice....S.

A do plag które grożą światu dokładam jeszcze jedną:
- obsesję zmieniania tego świata na lepszy.

Wielu bardzo wielu jest zainfekowanych tym bakcylem w sposób nieuleczalny. A pochodzi on z diabolicznej pychy oraz szatańskiej żądzy władzy i dominacji.

Te trzy zarazy już wspomniane przez Misjonarza, są indukowane przez tą czwartą. W praktyce sprowadza się ta obsesja poprawiania rzeczywistości do:
- nacjonalizmu
- rasizmu
- fundamentalizmu politycznego, religijnego, ideologicznego, naukowego itd.
A jeżeli chodzi o mnie, "królestwo moje nie jest z tego świata", tak też "róbta co chceta".

Jedno jest pewne wszyscy pomrzemy.
waz2054

Ludzie nie wierzą w szatana - to jego...

Osobiście wierzę w istnienie szatana, mogę nawet powiedzieć, że jest ono potwierdzone obserwacją ludzkich zachowań, natomiast nie wynika ono, to istnienie złego ducha, z wyznania wiary. Widzę w tym problem.
waz2054

Według sugestii O. Szustaka ś.p. Pan Paweł Adamowicz znajduje się w niebie

Według sugestii O. Szustaka ś.p. Pan Paweł Adamowicz znajduje się w niebie, to bardzo dobrze, ale czy Natankowa Niebiańska Agencja Informacyjna, w skrócie NAI to potwierdziła?
waz2054

Ks. Paweł Bortkiewicz TChr: O pochowaniu Pawła Adamowicza w bazylice

Jeżeli są już nabożeństwa dla psów i kotów, a w piekle rekolekcje na których diabły się nawracają, to nie widzę żadnego problemu w pochowaniu Pawła Adamowicza w katedrze a nawet na katedrze.
waz2054

Kuria ukarze księdza, który krytykował modlitwę za Pawła Adamowicza

Nie rozumiem jakiego przestępstwa czy grzechu, dopuścił się ks. Jacek Dunin-Borkowski. Jeżeli zaś nie dopuścił się wykroczenia, to wykroczenia dopuszcza się kuria, nadużywając władzy.
waz2054

Chleby dożynkowe na ołtarzu w czasie konsekracji. Czy nie ulegają przeistoczeniu?

Jedyna mądra odpowiedź! Brawo!
waz2054

o. Augustyn Pelanowski. Zamach na narody. Globalna wojna. Oczyszczenie cz. 9.

Ojciec Augustyn Pelanowski jest ponadprzeciętnym kapłanem i kaznodzieją. Wysłuchałem bardzo wielu jego nauk. Ale ma ten kapłan taką, nie wiem jak to nazwać, czy charyzmat, czy wadę, że zawsze potrafi, wsadzić palec w jakąś duchową ranę i tam wierci. O sprawach banalnych to on nie mówi.
waz2054

Los Polski wisi na włosku - Maciej Bodasiński (13 X 2018 r.)

Niezwykle istotne stwierdzenie "każda obietnica nieba jest warunkowa".

A pytania nasuwają się same. Czy są jakieś obiektywne metody zbadania, czy wymagane przez niebo warunki zostały spełnione, (lub nie spełnione)? Czy można te warunki zestawić w postaci listy? Ile ich jest? Czy są mierzalne? A może podlegają jakiejś, innej, nie znanej nam bliżej interpretacji? Kto będzie decydował o tym, czy …More
Niezwykle istotne stwierdzenie "każda obietnica nieba jest warunkowa".

A pytania nasuwają się same. Czy są jakieś obiektywne metody zbadania, czy wymagane przez niebo warunki zostały spełnione, (lub nie spełnione)? Czy można te warunki zestawić w postaci listy? Ile ich jest? Czy są mierzalne? A może podlegają jakiejś, innej, nie znanej nam bliżej interpretacji? Kto będzie decydował o tym, czy warunki nałożone przez niebo zostały spełnione i wedle jakich kryteriów.

Co to za iskra ma wyjść z polskiego narodu i po co?
Bez odpowiedzi na powyższe pytania nie będziemy w stanie podjąć jakichkolwiek działań, ponieważ wymagania, lub inaczej "warunki" są nieprecyzyjne.

Polska Winkelriedem narodów po raz enty.....? Nie, już dosyć tego.
waz2054

Kardynał-heretyk Kasper zagrywa kartą "strachu"

Tak, diabeł jest zawsze oskarżycielem.
waz2054

WYTWARZANIE ANTYSEMITYZMU W EUROPIE-czyli skąd się bierze zło...

O niemieckich długach nie zapomniałem, ale celowo napisałem o rosyjskich. I ja i ty wiemy dlaczego.
waz2054

WYTWARZANIE ANTYSEMITYZMU W EUROPIE-czyli skąd się bierze zło...

O jakim "dziedzictwie" piszesz? Nie zapominaj, że i Rosja ma długi w stosunku do Polski.
waz2054

WYTWARZANIE ANTYSEMITYZMU W EUROPIE-czyli skąd się bierze zło...

Ja nie mam na myśli tylko pojednania Żydów z Polakami, ale też z Rosjanami.
waz2054

WYTWARZANIE ANTYSEMITYZMU W EUROPIE-czyli skąd się bierze zło...

Chętnie bym się zgodził z twoją tezą o jakimś sztucznym czy złośliwym, wzbudzaniu nienawiści do Żydów, ale co mi powiesz na takie tematy: "Rola Lejby Dawidowicza Bronsztejna w finansowaniu Rewolucji Październikowej", albo "Eksterminacja Słowian w wykonaniu Jenocha Gierszonowicza".
Powiem jeszcze jedno, jeżeli ja świadomie czy nieświadomie wyrządziłem jakieś zło Żydom to proszę Ich o przebaczenie.…More
Chętnie bym się zgodził z twoją tezą o jakimś sztucznym czy złośliwym, wzbudzaniu nienawiści do Żydów, ale co mi powiesz na takie tematy: "Rola Lejby Dawidowicza Bronsztejna w finansowaniu Rewolucji Październikowej", albo "Eksterminacja Słowian w wykonaniu Jenocha Gierszonowicza".
Powiem jeszcze jedno, jeżeli ja świadomie czy nieświadomie wyrządziłem jakieś zło Żydom to proszę Ich o przebaczenie. Oczekuję od Żydów podobnego nastawienia i ducha pojednania.
waz2054

Teilhard de Chardin i II Sobór Watykański – Adam Małaszewski - Bibula

Tak pisze Teilhard de Chardin
Niektórzy ludzie czują się szczęśliwi w widzialnym Kościele; jeżeli chodzi o mnie, to myślę, że będę szczęśliwy, gdy umrę, aby się od niego uwolnić — i odnaleźć naszego Pana poza nim (ks. Piotr Teilhard de Chardin).
Tyle tylko, że od Kościoła nie sposób się uwolnić. Z Kościoła wojującego na ziemi przechodzi się do Kościoła, tryumfującego w niebie. W między czasie …More
Tak pisze Teilhard de Chardin
Niektórzy ludzie czują się szczęśliwi w widzialnym Kościele; jeżeli chodzi o mnie, to myślę, że będę szczęśliwy, gdy umrę, aby się od niego uwolnić — i odnaleźć naszego Pana poza nim (ks. Piotr Teilhard de Chardin).
Tyle tylko, że od Kościoła nie sposób się uwolnić. Z Kościoła wojującego na ziemi przechodzi się do Kościoła, tryumfującego w niebie. W między czasie można przejść przez Kościół cierpiący w czyśćcu lub też iść od razu do nieba.
Dlatego jestem wielkim przeciwnikiem teologów i filozofów. Chętnie przybrałbym taki tytuł "Młot na teologów i filozofów".
waz2054

5 rodzajów postanowień noworocznych i jak je zrealizować. Radzi katolicki myśliciel

Wszystko to piękne, ale.... nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest nauka, że Piotr zwątpił i zaczął tonąć. To, czy Św. Piotr miał zarost i jak długi nic tu nie ma do rzeczy. Dla mnie Piotr, a dokładnie jego zachowanie, jest jakimś, powiem to tak, prototypem późniejszego zachowania Kościoła. Popada z gorliwości w zwątpienie i t to aż do zaparcia się Chrystusa. Czy Chrystus będzie zawsze …More
Wszystko to piękne, ale.... nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest nauka, że Piotr zwątpił i zaczął tonąć. To, czy Św. Piotr miał zarost i jak długi nic tu nie ma do rzeczy. Dla mnie Piotr, a dokładnie jego zachowanie, jest jakimś, powiem to tak, prototypem późniejszego zachowania Kościoła. Popada z gorliwości w zwątpienie i t to aż do zaparcia się Chrystusa. Czy Chrystus będzie zawsze wyciągał z wody tonących z własnej winy? Albo tych co wcale nie chcą aby ich wyciągać?

Warto przeczytać wymianę zdań między Chrystusem a Piotrem, w całym Piśmie Świętym i spróbować wyobrazić sobie tą oto scenę. "A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie." Czyż ja na przykład nie myślę o tym co ludzkie? Tak myślę.
waz2054

5 rodzajów postanowień noworocznych i jak je zrealizować. Radzi katolicki myśliciel

Tego, czy Piotr A.D. 2019 umie pływać, nie wiem. Zobaczymy, czy umie chodzić po wodzie. A to już nie żarty! Ot co.
waz2054

5 rodzajów postanowień noworocznych i jak je zrealizować. Radzi katolicki myśliciel

Ja z kolei radzę niczego nie postanawiać i po sprawie.
waz2054

W Warszawie została odprawiona Pasterka w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego

Nie z tej ziemi. To co za moich dziecięcych lat było normalnością, dzisiaj jest nadzwyczajnością. Słusznie napomina Pismo Święte "Nie minie jedno pokolenie kiedy się to wszystko zdarzy".
waz2054

Konstytucja dogmatyczna o Kościele Chrystusowym „Pastor aeternus”

Tekst powyższy zawiera błędy logiczne. Utożsamia bowiem Św. Piotra z.... Biskupem Rzymu, a tego z kolei.... ze Stolicą Apostolską. Pismo Święte (Słowo Boga samego), w ogóle nie wypowiada się ani o Biskupie Rzymu ani o Stolicy Apostolskiej.

Najlepszy z tego wszystkiego jest ten oto fragment: "
"...albo [opinie] tych, którzy twierdzą, że ten prymat nie był powierzony bezpośrednio św. Piotrowi, …More
Tekst powyższy zawiera błędy logiczne. Utożsamia bowiem Św. Piotra z.... Biskupem Rzymu, a tego z kolei.... ze Stolicą Apostolską. Pismo Święte (Słowo Boga samego), w ogóle nie wypowiada się ani o Biskupie Rzymu ani o Stolicy Apostolskiej.

Najlepszy z tego wszystkiego jest ten oto fragment: "
"...albo [opinie] tych, którzy twierdzą, że ten prymat nie był powierzony bezpośrednio św. Piotrowi, ale Kościołowi, a przez niego jemu jako słudze tegoż Kościoła..." To bardzo daleko idące stwierdzenie o nieobliczalnych wręcz konsekwencjach.

Szkoda, że ludzie piszą i czytają bez zrozumienia i zastanowienia. Pijusowi IX do głowy by nie przyszło, że będzie dwóch Papieży, w tym jeden emeryt.
waz2054

Pizza w galarecie. Konsekwentny ateista powinien się domagać pełnego zniesienia obchodów Bożego …

Na takiej samej zasadzie, konsekwentny katolik powinien się domagać zniesienia ateizmu. Ot co.
waz2054

Pogromczyni złych mocy.

Jak w ogóle można porównywać jakąś tam Jael czy Judytę, do Matki Najświętszej? To zwykłe bluźnierstwo. Co mają wspólnego ludzkie morderstwa z Niepokalanym Poczęciem? Nie wierzę aby Jacek Salij OP, zaczął artykuł na Boże Narodzenie, poświęcony Maryi, od takiej antykatolickiej uwertury. To jest jakaś szatańska podróbka.
waz2054

Sienkiewicz: ...nacjonalizm polski...

No właśnie mamy do czynienia z takimi złośliwymi i nikczemnymi indywiduami. A lista tych indywiduów jest długa, niektóre, te indywidua, dla niepoznaki spolszczyły sobie nazwiska. Ot co.
waz2054

Żydzi nie praktykowali mordów rytualnych!

Widać nie na darmo Jony Daniels jeździł do ojca Rydzyka, nie na darmo.
waz2054

„Celebrowanie Świec Chanukowych przez Prezydenta RP po prostu mnie obraża jako Polaka i katolika!

Ale jaką żonę? Z korzeniami?
waz2054

Ważna deklaracja prezydenta: "Na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej"

Na pewno podpisze poczem prześle tą ustawę do trybunału konstytucyjnego. To już było.
waz2054

,, Noc ciemna "- św.Jan od Krzyża odc.5 - czyta Iwonna Teresa

Czyta Iwonna Teresa, s ucha i notuje pani Agnieszka. Temat jak znalazł na następne objawienia.
waz2054

„Postąpili” o 2000 lat w tył

Wrócił pies do wymiocin swoich, a raczej suka.
waz2054

Homoseksualizm w Starym i Nowym Testamencie

A może ktoś poruszy temat homoseksualizm w filozofii Platona, którą tak lubią i teolodzy i filozofowie.
waz2054

Oficjalne media watykańskie oskarżają Donalda Trumpa o tworzenie "fake newsów"

Nie trzeba chyba przypominać, że Biskup Rzymu Franciszek, wyznaje poglądy południowo amerykańskiego komunizmu, stąd też Trumpa nie znosi, podobnie jak wielu innych lewaków oraz płatnych agentów skupionych na linii Moskwa - Berlin.
waz2054

Magia i gnoza w ruchu charyzmatycznym

Obawiam się, że problem ruchów charyzmatycznych jest głębszy. A polega to wszystko na tym, że każdy szuka samego siebie, głównie spełnienia swoich własnych wyobrażeń o pobożności, kulcie i Bogu. Temu podobają się biczowania, innemu śpiewy gregoriańskie, ktoś nauczył się łaciny i ją popiera, wielu lubi egzorcyzmy lub te zielonoświątkowe omdlenia nazywając je "zaśnięciem w Duchu Świętym". Są też …More
Obawiam się, że problem ruchów charyzmatycznych jest głębszy. A polega to wszystko na tym, że każdy szuka samego siebie, głównie spełnienia swoich własnych wyobrażeń o pobożności, kulcie i Bogu. Temu podobają się biczowania, innemu śpiewy gregoriańskie, ktoś nauczył się łaciny i ją popiera, wielu lubi egzorcyzmy lub te zielonoświątkowe omdlenia nazywając je "zaśnięciem w Duchu Świętym". Są też zwolennicy opętań ekspiacyjnych i innych wynaturzeń. Mało komu smakuje prawdziwa pobożność i umiłowanie prawdy zawartej w nauczaniu Chrystusa. Nie ma tam bowiem, w tej prawdzie, żadnej sensacji ani ciekawostki, ani upodobania, nawet dreszczyka emocji tam nie ma. Duchowość Chrystusowa bowiem jest prosta, podobnie jak duchowość Najświętszej Marii Panny. A prostota jest mało atrakcyjna, szczególnie w połączeniu z krzyżem i umartwieniem, którego nie nałożyliśmy sami na siebie, a które każe nam nieść Duch Święty...... i do tego bez naszej zgody i wbrew naszemu upodobaniu! Nawet apostoł Św. Paweł nie lubił takiego "ościenia". Ot co.
waz2054

Noc Ducha - stan zwątpienia,oschłości,bezsilności - wzmocnienie i oczyszczenie wiary

Pewna osoba spowiadając się mówi: "a ja już jestem na siódmym stopniu świętości". A kapłan do niej: "to aż tak wysoko diabły cię wyniosły?".
waz2054

Kim są schizmatycy lefebryści?

Bardzo lubię takie licytacje. "Pragniemy przypomnieć, że «Bractwo św. Piusa X» utworzyło struktury zostające poza Kościołem Katolickim." Dlaczego? Dlatego, że katolicy to my, Konferencja Episkopatu Polski dixi.
waz2054

Benedykt XVI: "ROZKAZUJEMY by obowiązywało... wbrew wszelkim przeciwnym zarządzeniom"

Dużo słów, treści mało. Osobiście czekam na trzeci ryt odprawiania mszy świętej. Dlaczego? Ano dlatego, że omni trinum perfectum.
waz2054

Protestanci wdarli się do wspólnot katolickich ! - Anna Kuraś

Nie to że się wdarli. Zostali zaproszeni i wpuszczeni. Przecież ten Luter to taki wielki reformator.
waz2054

Nadużycia seksualne, pornografia, aborcja. Świat krzywdzi dzieci – mocna diagnoza ks. Zielińskiego

A obok pornografii jest mafia, narkotyki, handel ludźmi i duże pieniądze.
waz2054

Papież Franciszek zachęca do grzechu śmiertelnego - biskup Schneider

Dziwny ten artykuł. Czyż hierarchowie nie twierdzą, że mogą wprowadzać i anulować grzechy na mocy: "i dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie". Przecież są "przykazania kościelne". Zatem gdzie jest problem? Papież Franciszek korzysta z tego prawa i anuluje grzechy homoseksualizmu. Na …More
Dziwny ten artykuł. Czyż hierarchowie nie twierdzą, że mogą wprowadzać i anulować grzechy na mocy: "i dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie". Przecież są "przykazania kościelne". Zatem gdzie jest problem? Papież Franciszek korzysta z tego prawa i anuluje grzechy homoseksualizmu. Na ich miejsce wprowadzi pewnie jakieś nowe przykazania, po czym znowu ktoś inny je anuluje i tak w koło Macieju.
waz2054

Benedykt XVI: ewangelizacja Żydów "nie jest konieczna"

Jeżeli ewangelizacja Żydów nie jest konieczna to w jakim celu Chrystus przyszedł na świat? Pismo Święte pisze, że przyszedł, specjalnie to podkreśla, do swoich, a nie do pogan. Tym wszystkim Papieżom, teologom i filozofom, po Soborze Watykańskim Drugim, odebrało rozum. Wypowiadają twierdzenia przeciwstawne do do tego co Chrystus mówił i czynił.