Láska je vynaliezavá (1KOr 13...) Konečne vynašiel ako v kostole používať sv.vodu

tkkbs.sk/…ew.php?cisloclanku=20201007032 Kostolná pri Dunaji 7. októbra (TK KBS) Vo farskom kostole v Kostolnej pri Dunaji (okres Senec) majú po elektronickom platobnom termináli a bezdotykovom …More
tkkbs.sk/…ew.php?cisloclanku=20201007032
Kostolná pri Dunaji 7. októbra (TK KBS) Vo farskom kostole v Kostolnej pri Dunaji (okres Senec) majú po elektronickom platobnom termináli a bezdotykovom elektronickom stojanovom dezinfikátore, aj bezdotykový elektronický dávkovač svätenej vody. Po siedmich mesiacoch absencie svätenej vody vo „sväteničkách“ pri vstupe do kostola sa tak budú môcť veriaci opäť prežehnávať svätenou vodou. Ako povedal dnes pre Tlačovú kanceláriu KBS miestny farár Pavol Gajdoš, znie to ako z vedecko-fantastickej literatúry, ale žiaľ, momentálna situácia nás k tomu dotlačila. „Veriacim bolo ľúto, že v kostole nie je svätená voda. Pred časom priniesla jedna farníčka nádobu, do akej sa dáva tekuté mydlo. Najskôr sme mali svätenú vodu tam. Nedávno však jeden z farníkov zaplatil bezdotykový dávkovač, aby sme mohli dať svätenú vodu do neho,“ povedal Pavol Gajdoš.
Podľa farára svätená voda je mocná svätenina a mali by sme ju používať každý deň. Pre dodržanie hygienických …More
Dana22
Je október-mesiac Ružencovej Panny Márie.
Keď sa Panna Mária zjavovala vo Fatime,písal sa rok 1917.
Vypukla tzv. VOSR-Veľká októbrová socialistická revolúcia.
Čo to bolo ? Ako zmenila táto revolúcia svet?
magnificat.sk/…kt-velkej-loze-skotskeho-ritu/
Ruská revolúcia: projekt Veľkej Lóže Škótskeho Rítu
Júl 1918, Jekaterinburg. Bielogvardejci sú na ceste zachrániť cára, ktorého tu od 4. …More
Je október-mesiac Ružencovej Panny Márie.
Keď sa Panna Mária zjavovala vo Fatime,písal sa rok 1917.
Vypukla tzv. VOSR-Veľká októbrová socialistická revolúcia.
Čo to bolo ? Ako zmenila táto revolúcia svet?

magnificat.sk/…kt-velkej-loze-skotskeho-ritu/

Ruská revolúcia: projekt Veľkej Lóže Škótskeho Rítu

Júl 1918, Jekaterinburg. Bielogvardejci sú na ceste zachrániť cára, ktorého tu od 4. júla zadržiava Čeka.
Rozhodnutie však už padlo. Za hlavu operácie bol vybraný Jakov Jurovski. Jurovski priniesol na miesto zadržiavania nových mužov s novou misiou. Popraviť väzňov.
V pivnici tohoto domu počas 20-tich hororových minút 17. júla 1918 sa píše posledná kapitola Romanovcov.
Tesne po polnoci rodinu zobudia stráže. Povedia im, že horné miestnosti sa stali nebezpečným kvô li pouličným nepokojom. Rodina s piatimi deťmi a štyrmi príslušníkmi personálu je vovedená do pivnice kvôli „bezpečnosti“. Jurovski a jeho muži vchádzajú do miestnosti. Každý má inštrukciu trafiť strelou do srdca jedného z členov rodiny. Okolo udalostí sa rojí mnoho teórií. ”…svet sa nikdy nedozvie, čo sme s nimi urobili” chvastal sa neskoršie P. Vojkov, jeden z boľševických vodcov Uralu a neskoršie veľvyslanec ZSSR v Poľsku.
Kosti, nájdené v lese 20 km od Jekaterinburgu možno dajú odpoveď na všetky otázky. Pravdepodobne poskytnú vyšetrovateľom dôkazy, ktoré hľadajú desaťročia.
Podľa zápisnice veľkej lóže škótskej vetvy slobodomurárov z r.1890 vzniklo rozhodnutie o tom, že treba uskutočniť sto rokov trvajúci “východný experiment”.

Podľa toho sa akcia mala organizovať v Rusku a jej uplatňovanie malo trvať až do r.1990.
Je historickým faktom, že v II. polovici 19. storočia sa v Európe nevídane rozmohli ľavicové hnutia, a to vďaka expanzívnej činnosti odborov a sociálnodemokratických, neskôr komunistických strán.
Na uskutočnenie “veľkého experimentu” si vyhliadli ruských emigrantov Lenina a Trockého, ktorí sami patrili medzi členov lóže. Nemecký bankový dom Max Warburg prostredníctvom Alexandra Helphanda (vystupoval pod menom Parvus) poskytol Leninovi podporu 6 miliónov dolárov, kým Trockij obdržal 20 miliónov dolárov od finančného magnáta Jacoba Schiffa, aby v závere svetovej vojny zorganizovali v Rusku socialistickú revolúciu.

“V roku 2000 ruská pravoslávna cirkev vyhlásila všetkých sedem členov rodiny posledného panovníka za svätých mučeníkov.”
youtube.com/watch?v=ZoVSNWGUoHw
Rosllynn
Svěcená voda v dávkovači tekutého mýdla je výborný nápad. Jak ale vyřešit situaci, když se zavřou kostely? První křesťané znali recept.
Peter(skala)
kamkolvek budu, hlavne nech nedávaju sv.prijmanie do ruky, lebo im nepomôže už nikto.
Ludia si myslia, že to prenasleodvanie bolo a je kvôli nepriatelom Cirkvi, ktorí sú mimo Cirkvi, ale v skutočnosti to je aj kvôli tým, čo su sice v Cirkvi, ale znesväcuju sakralne priestori.
Rosllynn
Raději nic, než přijímat na ruku, Naše i ta vaše vláda tento problém vyřeší: Zavře kostely a nakonec zavře nás,
Dana22
Prišlo mi emailom
Dobrý večer,
situácia v subsaharskom regióne Sahel, o ktorom sme Vás už neraz informovali, je stále kritická.
Začiatkom tohto roku vyslalo Francúzsko do regiónu 600 vojakov, aby posilnili svoju prítomnosť v Mali, Burkine Faso a Nigeri. Francúzskych vojakov tak bude viac, než 5 000.
Teraz sa k medzinárodnej vojenskej pomoci pridalo aj Slovensko.
15 slovenských vojakov bude …More
Prišlo mi emailom

Dobrý večer,

situácia v subsaharskom regióne Sahel, o ktorom sme Vás už neraz informovali, je stále kritická.

Začiatkom tohto roku vyslalo Francúzsko do regiónu 600 vojakov, aby posilnili svoju prítomnosť v Mali, Burkine Faso a Nigeri. Francúzskych vojakov tak bude viac, než 5 000.

Teraz sa k medzinárodnej vojenskej pomoci pridalo aj Slovensko.

15 slovenských vojakov bude pomáhať domácim zložkám v Mali a v Stredoafrickej republike pri výcviku a plnení úloh.

Na vojenskú prítomnosť zahraničných zložiek existujú vo svete aj u nás rôzne názory. Podstatné však je, že ak si niektorá krajina nedokáže v boji proti extrémizmu a násiliu pomôcť sama, situácia je vážna.

Preto neustále pripomíname, že región Sahel zažíva najkrutejšie prenasledovanie kresťanov za posledné desaťročia.

V roku 2019 zavraždili teroristi približne 2 000 kresťanov.
Odohralo sa 800 teroristických útokov na kresťanské dediny, či kostoly.
Na úteku je viac, než 500 tisíc ľudí.

Jedným z mála ostrovčekov nádeje je pre ľudí Cirkev, jej inštitúcie a tí, ktorí zasvätili život službe Bohu a blížnym.

Takými sú napríklad sestry dominikánky.

V Nigeri majú svoj kláštor, kde sa nachádza noviciát, aby mohli formovať ďalšie generácie mladých sestier. Napriek každodennému ohrozeniu tieto statočné ženy zostávajú v krajine a naďalej vydávajú svedectvo viery a lásky. Dominikánky v Nigeri majú vďaka dobrodincom ACN novú budovu noviciátu a, tak isto, môžu raz ročne absolvovať duchovné cvičenia, aby načerpali silu do práce a služby.

Útechu a duchovnú pomoc však zabezpečujú aj laici. Jedným z nich bol katechéta Phillippe, otec siedmych detí, ktorý bol zavraždený počas útoku v kostole v dicéze Dori v Burkine Faso. Vyučoval náboženstvo a zatiaľ, čo sestričky pôsobili najmä medzi starými a chorými, on sa venoval mladým. Jeho rodina utiekla do tábora v inom regióne. Tam sa však nevedia dohovoriť, pretože hovoria jazykom Gourmantché, ktorému v iných častiach krajiny ľudia nerozumejú.

Dobrodinci nadácie ACN pomohli týmto rodinám presídleným do cudzích krajov s naštartovaním nového života. Prostredníctvom našich partnerov sme im pomohli zaobstarať si bývanie, základnú zdravotnú starostlivosť, ale napríklad aj zopár hospodárskych zvierat, aby sa mohli uživiť sami.

Otcov im však už nevrátime...

Dovoľte mi, aby som Vám poďakoval za to, že čítate naše správy a že sú medzi vami dobrodinci, ktorí pravidelne venujú finančný dar nadácii ACN.

Ak máte záujem, pomôcť môžete na tejto adrese.

Len vďaka vašej štedrosti môžeme pomáhať našim bratom a sestrám, ktorí trpia.

S úctou

Miroslav Dzurech,
riaditeľ ACN Slovensko

P. S.: Pozývam Vás a vašich maličkých, aby ste sa zapojili do našej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete. Tu je link na prihlásenie.

Copyright © 2020 ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi,
Dostávate tento email kvôli tomu, že sledujete správy o prenasledovaných kresťanoch a náboženskej slobode.

Naša adresa:

ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi
Sládkovičova 7
Bratislava 811 06
Slovakia
johanika
Ťažko povedať, čo je pravou príčinou tejto situácie. Rozvrat a zabíjanie je už dôsledkom. Ibrahim Maiga sa k tomu vyjadroval a podotkol, že Mali je bohatá krajina na urán, zlato... Krajiny túžiace po tomto bohatstve tam pustili teroristov a potom prišli vojaci... Takisto vojenský odborník sa vyjadroval k "misii" našich vojakov, že naši vojaci nie sú uspôsobení na život v tropických púšťach...
U.S.C.A.E.
myslíte plukovníka gen. štábu vo výslužbe? (Ing. Peter Švec) ten sa k tomu vyjadroval k tej výstroji
Peter(skala)
tak ked by tam mal byť general Zmeko, tak dovi-dopo 😱 tam by bola dalšia genocida.
Jeho by mali odvolať z funkcie, pokial nie je neskor, či včera už bolo neskoro? 😊
johanika
Áno, myslela som pána Petra Šveca. Má, myslím si, veľmi rozumný názor na túto situáciu i na vyslanie našich vojakov do Afriky.
Dana Dvoda Dvorakova
U nás presne tak!!! Nejdříve v dávkovači na mýdlo s nápisem 'svecena voda' potom ve stojanu s elektronickým davkovacem.Prima.🙂
johanika
V Šaštínskej bazilike situáciu riešia pokropením ľudí svätenou vodou na začiatku svätej omše. Myslím si, že to je tiež dobrý spôsob.
U.S.C.A.E.
dokonca lepší ako ten v kostolnej pri dunaji však tam máte inštrukciu k zneucteniu sväteniny z akého dôvodu treba miešať svätenú vodu a pochybnú zmes chemikálii? ono sa to zdá dobré ale iba pri povrchom pohľade dobré je to IBA RADIKÁLNE, LEN SVÄTENÚ VODU BEZ DEZINFIKÁTORA
a ten antikristovský platobný terminál je kapitola sama o sebeMore
dokonca lepší ako ten v kostolnej pri dunaji však tam máte inštrukciu k zneucteniu sväteniny z akého dôvodu treba miešať svätenú vodu a pochybnú zmes chemikálii? ono sa to zdá dobré ale iba pri povrchom pohľade dobré je to IBA RADIKÁLNE, LEN SVÄTENÚ VODU BEZ DEZINFIKÁTORA

a ten antikristovský platobný terminál je kapitola sama o sebe
Coburg
U.S.C.A.E. - Presne. Prijímaním na ruku, pretože sa do úst môžem nakaziť je presne taká istá "viera" ako miešať svätenú vodu (pre istotu) s chemikáliou.
Peter(skala)
presne sme to vystihli a prirovnali ako v tom porekadle, že sa nemaju miešať hrušky s jablkami, ale toto je ovela važnejšie a do oči bijuce 😲 dezinfekciu miešať so sv.vodou a prijmanie do ruky 🤮