niewolnicaMaryi
jeszcze jakiej .... deizm , potem ateizm ....
Beatus 1
Elkam, jeżeli chodzi o pojęcie "bliźni", to nie ma podziału na religie, ponieważ bliźnim dla katolika jest każdy człowiek żyjący na tej planecie. Może nie rozumiesz, że współcześni Chrystusa Pana uznawali za bliźniego tylko drugiego żyda i dlatego to było takie novum. Nie znaczy to jednak, że Pan Jezus był ekumenistą. Bardzo jasno określił pod jakimi warunkami człowiek będzie zbawiony. Judaizm i …More
Elkam, jeżeli chodzi o pojęcie "bliźni", to nie ma podziału na religie, ponieważ bliźnim dla katolika jest każdy człowiek żyjący na tej planecie. Może nie rozumiesz, że współcześni Chrystusa Pana uznawali za bliźniego tylko drugiego żyda i dlatego to było takie novum. Nie znaczy to jednak, że Pan Jezus był ekumenistą. Bardzo jasno określił pod jakimi warunkami człowiek będzie zbawiony. Judaizm i islam nie spełnia warunków koniecznych.
Weronika....S
Z tego co napisał Elkam nie wynika, aby on chciał być naszym bliźnim, bo obelgi to jego zasada, gdy traci nerwy.
V.R.S.
Taki już język politruka.
Weronika....S
Dobrze, że to Franciszek powiedział, bo nie mam teraz wyrzutów sumienia, gdy myślę o nim jako o kimś kto nie realizuje nauczania moralno-religijnego Apostołów jak to było we zwyczaju papieży, szczególnie przedsoborowych.
Elkam
Pan Jezus na ziemi był EKUMENISTĄ ???

25
A oto powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 26 Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» 27 On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie …More
Pan Jezus na ziemi był EKUMENISTĄ ???

25
A oto powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 26 Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» 27 On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego 28 Jezus rzekł do niego: «Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył». 29 Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»

------------------------------------------------------
30 Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. 31 Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". 36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» 37 On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»
----------------------------------------------------
Pytania retoryczne:

Dlaczego Pan Jezus w przypowieści nie miał względu na RELIGIĘ ? Dlaczego jako "bliżniego" tego nieszczęśnika , wskazał innowiercę - Samarytanina?

Co, gdybym to ja znalazł się w sytuacji "napadniętego"? ...a mój brat Katolik, przeszedłby obok obojętny a wyznawca Judaizmu zrobiłby tak samo.

Co jeśli tym który ulitował się nad moim losem, "opatrzył rany"nie szczędząc środków własnych okazał się wyznawcą Pachamamy?

KTÓRY JEST MOIM BLIŹNIM ?
Krystian N.
I znowu F1 kłamie. On nie jest jeden krok od herezji on jest apostatą a etap herezji minął parę sezonów temu.
Rzym utracił wiarę i stał się siedzibą Antychrysta.
wacula25wp.pl
MYLISZ się ponieważ świat wedle Ciebie ma 1 kolor Twój kolor
Krystian N.
wacula25wp.pl A twój świat ma 6 kolorów tęczy i niech każdy zostanie przy swoim.
wacula25wp.pl
A kolorów jest około-4000 nie pojmujesz tego a cóż dopiero -EKUMENIA-KK
marcys.td
Błędna teza artykułu: SWII "nie był aż tak zły, by zasługiwał na to, by uczynić z niego uniwersalne usprawiedliwienie dla każdej aberracji, jaką papieże od tego czasu wyrządzili Kościołowi".
Czemu ma służyć ta relatywizacja, @pl.news ?
SWII był aż tak zły.
V.R.S.
No akurat bzdety paraekumeniczne mają bazę w Lumen gentium i Nostra Aetate, które np. każe katolikom szukać tego co prawdziwe i święte w szambie politeizmu niszczącym nawet rozumowe poznanie Boga.
Konfederacja Korony Polskiej
Jak tylko pierwszy raz wszedł na balkon po konklawe i powiedział pierwsze słowa - to już było jasne , ze to nie papież tylko heretyk i antypapież .
Antinette123
To było pierwsze wiadro zimnej wody
alex 7
"Ludzkie braterstwo " wprowadzała mordując rewolucja francuska.
old school
To juz jest krok na drodze herezji
Marcin_od_sw.Jerzego
no coz, Judasz w "dialogu" z zydami sprzedal Pana Jezusa. Jesli wygumujemy Pana Jezusa, mozemy sie "zbratac" z zydami i muzulmanami. A jesli powiemy jak panteisci, ze Bog jest wszytkim, to sie zbratamy z ateistami i komunistami. Mozna jeszcze dodac, ze Bog jest nicoscia i zbratac sie z buddystami. Pozostaje jeszcze oddawanie czci Pachamamie, Makumbie i innym demonom, aby zbratac sie z pozostalymi…More
no coz, Judasz w "dialogu" z zydami sprzedal Pana Jezusa. Jesli wygumujemy Pana Jezusa, mozemy sie "zbratac" z zydami i muzulmanami. A jesli powiemy jak panteisci, ze Bog jest wszytkim, to sie zbratamy z ateistami i komunistami. Mozna jeszcze dodac, ze Bog jest nicoscia i zbratac sie z buddystami. Pozostaje jeszcze oddawanie czci Pachamamie, Makumbie i innym demonom, aby zbratac sie z pozostalymi rdzennymi religiami i juz na sam deser trzeba zarezerwowac sobie "dialog" z satanistami. Co za przyszlosc!?!