Weronika..S
Weronika..S

Kard. Angelo Becciu: To tradycjonaliści atakują papieża

Za Franciszka trzeba się modlić dla jego osobistego dobra. Każdy prawowierny katolik jakoś sobie poradzi w tym zamęcie obecnego pontyfikatu, ale najbardziej są zagrożeni jego, Franciszka fanatycy, gdyż Franciszek narusza dotychczasowe i niezmienne dobra Kościoła Katolickiego
Weronika..S

Ks. Stanisław Małkowski dla Frondy: Biała sutanna Benedykta XVI. Czy Kościół czeka rychła kontrrewo…

Można, a nawet potrzeba zastanowić się, czy Benedykt XVI oficjalnie ustępując, myślał, co z tego może wyniknąć. Dobro Kościoła bowiem ponosi obecnie zdecydowane straty dogmatyczne i moralne.
Weronika..S

Biskup Edward Janiak: przeżywamy wzmożony atak medialny na Kościół. Od kina po brukowce

UE jest jeszcze większym diabelstwem dla religii i zasad moralnych niż był PRL.
Weronika..S

Abp Hoser o szczepionkach: Występowanie przeciwko systemowi szczepień jest nieludzkie

Kapłan to nie ideolog, a mówienie o ,,dobrodziejstwach ludzkości,, to ideologia.
Weronika..S

Czy Kościół to zwykła instytucja?

,,Pan Jezus utożsamił się z nauką głoszoną przez apostołów,, Co za impertynencja. To apostołowie i następcy Chrystusa mają się utożsamiać z Jego nauką,,. A kto słucha Jego następców, słucha Chrystusa, gdy mówią tak samo jak Chrystus. Inaczej niż Chrystus mówią tylko najemnicy, o których mówi Pismo Święte. Rolą katolika jest rozróżnienie pasterza od najemnika, co obecnie myślącym i wierzącym nie …More
,,Pan Jezus utożsamił się z nauką głoszoną przez apostołów,, Co za impertynencja. To apostołowie i następcy Chrystusa mają się utożsamiać z Jego nauką,,. A kto słucha Jego następców, słucha Chrystusa, gdy mówią tak samo jak Chrystus. Inaczej niż Chrystus mówią tylko najemnicy, o których mówi Pismo Święte. Rolą katolika jest rozróżnienie pasterza od najemnika, co obecnie myślącym i wierzącym nie nastręcza w ogóle trudności.
Weronika..S

Abp Marek Jędraszewski: Zamykajcie drzwi dla szatana!

@waz2054 ....nie pójdą. Abp. Jędraszewski to tylko świetny orator.
Weronika..S

„Kler” dopiero początkiem. „Wyborcza” dała sygnał do nagonki na Kościół w Polsce

Dla mnie nie ma znaczenia co myśli, robi i mówi ,,wyborcza,, lewica i liberałowie. Martwi mnie to, co się dzieje wewnątrz Kościoła Katolickiego, bo to głównie ma wpływ na katolicyzm Polaków. Zdecydowane ,,straty,, to nie ataki zewnętrzne, ale wewnętrzne, w tym blokowanie tych kapłanów, dla których prawda ewangeliczna jest ważniejsza niż wewnętrzne układy hierarchiczne.
Weronika..S

Nie warto się dłużej oszukiwać: poza Kościołem zbawienia nie znajdziemy!!!

Przed SWII ten, który dopuściłby inną ewentualność niż zbawienie poprzez posługę Kościoła, byłby odstępcą. Stąd wniosek, że nauczanie przedsoborowych papieży zdecydowanie różni się od nauczania papieży posoborowych w kwestii najważniejszej, czyli zbawienia człowieka.
Weronika..S

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

@Bogna Fler Twój wpis to antyprzykład poprawnej,logicznej i kulturalnej wypowiedzi. Skrytykowałaś samą siebie, to ty bowiem używasz prymitywnych określeń i obrażasz nieznane ci osoby. A co do Franciszka, to radzę ci się pomodlić za niego intensywniej...
Weronika..S

Franciszek świętuje samozwańcze małżeństwo

@Jestem_z_wami Wszystko się zgadza, oprócz ,,Piotrze,,. To nie jest Piotr Rzymianin. Piotr Rzymianin będzie pasł ,,swoje owce,,. Franciszek je rozprasza i wprowadza religijny zamęt wśród katolików.
Weronika..S

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

@tommoss ...i pewnie ,,wylało się,, niesprawiedliwie, bo Franciszek to zdecydowany obrońca katolickiej wiary i moralności, gratuluję poczucia humoru...
Weronika..S

Tracycjonaliści - największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej

Tradycjonaliści są zagrożeniem, ale dla antykościoła, którego ,,rogi,, są coraz bardziej widoczne, dla masonów i wszelkiej maści modernistów akceptujących zmianę zasad wyznawanej wiary w ciągu dotychczasowej historii Kościoła.
Weronika..S

Watykański egzorcysta wyjaśnia, jak powstało piekło. W zamysłach Stwórcy go nie było!

Kiedyś przeczytałam książkę, z której wynikało, że piekło to miejsce, które opuścił Bóg, a zajął je szatan...
P.S @greorius89 ...raczej podchodzenie z dystansem do Bożego prawa i tradycyjnego nauczania Kościoła.
I jeszcze jedno... napisałam ,,do egzorcystów,, produkujących nowe teorie religijne, kto jest bardziej, a kto mniej świętym, a nie ,,egzorcyzmów,, a to zdecydowana różnica.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Rewolucja w Kościele podoba się tylko ateistom, marksistom i heretykom, a już szczególnie rewolucja religijna i moralna za tego pontyfikatu, bo to spełnianie się ich odwiecznych masońskich marzeń, według których papież ma być ich szwajcarem.
Weronika..S

Watykański egzorcysta wyjaśnia, jak powstało piekło. W zamysłach Stwórcy go nie było!

Z coraz z większym dystansem podchodzę do współczesnych egzorcystów. Mamy wierzyć w nauczanie Kościoła, a nie nauczanie egzorcystów. Chrystus uciszał szatana, a oni z nim dialogują. Czyżby ,,dialog ekumeniczny,, został rozszerzony na złe duchy? Czy nam do zbawienia jest potrzebna dodatkowa wiedza oprócz Pisma Świętego, nauczania Kościoła, w którym to nauczaniu objawia Duch Święty.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej…More
Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej, jako podstawowej prawdy katolickiej.
Kolejne ,,zebrania,, pod patronatem Franciszka to burzenie ładu moralno-religijnego, a nie jego obrona. Jeżeli broni, to zdeprawowanych homoseksualnie bliskich sobie hierarchów, o czym świadczy atak na Vigano i ukrywanie się tegoż z obawy o swoje bezpieczeństwo.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Pontyfikat Franciszka to rewolucja permanentna począwszy od jego pierwszych słów skierowanych do zebranych na Placu Św. Piotra.
Weronika..S

Grzegorz Górny o porozumieniu z Chinami: Prześladowcy Kościoła będą zatwierdzać biskupów

W Apokalipsie są słowa: ,,Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach,,(18,4). Z ,,niej,, co odpowiadałoby Wielkiej Nierządnicy.
Weronika..S

Uciekając przed upadającym Franciszkiem

Arc. Vigano zachował właściwą formę wykazania fatalnych nieprawidłowości w sprawowaniu posługi Franciszka, jeżeli chodzi o hierarchów reprezentujących ,,kościelne homolobby,,... natomiast Franciszek wręcz przeciwnie, zaatakował ... i powyższy obrazek ilustruje tę sytuację, co prawda w sposób satyryczny, ale nie kłamliwy.
Weronika..S

Homoseksualna impreza na cześć kardynała McCarricka

@CarolineMari....tylko wtedy jednakże, gdyby mieliśmy prawowierną władzę zwierzchnią Kościoła Katolickiego. Przykład powyższy kardynała McCarricka świadczy o tym, że jest inaczej.
Weronika..S

Żarty Franciszka: "jestem szatanem"

...to straszne tak mówić o sobie, w żartach czy nie, najbardziej złego ducha, wroga Pana Boga, skojarzyć ze sobą.
Weronika..S

Czy katolikowi wystarczy tylko Pismo Święte ?

@Siula ,,Czy dusza ludzka jest ciałem?,, Takie pytania są zbędne dla katolika, (to w związku z art. dotyczącym ks. profesora Guza), do którego ciągle nawiązujesz. Życzysz sobie dystansu, więc go zachowaj.
Weronika..S

Czy katolikowi wystarczy tylko Pismo Święte ?

@Siula No to co to jest Tradycja? Ponieważ tak wytrwale recenzujesz moje wpisy proszę o poinformowanie mnie ,,co to jest Tradycja,, tylko nie mów, że to posoborowy ekumenizm, bo to zaprzeczenie tradycji Kościoła, także słowom Chrystusa ,,idźcie i nauczajcie,, gdyż ekumenizm eksponuje dialog religijny czyli porozumienie miedzyreligijne. Gdy pojawiłaś się na forum, sądziłam, że jesteś wyznania …More
@Siula No to co to jest Tradycja? Ponieważ tak wytrwale recenzujesz moje wpisy proszę o poinformowanie mnie ,,co to jest Tradycja,, tylko nie mów, że to posoborowy ekumenizm, bo to zaprzeczenie tradycji Kościoła, także słowom Chrystusa ,,idźcie i nauczajcie,, gdyż ekumenizm eksponuje dialog religijny czyli porozumienie miedzyreligijne. Gdy pojawiłaś się na forum, sądziłam, że jesteś wyznania tradycyjnie katolickiego, to przykre , ale się rozczarowałam. Widzisz, twoje ciągłe zarzuty wobec mnie to sfera ogólności, ja jetem konkretna.
Weronika..S

Czy katolikowi wystarczy tylko Pismo Święte ?

SWII zaprzeczył ciągłości Tradycji poprzez ekumenizm, dialog religijny i brak religijnej spójności Bożych przykazań, głównie chodzi o przykazanie pierwsze.
To Marcin Luter jako wystarczające dla chrześcijanina uznał indywidualną interpretację Pisma Świętego, zaznaczam, indywidualną, a więc subiektywną czyli różną... Katolik, który uważa, że wystarczy mu indywidualna interpretacja Pisma Świętego …More
SWII zaprzeczył ciągłości Tradycji poprzez ekumenizm, dialog religijny i brak religijnej spójności Bożych przykazań, głównie chodzi o przykazanie pierwsze.
To Marcin Luter jako wystarczające dla chrześcijanina uznał indywidualną interpretację Pisma Świętego, zaznaczam, indywidualną, a więc subiektywną czyli różną... Katolik, który uważa, że wystarczy mu indywidualna interpretacja Pisma Świętego przestaje być realnie katolikiem.
Weronika..S

Garść rodzynek na dobranoc.

@Siula .Przeanalizuj dokładniej wpisy, zauważysz i drugą wersję odmiany z dopełniaczem kogo? czego? ,,rodzynek,,
Weronika..S

Garść rodzynek na dobranoc.

@Siula ...jesteś, o ile wiesz, co to znaczy...
Weronika..S

Garść rodzynek na dobranoc.

...forma dopełniacza w liczbie mnogiej rzeczownika rodzynki: ,,garść rodzynek,, jest poprawna obok formy ,,garść rodzynków,,.
Weronika..S

Garść rodzynek na dobranoc.

Ojciec Dyrektor i jego redaktorzy coraz bardziej rozmijają się z katolicką wiarą, którą kiedyś prezentowali. Ma się odczucie, że redakcja akceptuje wszystko, co mówi Franciszek, łącznie z wypowiedziami podważającymi depozyt wiary o piekle, nieśmiertelnej duszy, grzechu sodomii i cudzołóstwa. Wskazuje na to brak jakiegokolwiek dystansu do jego wypowiedzi i ,,pełnia zachwytu,, osobą Franciszka.
Weronika..S

Sygnalista arcybiskup Vigano boi się o swoje życie

Mafia Sankt Gallen to szczyty obecnej hierarchii antykatolickiej, sankcjonującej grzech cudzołóstwa i sodomii. To najbardziej przewrotna opozycja w dziejach Kościoła.
Weronika..S

Były Benedykt XVI broni swojej rezygnacji - i [głównie] siebie

Z Piusem XII było tak. Przygotował ewakuację urzędujących na Watykanie świeckich i duchownych, a o sobie powiedział, że nie ustąpi, chyba, że go wywloką. Przynajmniej ja znam taką wersję. W tej sytuacji determinacji papieża naziści ,,dali spokój,,.
Weronika..S

Benedykt XVI i jego fałszywy sobowtór

Dla mnie obecnie Benedykt XVI to jakby dwie różne osobowości...
Weronika..S

Będzie pozew przeciwko filmowi „Kler”? „To paszkwilancka produkcja”

P.S Sprzeciwiła się odrzuceniu przez PiS projektu ,, Stop Aborcji,, co jest godne pochwały, w świetle całościowego głosowania PiSu za odrzuceniem tego projektu.
Weronika..S

Będzie pozew przeciwko filmowi „Kler”? „To paszkwilancka produkcja”

Pozytywnie też zareagowała na odrzucenie przez PiS ,,Stop Aborcji,, i stało się coś... PiS wziął to pod uwagę? Raczej ją na dywanik.
Weronika..S

Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby homoseksualnym w polskim Kościele: Nieliczne, ale bardzo wpływowe

Ks. Isakowicz-Zaleski prawidłowo relacjonuje obecną sytuację. Oby takich więcej...
Weronika..S

Kard. Robert Sarah: poszanowania dla Eucharystii uczmy się od Świętych.

@MariaBarbara Podczas Mszy Świętej Najświętszy Sakrament znajduje się w Tabernakulum i niestety kapłani odprawiają Mszę Świętą tyłem do Tabernakulum. Musi jedynie cieszyć, że niektórzy chociaż przyklękają lub skłaniają głowę.
Weronika..S

Wiegel ostro o dokumencie przedsynodalnym: dużo socjologii, ale mało teologii

Zgromadzenie podczas tego typu spotkań tak wielu religijnych i moralnych opcji prowadzi do relatywizmu religijnego i moralnego, a to wbrew ewangelizacji nakazanej przez Chrystusa.
Weronika..S

Franciszek w 17-minutowej homilii stwierdza, że powinna ona trwać najwyżej 8 minut

Praktyka duszpasterska Franciszka jest taka, że ten kto używa rozumu widzi współczesną ohydę spustoszenia i zamęt w Kościele, zarówno wśród świeckich jak i duchownych. Ale nie@Bogna Fler
Weronika..S

Gej Jezus w kościele włoskim?

Taka profanacja to ,,efekt uboczny,, obecnego pontyfikatu i dowód nasilającej się homoherezji.
Weronika..S

Homoherezja. Tego nie dostrzegł kard. Müller

Homoherezja to fakt. A zaczęło się od słynnej wypowiedzi Franciszka ,,kim ja jestem...,, Słowa ks. Oko ,,Z papieżem przeciwko homoherezji,, to jakaś kpina. Owa ,,piąta kolumna,, o której mówi autor tekstu, nie zostanie póki co zlikwidowana, jest bowiem faworytem, o czym świadczy Światowe Spotkanie Rodzin w Irlandii.
Weronika..S

Franciszek dodaje progejowskich nominatów na Synod Młodych

Krzyż z wygiętymi ramionami nie jest krzyżem katolickim.
Weronika..S

Czy papież może zmieniać doktrynę?

Samo pytanie jest nie na miejscu. Zmieniając doktrynę Kościoła poprzez którą całe wieki objawiał się Duch Święty, papież traci miano papieża ,,z mocy prawa,, i staje się antypapieżem, w związku z tym nie stawiaj takich pytań...
Weronika..S

Odrażające! PROFANACJA! Wyzwiska, wulgaryzmy, alkohol

...w kaftan bezpieczeństwa i do zakładu dla umysłowo chorych na dziesięć lat, a nie na policję, skąd po pół godziny zostaną wypuszczeni, jak to zwykle bywa...
Niestety polskie władze, w tym obecnie pisowskie nie traktują tych sytuacji poważnie, stąd coraz więcej i częściej takich skandali.
Weronika..S

Salvini: Pracujemy z innymi narodami, by zmienić historię tego kontynentu w maju przyszłego roku!

Może lepiej było rozbić to lewicowe monstrum, tę wieżę Babel, ale o tym nie pomyślą, bo pewnie portfele by schudły, lepiej niech naiwni wierzą, że taki czy inny kołchoz można reformować.
Weronika..S

Maria Simma:"Nadchodzi antychryst,który będzie największym w historii uobecnieniem szatana"

Problem antychrysta to problem bardzo na czasie we współczesnej rzeczywistości, kiedy to już są widoczne podwaliny ateistycznego światowego rządu jako ONZ, UE i USA. Nie bez znaczenia jest także ogólnoświatowy dyktat Izraela, co najwyraźniej odczuli także Polacy.
Jednakże to co mówi Maria Simma o SWII, o jego pozytywnym aspekcie w kwestii ekumenizmu, jako dostrzeganiu Boga (prawdziwego) w …More
Problem antychrysta to problem bardzo na czasie we współczesnej rzeczywistości, kiedy to już są widoczne podwaliny ateistycznego światowego rządu jako ONZ, UE i USA. Nie bez znaczenia jest także ogólnoświatowy dyktat Izraela, co najwyraźniej odczuli także Polacy.
Jednakże to co mówi Maria Simma o SWII, o jego pozytywnym aspekcie w kwestii ekumenizmu, jako dostrzeganiu Boga (prawdziwego) w innych religiach jest raczej niewypałem, bowiem ekumenizm to zaprzeczenie słów Chrystusa ,,idźcie i nauczajcie,, na rzecz ekumenicznego polecenia ,,idźcie i dialogujcie,,.
Weronika..S

Maria Simma:"Nadchodzi antychryst,który będzie największym w historii uobecnieniem szatana"

Kiedyś słuchałam kazań ks. Piotra, ale on mnie od jakiegoś czasu zdecydowanie rozczarował. Gdy zorientowałam się, że pani Agnieszka mieszka w Grzechyni, to tym bardziej.
Weronika..S

Niemiecki ksiądz poleca młodym ludziom gejowskie opowiadanka

Wszyscy, którzy zmieniają naukę Ewangelii, głoszoną przez Chrystusa i Jego apostołów, bez względu na stanowisko w hierarchii, choćby najwyższe, nie są katolickimi kapłanami, gdyż zaciągają ekskomunikę z mocy prawa.
Weronika..S

Benedykt XVI oskarża Kościół o współudział w zbrodniach nazistowskich

...to antykatolicka wypowiedź, w związku z tym pytanie czy prawdziwa.
Weronika..S

Kto odpowie na błagania arcybiskupa Vigano?

...niestety, wszystko wskazuje na to, że ,,Watykan nie posypie głowy popiołem,,.
Weronika..S

W PUNKT (R. GROMADZKI) - BEATA SZYDŁO - WIATR ZMIAN

@bogumila333 ...dobrze byłoby za PiS, bo jest proaborcyjne. Niedługo skończy się ich kadencja, a aborcja tak jest realizowana jak za lewicy i PO.
Weronika..S

Niesamowity cud eucharystyczny, który wciąż trwa

Cud przemiany chleba w Ciało Chrystusa ma miejsce w każdej Mszy Świętej i trwa od Wieczerzy Pańskiej po dzień dzisiejszy.