Edward7
262.4K

Duch Antychrysta przemówił na Synodzie – kardynał Müller

Podsumowanie kardynała Müllera: "Synodalność" oznacza homoseksualną propagandę. Najpoważniejsze potępienie przez kardynała Müllera Synodu, do udziału w którym został zaproszony. TAJNA STRONA SYNODUMore
Podsumowanie kardynała Müllera: "Synodalność" oznacza homoseksualną propagandę.
Najpoważniejsze potępienie przez kardynała Müllera Synodu, do udziału w którym został zaproszony.
TAJNA STRONA SYNODU
Kardynał Müller twierdzi, że niektórzy wykorzystują Synod na temat synodalności, aby przygotować Kościół do przyjęcia fałszywych nauk.
Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary ocenia pierwszą fazę spotkania synodalnego w Watykanie.
Powiedział, że spotkanie synodalne było "bardzo kontrolowane" i dość zmanipulowane, a większość interwencji pochodziła od kilku głównych mówców, którzy mówili do nich tak, jakby nie znali teologii. Powiedział, że miał tylko trzy minuty na przemówienie do całego zgromadzenia.
Wystąpienia mówiły o naszej relacji z Jezusem, ale nie o Jezusie jako Słowie Bożym, danym nam raz na zawsze.
Kardynał Gerhard Müller podsumował synod dla NcRegister.com, 27 października 2023 r. PODSUMOWANIE KARDYNAŁA MÜLLERA MÜLLERA: - Głosy przypadkowych osób, które przemawiały na synodzie …More
woj_tek shares this
7
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
Abp Viganò wzywa biskupów do obrony małżeństwa, przeciwstawienia się błędom Amoris laetitia
.
.
Wzywam was, przez Rany Chrystusa:
.
obudźcie się z letargu, który czyni was wspólnikami zdrady, z której będziecie musieli zdać sprawę Sprawiedliwemu Sędziemu w dniu waszej śmierci.
.
Pomyślcie, że wasze milczenie odbiera Chwałę Nieba duszom powierzonym wam przez Najwyższego Pasterza, któremu …
More
.

Abp Viganò wzywa biskupów do obrony małżeństwa, przeciwstawienia się błędom Amoris laetitia

.
.
Wzywam was, przez Rany Chrystusa:
.
obudźcie się z letargu, który czyni was wspólnikami zdrady, z której będziecie musieli zdać sprawę Sprawiedliwemu Sędziemu w dniu waszej śmierci.
.
Pomyślcie, że wasze milczenie odbiera Chwałę Nieba duszom powierzonym wam przez Najwyższego Pasterza, któremu nawet ten, który siedzi w Rzymie, pewnego dnia odpowie.
.

Nie sprawcie, aby męka Odkupiciela była daremna, ponieważ On przelał Swoją Najdroższą Krew, aby zbawić skruszonych grzeszników, a nie po to, aby utwierdzić ich w grzechu.
. Pan prosi cię, abyś był przewodnikiem trzody Pańskiej, używając swojego pastorału, aby poprowadzić owce na pastwiska Nieba. . Twoim przeznaczeniem jest towarzyszyć im z Miłością do Wiecznej Chwały, dla której zostali stworzeni i odkupieni, a nie poprzedzać ich w płomieniach piekła.

.

Carlo Maria Viganò, arcybiskup

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

. KRÓTKA HISTORIA PEŁNEJ KONTROLI NAD LUDZKIMI UMYSŁAMI CIA Projekt MK-ULTRA Odchodzący na emeryturę …

..
.

programowanie seksualne dla kobiet w celu wyeliminowania wyuczonych przekonań moralnych i stymulowania … –
.
..


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Franciszek obcuje z kolejną homo-grupą

.
Masoneria

.
-Kto to jest para-mason
.
Para-masonem może być każdy, o kim nie wiadomo, czy jest masonem, a kto działa jak mason. Charakterystyczne są m.in. następujące cechy (za ks. A. Zwoliński, J. i M. Giertychami, S. Krajskim):
.
tolerancja (liberalizm)
.
ekologizm
.
aborcja, eutanazja
.
homoseksualizm
.
popieranie sekciarstwa, uniwersalizm
.
popieranie teozofii, antropozofii, pedagogiki …
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Jak rodzeństwo: Wanda Półtawska umiera w wieku 101 lat

...
.

W. Półtawska - In vitro. Zagrożona godność –
.
...


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Jak rodzeństwo: Wanda Półtawska umiera w wieku 101 lat

.
.

Dr Wanda Półtawska powiedziała to Niedzielskiemu w oczy!
.
"Patrzę na was i nie posiadam się ze zdumienia, że macie te szmaty, bo kto wierzy, że one nas chronią przed wirusami?" -
.
.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Ponad 30 miliardów złotych rocznie wyniesie koszt utrzymania Ukraińców w Polsce

..
.

ZEBRANIE żYDÓW W SPRAWIE LIKWIDACJI POLSKI 2o12 -
.
.
..
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Franciszek obcuje z kolejną homo-grupą

.
Praktyki stosowane przez homoseksualistów

.
Poniżej streszczone są główne badania zachowań homoseksualnych. Wyróżniają się dwie rzeczy: 1) na całym świecie homoseksualiści zachowują się podobnie, 2) jak w 1993 roku zarejestrował harwardzki wykładowca medycyny, dr William Haseltine33„zmiany w zachowaniu seksualnym, które zostały zaobserwowane w pewnych grupach dowodzą, że w większości przypadków są one tymczasowe. Na przykład łaźnie i kluby nocne w wielu miastach w ostatnim czasie albo zostały na nowo otwarte, albo nigdy nie doszło do ich zamknięcia”.
.
Seks oralny
.
Homoseksualiści uprawiają seks oralny prawie we wszystkich swoich stosunkach seksualnych (i w około połowie przypadków połykają spermę5). Sperma zawiera wiele drobnoustrojów przenoszonych we krwi. Z tego też powodu homoseksualiści, którzy praktykują seks oralny, w zasadzie prawie konsumują ludzką krew z całym tego ryzykiem dla zdrowia. Ponieważ na penisie często znajdują się drobne uszkodzenia (oraz często znajduje się w nieczystych miejscach, takich jak odbyt), osoby stosujące te praktyki mogą zostać zarażone zapaleniem wątroby typu A lub rzeżączką (a nawet wirusem HIV i zapaleniem wątroby typu B). Ze względu na to, że wiele kontaktów seksualnych to stosunki osób nieznajomych (70 procent homoseksualistów oszacowało, że z połową swoich partnerów uprawiali seks tylko raz17, 27) oraz, że homoseksualiści mają od 10 do 110 różnych partnerów rocznie, potencjalne ryzyko zakażenia jest więc znaczne.
.
Seks odbytniczy
.
Badania wskazują, że około 90 procent homoseksualistów uprawia seks odbytniczy, z czego dwie trzecie robi to regularnie. Podczas sześciomiesięcznego badania5, polegającego na codziennym wpisywaniu doznań seksualnych, okazało się, że homoseksualiści mieli średnio 110 partnerów seksualnych, przy czym 68 stosunków odbytniczych w roku.

Seks odbytniczy jest niebezpieczny. Podczas stosunku odbytniczego odbyt staje się miejscem, gdzie spotykają się: 1) ślina i zarazki, które się w niej znajdują i/lub sztuczny środek, 2) własne fekalia odbiorcy, 3) wszelkie zarazki, infekcje czy substancje, które znajdują się na penisie, 4) nasienie osoby umieszczającej penisa w odbycie partnera. Ponieważ penis dokładnie penetruje otoczkę odbytu, która ma grubość zaledwie jednej komórki, a rozrywanie bądź siniaczenie ściany odbytu jest bardzo częste podczas uprawiania seksu analno-prąciowego, substancje te mają prawie bezpośredni dostęp do krwi. W stosunku heteroseksualnym sperma nie może penetrować wielowarstwowej pochwy i nie ma kontaktu z fekaliami7 za to stosunek odbytniczy prawdopodobnie najbardziej przyczynia się do rozprzestrzeniania zapalenia wątroby typu B, wirusa HIV, syfilisu i innych chorób przenoszonych z krwią.

Do targania bądź rozrywania ściany odbytu dochodzi szczególnie podczas wkładania ręki do odbytu. Również kiedy wkładane są różnego rodzaju „zabawki” (homoseksualiści mają w swoim żargonie nazwy na przedmioty, które są wsadzane do odbytu: butelki, marchewki, a nawet gryzonie8). Ryzyko zakażenia w konsekwencji takiej „zabawy” jest bardzo prawdopodobne. W czasach Kinseya wkładanie różnych rzeczy do odbytu było tak rzadkie, że nawet o to nie zapytał. Do roku 1997 ponad jedna trzecia homoseksualistów przyznała, że stosuje takie praktyki. Odbyt nie jest stworzony tak, by pomieścić pięść, a ci, którzy tak robią, mogą zostać skazani na używanie pieluch do końca życia.
.
Seks fekalny
.
Około 75 procent homoseksualistów przyznaje, że liże bądź wkłada swój język do odbytu partnera, przez co połykają dosyć duże, z medycznego punktu widzenia, ilości fekaliów. Ci, którzy jedzą czy nawet tarzają się w kale, są narażeni na większe ryzyko. Badanie codziennych zapisów doznań seksualnych5 wykazało, że 70 procent homoseksualistów miało z takimi praktykami styczność, nieregularnie, przez ponad 6 miesięcy. Rezultat?: „Zachorowalność na zapalenie wątroby typu A mężczyzn homoseksualnych wynosiła 22 procent rocznie, podczas gdy żaden heteroseksualny mężczyzna na tę chorobę nie zachorował”. W 1992 roku26 zarejestrowano, że liczba homoseksualistów w Sydney uprawiających seks oralno-analny nie zmieniła się od roku 1984.

Mimo tego, że organizm potrafi się bronić przeciwko zarazkom znajdującym się w fekaliach, kontakt z zarazkami pochodzącymi od dziesiątek innych osób jest wyjątkowo niezdrowy. Połykanie ludzkich odpadów przemiany materii to prosta droga, by nabawić się zapalenia wątroby typu A i pasożytów jelitowych zwanych Syndromem gejowskiego jelita. Konsumpcja fekaliów jest powiązana również z przenoszeniem duru brzusznego9, opryszczki i raka.27 Około 10 procent homoseksualistów jadło lub bawiło się fekaliami (np. lewatywy, tarzanie się). Wydział Zdrowia w San Francisco przyjął „75 000 mężczyzn w roku, z czego 10 do 80 procent to homoseksualiści. Średnio 10 procent wszystkich pacjentów i odnotowanych bezobjawowych przypadków, u których w próbkach kału wykryto kultury ameby, lamblii i pałeczki Shigella było zatrudnionych w przemyśle spożywczym; zatrudnionych tam było również prawie 5 procent osób zakażonych zapaleniem wątroby typu A”.10

W 1976 roku wśród homoseksualistów pojawiła się wirusowa płonica, doprowadzając do bardzo wielu zachorowań w San Francisco.10 Amerykańskie Ośrodki Kontroli Chorób doniosły, że 29% przypadków zachorowań na zapalenie wątroby typu A w Denver, 66% w Nowym Jorku, 50% w San Francisco, 56% w Toronto, 42% w Montrealu i 26% w Melbourne, które miały miejsce w pierwszym półroczu roku 1991, to choroby homoseksualistów.11 Badanie z 1982 roku „sugeruje, że mogło dojść do przeniesienia choroby z grupy homoseksualistów do ogólnej populacji”.12
.
Seks urynowy
.
Około 10% homoseksualistów Kinseya przyznało, że praktykuje „złote deszcze” (picie lub pozwalanie na oblewanie się moczem). W największym badaniu środowisk homoseksualistów13 23% przyznało, że praktykuje seks urynowy. W największym wyrywkowym badaniu zachowań homoseksualistów 29% przyznało, że uprawia seks urynowy.

W badaniu zachowań 655 homoseksualistów w San Francisco14 tylko 24% przyznało, że w ostatnim roku byli monogamiczni. 5% monogamicznych homoseksualistów piło mocz, 7% praktykowało wkładanie pięści lub przedmiotów do odbytu, 33% konsumowało fekalia poprzez kontakty analno-oralne, 53% połykało spermę, 59% w poprzedzającym badanie miesiącu miało kontakt ze spermą w odbycie.

Inne praktyki seksualne homoseksualistów

Sadomasochizm


Jak przedstawiono w tabeli, mniejszość homoseksualistów stosuje tortury dla przyjemności seksualnej. Stosunki z nieletnimi: 25% dorosłych białych homoseksualistów17 przyznało się do uprawiania seksu z chłopcami w wieku 16 lat lub młodszymi. W badaniu przeprowadzonym w dziesięciu stanach30 33% ze 181 mężczyzn i 22% z 18 kobiet wykonujących zawód nauczyciela, których złapano na molestowaniu uczniów, dopuściło się czynów homoseksualnych (chociaż mniej niż 3% mężczyzn i 2% kobiet jest homoseksualnych31). Zależnie od badania, procent homoseksualistów przyznających, że uprawiali seks w publicznych toaletach, wynosiła od 14%16 do 41%13 do 66%;6 9%,16 60%;13 oraz 67%6 przyznało, że uprawiało seks w łaźniach homoseksualistów; 45%,35 64%16 i 90%18 stwierdziło, że używało narkotyków.

Strach przed AIDS prawdopodobnie zmniejszył ilość partnerów seksualnych homoseksualistów, ale i tak liczby są wysokie. Morin15 donosi, że 824 homoseksualistów zmniejszyło liczbę swoich partnerów seksualnych z 70 różnych partnerów rocznie w 1982 roku do 50 rocznie do roku 1984. McKusick14 donosi, że miał miejsce spadek ilości partnerów seksualnych z 76 rocznie do 47 rocznie w 1985 roku. W Hiszpanii32 w roku 1989 przypadało średnio 42 partnerów rocznie.

Medyczne konsekwencje stosunków homoseksualnych

Śmierć i choroby towarzyszą przypadkowym i niehigienicznym kontaktom seksualnym. 70%25 do 78%6, 13 homoseksualistów przyznało, że chorowało na choroby przenoszone drogą płciową. Liczba osób mających pasożyty jelitowe (robaki, przywry, ameba) wahała się od 25%18 do 39%.19 W roku 1992 w USA 83% zachorowań na AIDS wśród białych to przypadki homoseksualistów21.

Badanie5 przeprowadzone w Seattle, polegające na codziennym notowaniu doznań erotycznych przez homoseksualistów, ukazało, że średnio w skali roku:

1) uprawiali seks oralny ze 108 mężczyznami i połknęli nasienie od 48 z nich;

2) całowali się, doprowadzając do wymiany śliny z 96 mężczyznami;

3) doświadczyli 68 penetracji odbytu prąciem

4) konsumowali fekalia od 19 partnerów.

Nic dziwnego, że 10% z nich zachorowało na zapalenie wątroby typu B i 7% na zapalenie wątroby typu B w czasie trwania badania, czyli w czasie 6 miesięcy.

Wpływ homoseksualizmu na długość życia

Palacze i narkomani nie żyją tak długo jak niepalący i ludzie niezażywający narkotyków, wobec czego uznajemy, że papierosy i narkotyki są szkodliwe dla zdrowia. Średnia długość życia homoseksualistów sugeruje, że ich poczynania są dużo bardziej szkodliwe niż papierosy i tak samo niebezpieczne dla zdrowia jak narkotyki.

Porównano 6737 nekrologów z 18 amerykańskich magazynów homoseksualistów z 13 ostatnich lat z dużą liczbą nekrologów z gazet codziennych.23 Nekrologi z gazet codziennych pokrywały się ze średnią życia w USA: średnia długość życia żonatych mężczyzn wynosiła 75 lat i 80% z nich umarło w podeszłym wieku (w wieku 65 lat i więcej). Średnia długość życia nieżonatych lub rozwiedzionych mężczyzn wynosiła 57 lat, 32% z nich umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia zamężnych kobiet wynosiła 79 lat, 85% umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia niezamężnych i rozwiedzionych kobiet wynosiła 71 lat, 60% z nich umarło w podeszłym wieku.

Jednakże średnia długość życia homoseksualistów była w zasadzie taka sama w całym kraju i, ogólnie rzecz ujmując, mniej niż 2% dożyło podeszłego wieku. Jeśli przyczyną śmierci było AIDS, średnia długość życia wynosiła 39 lat. W przypadku 829 homoseksualistów, którzy umarli z innego powodu, średnia długość życia wynosiła 42 i tylko 9% umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia 163 lesbijek wynosiła 44 i 20% umarło w podeszłym wieku. 2,9% homoseksualistów umarło śmiercią tragiczną. W porównaniu do białych heteroseksualnych mężczyzn w przypadku homoseksualistów było o 116 razy więcej morderstw, 24 razy więcej samobójstw i 18 razy więcej wypadków samochodowych. Zawał serca, rak i niewydolność wątroby były wyjątkowo częste. 18% lesbijek umarło na skutek morderstwa, samobójstwa czy wypadku, czyli 456 razy więcej niż białych heteroseksualnych kobiet w wieku 25–44 lat. Wiek homoseksualistów, jaki pojawia się w literaturze naukowej od 1858–1992 roku, wskazuje na podobnie krótką długość życia.

Spuścizna homoseksualizmu

Homoseksualiści postulowali wolność obyczajów a otrzymali plagę, która ich samych niszczy. Osoby zajmujące się leczeniem chorych na AIDS są nie tylko w dużym niebezpieczeństwie zarażenia się wirusem HIV, np. w 1992 roku zaraziło się 100 pracowników służb medycznych,21 ale także odrą i nowymi szczepami innych chorób24. Osoby przebywające w tych samych miejscach co chorzy na AIDS pacjenci, również są narażeni24. Dr Max Essex, przewodniczący Harwardzkiego Instytutu AIDS, w 1992 roku ostrzegł kongres, że „choroba AIDS już przyczyniła się do powstania innych rodzajów niebezpiecznych epidemii. (…) Jeśli nie pozbędziemy się AIDS, pojawią się inne, nowe śmiertelne bakterie chorobotwórcze i ani bezpieczny seks, ani nieużywanie narkotyków ich nie powstrzyma”.28 Przynajmniej 8, a prawdopodobnie 3029 pacjentów zostało zarażonych wirusem HIV przez pracowników służby zdrowia w 1992 roku.

Biologiczny tygiel

Typowe praktyki seksualne homoseksualistów to medyczny horror. Proszę sobie wyobrazić ślinę, kał, spermę i krew mieszającą się między dziesiątkami mężczyzn co roku. Proszę sobie wyobrazić regularne picie moczu, jedzenie kału i brutalne podrażnianie odbytu. Często zdarzenia te mają miejsce, gdy osoby biorące w nich udział są pijane, odurzone narkotykami lub uprawiają orgie. Ponadto, większość z nich ma miejsce w wyjątkowo niehigienicznych miejscach (toalety, brudne salki peep show) lub – ze względu na to, że homoseksualiści często podróżują – w innych częściach świata.

Co roku jedna czwarta lub więcej homoseksualistów odwiedza inne państwo.20, 36 Świeże amerykańskie zarazki zostają zabrane do Europy, Afryki i Azji, a świeże czynniki chorobotwórcze z tych kontynentów dostają się do Ameryki. Homoseksualiści z zagranicy często przyjeżdżają do USA i biorą udział w tym biologicznym tyglu.

Schemat powstawania zakażenia

Niestety, niebezpieczeństwo opisanej wyżej wymiany zarazków nie dotyczy wyłącznie homoseksualistów. Podróżnicy przywieźli tak wiele chorób do Nowego Jorku, że trzeba było utworzyć instytut badań chorób tropikalnych, a homoseksualiści rozprzestrzenili HIV z Nowego Jorku na resztę świata.27 W 1992 roku większość z 6349 Amerykanów, którzy zachorowali na AIDS poprzez kontakt z zakażoną krwią otrzymało ją od homoseksualistów, a większość kobiet w Kalifornii, które zachorowały na AIDS poprzez heteroseksualne kontakty, zaraziło się od mężczyzn, którzy praktykowali również homoseksualizm.22 Rzadka odmiana płonicy, która w 1976 roku rozprzestrzeniła się w San Francisco, również zaczęła się u homoseksualistów.10

Istnieje tutaj pewna prawidłowość, którą ignorujemy na własne ryzyko. Wraz z występowaniem tych nowych chorób zakaźnych, homoseksualizm nie tylko zwiększa koszty opieki zdrowotnej, ale zwiększa również niebezpieczeństwo zakażenia w placówkach opieki zdrowotnej, przy transfuzji krwi oraz podczas jedzenia poza domem.

Prawdziwe współczucie

Społeczeństwo słusznie interesuje się czynnikami wpływającymi na zagrożenie zdrowia, gdyż mają one wpływ na wysokość podatków oraz na szanse każdej osoby na zarażenie się chorobą czy doświadczenie urazów. W dobrej wierze palacze są zniechęcani do palenia papierosów poprzez wyższe składki na ubezpieczenie, podatki na papierosy i zakazy palenia w miejscach publicznych. Ta presja społeczna przyczynia się do tego, że wiele osób rzuca palenie. Jednocześnie zachęca osoby niepalące do tego, by nie popadały w ten nałóg.

Homoseksualiści to ludzie o odchylonej seksualności, biorący udział w niebezpiecznych dla zdrowia praktykach. Dla ich dobra oraz dobra osób zamierzających stosować takie zachowania, ważne jest, by ani nie promować, ani nie legalizować takiego destrukcyjnego stylu życia.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź
edytowano

Franciszek obcuje z kolejną homo-grupą

.
Medyczne konsekwencje praktyk
homoseksualistów
.

W dziejach świata wszystkie cywilizacje i główne religie potępiały homoseksualizm.1 W koloniach amerykańskich czyny o podłożu homoseksualnym były karane śmiercią. Thomas Jefferson stwierdził, że homoseksualizm „powinien być karany, w przypadku mężczyzn kastracją, a w przypadku kobiet wycięciem dziury w przegrodzie nosowej o średnicy przynajmniej …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Blokada drogowa Grafika: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsVsgnmdnzkw

.
..
.

Kult człowieka i usunięcie Ofiary Mszy Świętej przygotowaniem drogi dla Antychrysta -
.
..
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

26 paź

Barbarzyńska, inspirowana Talmudem moda wśród izraelskich “żołnierzy”

.
Barbarzyńska, inspirowana Talmudem moda wśród izraelskich “żołnierzy”
.
Koszulki z wizerunekiem palestyńskiej kobiety w ciąży i hebrajskim oraz angielskojęzycznym podpisem:
.
“Jeden strzał – dwóch zabitych”
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Ponad 30 miliardów złotych rocznie wyniesie koszt utrzymania Ukraińców w Polsce

.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Zdrajca duda najgorszy prezydent w Historii Polski, ogłasza ukropolin

..

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ks. Piotr Natanek - 10.08.2022

.
Brakujący fragment 3 Tajemnicy Fatimskiej:
.
Rzym będzie "gospodarzem siedziby Antychrysta" -
.
...
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ks. Piotr Natanek - 12.08.2022

...
Katolicy nie powinni ignorować orędzi i ostrzeżeń Najświętszej Maryi Panny:
.
Bp Strickland
.
.
..

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ks. Piotr Natanek - 13.08.2022

.
.
Protestantyzacja katolicyzmu ks. prof. Michał Poradowski „Kościół od wewnątrz zagrożony”
.
„nowe chrześcijaństwo”,
.
zlaicyzowane,
.
pozbawione dogmatów, . sprowadzone tylko do etyki, a więc do braterskiej powszechnej miłości, . miało stać się fundamentem szczęśliwego społeczeństwa jutra. . Dziś ten typ ekumenizmu, wyjątkowo silny, powszechny, pełen energii i inicjatywy, przenika do …
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

2

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Prośba o wsparcie !

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…

.
25 000 osobistych zdjęć i filmów erotycznych Huntera Bidena, w tym
treści pedofilskich, Lady Gaga paląca crack, Malia Obama (nieletnia w tym czasie) uprawiająca seks z Hunterem Bidenem, a także Hunter angażujący się w działania seksualne z Caroline Biden (jego kuzynką) i Natalie Biden (jego siostrzenica), a nawet Ashley Biden (jego siostra).
.

,,światowe elity,, - CODZIENNE GWIAZDY EKRANU TV
. …
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…

.
ŚWIATEM RZĄDZĄ:
.
SODOMICI
.
PEDOFILE
.
KANIBALE
.
SATANIŚCI !

.
KIEDY WPROWADZĄ VIRTUALNY PIENIĄDZ JAKAKOLWIEK WOLNOŚĆ ZNIKNIE !
.
SAMI JĄ ODDACIE ZMĘCZENI WOJNAMI, PLAN DEMIAMI, KRYZYSAMI, I KLĘSKAMI, KTÓRE SAMI TWORZĄ !
.

Pedofilia Bidena -
.
szatany ameryki właśnie wywołują III wojnę światową, rękoma polskojęzycznych głupców, z warszawskiego nierządu - szatan ich prowadzi i szatan jest …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…

.
Niezwykle drastyczny i niepokojący film poniżej został znaleziony podczas nalotu na wyspę Jeffreya Epsteina. Pokazuje nagą dziewczynę podpalaną palnikiem, najwyraźniej w celu zebrania adrenochromu.
.
Odtwarzacz video
.
meditation539.com/wp-content/uploads/2021/11/epstein-torture.mp4

.
Nie jest to wyrywkowe przestępstwo, ale część systematycznego zbioru dzieci.
.
Aby dołączyć do bogatych i …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Polskie seminaria zaczynają świecić pustkami

.
.
nie ma wiary, nie ma kapłanów
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

TAK SIĘ BAWI ŚWIATOWA SZCZEPIONKOWA ELITA !.!

..
.
PEDOFILSKIE SATANISTYCZNE ZWYROLE:
.

Syn królowej tłumaczy się z pobytów u Epsteina.
.
VIP-owski krąg pedofilów w Pałacu Buckingham i Zamku Balmoral.
.
...Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

NAJWIĘKSZE NIEBEZPIECZEŃSTWO-SZABES GOJ

.
UCIECHY - DOMY LUDOWE

.
W obawie, że ludzie owi sami dojdą do jakiś wniosków, odwracamy ich uwagę przy pomocy
.
uciech,
.
zabaw,
.
namiętności,
.
domów ludowych.

.
Nie - za dlugo przy pośrednictwie prasy zaczniemy ogłaszać konkursy w dziedzinie sztuki, sportu wszelakiego rodzaju:
.
sporty te odwrócą ostatecznie umysły od kwestii, w których zakresie musielibyśmy walczyć z nimi.
.
Odzwyczaiwszy …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej

.
Pewien rodzaj
"filozofów", czytamy tam, już od dawna wszelkich środków nadaremnie próbował ku zaprowadzeniu ogólnej religii "czysto ludzkiej".
.
Niestrudzonym zabiegom około szerzenia "oświaty, religijnej wolnomyślności i powszechnego braterstwa" zawsze stawała na przeszkodzie surowa i w żadne układy z doktrynami nie wdająca się religia Kościoła Katolickiego.
.
W walce z tą ostatnią okazały …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej

.
Opór nasz będzie wyraźny, a pomimo to Kościół nie będzie mógł nazwać nas opornymi.
.
W najuroczystszych wyrazach i formach głosić będziemy, że Kościół posiada prawo i obowiązek karcenia błędu; jeżeli zaś prawa tego przeciwko nam użyje, z pokorą oświadczymy, że nagana i kara nie do nas się stosują, gdyż Kościół nie zrozumiał słów naszych.
.
To nam wystarczy: taką drogą postępując
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Morawiecki: Będziemy stać po stronie Ukrainy do końca świata i jedne dzień dłużej

.
Chcemy Barabasza
.
...
.
...Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Abp Viganò wzywa biskupów do obrony małżeństwa, przeciwstawienia się błędom Amoris laetitia

.
.
Czy będziecie się bali głosić Słowo, nalegać w porę i nie w porę, poprawiać, ganić, napominać z całą cierpliwością i doktryną (2 Tm 4, 2), kiedy błędy i oszustwa
Amoris Lætitia są inspirowane bardziej przez Salomé niż przez Poprzednika?
.
Kiedy autor
Amoris Lætitia może w najgorszym razie usunąć cię z katedry z powodu twojej wierności Chrystusowi?
.
A nawet gdybyś został postawiony przed …
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Aborcja prawem człowieka?! Polska poparła rezolucję ONZ - NCZAS.COM

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Masoneria podług własnych słów masonów, oraz w pracy niniejszej cytowanych a na jej końcu przytoczonych …

.
Przypisy:
.
(1) Por. 1) O. Stanisław Załęski SI,
O masonii na źródłach wyłącznie masońskich.
.
2) Bp Jan Chryzostom Janiszewski,
Encyklika Leona XIII Papieża o masonii.
.
3) Ks. Ernest Jouin,
Papiestwo i masoneria.
.
4) "Przegląd Katolicki",
Ciekawy dokument z końca XVIII wieku. Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej.
.
5) O. Mikołaj Jamin OSB,
Myśli …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

ENCYKLIKA LEONA XIII PAPIEŻA O MASONII

.
.
Przebiegłość masonów przeniknęła tajemnicę potęgi niewiasty w obrębie rodziny i z tego właśnie powodu ugodziła w tę stronę, aby z tej królowy rodziny zedrzeć urok majestatu i wcisnąć się do niej.
.
Któż jest w stanie obliczyć, ile ta
zaraza już zrządziła i jeszcze zrządza spustoszenia moralnego: "Swobodna miłość", "emancypacja kobiet" itp., są pierwszymi jawnymi owocami tego masońskiego …Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

25 paź

Ksiądz Natanek demaskuje NWO r 2020 ,,Czy zadałeś sobie pytanie dlaczego “troska o ludzi” na całym …

..
.

Sekretarz prasowy Białego Domu oświadcza:
.
"Jeśli nie jesteś głównym nurtem, jesteś terrorystą" -
.
.
.
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

25 paź
Abp Viganò: Doktryna globalistyczna jest zasadniczo "szatańska"; musimy "odbudować" chrześcijaństwo
.
Abp. Viganò:
.
Zdrada kleru przez Bergoglio zaowocowała apostazją na rzecz ideologii globalistycznej -
...Więcej
.
Abp. Viganò:
.
Zdrada kleru przez Bergoglio zaowocowała apostazją na rzecz ideologii globalistycznej -

...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

25 paź
Dugin Wielki reset a wielkie przebudzenie
.
.
Ostrzeżenie:
..
Fabryka finansowana przez Gatesa hoduje 30 milionów komarów tygodniowo do wydania w 11 krajach - RAIR (rairfoundation.com)
.
...Więcej
.
.

Ostrzeżenie:
..

Fabryka finansowana przez Gatesa hoduje 30 milionów komarów tygodniowo do wydania w 11 krajach - RAIR (rairfoundation.com)
.
...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

25 paź
W JAKI SPOSÓB LUDZIE Z ELIT STAJĄ SIĘ OKULTYSTYCZNYMI PSYCHOPATAMI
.
.
.

Premier Izraela Ehud Barak i producent filmowy Harvey Weinstein bawili się razem z Jeffreyem Epsteinem.
.
.
...
Więcej
.
.
.


Premier Izraela Ehud Barak i producent filmowy Harvey Weinstein bawili się razem z Jeffreyem Epsteinem.

.
.
...


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

25 paźedytowano
Blokada drogowa Grafika: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsVsgnmdnzkw
.
Badanie czasów ostatecznych przez pryzmat Fatimy i Benedykta XVI
.
Czy Benedykt XVI miał na tyle dalekowzroczności, by zrozumieć, że jego pozornym następcą będzie biskup ubrany na biało, na długo przed tym, jak Bergoglio został nawet "wybrany"?
.
Czy Benedykt zrozumiał z dużym wyprzedzeniem, że Socci pewnego dnia spekuluje, że jest to znaczenie Trzeciej Tajemnicy?
.
Czy był pierwszym papieżem …
Więcej
.

Badanie czasów ostatecznych przez pryzmat Fatimy i Benedykta XVI

.

Czy Benedykt XVI miał na tyle dalekowzroczności, by zrozumieć, że jego pozornym następcą będzie biskup ubrany na biało, na długo przed tym, jak Bergoglio został nawet "wybrany"?
.
Czy Benedykt zrozumiał z dużym wyprzedzeniem, że Socci pewnego dnia spekuluje, że jest to znaczenie Trzeciej Tajemnicy?
.
Czy był pierwszym papieżem, który zrozumiał, że Trzecia Tajemnica oznacza prawdziwego papieża i fałszywego – pozornego papieża, który w rzeczywistości jest tylko biskupem ubranym na biało co siostra Łucja próbowała powiedzieć (i oczywiście także Najświętsza Dziewica) od samego początku?

.
Benedykt dobrze znał ramy teologii czasów ostatecznych Tykoniusza. Wiedział, że "po jedności nastąpi kolejna separacja w ostatnim konkursie". Wiedział również, że "święci ludzie, wyraźnie ostrzeżeni przez Boga, opuszczą" fałszywy kościół, powodując "wielkie discessio".
.
W takim rozumieniu "eschatologicznej eklezjologii" – tego, co musi się stać z Kościołem w czasach ostatecznych – dwie postacie opisane przez siostrę Łucję nabrałyby wyjątkowego znaczenia w głęboko teologicznie świadomym umyśle Josepha Ratzingera.

.


...

...

...

..

...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

W JAKI SPOSÓB LUDZIE Z ELIT STAJĄ SIĘ OKULTYSTYCZNYMI PSYCHOPATAMI

.
udawajmy, że nic się nie dzieje, a Pan Bóg miłosierny -
.Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

W JAKI SPOSÓB LUDZIE Z ELIT STAJĄ SIĘ OKULTYSTYCZNYMI PSYCHOPATAMI

.
.
Armie Hammer, kanibalizm i choroba elity
.
.Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

W JAKI SPOSÓB LUDZIE Z ELIT STAJĄ SIĘ OKULTYSTYCZNYMI PSYCHOPATAMI

.
.
.

Premier Izraela Ehud Barak i producent filmowy Harvey Weinstein bawili się razem z Jeffreyem Epsteinem.
.
.
.
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

Dugin Wielki reset a wielkie przebudzenie

.
.

GOTOWI ? NA DEPOPULACJĘ ? BO BILL TAK !
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

Dugin Wielki reset a wielkie przebudzenie

.
.
Ostrzeżenie:
..
Fabryka finansowana przez Gatesa hoduje 30 milionów komarów tygodniowo do wydania w 11 krajach - RAIR (rairfoundation.com)
.
..Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

Abp Viganò: Doktryna globalistyczna jest zasadniczo "szatańska"; musimy "odbudować" chrześcijaństwo

.
Abp. Viganò:
.
Zdrada kleru przez Bergoglio zaowocowała apostazją na rzecz ideologii globalistycznej -
...Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

Abp Viganò: Doktryna globalistyczna jest zasadniczo "szatańska"; musimy "odbudować" chrześcijaństwo

.
Działania papieża Franciszka przyczyniły się do "wielu szkód" w misji Kościoła, powiedział ks. Gerald Murray, wskazując na niedawne usunięcie portorykańskiego biskupa i odmowę papieża zatrzymania niemieckiej "drogi synodalnej".
.
"Uczciwe i dokładne spojrzenie na życie dzisiejszego Kościoła musi powiedzieć, czy działania papieża Franciszka przyczyniły się do rozkwitu lub zniszczenia misji …
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…

.
,,światowe elity,, - CODZIENNE GWIAZDY EKRANU TV
.
OGLĄDACIE JE W KAŻDYCH WIADOMOŚCIACH
.
WSZYSTKO CO POKAZUJĄ W TV, TO JEDNO WIELKIE KŁAMSTWO...
.
TAK WYGLĄDA PRAWDA O SATANISTYCZNEJ ELICIE:
.
Laptop Huntera Bidena odsłonięty: przerażająca pornografia dziecięca, narkotyki, korupcja -
.
Więcej

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

11 wrz 2022

Ksiądz Natanek demaskuje NWO r 2020 ,,Czy zadałeś sobie pytanie dlaczego “troska o ludzi” na całym …

..
.

Sekretarz prasowy Białego Domu oświadcza:
.
"Jeśli nie jesteś głównym nurtem, jesteś terrorystą" -
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

11 wrz 2022
Fizyk dr Katherine Horton ; "5G" broń masowego rażenia
.
5G TECHNOLOGIA WOJSKOWA

.
BROŃ: E - ELEKTROMAGNETYCZNA BROŃ NAJNOWSZEJ GENERACJI, MOGĄCA WPŁYWAĆ KOMPLEKSOWO, LUB WYBIÓRCZO NA ZDROWIE POJEDYNCZYCH LUDZI, LUB CAŁYCH ZBIOROWOŚCI.
.
OBECNIE MONTOWANA JAKO TYSIĄCE NADAJNIKÓW ,,KOMUNIKACYJNYCH,, NIEBEZPIECZNYCH CZĘSTOTLIWOŚCI, W CAŁYM KRAJU, CELEM TOTALNEJ KONTROLI ORAZ DESTRUKCJI.
.
PO POKRYCIU ZASIĘGIEM CAŁEGO KRAJU BRONIĄ NIEBEZPIECZNYCH …
Więcej
.
5G TECHNOLOGIA WOJSKOWA

.
BROŃ: E - ELEKTROMAGNETYCZNA BROŃ NAJNOWSZEJ GENERACJI, MOGĄCA WPŁYWAĆ KOMPLEKSOWO, LUB WYBIÓRCZO NA ZDROWIE POJEDYNCZYCH LUDZI, LUB CAŁYCH ZBIOROWOŚCI.
.
OBECNIE MONTOWANA JAKO TYSIĄCE NADAJNIKÓW ,,KOMUNIKACYJNYCH,, NIEBEZPIECZNYCH CZĘSTOTLIWOŚCI, W CAŁYM KRAJU, CELEM TOTALNEJ KONTROLI ORAZ DESTRUKCJI.
.
PO POKRYCIU ZASIĘGIEM CAŁEGO KRAJU BRONIĄ NIEBEZPIECZNYCH CZĘSTOTLIWOŚCI 5G, NIE BĘDZIE, PRAKTYCZNIE, PRZED NIĄ UCIECZKI.

...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

11 wrz 2022
Abp Viganò: Doktryna globalistyczna jest zasadniczo "szatańska"; musimy "odbudować" chrześcijaństwo
.
Biden błaga o wojnę domową z atakami na konserwatywnych chrześcijan
.
Franciszek troszczy się tylko o "agendę jednego świata", a nie o swoją owczarnię.
.
"Wspiął się na szczyt Kościoła katolickiego i umieścił wokół siebie sługusów, takich jak [kardynał Robert] McElroy, aby ustanowić cały globalny program jednego świata, którym będzie - redukcja populacji, co oznacza, że wielu biednych …
Więcej
.
Biden błaga o wojnę domową z atakami na konserwatywnych chrześcijan
.

Franciszek troszczy się tylko o "agendę jednego świata", a nie o swoją owczarnię.
.
"Wspiął się na szczyt Kościoła katolickiego i umieścił wokół siebie sługusów, takich jak [kardynał Robert] McElroy, aby ustanowić cały globalny program jednego świata, którym będzie - redukcja populacji, co oznacza, że wielu biednych ludzi umrze" – mówi.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

11 wrz 2022
Abp Viganò: Doktryna globalistyczna jest zasadniczo "szatańska"; musimy "odbudować" chrześcijaństwo
.
OWOCE GLOBALIZMU - A to dopiero początek !
.

Szwajcaria grozi 3-letnim więzieniem dla osób, które ogrzewają domy powyżej 66°F w związku z kryzysem energetycznym -
.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
Ks. Natanek - Rozwodzący się idą do Sądu z szatanem
.
.

Abp Viganò wzywa biskupów do obrony małżeństwa,
.
przeciwstawienia się błędom Amoris laetitia -
.
..


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
Masoneria podług własnych słów masonów, oraz w pracy niniejszej cytowanych a na jej końcu przytoczonych …
.
Przypisy:
.
(1) Por. 1) O. Stanisław Załęski SI,
O masonii na źródłach wyłącznie masońskich.
.
2) Bp Jan Chryzostom Janiszewski,
Encyklika Leona XIII Papieża o masonii.
.
3) Ks. Ernest Jouin,
Papiestwo i masoneria.
.
4) "Przegląd Katolicki",
Ciekawy dokument z końca XVIII wieku. Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej.
.
5) O. Mikołaj Jamin OSB,
Myśli …Więcej
.
Przypisy:
.
(1) Por. 1) O. Stanisław Załęski SI,
O masonii na źródłach wyłącznie masońskich.
.
2) Bp Jan Chryzostom Janiszewski,
Encyklika Leona XIII Papieża o masonii.
.
3) Ks. Ernest Jouin,
Papiestwo i masoneria.
.
4) "Przegląd Katolicki",
Ciekawy dokument z końca XVIII wieku. Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej.
.
5) O. Mikołaj Jamin OSB,
Myśli ściągające się do błędów tegoczesnych. a) O jedności prawdziwej religii. b) Jezus Chrystus potępia tolerantyzm. c) Poza Kościołem nie ma zbawienia.
.
6) Ks. Franciszek Pouget, a)
Prawdziwe oblicze osiemnastego wieku. b) Religia Kanta. c) Indyferentyści. d) Węglarze i Akademicy. e) Heretycy, schizmatycy, apostaci. f) Kain i Abel, państwo ziemskie i Państwo Boże, żydzi a Jezus Chrystus. g) O końcu świata, o Antychryście, o przyjściu Eliasza i Henocha, i o nawróceniu żydów.
.
7) Bp Józef Sebastian Pelczar, a)
Obrona religii katolickiej. Tom I. Jak wielkim skarbem jest religia katolicka i dlaczego ta religia ma dzisiaj tylu przeciwników. b) Religia katolicka, jej podstawy, jej źródła i jej prawdy wiary. Rozprawy dogmatyczne dla ludzi wykształconych.
.
8) Abp Emil Guerry,
Kodeks Akcji Katolickiej.
.
9) Henryk Hello, a)
Nowoczesne wolności w oświetleniu encyklik. Wolność sumienia – wolność wyznania – wolność prasy – wolność nauczania. b) Syllabus w wieku XX.
.
10) a)
Mały katechizm o Nieomylności Najwyższego Pasterza. b) Mały katechizm o Syllabusie.
.
11) Ks. Antoni Langer SI, a)
Św. Tomasz z Akwinu i dzisiejsza filozofia. b) Pojęcie o Bogu w chrześcijaństwie i u filozofów. c) Kardynał Jan Chrzciciel Franzelin i jego znaczenie w katolickiej nauce.
.
12) "Cahiers Romains",
Dla katolików rzymskich integralnych.
.
13) O. Tilmann Pesch SI,
Chrześcijańska filozofia życia.
.
14) Ks. Wiktor Cathrein SI, a)
Katolicki pogląd na świat. b) Socjalizm, badanie jego podstaw i możliwości.
.
15) Ks. Marian Morawski SI, a)
Filozofia i jej zadanie. (Wydanie trzecie). b) Kilka słów o książce "Filozofia i jej zadanie". (Polemika z ks. Stefanem Pawlickim CR). c) Narodowość wobec filozofii i wobec chrystianizmu. d) Asemityzm. Kwestia żydowska wobec chrześcijańskiej etyki.
.
16) Ks. Maciej Sieniatycki, a)
Apologetyka czyli dogmatyka fundamentalna. b) Zarys dogmatyki katolickiej. c) System modernistów. d) Modernistyczny Neokościół. e) Problem istnienia Boga. f) Dogmatyka katolicka. Podręcznik szkolny. g) Główne zasady etyki Kanta a etyka chrześcijańska. h) Modernizm w książce polskiej.

..

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
ENCYKLIKA LEONA XIII PAPIEŻA O MASONII
.
.
Przebiegłość masonów przeniknęła tajemnicę potęgi niewiasty w obrębie rodziny i z tego właśnie powodu ugodziła w tę stronę, aby z tej królowy rodziny zedrzeć urok majestatu i wcisnąć się do niej.
.
Któż jest w stanie obliczyć, ile ta
zaraza już zrządziła i jeszcze zrządza spustoszenia moralnego: "Swobodna miłość", "emancypacja kobiet" itp., są pierwszymi jawnymi owocami tego masońskiego …Więcej
.
.

Przebiegłość masonów przeniknęła tajemnicę potęgi niewiasty w obrębie rodziny i z tego właśnie powodu ugodziła w tę stronę, aby z tej królowy rodziny zedrzeć urok majestatu i wcisnąć się do niej.
.
Któż jest w stanie obliczyć, ile ta
zaraza już zrządziła i jeszcze zrządza spustoszenia moralnego: "Swobodna miłość", "emancypacja kobiet" itp., są pierwszymi jawnymi owocami tego masońskiego wpływu.

.
....


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
NAJWIĘKSZE NIEBEZPIECZEŃSTWO-SZABES GOJ
.
POTRZEBA CHLEBA POWSZEDNIEGO

.
Potrzeba chleba powszedniego zmusza gojów do milczenia i do zostania naszymi uległymi sługami.
.
Agenci
spośród nich przyjęci do naszej prasy będą w myśl rozkazów naszych rozpisywali się o tym, co według nas będzie nieodpowiednie do ogłaszania bezpośredniego w dokumentach urzędowych, my zaś tymczasem korzystając z podjętej dyskusji przeprowadzimy zarządzenia …Więcej
.

POTRZEBA CHLEBA POWSZEDNIEGO

.
Potrzeba chleba powszedniego zmusza gojów do milczenia i do zostania naszymi uległymi sługami.
.
Agenci
spośród nich przyjęci do naszej prasy będą w myśl rozkazów naszych rozpisywali się o tym, co według nas będzie nieodpowiednie do ogłaszania bezpośredniego w dokumentach urzędowych, my zaś tymczasem korzystając z podjętej dyskusji przeprowadzimy zarządzenia pożądane i ofiarujemy je ogółowi, jako fakt dokonany.
.
Nikt nie ośmieli się domagać odwołania rzeczy już przesadzonej tym więcej, że przedstawimy ja jako ulepszenie.
.
Jednocześnie prasa zwróci umysły w kierunku nowych spraw.

...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
NAJWIĘKSZE NIEBEZPIECZEŃSTWO-SZABES GOJ
..
.
5 eksperymentów psychologicznych, które wyjaśniają nasz świat «
.
...Więcej
..
.

5 eksperymentów psychologicznych, które wyjaśniają nasz świat «
.
...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
Sztuka klękania Grafika: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsYtkyysztfi
...
.

„Doszliśmy do tego, że nawet zwykli ludzie o niewielkiej znajomości zagadnień doktrynalnych rozumieją, że mamy ,,papieża,, niekatolika.
.
Abp Viganò o Traditionis custodes:
.
Franciszek to "likwidator Kościoła katolickiego"
.
.
Więcej
...
.


„Doszliśmy do tego, że nawet zwykli ludzie o niewielkiej znajomości zagadnień doktrynalnych rozumieją, że mamy ,,papieża,, niekatolika.
.

Abp Viganò o Traditionis custodes:

.

Franciszek to "likwidator Kościoła katolickiego"

.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
Aborcja prawem człowieka?! Polska poparła rezolucję ONZ - NCZAS.COM
.
.

Ludzka tkanka płodowa stosowana jako dodatek do żywności -
.
...


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…
.
Niezwykle drastyczny i niepokojący film poniżej został znaleziony podczas nalotu na wyspę Jeffreya Epsteina. Pokazuje nagą dziewczynę podpalaną palnikiem, najwyraźniej w celu zebrania adrenochromu.
.
Odtwarzacz video
.
meditation539.com/wp-content/uploads/2021/11/epstein-torture.mp4

.
Nie jest to wyrywkowe przestępstwo, ale część systematycznego zbioru dzieci.
.
Aby dołączyć do bogatych i …Więcej
.

Niezwykle drastyczny i niepokojący film poniżej został znaleziony podczas nalotu na wyspę Jeffreya Epsteina. Pokazuje nagą dziewczynę podpalaną palnikiem, najwyraźniej w celu zebrania adrenochromu.
.
Odtwarzacz video
.
meditation539.com/wp-content/uploads/2021/11/epstein-torture.mp4

.
Nie jest to wyrywkowe przestępstwo, ale część systematycznego zbioru dzieci.
.
Aby dołączyć do bogatych i sławnych na Zachodzie, konieczne jest uczestnictwo w złożeniu ofiary z dzieci i wynikającym z tego szantażu.
.
Statystyki FBI pokazują, że ponad 40000 dzieci znika każdego roku w USA, by nigdy więcej ich nie zobaczyć.
.
Jest to wskaźnik ponad 20 razy wyższy niż w krajach takich jak te w Afryce, w których nie ma satanistycznej klasy rządzącej.
.
Ten akt oskarżenia wymienia
.
Miramax Films,
.
The Walt Disney Corporation,
.
Universal Music,
.
Vivendi,
.
Sprint Corporation,
.
Viacom CBS,
.
The City of New York Police Department,
.
Sony Entertainment

.
i ponad 200 “niezidentyfikowanych” jako osoby oskarżone o “prześladowanie, powtarzające się podawanie narkotyków, porwania, napaść seksualną, nadużycia, wymuszenia, bezprawną inwigilację, dziesięciolecia handlu ludźmi i napaści na tle seksualnym itp.

.
Spójrzcie na zdjęcie poniżej celebrytów, którzy odwiedzili wyspę Epsteina.
.


...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…
.
Epstein pracował dla izraelskiego wywiadu wojskowego
.
,,Pan Epstein był prostym idiotą, który dostarczał dziewczyny WSZYSTKIM politykom w Stanach Zjednoczonych.
.
Widzisz, pieprzenie się nie jest przestępstwem. To może być krępujące, ale to nie przestępstwo, ale ruchanie czternastoletniej dziewczyny to przestępstwo.
.
I robił zdjęcia
politykom ruchającym się z czternastoletnimi dziewczynami
Więcej
.

Epstein pracował dla izraelskiego wywiadu wojskowego

.
,,Pan Epstein był prostym idiotą, który dostarczał dziewczyny WSZYSTKIM politykom w Stanach Zjednoczonych.
.
Widzisz, pieprzenie się nie jest przestępstwem. To może być krępujące, ale to nie przestępstwo, ale ruchanie czternastoletniej dziewczyny to przestępstwo.
.
I robił zdjęcia
politykom ruchającym się z czternastoletnimi dziewczynami – jeśli chcesz to wyjaśnić.
.
Po prostu szantażowali ludzi, po prostu szantażowali ludzi w ten sposób.,,


..

.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego pana TELEGRAM link konto do konta własciwego 😉 ŚWIATOWE ELITY SŁUŻĄ LUCYFEROWI Cały Wywiad tego p…
.
ŚWIATEM RZĄDZĄ:
.
SODOMICI
.
PEDOFILE
.
KANIBALE
.
SATANIŚCI !

.
KIEDY WPROWADZĄ VIRTUALNY PIENIĄDZ JAKAKOLWIEK WOLNOŚĆ ZNIKNIE !
.
SAMI JĄ ODDACIE ZMĘCZENI WOJNAMI, PLAN DEMIAMI, KRYZYSAMI, I KLĘSKAMI, KTÓRE SAMI TWORZĄ !
.

Pedofilia Bidena -
.
szatany ameryki właśnie wywołują III wojnę światową, rękoma polskojęzycznych głupców, z warszawskiego nierządu - szatan ich prowadzi i szatan jest …Więcej
.

ŚWIATEM RZĄDZĄ:
.
SODOMICI
.
PEDOFILE
.
KANIBALE
.
SATANIŚCI !

.
KIEDY WPROWADZĄ VIRTUALNY PIENIĄDZ JAKAKOLWIEK WOLNOŚĆ ZNIKNIE !
.
SAMI JĄ ODDACIE ZMĘCZENI WOJNAMI, PLAN DEMIAMI, KRYZYSAMI, I KLĘSKAMI, KTÓRE SAMI TWORZĄ !

.


Pedofilia Bidena -

.

szatany ameryki właśnie wywołują III wojnę światową, rękoma polskojęzycznych głupców, z warszawskiego nierządu - szatan ich prowadzi i szatan jest ich bogiem:

.

...

..

.

.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
Abp Viganò wzywa biskupów do obrony małżeństwa, przeciwstawienia się błędom Amoris laetitia
.
.
Jak wasz głos może milczeć, drodzy bracia, w obliczu
legitymizacji cudzołóstwa?
.
Czy zdecydujecie się stać się
wspólnikami tych, którzy kłaniają się duchowi świata i okazują posłuszny szacunek możnym, posuwając się nawet do dopuszczenia do Stołu Eucharystycznego tych, którzy swoim postępowaniem łamią przykazania Boże, gardzą prawem Kościoła i wywołują zgorszenie wiernych?
.
.
Więcej
.
.

Jak wasz głos może milczeć, drodzy bracia, w obliczu
legitymizacji cudzołóstwa?

.

Czy zdecydujecie się stać się
wspólnikami tych, którzy kłaniają się duchowi świata i okazują posłuszny szacunek możnym, posuwając się nawet do dopuszczenia do Stołu Eucharystycznego tych, którzy swoim postępowaniem łamią przykazania Boże, gardzą prawem Kościoła i wywołują zgorszenie wiernych?

.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

10 wrz 2022
Abp Viganò wzywa biskupów do obrony małżeństwa, przeciwstawienia się błędom Amoris laetitia
.
.
Czy będziecie się bali głosić Słowo, nalegać w porę i nie w porę, poprawiać, ganić, napominać z całą cierpliwością i doktryną (2 Tm 4, 2), kiedy błędy i oszustwa
Amoris Lætitia są inspirowane bardziej przez Salomé niż przez Poprzednika?
.
Kiedy autor
Amoris Lætitia może w najgorszym razie usunąć cię z katedry z powodu twojej wierności Chrystusowi?
.
A nawet gdybyś został postawiony przed …
Więcej
.
.
Czy będziecie się bali głosić Słowo, nalegać w porę i nie w porę, poprawiać, ganić, napominać z całą cierpliwością i doktryną (2 Tm 4, 2), kiedy błędy i oszustwa
Amoris Lætitia są inspirowane bardziej przez Salomé niż przez Poprzednika?
.
Kiedy autor
Amoris Lætitia może w najgorszym razie usunąć cię z katedry z powodu twojej wierności Chrystusowi?
.
A nawet gdybyś został postawiony przed sądem, czy zgodziłbyś się wyrzec głoszenia Chrystusa i Chrystusa ukrzyżowanego (1 Kor 2, 2), aby ocalić swoje ziemskie życie i stracić życie wieczne?
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
UPADLIŃSKIE NEOBANDEROWSKIE ZBRODNIE NA CYWILACH
...
UPADLIŃCY HITLEROWCY W ,,POLSKIEJ,, TV

.
Zbyt podobne, żeby spać spokojnie… –
...Więcej
...

UPADLIŃCY HITLEROWCY W ,,POLSKIEJ,, TV

.
Zbyt podobne, żeby spać spokojnie… –

...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
AWANTURA w Sejmie! Grzegorz Braun zażądał usunięcia flag Ukrainy
.
.

UPADLIŃSKIE NEOBANDEROWSKIE ZBRODNIE NA CYWILACH -
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
Morawiecki: Będziemy stać po stronie Ukrainy do końca świata i jedne dzień dłużej
.
Chcemy Barabasza
.
...
.Więcej
.

Chcemy Barabasza

.

...

.

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
Morawiecki: Będziemy stać po stronie Ukrainy do końca świata i jedne dzień dłużej
.
.

Rząd PiS chce wprowadzić obowiązkowe aplikacje MSWiA w naszych smartfonach
.
...


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
O rozmaitych Antychrystach Duchownych
.
O. Mikołaj Łęczycki SI
.
1. P. Uważ, że wszyscy Heretycy, (jako Ojcowie ŚŚ. mówią) przez podobieństwo są Antychrystami, których że tak wielkie jest mnóstwo; ubolewaj, iż tak wiele jest zwodzicieli [(zwiedzionych)]: dziękuj BOGU, że nie jesteś z ich sekty, zwłaszcza jeśliś kiedy był: lituj się nad nędznymi, módl się za ich nawrócenie często, i gorąco, a patrz, na które cnoty, i nauki masz …Więcej
.
O. Mikołaj Łęczycki SI
.
1. P. Uważ, że wszyscy Heretycy, (jako Ojcowie ŚŚ. mówią) przez podobieństwo są Antychrystami, których że tak wielkie jest mnóstwo; ubolewaj, iż tak wiele jest zwodzicieli [(zwiedzionych)]: dziękuj BOGU, że nie jesteś z ich sekty, zwłaszcza jeśliś kiedy był: lituj się nad nędznymi, módl się za ich nawrócenie często, i gorąco, a patrz, na które cnoty, i nauki masz się zdobywać, abyś był sposobnym na ich do Chrystusa przygarnienie.
.
2. P. Uważ, że i ludzie światowi są Antychrystami, Chrystusowe przykazania gwałcącymi, żywot niezbożny wiodącymi: których, że niezmierna się moc najduje, podobne pierwszym afekty w sobie wzbudzaj, zapalając w sobie żarliwość Apostolską, abo Ignacego Ś. abo Ksawerego, aby do Chrystusa, i pobożności Chrześcijańskiej byli przywiedzieni, co też i teraz ile możesz, zacznij, zwłaszcza przykładem życia bez nagany, i strażą zmysłów niepospolitą, gdyż to i złych porusza.
.
3. P. Uważ, że i owi są Antychrystami, którzy sługi Chrystusowe prześladują, abo odwodzą od służby Chrystusowej, i nad tymi się użal, z serca żałując, że się w Chrystusowej sprawie tak źle obchodzą, a żarliwością zdjęty, staraj się, abyś na służbę Chrystusową z świata jak najwięcej, i jak najlepszych pociągnął modlitwą, dobrymi uczynkami, i przykłady: a żeś sam pociągniony, za to wielkie BOGU oddaj dzięki.
.
4. P. Uważ, że domowi Antychrystowie są owi, którzy się śmieją sprzeciwić życiu Zakonnemu, nauką Chrystusową, i przykładami zaleconemu, którzy się naśmiewają, szczypią, stronią, od spraw i uczynków prostej, i Zakonnej pobożności, abo skromności, abo nabożeństwa, abo umartwienia, i karności Zakonnej, które się Chrystusowi, i świętym jego podobały, i podobają, że są zgodne z życiem, i nauką Chrystusową: szkodliwy to rodzaj ludzi, miej nad nimi użalenie, staraj się, żebyś takim nie był, a jeśli na takich (czego cię Boże uchowaj) natrafisz; jako od przeciwników Chrystusowych uchodź, uważając słowa Apostolskie: Kiedybym się ludziom podobał, sługą bym Chrystusowym nie był (1).
.
Nicolaus Lancicius SI
.
[R. P.] Nicolai Lancicii S. J. [(1574-1653)] Opusculum Spirituale. De piis erga Deum et Coelites affectibus. Insinuatis in quaternis punctis meditationum pro singulis diebus totius anni. Novam editionem curavit et textum recognovit Carolus Moser (presbyter curatus in Pill). Cum approbatione reverendissimi et celsissimi Episcopi Brixinensis Joannis de Leiss. Oeniponte 1881, ss. 462-463.
W. X. MIKOŁAJA LANCYCEGO Societatis JESU MEDYTACYE, Nowym, y Doskonałym sposobem dla większej ROZMYŚLAJĄCYCH Wygody Na każdy dzień całego Roku, y na znamienitsze Święta ROZŁOŻONE, Nie tylko Bogomyślnością się bawiącym, lecz y Kaznodziejom bardzo pożyteczne. Pierwszy raz po Polsku. Z Pozwoleniem Przełożonych WYDANE. W Drukarni Akademii Wileńskiey Societatis JESU, Roku Pańskiego 1727, ss. 509-510. (Medytacja na Wtorek Niedzieli 28 po Świątkach).
(Pisownię i słownictwo nieznacznie uwspółcześniono; tekst w nawiasie [...] od red. Ultra montes).
Przypisy:
(1) Galat. 1, 10.

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Kraków 2004

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
O rozmaitych Antychrystach Duchownych
.
Kiedy ten świat koniec mieć ma, a które tego znaki będą, i o antychryście
.
Pogańska filozofia niektóra nauczała, iż ten świat początku nie miał, ani końca mieć będzie. Nie dziwować im, bo im Pan Bóg nie objawił tak jako nam, którzy mocnie wierzym, iż i pewnych czasów z niszczegoż bez materiej zbudowana jest ta wielka machina ręką wszechmocną Boga naszego i Jegoż się mocą swoich czasów …
Więcej
.
Kiedy ten świat koniec mieć ma, a które tego znaki będą, i o antychryście
.
Pogańska filozofia niektóra nauczała, iż ten świat początku nie miał, ani końca mieć będzie. Nie dziwować im, bo im Pan Bóg nie objawił tak jako nam, którzy mocnie wierzym, iż i pewnych czasów z niszczegoż bez materiej zbudowana jest ta wielka machina ręką wszechmocną Boga naszego i Jegoż się mocą swoich czasów zepsuje. Na początku, mówi Mojżesz (3), stworzył Pan Bóg niebo i ziemię. I Psalm wyznawa (4): Ty, Panie, fundowałeś ziemię, i nieba są dziełem ręku Twoich; one poginą a Ty trwasz, i wszytkie jako suknia zwiotczeją. Długo przedsię ta suknia przemożnemu rozkazaniu Jego służy. Do tego czasu przez te pięć tysięcy i sześć set lat do naszych czasów nie widzim, aby się co naruszyło, abo w biegach swoich górne koła pomyliły, abo ziemia rodzić, abo wiatry ustać, i morze swoich granic chować nie miało. Jednak czas przyjdzie, jako Piotr święty pisze (5), gdy nieba wielkim pędem przeminą i żywioły się wielkim gorącem rozpłyną, i ziemia i to, co na niej jest, spalona będzie. Ale kiedy to ma być, było i u starych świętych Doktorów nie mało mniemania. Jeszcze za czasów męczeńskich, i potem za Hieronima świętego, i potem za Grzegorza wielkiego, rozumieli ludzie, patrząc na przygody wielkie i grzechy ludzkie, iż antychryst i koniec świata bliski już był (6). Ale się odwlokło i próżno o tym myślić, abyśmy pewny czas i rok wiedzieć mieli. Ci, co na szóstego tysiąca lat spełnienie koniec świata kładą, jeszcze przeświadczeni nie są. Bo około czterech set lat czekać by potrzeba. Jakoż ich mniemanie zda się drugim napodobniejsze, jako świętemu Augustynowi, Justynowi męczennikowi i innym (7). Wszakże o pewności jakiej próżno mówić, ale się tylo po znakach domyślać nam kazano.
.
Sześć znaków Pan Jezus w tej Ewangeliej i u innych Ewangelistów zostawił nam, po których poznawać koniec świata mamy. Pierwszy: opowiadanie Ewangeliej wszytkim na świecie narodom. Póki który kąt świata zostanie, który by światłością Ewangeliej świętej nie był obwieszczon, a nie wiedział o Chrystusie i dostąpieniu przezeń zbawienia swego, póty koniec światu nie będzie. Co Pan tymi słowy daje znać (8): Opowiadana Ewangelia królestwa będzie po wszytkim świecie, na świadectwo wszytkim narodom; a za tym przyjdzie koniec. Aby się żaden naród nie wymówił na dzień sądu jego, iż nie wiedzieli, aby Bóg za ich zbawienie umarł i tak się dla dobrego ich poniżył. A iż Chrystusowi, mówi święty Augustyn, wszytkie narody obiecane są, muszą wszytkie o Jego Ewangeliej wiedzieć. Byli niektórzy Doktorowie przed tysiącem lat, jako Hieronim święty, którzy rozumieli, iż już wszytkie narody Ewangelią usłyszały (9), ale gdy po nich wielkie się narody północne otworzyły i do Chrystusa obróciły, nie możem się końca świata spodziewać. I gdy dzisiejszych czasów naszych wielkie i bardzo rozmaite i od siebie dalekie królestwa i wyspy, o których opowiadał Izajasz (10), po Indiach Wschodnich i Zachodnich, po Japonach, Brazylach, Peru, Meksykach, najdują się, i do nich się światłość Syna Bożego wnosi, i tak Chrystusa, Odkupiciela swego, jako słyszym, przyjmują – świat jeszcze końca nie weźmie. Gdyż co dzień więcej się tego pogaństwa, którzy o Chrystusie nie słyszeli, najduje. O tym znaku toż mówią święci Doktorowie: Hilarius, Cyrillus, Hieronimus, Teodoretus, Damascenus i inni (11).

Drugi znak jest, zepsowanie państwa i cesarstwa rzymskiego. Co opowiedział Daniel prorok (12), iż po czwartym królestwie świata wszytkiego i monarchiej rzymskiej koniec świata być ma, po której nastąpi królestwo, któremu końca nie będzie i które się na lud inszy nigdy nie przeniesie. O czym i Apostoł święty do Tessaloników mówi (13), tak jako wykładają święci Doktorowie: Cyrillus jerozolimski, Chryzostom, Teofilaktus, Ekumenius, na one słowa Pawła świętego, i Tertulian, Laktancjus i Hieronim święty i Augustyn (14). Daje znać dosyć jaśnie proroctwo Danielowe, iż u ostatniego państwa żelaznego dwie są nodze, to jest wschodnie i zachodnie królestwa, i dziesięć palcy na końcu; iż z tych nóg przed końcem świata dziesięć królów wynidzie, z których żaden nie będzie się zwał cesarzem rzymskim, jako teraz jest jeden, co się tak zowie. I ci dziesięć zatłumią już i zgubią państwo rzymskie, które Daniel i Jan święty w objawieniu przez dziesięć rogów opisuje (15), a jeden antychryst między tymi dziesiącią będzie, który wszytkie pod swoję moc podbije. A iż jeszcze państwo rzymskie jakokolwiek stoi i póki tak nie zginie na zachodnich stronach, jako już na wschodnich jako jedna noga zginęło, póty się końca świata nie spodziewać, gdy jeszcze druga trwa (a).

Trzeci jest znak, herezje i wielkie kacerstwa, które będą wiarę Chrystusową psować. Nie takie, jako teraz, ale potężniejsze i mocą i cudami fałszywymi, jakie czarownicy też Egiptu, przeciwiając się Mojżeszowi, czynili. Bo cuda czynić będą, mówi Pan (16), tak, iż i wybrane, jeśli to może być, zwieść by mogli. Dzisiejsze kacerstwa cudów żadnych, i obłudnych a fałszywych nie czynią, przeto nie ci są jeszcze, o których Pan mówi. Lecz oni kacermistrzowie przed końcem świata ogień z nieba i gromy puszczać będą, ziemią trząść, postrachy na ludzie czynić i w rzeczy chore uzdrawiać poczną. Ale to wszytko obłudnie i w matactwie, mówi Apostoł (17), uczynią. Oczy tylo ludzkie jako czarnoksiężnicy mamiąc, a chytro ludzie do swej nieprawdy łowiąc. Jednak te nasze dzisiejsze kacerstwa w tym się z nimi zgadzają i po tym je Pan kazał jako onych drugich przyszłych i antychrysta samego poznawać, iż się nie zgadzają, a jedni tam, drudzy sam Chrystusa ukazują. Jedni u Lutra, drudzy u Zwingla, drudzy u Kalwina i u Ebionitów. A iż nie jednego, ale wiele Chrystusów opowiadają – inszego ta sekta a druga inszego; jeden tak naucza, drugi opak. Bo by jednego Chrystusa ukazowali, jednę by też Jego naukę mieli i jedność by między sobą zachowali. Ukazują Go w skrytości i w ciemności, jakoby o Nim pierwej świat nie wiedział, pokątnie i w pustkach. Z częściami i rozdziały idą, i na części Chrystusa dzielą: to w tym kącie ziemie, to w owym, a nie po wszytkim świecie. Dlategoż Pan mówi: nie wierzcie, bo Chrystus prawdziwy i Kościół Jego, jako błyskanie po wszytkim świecie świeci; na wschodzie się ukaże, a na zachodzie zaraz je widać. Nie po kątach Chrystus idzie, rozdziałów nie ma; jeden jest, dawno świetny jest, ma swój Kościół, oblubienicę swoję i Ciało swoje. Gdzie Ciało Chrystusowe, tam światło, tam orłowie lecą, tam wszyscy jedno mówią, jednego Chrystusa chwalą. W tym im tedy podobni dzisiejszy heretycy, onym ostatnim za antychrysta, ale jeszcze nie ci są, którzy na końcu świata być z antychrystem mają; którzy wielkie a nigdy jeszcze nie bywałe prześladowanie na katoliki podniosą i mocą je tak ucisną, iż ofiary Mszej świętej mieć nie będą mogli (18) i okrutne zabijanie i męczeństwa cierpieć będą.

Czwarty znak końca świata, przyjście i królowanie na ziemi antychrysta własnego i osoby jednej. Wiele jest antychrystów, mówi święty Jan (19) – i idzie, prawi, antychryst. O tym Daniel (20) prorokował i o tym Pan nasz Jezus do Żydów mówi (21): Jam przyszedł w imię Ojca mego, a nie przyjęliście mię; gdy przyjdzie drugi w imię swoje, onego przyjmiecie. I Jan święty wspomina i Apostołowie skoro na początku Ewangeliej powiadać o nim poczęli, jako też i o końcu świata opowiadali. Synaczkowie, mówi Jan święty (22), ostatnia jest godzina, i jakoście słyszeli, iż antychryst idzie, teraz wiele się naczyniło antychrystów i po tym znamy, iż ostatnia jest godzina. Jako za czasu swego zowie godzinę ostatnią, to jest koniec świata, nie właśnie, bo jeszcze daleko było do niego, tak i odstępniki i heretyki, którzy się już za jego czasów pokazowali, zowie antychrystami, nie właśnie, ale na wzór onego, który na własnym końcu świata tego przyjdzie; iż to jest w heretykach wszytkich jako w strumieniach po części, co w nim będzie zupełnie i ze wszytkim, jako we źródle wszytkich bluźnierstw, błędów i złości.

Którego Apostoł święty jako własnymi farbami opisuje (23), iż jeden będzie taki, a nie dwa, ani trzej, ani dziesięć. Iż ma być wielki grzesznik i syn zatracenia. Iż się nad Boga podnieść ma i czynić się Bogiem będzie. Iż w Kościele, nie w prawdziwym, który też z ludzi świętych jest, ale w ręku czynionym, który w Jeruzalem zbudowany i kościołem Bożym zwany będzie, zasiędzie. O czym jaśniej Jan święty mówi (24), iż ta bestia tam zasiędzie, gdzie Pan Henochów i Eliaszów, które też pobije, ukrzyżowany jest. Iż też cuda, jako się rzekło, wielkie, ale fałszywe i w kłamstwie czynić będzie. Iż przyściem Pańskim zabity duchem ust Jego będzie. Inne jego okoliczności drugie pisma dotykają. Iż Żydowie do niego przystaną i za Mesjasza go uznają i przyjmą. Iż moc wielką nad królmi świata wszytkiego weźmie. Iż święte wyznawce Boże uciśnie srodze i mordować je a tracić będzie; a takie prześladowanie na nie uczyni, jakie nigdy nie było ani będzie. Iż ofiarę Mszej świętej i liturgiej wygubi, iż jej nikt zwierzchownie sprawować nie będzie mógł. Iż pieczęć swoję na rękę i na czoło swoich sług kłaść będzie, aby się krzyżem świętym pieczętować nie mogli. Iż półczwarta lata tylo królować i tyranizować będzie. Na co wszytko jasne Pismo święte mamy (25), i święci Doktorowie tak to wszytko wyłożyli, jako Ireneus, Cyrillus jerozolimski, Hilarius, Ambrozjus, Hippolitus, Sedulius, Augustinus, Origenes, Hieronimus, których słowa kłaść się tu trudno mają. Czytaj o tym szeroko kto chce gdzie indziej i w polskim języku. Z których okoliczności antychrysta onego prawego, samego, pokazuje się, iż jeszcze nie przyszedł i końca świata nie będzie.

Z takich wielce znacznych wywodów z Pisma świętego i z doktorów świętych patrzyć każdy i zapłakać na taki niewstyd dzisiejszych heretyków może, którzy dla wielkiego jadu, który mają na swego sędziego i wójta, i stróża prawdy i Ewangeliej, na papieża rzymskiego – bez dowodów, bez świadectw, bez prawdy, bez Doktorów, bez kronik, bez wstydu, śmieją bluźnić, iż antychryst dawno przyszedł i na rzymskim papiestwie siedzi. By wżdy powiedzieli, którego czasu nastał, iż się wszytek świat nie obaczył. Która kronika o tym świadczy, iż który papież zwał się Bogiem, iż cuda fałszywe czynił, iż Żydowie do niego przystali, iż Boga bluźni, iż ofiarę świętej Mszej wymiata, iż tylo półczwarta lata królował. O niestatku i niewstydzie, jako cię żałować!

Piąty znak końca świata: przyjście Eliasza i Henocha. Ci co jeszcze nie umarli do tego czasu, od lat piąci tysięcy, święci i starzy, przyjdą nauczać świat, i karać fałsze, i zdrady antychrysta i sług jego ukazować, na koniec świata, aby ludzie do pokuty przywodzili, a błędy i fałsze antychrysta ukazowali. O czym są proroctwa u Malachiasza, który tak napisał (26): Oto ja wam poślę Eliasza proroka, pierwej niż przyjdzie dzień Pański, wielki, straszliwy, który obróci serca ojcowskie w syny ich. To proroctwo Pan potwierdza. Bo gdy Uczniowie to, czego się w Zakonie nauczyli, wspomnieli, iż ma Eliasz przyjść, Pan im rzekł (27), iż Eliasz on prawy przyjdzie i wszytko naprawi, to jest to, co antychryst skazi, około ludzkiego zbawienia. Toż Mędrzec mówi o Henochu (28): Henoch podobał się Panu Bogu i przeniesiony jest do raju, aby podał narodom pokutę. To jest, na to go Pan Bóg chowa, aby na końcu świata antychrystowe fałsze ukazał, a ludzie do pokuty przywiódł. I o Eliaszu tenże mówi (29): Eliasz wzięty w obłoku ognistym i na wóz koni ognistych; napisany jest na sądy czasów (to jest, on przed dniem sądnym przyjdzie), aby ulżył gniew Pański i wmówił serca ojcowskie w syny i naprawił pokolenia Jakubowe. Tak te pisma wyłożyli i święci Doktorowie (30): Ireneus, Tertullianus, Epifanius, Hieronimus, Augustyn.

Ostatni znak końca świata – nawrócenie wszytkich Żydów do Chrystusa naszego. Bo gdy je antychryst skupi i zwiedzie, Henoch je i Eliasz naprawi i do wiary świętej i Mesjasza prawego przywiedzie. O czym i Mędrzec na tym miejscu, jako się wyżej rzekło, dał znać. I Pan nasz Jezus o Eliaszu mówi (31), iż on wszytko naprawi. I Apostoł Paweł święty także twierdzi (32): Nie chcę, abyście nie mieli wiedzieć, bracia, tajemnice tej: iż ślepota jest do czasu w Izraelu, póki zupełność narodów abo pogaństwa nie wnidzie, i tak wszytek Izrael zbawion będzie; jako pisano jest: Przyjdzie z Syjonu, który oddali niezbożność od Jakuba. Po tych tedy znakach domyślamy się, iż jeszcze światu temu końca nie będzie tak rychło.

Lecz śmierć każdego z nas uczyni nam koniec świata tego, a lepiej nam podobno, iż czasów onych nie doczekamy. Acześmy już doczekali podobnych bardzo rzeczy, które na końcu świata będą. Bo wiele królestw chrześcijańskich nie tylo od cesarstwa rzymskiego, ale i od Kościoła świętego odpadło i srogą apostazją i odszczepieństwo czyniąc, w moc turecką i pogańską wpadły, i prawie poginęły: Egipt, Armenie, Azje, Frygie, Syrie i inne wschodnie Kościoły. I po zachodnich pociechy nie mamy. Czego poganin nie posiadł, to heretyctwa popsowały. Co się dzieje w Angliej, w Szkocjej, we Francjej, Niderlandzie, w Daniej, w Szwecjej, w Niemcach, z wielkim żalem wspominamy. Antychrystowi przesłańcy, heretycy, wszytkie niepokoje wzruszają, ludzie do bluźnienia Pana Boga i do pogaństwa i do rozpustności złych niechrześcijańskich obyczajów przywodzą, uciskają i mordują srogim zabijaniem. Katolicy stępieli w miłości Bożej i w zatrzymaniu chwały Jego. Zdrady, chytrości, nieuprzejmości, łakomstwa, nieczystości, swarów i zazdrości wszędzie pełno. Każdemu wolno Pana Boga lżyć i bluźnić. Niezgody i zazdrości i nadętości chrześcijańskich panów wszytko gubią. Czegoż czekać mamy? Z Eliaszem możem mówić (33): Weźmij, Panie, duszę moję, na takie nieczci chwały Twej patrzyć nie chcę. I z onym Matatiaszem: Gdyż tak Pan i chwała Jego zelżona, a na co mam tu w tym żywocie zostawać? (34) To, co Pan Bóg użyczył czasu, na przyprawowanie do naszego końca świata obracajmy. Bo gdy nasza śmierć przyjdzie, koniec nam tego świata uczyni.


.
...

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
MILIARDERZY TECHNOLOGICZNI JUŻ SZUKAJĄ SCHRONIENIA PRZED NADCHODZĄCĄ APOKALIPSĄ
.
.

Szwajcaria wprowadzi karę więzienia za grzanie w domu powyżej 19 stopni Celsjusza
.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
Morawiecki: Będziemy stać po stronie Ukrainy do końca świata i jedne dzień dłużej
.
.
NAJWIĘKSZE NIEBEZPIECZEŃSTWO-SZABES GOJ -
.
.
Więcej
.
.
NAJWIĘKSZE NIEBEZPIECZEŃSTWO-SZABES GOJ -

.
.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
"Nie masz mądrości, nie masz roztropności, nie masz rady przeciw Panu"
.
"Może grozić wielkim niebezpieczeństwem dopuszczanie obcych przybyszów do stanowienia o sprawach narodu"

.
Z powyższego widzimy, że żydzi są dla społeczeństw chrześcijańskich wręcz obcy, zarówno umysłowo, jak moralnie, i już z tego chociażby powodu winny te społeczeństwa mieć się przed nimi na baczności.
.
Święty Tomasz z Akwinu przypomina, że mądre prawo Mojżeszowe zawierało przepisy, …
Więcej
.

"Może grozić wielkim niebezpieczeństwem dopuszczanie obcych przybyszów do stanowienia o sprawach narodu"

.
Z powyższego widzimy, że żydzi są dla społeczeństw chrześcijańskich wręcz obcy, zarówno umysłowo, jak moralnie, i już z tego chociażby powodu winny te społeczeństwa mieć się przed nimi na baczności.
.
Święty Tomasz z Akwinu przypomina, że mądre prawo Mojżeszowe zawierało przepisy, dotyczące przyjmowania obcych do społeczności:
.
nie pozwalało mianowicie od razu przyznawać im pełni praw obywatelskich:
.
powołuje się też wielki filozof na istnienie podobnych słusznych praw w niektórych państwach pogańskich (które przytacza Arystoteles w III
Polit. cap. I), a które opiewały, że obywatelstwo przyznane być może obcym dopiero w trzecim, lub nawet w czwartym pokoleniu;
.
"albowiem – stwierdza Tomasz z Akwinu – może grozić wielkim niebezpieczeństwem dopuszczanie obcych przybyszów do stanowienia o sprawach narodu, jako że obcy, nie mający głębszego przywiązania dla dobra publicznego, mogą przeciw narodowi spiskować..." ("quia si statim extranei advenientes reciperentur ad tractandum ea, quae sunt populi, possent multa pericula contingere, dum extranei non habentes adhuc amorem firmatum ad bonum publicum, aliqua contra populum attentarent...". –
Summa theologica, II-II, q. 105, a. 3).

Tym bardziej obcy i niechrześcijanie (
infideles) nie powinni zajmować odpowiedzialnych stanowisk w państwie chrześcijańskim, ani nad chrześcijańskim społeczeństwem panować: "nie należy do tego żadną miarą dopuszczać – ostrzega Tomasz z Akwinu – sieje to bowiem zgorszenie i zagraża wierze, z łatwością bowiem ci, którzy władzy danej podlegają, mogą ulec rozkazom tych, którzy nad nimi panują, i być im powolni, (zwłaszcza) gdy poddani nie są wyćwiczeni w cnocie" ("hoc nullo modo permitti debet: cederet enim hoc in scandalum, et in periculum fidei: de facili enim illi, qui subjiciuntur aliorum jurisdictioni, immutari possunt ab eis, quibus subsunt, ut sequantur eorum imperium, nisi illi, qui subsunt, fuerint magnae virtutis". – Summa theologica, II-II, q. 10, a. 10). Św. Tomasz przypomina, że już św. Paweł Apostoł zabronił chrześcijanom prawować się przed sądami niechrześcijańskimi, i stwierdza kategorycznie, że "Kościół nie pozwala dopuszczać niechrześcijan do sprawowania władzy nad chrześcijanami, lub do obejmowania przez nich jakichkolwiek kierowniczych stanowisk" ("Ideo nullo modo permittit Ecclesia, quod infideles acquirant dominium super fideles, vel qualitercumque eis praeficiantur in aliquo officio". – Ibidem).

Św. Tomasz powołuje się tu na orzeczenie IV Soboru Lateraneńskiego (1215 r.), który powiada (LXIX): "Jest rzeczą absurdalną, by ci, którzy bluźnią Chrystusowi, sprawowali władzę nad chrześcijanami; orzekł to już był Sobór Toledański, lecz ze względu na zuchwałość tych, którzy się z tym nie liczą, ponawiamy obecnie (to orzeczenie): zabraniamy żydom powierzać sprawowanie urzędów publicznych, albowiem z tego powodu stają się najczęściej chrześcijanom nienawistni" (1). Sobór Lateraneński nie tylko formułuje ten zakaz, lecz przewiduje udzielanie przez Sobory prowincjonalne napomnienia, względnie nagany tym, którzy by żydom nadal powierzali urzędy (2); chrześcijanom natomiast zabrania handlować z żydami, którzy jakikolwiek urząd sprawowali, dopóki ci na użytek ubogich chrześcijan nie oddadzą tego, co zarobili na chrześcijanach w ciągu swego urzędowania. Żydom Sobór nakazuje wreszcie "opuścić ze wstydem urzędy, które bezecnie zajęli" (3).

Jak stąd widzimy, Kościół katolicki za warunek współżycia żydów z chrześcijanami w krajach chrześcijańskich stawiał zawsze ich podporządkowanie się moralności i interesom doczesnym społeczności, które im udzieliły przytułku; równocześnie zaś stawał twardo w obronie chrześcijan, wyzyskiwanych przez żydów; w żadnym natomiast wypadku nie zezwalał i nie zezwala na podporządkowywanie chrześcijan żydom, przestrzegając chrześcijan przed grożącym im ze strony żydów niebezpieczeństwem.

–––––––––––
Przypisy:
(1) "Cum sit nimis absurdum, ut Christi blasphemus in Christianos vim potestatis exerceat, quod super hoc Toletanum Concilium provide statuit, nos propter transgressorum audaciam in hoc capitulo innovamus: prohibentes, ne Judaei officiis publicis praeferantur, quoniam sub tali praetextu Christianis plurimum sunt infecti". – Mansi,
Amplissima Collectio Conciliorum, XX. Ann. 1166-1225. Paris et Leipzig 1903.

(2) "Si quis autem officium eis tale commiserit, per provinciale concilium... monitione praemissa... compescatur". –
Ibidem.

(3) "Officiali vero huiusmodi tamdiu Christianorum communio in commerciis et aliis denegetur, donec in usus pauperum Christianorum, ... convertatur quidquid fuerit adeptus a Christianis occasione officii sic suscepti: et officium cum pudore dimmittat, quod irreverenter assumpsit". –
Ibidem.

.


CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU

Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz

9 wrz 2022
"Nie masz mądrości, nie masz roztropności, nie masz rady przeciw Panu"
.
1. Niebezpieczeństwo

.
Chcę w tym "Głosie katolickim" zwrócić uwagę czytelnika na jedno niebezpieczeństwo, które prawie niespostrzeżenie wciska się do nas z obcych krajów, silnie zarażonych niewiarą. Tym niebezpieczeństwem jest hasło na pozór niewinne, a nawet mądre i chrześcijańskie, hasło: "Szanuj cudze przekonania! Bądź wyrozumiałym na wszystko, co inni mówią i myślą! Nie potępiaj niczego …Więcej
.
1. Niebezpieczeństwo

.
Chcę w tym "Głosie katolickim" zwrócić uwagę czytelnika na jedno niebezpieczeństwo, które prawie niespostrzeżenie wciska się do nas z obcych krajów, silnie zarażonych niewiarą. Tym niebezpieczeństwem jest hasło na pozór niewinne, a nawet mądre i chrześcijańskie, hasło: "Szanuj cudze przekonania! Bądź wyrozumiałym na wszystko, co inni mówią i myślą! Nie potępiaj niczego!". Ze szczególnym upodobaniem głoszą to hasło niedowiarkowie katolikom. Udają oni apostołów Chrystusowych i ujmują się za przykazaniem o miłości bliźniego, bo zdaje im się, że katolicy nie zachowują tego przykazania, trzymając się od nich z dala.
.
Zdradliwe to hasło i niebezpieczne! Zdradliwe dlatego, że ludzie bez wiary chcą przez nie osiągnąć bardzo zły cel, to jest zatrzeć powoli różnicę między wiarą, a niewiarą, między przekonaniami katolickimi a niekatolickimi, między złem a dobrem, grzechem a cnotą, między obyczajami chrześcijańskimi a pogańskimi.
.
Zdradliwe to hasło i dlatego, że ludzie bez wiary przede wszystkim chcą przez nie zmusić katolików, aby nie stawiali swojej wiary wyżej nad inne, ale na równi z innymi, choćby najfałszywszymi i najśmieszniejszymi; owszem aby i te religie szanowali, kochali, uważali za dobre, jak religia katolicka. Jeśli im się to uda, wtedy w krótkim czasie potrafią rozszerzyć i zaszczepić ludziom najprzewrotniejsze i najfałszywsze zasady, jako dobre.

Stąd widoczne już jest wielkie niebezpieczeństwo, jakie grozi tym, co by to hasło przyjęli za swoje, za dobre i mądre. Dowodzą tego okolice innowiercze. Katolicy, żyjący długo w miastach i miasteczkach np. protestanckich, wskutek owego hasła: Szanuj cudze przekonania! tracą powoli przekonanie, że ich wiara święta jest lepsza od innych, wchodzą w zażyłość i przyjaźń z protestantami, zawierają małżeństwa mieszane, chodzą do zborów, nie dbają o przykazania kościelne, tracą szacunek dla Ojca Świętego i stają się w życiu, jednym słowem, protestantami. Zatarła im się w duszy różnica między jedną religią a drugą, mówią sobie w końcu: "I to dobre i tamto dobre. Różne drogi do Pana Boga prowadzą. Pan Bóg kazał miłować bliźniego jak siebie samego. Innowierca jest bliźnim, więc szanować go trzeba i miłować go; jego wiarę, jak swoją wiarę, szanować muszę". I myśli biedak, że zadowolił Pana Boga i że uspokoił sumienie tym na pół prawdziwym a na pół zupełnie fałszywym rozumowaniem. Co więcej!

Ludzie, głoszący tak nieraz zaciekle hasło: Szanuj cudze przekonania! sami tego hasła nie przestrzegają ani w nauce, ani w polityce, ale tylko wtedy nim wojują, gdy chodzi o stosunek religii katolickiej do innych wyznań. Niechby ktoś powiedział: Ja mam to przekonanie, że każda polityka, choćby najbardziej uciskająca lud biedny, jest dobra! Z pewnością i słusznie zakrzyczano by tego, co by tak mówił. Nie szanowano by jego przekonania.

Niechby ktoś wystąpił ze zdaniem: Ja jestem przekonany, że 2 i 2 to 5, że ziemia stoi, a słońce się obraca – powiedziano by wnet: to wariat! nie ma z nim co gadać! I słusznie! – Gdy jednak chodzi o niedowiarków lub o religię niekatolicką, ma być inaczej! Tu ma być wolno każdemu niekatolikowi wierzyć, w co mu się żywnie podoba albo w nic nie wierzyć i nie wolno przeciw temu nic mówić; szanować ma każdy katolik choćby największe niedorzeczności. A przeciwnie, wolno bezkarnie zaczepiać religię katolicką, wyśmiewać jej prawdy, drwić z Kościoła świętego, szydzić z Papieża i z obrzędów kościelnych. Niedowiarkom wolno wołać i pisać, że Boga nie ma, że Kościół to wymysł ludzki, że religię księża wymyślili, że Pan Jezus był tylko człowiekiem, że cuda są niemożliwe – itd. Te i tym podobne zdania ma katolik uważać za dobre przekonania bliźnich swoich, ma je szanować, nie powinien ich potępiać! Dlaczego? Bo, mówią, macie przykazanie miłości bliźniego: Kochaj bliźniego jak siebie samego! A więc szanujcie cudze przekonania! Nie wynoście swojej religii nad inne religie i przekonania, bądźcie tolerantami! I z umysłu nie chcą widzieć, że co innego jest miłość bliźniego czyli co innego bliźni mój, a co innego fałsz, w który ten bliźni wierzy, tj. że mogę bliźniego kochać a nienawidzieć błędu, w jakim żyje. Inaczej musiałbym kochać wszystko, co ktoś myśli i robi, a więc głupstwa, szaleństwa, grzechy i zbrodnie największe.

Jeśli zaś katolik broni dzielnie prawd swojej świętej wiary, to nie wołają wtedy nigdy: Szanujcie jego przekonania! Kochajcie religię katolicką! Ale wołają: To zacofaniec! Oto sprawiedliwość! –

Jednym z takich haseł, wyrosłym właśnie ze zdradliwego zdania: Szanuj cudze zasady! jest hasło najniebezpieczniejsze: "Każda wiara dobra!". Słyszałem je już często i dlatego sądzę, że warto z nim się rozprawić.

W jesieni 1908 r. (według opowiadania naocznego świadka) w jednym ze szpitali krakowskich przebywało kilku robotników. Jeden z nich, najmłodszy wiekiem, ale najgłośniejszy w rozmowie, dowodził obecnym, że "każda wiara jest dobra". Do Pana Boga – mówił – tak samo jak do Wiednia i do Rzymu różne drogi prowadzą, i z różnych stron do nieba zajechać można. Księża mówią, że tylko jedna wiara dobra i prawdziwa, i że tylko katolicka wiara zbawi. Ale księża tak mówią, bo muszą tak mówić, bo za to im płacą. U żydów i lutrów uczą pastorzy i rabini inaczej, mariawici znowu inaczej i tak każdy swój własny towar zachwala.

Ano, bo tak Pan Jezus powiedział, odezwał się na to drugi, podeszły w latach robotnik – i księża nasi uczą za Panem Jezusem, że tylko katolicka wiara zbawi. – Gdzie tam Pan Jezus tak uczy! – odpowie z gniewem pierwszy – księża może nie wiedzą nawet, że Pan Jezus inaczej mówił. Otóż Pan Jezus nigdy nie rozróżniał między wiarą a wiarą, jeno, ile razy kogo uzdrowił, zawsze mówił: "Twoja wiara ciebie uzdrowiła". Czy nie tak? Pan Jezus nigdy nie mówił: wiara katolicka albo żydowska ciebie uzdrowiła, jeno: twoja wiara! to jest ta wiara, jaką masz. Widzicie więc, że Pan Jezus każdą wiarę pochwalał i uważał za dobrą. Bo gdyby była zła, to by chorego nie uzdrowiła.

Na te słowa zamilkli wszyscy – a choć lepszym z nich dziwnymi zdawały się te słowa i niepodobnymi do wiary, nie umieli na to odpowiedzieć.

Zresztą, ciągnął dalej zadowolony ze zwycięstwa – sam rozum wymaga, żeby każdy w tej wierze żył i umarł w jakiej się urodził. Wiary nikt zmieniać nie powinien, bo wiara to nie kapelusz ani buty, jeno sprawa z Bogiem. A każda sprawa z Bogiem, to rzecz dobra. A więc każda wiara dobra i każda do Boga prowadzi.

Oto przykład, jeden z setek podobnych, jak najfałszywsze w świecie zdania i najśmieszniejsze dowody w ustach niedowiarka lub sprytnego krętacza osłabiają dziś powoli wiarę w sercach wierzących słuchaczy. Zawsze i wszędzie pozór prawdy bałamuci pojęcia religijne i podgryza korzenie wiary tam, gdzie brak gruntownej znajomości katechizmu.

Odpowiedzmy pokrótce na te zarzuty.

2. Odpowiedź

Rozróżnić trzeba między wiarą a wiarą. Słowo wiara może znaczyć tyle co religia, co akt wiary i także to samo, co ufność lub przekonanie o czymś. Pan Jezus używał słowa "wiara" w drugim i trzecim znaczeniu, to jest ufności, przekonania, zaufania – nigdy zaś nie rozumiał wiary jako religii. Więc i wtedy, gdy mówił Pan Jezus np. do ślepego: "Wiara twoja ciebie zdrowym uczyniła" (Św. Marek rozdz. 10, 52) słowa Jego to tylko znaczyły: ponieważ uwierzyłeś, że ja mogę uzdrowić ślepotę twoją i prosiłeś o to z ufnością, dlatego jesteś teraz zdrowym. Tej wierze czyli ufności ludzi w dobroć Pana Jezusa i temu przekonaniu, że Pan Jezus ma moc czynienia cudów, przypisuje Pan Jezus często łaskę uzdrowienia. I tak np. do niewiasty cierpiącej krwiotok, która dotknęła się kraju szat Pana Jezusa, mówi: "Ufaj córko, wiara twoja ciebie uzdrowiła. I uzdrowiona jest niewiasta od owej godziny" (św. Mateusz 9, 22).

Zadziwiającą pokorę i niezwykłą ufność w moc Pana Jezusa miał setnik, który prosił, ażeby Pan Jezus z daleka, jednym słowem uzdrowił mu sługę: "Panie, mówił, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój; ale tylko rzecz słowem, a będzie uzdrowion sługa mój".

A Pan Jezus dziwiąc się tak wielkiej ufności i żywej wierze setnika, zawołał: "Zaprawdę powiadam wam, nie znalazłem tak wielkiej wiary w Izraelu" (Św. Mateusza 8, 8 i 10).

Z treści wynika znowu, że Pan Jezus nie chwali tu religii setnika, ale jego wielką ufność i przekonanie o potędze nadludzkiej Pana Jezusa.

To samo powiedzieć trzeba o wszystkich innych zdaniach Pisma św., w których Pan Jezus chwali wielką wiarę czyli ufność, albo gani brak wiary czyli ufności.

Nigdzie tam mowy nie ma o wierze jako religii. Wszędzie słowo "wiara" znaczy wiarę w Mesjasza, "zaufanie, ufność".

Wynika to także z porównań, jakich Pan Jezus używa. Mówi np. tak: "Jeśli będziecie mieć wiarę jako ziarno gorczyczne, to powiecie tej górze: przejdź stąd indziej, a przejdzie i nic niepodobnego wam nie będzie" (Św. Mateusz 17, 19). Jeśli "wiarę" uważamy tu jako "ufność", rozumiemy od razu całe znaczenie słów Pana Jezusa.

3. Różne drogi do nieba?

Że z różnych stron zajechać można do Lwowa, do Berlina, do Rzymu, to rzecz wszystkim wiadoma. Ale dlatego tylko można tam z różnych stron zajechać, ponieważ z różnych stron prowadzą do tych miast drogi i koleje żelazne. Prowadzą zaś te drogi dlatego z różnych stron, bo je rządy albo kraje lub też miasta z różnych stron zbudowały. Z pewnością nikt nie zajedzie do miasta koleją z tej strony, skąd żadnej kolei nie ma. Tak samo, jak do miasta prowadzi tylko ta droga, którą ludzie założyli, tak też do nieba i do Pana Boga prowadzi ta tylko droga, którą Pan Bóg ludziom wytknął. Jeśli do króla na audiencję dostać można się tylko tą drogą i przez te pokoje, które są na to wyznaczone – a kto by inną drogą chciał pójść, ten nie dostanie się do króla, ale tego pochwycą i do więzienia wtrącą jako złodzieja, złoczyńcę lub szaleńca – jakże śmie ktoś twierdzić, że do Króla królów, Pana Boga, dostanie się byle jaką drogą, czyli tą, jaką sobie sam obierze, nie pytając się o to, czy Pan Bóg sam wytknął jaką drogę do nieba, czy też nie?

Drogą do Pana Boga jest tylko religia od Boga dana. A że religii na świecie jest kilkaset, więc szukać trzeba, która z tych religii jest od Pana Boga, a która nie. Bo jeśli jakaś religia nie jest od Pana Boga, toć jasna, że nie jest drogą do nieba. Taka religia, to droga od ludzi wymyślona, droga przez ludzi wytknięta, a tą do Pana Boga na pewno nie trafimy, jeśli Pan Bóg inną wyznaczył. Taka droga jest wymysłem błędnego rozumu ludzkiego. Któżby z ludzi śmiał być tak zuchwałym, iżby mówił: Ja znam pewną drogę do nieba; tędy idźcie, a będziecie zbawieni! Nikt z ludzi od siebie tego powiedzieć nie mógł, ani Mahomet, ani Luter, ani Kalwin, a więc ich drogi do nieba są fałszywe. Trzeba tedy, ażeby Pan Bóg sam nam powiedział czyli objawił, jaką drogą do Niego dostać się mamy.

Jeśli Pan Bóg takie objawienie ludziom dał, jeśli drogę do nieba wytknął i to drogę jedną jedyną, najkrótszą, najprostszą, to chyba szaleńcem nazwać trzeba człowieka, który nie oglądając się na Boga i jakby kpiąc sobie z Boga, woła: ja sobie sam drogę lepszą znajdę, pójdę, kędy mi się zechce, każda droga, każda wiara dobra; wybiorę sobie tę, która mi się spodoba i koniec.

4. Jedna jest prawdziwa wiara

Kto nie wierzy, że Pan Bóg dał jedną tylko drogę do nieba w Kościele katolickim, ten albo Pana Jezusa nie uważa za Boga albo Kościoła katolickiego nie uznaje za dzieło Boże. Z takim człowiekiem tu oczywiście nie ma co rozprawiać (1). Dla katolika jest to rzecz zupełnie jasna. Pismo św. mówi o tym tak wyraźnie, historia świadczy za tym niezbitymi dowodami i rozum, szukający szczerze prawdy, zawsze dochodzi do tego samego wniosku, że Pan Jezus nie mógł być tylko człowiekiem, że religia chrześcijańska i Kościół katolicki nie mogą być tylko ludzkim dziełem. Choć kilka zdań z Pisma św. przytoczę tu dla przypomnienia tej prawdy, że Pan Jezus, Bóg-Człowiek, jedną tylko drogę do nieba wytknął a to w Kościele katolickim.

1) "Jam jest droga i prawda i żywot. Nikt nie przychodzi do Ojca jeno przeze mnie", mówi Pan Jezus (Jan 14, 6). A więc ktokolwiek poza Panem Jezusem szuka drogi do nieba, albo prawdy, albo żywota wiecznego, ten nigdy tego nie znajdzie.

2) Gdzie zostawił Pan Jezus tę drogę do nieba jedyną, prawdę i żywot? W Kościele Swoim. Gdzie ten Kościół Pana Jezusa? To Kościół katolicki, Kościół św. Piotra.

Do Piotra mówi Pan Jezus: "A ja tobie (Piotrze) powiadam, iżeś ty (Piotr) jest opoka, a na tej opoce (Piotrowej) zbuduję Kościół mój (tj. Kościół Boży, jeden jedyny), a bramy (potęgi) piekielne nie zwyciężą go (to jest tego Kościoła Bożego). I Tobie (Piotrowi) dam klucze królestwa niebieskiego" (Mateusz 16, 18. 19).

Co stąd za wniosek? 1) Pan Jezus mówił tylko do św. Piotra. 2) Tylko na św. Piotrze zbudował Kościół. 3) Tylko Kościół św. Piotra jest Jego tj. Pana Jezusa Kościołem. 4) A więc tylko Kościół św. Piotra jest Kościołem Bożym, bo tylko o nim mówi Pan Jezus "Kościół mój". 5) Tylko jeden jest Kościół Boży, bo o żadnym innym, założonym przez Boga, historia nie wie. 6) Żadnego innego Pan Jezus nie założył. 7) Tylko Piotrowi dał klucze do nieba. 8) Tylko przez Kościół św. Piotra dostać się można do nieba. 9) Tylko Kościoła św. Piotra nie zwycięży piekło. 10) A więc, gdzie Piotr, tam Kościół Boży; gdzie Piotr, tam Pan Jezus; gdzie Piotr, tam droga do nieba; gdzie Piotr, tam prawda; gdzie Piotr, tam prawdziwa wiara. 11) A więc, gdzie nie ma Piotra, tam nie ma ani Pana Jezusa, ani Kościoła Bożego, ani drogi do nieba, ani prawdy, ani prawdziwej religii. 12) Tylko Kościół katolicki jest z Piotrem i z Panem Jezusem, jak świadczy historia. Tylko religia katolicka ma początek swój od Pana Jezusa, od Boga. 13) A więc wszystkie inne religie (prócz religii katolickiej) nie są od Boga, ale od ludzi. A więc albo wcale nie mają prawdy, albo też nie mają prawdy całkowitej, zupełnej, ale mają fałsz z prawdą zmieszany, mają prawdę spaczoną. 14) A więc protestanci, mahometanie, kalwini, starokatolicy, mariawici itd. nie mają religii prawdziwej, bo te ich sekty i wyznania ludzie wymyślili, i nie trzymają z Piotrem św. i z Kościołem św. Piotra czyli z Kościołem katolickim. 15) A więc te sekty i wyznania nie doprowadzą do nieba; nie mają kluczy do nieba, które ma tylko Piotr i Zastępca Piotra św.; te sekty wszystkie piekło zwyciężyć może i wygubić. 16) A więc grzeszy ciężko i naraża się na potępienie, kto występuje z Kościoła katolickiego, albo kto trwa we fałszywej wierze, choć wie, że tylko jedna religia katolicka jest prawdziwą religią.

5. Czy więc każda wiara prawdziwa?

Wiara czyli religia, jako droga do nieba, sto razy więcej znaczy i wymaga, niż droga do miasta. Jeżeli mówimy, że jak zwykłą drogą zajechać można do miasta, tak drogą od Boga wytkniętą czyli przez religię od Boga daną do nieba – to jest to tylko słaby obraz i blade porównanie podróży ziemskiej z podróżą do nieba. Bo wiara, religia, zamyka w sobie najpierw prawdy objawione, w które wierzyć trzeba, – a po wtóre sposób, w jaki życie urządzić trzeba, abyśmy dojść mogli do Boga. Religia jako droga do nieba nie jest to droga zwykła dla nóg moich i ciała mojego, ale to jest droga dla duszy mojej, droga dla rozumu mojego, dla całego życia mojego. Nie ciałem, ale duszą i życiem całym idzie się do nieba.

Religia składa się najpierw z prawd od Boga objawionych. Te prawdy musi człowiek przyjąć, w te prawdy uwierzyć, choćby dla jego rozumu nie były zrozumiałe, choćby to były tajemnice, przewyższające rozum ludzki. A uwierzyć musi dlatego, że te prawdy Bóg dał, Bóg objawił i Bóg w nie wierzyć każe. A cóż to jest prawda? – To jest nieomylne, prawdziwe zdanie o jakiejś rzeczy. Prawda wyklucza inne zdanie, sobie przeciwne. Każde takie zdanie, które inaczej uczy niż prawda, jest fałszem. Tak na przykład prawdą jest, że 2 i 2 jest 4 albo dwa razy dwa jest cztery. Kto inaczej mówi, ten fałszywie mówi, nieprawdę mówi. Jeżeli religia, czyli wiara składa się z prawd Bożych, to wszystko, co się tym prawdom sprzeciwia, jest fałszem, jest nieprawdą. Jeżeli jest więcej religii, a jedna drugiej się sprzeciwia, to znak, że jest wiele religii fałszywych, nie od Boga danych, ale od ludzi wymyślonych. Bo jeżeli każda prawda ludzka, o jednej rzeczy orzekająca, może być tylko jedna np. 2x2 = 4, a wszystko co się jej sprzeciwia, jest fałszem, to tym bardziej prawda Boża może być tylko jedna.

Jeśli więc chodzi o prawdy Boże, o zbiór prawd Bożych, które stanowią religię, to jasna, że tylko jeden zbiór prawd może być prawdziwy, a wszystkie inne zbiory prawd są fałszywe, o ile temu jednemu zbiorowi są przeciwne. A ponieważ zbiór prawd Bożych nazywamy religią, stąd oczywista, że tylko jedna religia może być prawdziwa.

A która? – Ta, która ma cały zbiór prawd od Pana Boga bez żadnej przymieszki ludzkiej, bez przekręcenia lub spaczenia, bez dodatku i zmniejszenia.

Prawda, że także inne religie mogą mieć po kilka prawd Bożych, ale jeżeli prócz tych prawd Bożych podają za prawdę Bożą to, co nie jest od Boga, czyli choćby jedno jedyne zdanie z Objawienia Bożego sfałszowane, spaczone, przekręcone, a więc nie pochodzące od Boga, albo jeśli nie mają wszystkich prawd Bożych, ale tylko niektóre – takie religie nie są prawdziwe – są to fałszywe religie.

Jedna tylko może być prawda o jednej i tej samej rzeczy, jeden zbiór prawd Bożych – a więc jedna jedyna tylko może być prawdziwa wiara i religia, jedna jedyna droga do nieba, a tą drogą jest tylko ta, którą Pan Bóg sam wskazał (2).

6. Czy każda wiara dobra?

Nie wszystko, co dziś ludzie nazywają religią, zasługuje na taką nazwę. Bo religia jest to droga do Boga, a w niektórych tak zwanych religiach nawet mowy o tym nie ma, żeby mogły kogoś do Pana Boga zaprowadzić, bo tak są nierozumne i śmieszne a nawet grzeszne. Już z tego widać, że fałszywym jest zdanie: każda wiara dobra.

Oto kilka przykładów.

Wiara katolicka uczy, że jest jeden Bóg, wszechmocny, wszystko wiedzący, nieskończony, wieczny, nieśmiertelny; że ten Bóg jest duchem nieskończenie miłosiernym, szczęśliwym i nieskończenie świętym, który grzechem się brzydzi i grzeszyć nie może.

A cóż o Bogu wierzyli na przykład poganie? Jedni przyjmowali kilku bogów, inni kilkuset, a o Rzymianach pisze św. Augustyn, że w samym Rzymie pod koniec państwa czczono około 30 tysięcy bogów. Inni wcale nie wierzyli w bogów. Jedni czcili jako bogów słońce i gwiazdy, wiatry i pioruny, inni węże, woły, koty a nawet rośliny. Dlatego złośliwy poeta Juwenalis woła: szczęśliwe narody, którym bogowie rosną w ogrodach!

Wszyscy niemal poganie wierzyli, że Bóg ma ciało takie samo jak ludzie, że potrzebuje jadła i napoju, że smuci się i złości, że cierpi i płacze, że bogowie grzeszą, biją się i kłócą, że są okrutni i bezwstydni, że raz panuje jeden, to znów drugi i ten tak długo tylko, póki go silniejszy bóg nie zwycięży. Żaden bóg nie był według ich przekonania wszechmocnym, bo nad wszystkimi bogami panowało fatum czyli niezmienne przeznaczenie. Nie koniec na tym.

Bogów obierano sobie nawet za opiekunów zbrodni i grzechu, zwłaszcza kradzieży i nieczystości. Bogiem złodziei i oszustów był w Rzymie Merkury, boginią bezwstydu Wenera, gdzieindziej Astarte. Co więcej, czczono bogów grzechami i tak, na cześć Wenery, Saturna i Bakcha popełniano najsprośniejsze bezeceństwa, Molochowi na ofiarę rzucano dzieci do rozpalonych pieców a u wielu narodów był zwyczaj zabijania ludzi na cześć bożków i bałwanów.

Niechże wobec tego ktoś powie, że każdy z tych grzesznych i okrutnych kultów można nazwać wiarą dobrą albo drogą do nieba! –

Tak wyglądało na świecie przed Chrystusem Panem, ale podobnie jest dziś jeszcze w niektórych krajach pogańskich Afryki, Azji i Australii, tam dokąd wiara chrześcijańska jeszcze nie dotarła.

Prawda, że Pan Bóg już Adamowi objawił główne prawdy religii, ale te prawdy spaczyli i poprzekręcali późniejsi źli ludzie. Prawdziwa wiara w Boga przechowywała się tylko w narodzie żydowskim, narodzie wybranym na to od Boga, aby skarb Objawienia przechował niezepsuty. Ale naród żydowski był nieliczny, a nadto wzgardzony wśród pogan, więc nie miał wielkiego wpływu na inne fałszywe religie.

Ludzkość, błądząca w ciemnościach fałszywych wierzeń i błędów, gnijąca w zepsuciu moralnym, była więc bliską zagłady i zguby. W tym niebezpieczeństwie przyszedł na świat Syn Boży, Jezus Chrystus, Mesjasz i Odkupiciel ludzkości. Przyszedł głosić nową naukę, nową religię i dla niej założyć Kościół na opoce, Kościół wieczny, którego nawet potęgi piekła nie zwyciężą. Pół świata zdobyto wnet dla tej nowej religii, jedynie prawdziwej i dla Kościoła Chrystusowego. A zdobywali dla niego ludzi nie królowie z hufcami wojsk, ale dwunastu ubogich, nieuczonych rybaków szło w bój za prawdę. A była to prawda nowa, trudna do uwierzenia, a jeszcze więcej wymagała ona od ludzi, bo nowego całkiem życia w umartwieniu i zaparciu się. I wszędy rozbrzmiewało hasło: Przybliżyło się Królestwo Boże. Bóg zstąpił na świat, odkupił ludzi, umarł za nich, trzeciego dnia zmartwychwstał – czyńcie więc pokutę i wstępujcie przez chrzest do Jego Kościoła. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępion. Mesjasz, od wieków zapowiedziany, przyszedł już na ratunek ginącej ludzkości, udowodnił Bóstwo Swoje cudami – oto my wysłańcy i słudzy Jego głosimy wam Jego naukę, jedynie prawdziwą, jedyną odtąd religię, religię dla całej ludzkości. Wszystkie więc religie mają odtąd ustać – jeden ma być Kościół Chrystusowy, jedna owczarnia i jeden Pasterz ludów Bóg-Człowiek Jezus Chrystus, Mesjasz, Syn Boży.

I garnęły się miliony do nowej religii. Ale żydzi nie uznali Mesjasza i do dziś dnia twierdzą, że Mesjasz dopiero przyjdzie. Oto dwie religie zupełnie sobie przeciwne, żydowska i chrześcijańska. I nikt rozumny nie powie, że obie mogą być prawdziwe, obie dobre, bo odtąd jedna tylko droga do Boga, wskazana przez Pana Jezusa i przez Kościół katolicki w słowach Pana Jezusa: Kto uwierzy i ochrzci się, zbawion będzie, kto nie uwierzy, będzie potępion. Powstawali w następnych wiekach różni heretycy i odszczepieńcy, którzy odrzucali jedną lub kilka prawd i tak przekręcali naukę i religię prawdziwą, inaczej uczyli niż Pan Jezus i Jego Kościół nieomylny. Któż może znowu powiedzieć, że religie takich heretyków i odszczepieńców jak Ariusz, Nestoriusz, manichejczycy itd. są równie prawdziwe i dobre, jak religia katolicka, kiedy sprzeciwiają się nauce Chrystusa Pana?

Przyszedł Mahomet i ogłosił się prorokiem boskim, równym Chrystusowi Panu, i począł głosić religię zupełnie przeciwną katolickiej religii – któż powie, że obie religie mogą być prawdziwe i dobre?

W 16 wieku powstał Luter, podeptał śluby zakonne i kapłańskie, ożenił się z godną siebie, niewierną Bogu, byłą zakonnicą i począł wyrzucać z nauki Pana Jezusa, cokolwiek mu się nie podobało lub co jego własne niecne życie potępiało i ogłosił nową religię. Pan Jezus ustanowił 7 sakramentów, Luter odrzucił 5, zostawił tylko 2; odrzucił Mszę św. i spowiedź, nie uznał Papieża ani Kościoła powszechnego ani soborów – ponieważ to wszystko było mu nie na rękę – poprzekręcał słowa Pisma św., gdzie one były przeciwne jego nowej nauce. Pismo św. mówi, że wiara bez uczynków martwa jest, czyli że na nic się nie przyda, a Luter woła: grzesz silnie, byleś jeszcze silniej wierzył – wiara sama na wszystko wystarcza!! I nazwał Luter to wszystko nauką i religią prawdziwą, choć nauka ta jest we wielu miejscach przeciwna nauce Chrystusa Pana i Kościoła Chrystusowego. Któż odważy się mówić, że obie nauki i religie, to jest Lutra i Pana Jezusa są prawdziwe i dobre? Kto mógł lepiej wiedzieć, jaka jest jedynie prawdziwa droga do nieba: pyszny i rozpustny człowiek, czy Syn Boży, Odkupiciel świata, Jezus Chrystus, Pan i Bóg nasz?

7. "Panu Bogu wszystko jedno!"

I z tym zdaniem można się spotkać, równie niemądrym jak bluźnierczym, że Panu Bogu wszystko jedno, w co kto wierzy.

Jeśli Panu Bogu wszystko jedno, jaką kto wiarę ma, to 1) po cóż zesłał Syna Swojego na świat, aby założył nową wiarę, jedyną wiarę dla zbawienia, jeden jedyny Kościół? 2) po cóż Pan Jezus umarł za ludzi tak okrutną śmiercią? 3) to Panu Bogu równie miła cnota jak grzech, dobry uczynek jak zbrodnia, modlitwa tak samo jak bluźnierstwo, prawda jak fałsz? 4) to wszystko jedno Panu Bogu, czyś katolik czy bluźniący Bogu niedowiarek, pobożny czy też łotr, i równie miły Panu Bogu ksiądz odprawiający Mszę św., jak murzyn mordujący białego na ofiarę bałwanowi z drzewa, parias modlący się do krowy, Egipcjanin czczący wołu, ludy kłaniające się wężom i kotom? 5) Koran i Talmud i Pismo św. równie dobre? 6) to nie ma religii jednej lepszej od drugiej, tylko wszystkie albo liche i złe albo dobre?

Czy jest ktoś na świecie, co by przy zdrowych zmysłach śmiał mówić, że wszystko jedno, wszystko równie dobre i prawdziwe, czy Bóg jest, czy Boga nie ma, czy ktoś dobry czy zbrodniarz? Rozumny człowiek tego nigdy nie powie – jakżeż śmiemy mówić, że Bóg tak mówi i myśli??

Nie ma prawie roku, żeby nie powstawały wciąż nowe sekty i odszczepieństwa, nowe tak zwane religie. Pycha i nierozum ludzki podają tu sobie ręce i wysilają się wciąż na nowe pomysły i dziwactwa. Iluż to szaleńców podawało się już za nowych Mesjaszów i synów Bożych? Czy może wszyscy mieli rację i wszystkie te ich wołania były prawdziwe i dobre, a bluźnierstwa ich Bogu miłe? A przecież niektóre tak zwane religie nowe były wymyślone tylko na urągowisko religii chrześcijańskiej np. sekta judaszowców ku czci zdrajcy Judasza (3). Kilka lat temu oderwało się kilka parafii w Królestwie od Kościoła katolickiego i utworzyło nową sektę mankietników albo mariawitów sektą zwaną. I ci opierali się zrazu na jakichś tam niby objawieniach, otrzymanych z nieba, i utrzymywali, że po ich stronie prawda. Ale gdy ich Ojciec Święty wykluczył z Kościoła, już cały świat katolicki wie na pewno, że oni nie są więcej katolikami, ale odszczepieńcami równymi innym heretykom, przez Kościół św. nieomylny potępionym. Jedna jest tylko prawda katolicka, jedna religia prawdziwa, a wszystko co jej się sprzeciwia, jest fałszem i nieprawdą.

8. "Ja mam swoją religię!"

Spotyka się dziś ludzi, którym złe książki, źli przyjaciele a zwłaszcza złe prowadzenie się wygryzło zupełnie wiarę z serca. Ci bardzo często mają "swoją wiarę". Żyją tak, jak mniej więcej żyć "wypada, aby uchodzić za ludzi uczciwych wobec świata". Znajdziesz między nimi takich, co w pewnych okolicznościach podają się także za "katolików", co więcej niektórzy z nich stanowczo twierdzą, że dlatego do spowiedzi i do kościoła nie chodzą, ponieważ "nie mają grzechu na sumieniu". Nikogo nie zabiłem, nikogo nie okradłem, mówią, po cóż pójdę do spowiedzi? To, że szóstego przykazania nie zachowują, że popełniają oszustwa i defraudacje na wielką skalę, że szarpią sławę bliźniego, tego za grzech sobie nie mają. Pana Jezusa nie uważają za Boga, Kościół jest w ich oczach urządzeniem czysto ludzkim, księża tylko zwykłymi urzędnikami – ale chcą mimo to być katolikami w oczach ludzi. Ci mają swoją religię, na wszystko znajdą wykręt lub czczy frazes, wyczytany w jakiejś powieści lub książce na swoją obronę. I tak bałamucą i uspokajają siebie i sumienie swoje.

Powiesz im, że nie są katolikami, to oburzą się, nazwą cię fanatykiem, dewotem itp. – Ja jestem katolikiem, mówił mi latem r. 1905 w pociągu, jadącym do Stanisławowa, pewien już osiwiały pan – ale wierzę tylko w to, co mogę rozumieć. Na przykład tego, żeby Matka Boska była Matką i Dziewicą, tego nie wierzę, bo nie rozumiem. Ale ja jestem, proszę księdza, z całym uszanowaniem dla Matki Boskiej …
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
Masoneria

.
-Kto to jest para-mason
.
Para-masonem może być każdy, o kim nie wiadomo, czy jest masonem, a kto działa jak mason. Charakterystyczne są m.in. następujące cechy (za ks. A. Zwoliński, J. i M. Giertychami, S. Krajskim):
.
tolerancja (liberalizm)
.
ekologizm
.
aborcja, eutanazja
.
homoseksualizm
.
popieranie sekciarstwa, uniwersalizm
.
popieranie teozofii, antropozofii, pedagogiki …
More
.
Masoneria

.
-Kto to jest para-mason
.
Para-masonem może być każdy, o kim nie wiadomo, czy jest masonem, a kto działa jak mason. Charakterystyczne są m.in. następujące cechy (za ks. A. Zwoliński, J. i M. Giertychami, S. Krajskim):
.
tolerancja (liberalizm)
.
ekologizm
.
aborcja, eutanazja
.
homoseksualizm
.
popieranie sekciarstwa, uniwersalizm
.
popieranie teozofii, antropozofii, pedagogiki waldorfskiej
.
promocje filozofii wschodu, manicheizm (uznanie że kult demona jest równo-silny z kultem Boga)
.
zwalczanie religijnej szkoły, prasy, TV, radia
.
dążenie do rozdziału Kościoła od Państwa
.
propagowanie ślubów, rozwodów cywilnych
.
żądania reform w Kościele (śluby księży, rozwody, kapłaństwo kobiet)
.
usuwanie religii i symboli religii (szczególnie katolickich) z życia publicznego, szkół, konstytucji
.
propagowanie wolności religijnej przy jednoczesnym oskarżaniu katolicyzm o brak tolerancji

nieograniczona wolność prasy

usuwanie różnic między płciami (feminizm, homoseksualizm)

wolność dla reklamy używek

promocja subkultur (rock, disco, techno, fani sportowi ...)

medycyna alternatywna, astrologia,
magia, wróżbiarstwo, bioenergoterapia,różdżkarstwo, homeopatia

działalność w Rotary, Lions, Soroptymistkach, YMCA

współpraca z fundacjami typu Fundacja Batorego, Fundacja Rockefelera instytut IDEE

udział w klubach typu Bilderberg-
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
.
,,- Wszystkie tak zwane refleksje synodalne mają na celu przygotowanie nas do zaakceptowania homoseksualizmu.,,

.
.

.
Praktyki stosowane przez homoseksualistów

.
Poniżej streszczone są główne badania zachowań homoseksualnych. Wyróżniają się dwie rzeczy: 1) na całym świecie homoseksualiści zachowują się podobnie, 2) jak w 1993 roku zarejestrował harwardzki wykładowca medycyny, dr William …More
.
.
,,- Wszystkie tak zwane refleksje synodalne mają na celu przygotowanie nas do zaakceptowania homoseksualizmu.,,

.
.


.
Praktyki stosowane przez homoseksualistów

.
Poniżej streszczone są główne badania zachowań homoseksualnych. Wyróżniają się dwie rzeczy: 1) na całym świecie homoseksualiści zachowują się podobnie, 2) jak w 1993 roku zarejestrował harwardzki wykładowca medycyny, dr William Haseltine33„zmiany w zachowaniu seksualnym, które zostały zaobserwowane w pewnych grupach dowodzą, że w większości przypadków są one tymczasowe. Na przykład łaźnie i kluby nocne w wielu miastach w ostatnim czasie albo zostały na nowo otwarte, albo nigdy nie doszło do ich zamknięcia”.
.
Seks oralny
.
Homoseksualiści uprawiają seks oralny prawie we wszystkich swoich stosunkach seksualnych (i w około połowie przypadków połykają spermę5). Sperma zawiera wiele drobnoustrojów przenoszonych we krwi. Z tego też powodu homoseksualiści, którzy praktykują seks oralny, w zasadzie prawie konsumują ludzką krew z całym tego ryzykiem dla zdrowia. Ponieważ na penisie często znajdują się drobne uszkodzenia (oraz często znajduje się w nieczystych miejscach, takich jak odbyt), osoby stosujące te praktyki mogą zostać zarażone zapaleniem wątroby typu A lub rzeżączką (a nawet wirusem HIV i zapaleniem wątroby typu B). Ze względu na to, że wiele kontaktów seksualnych to stosunki osób nieznajomych (70 procent homoseksualistów oszacowało, że z połową swoich partnerów uprawiali seks tylko raz17, 27) oraz, że homoseksualiści mają od 10 do 110 różnych partnerów rocznie, potencjalne ryzyko zakażenia jest więc znaczne.
.
Seks odbytniczy
.
Badania wskazują, że około 90 procent homoseksualistów uprawia seks odbytniczy, z czego dwie trzecie robi to regularnie. Podczas sześciomiesięcznego badania5, polegającego na codziennym wpisywaniu doznań seksualnych, okazało się, że homoseksualiści mieli średnio 110 partnerów seksualnych, przy czym 68 stosunków odbytniczych w roku.

Seks odbytniczy jest niebezpieczny. Podczas stosunku odbytniczego odbyt staje się miejscem, gdzie spotykają się: 1) ślina i zarazki, które się w niej znajdują i/lub sztuczny środek, 2) własne fekalia odbiorcy, 3) wszelkie zarazki, infekcje czy substancje, które znajdują się na penisie, 4) nasienie osoby umieszczającej penisa w odbycie partnera. Ponieważ penis dokładnie penetruje otoczkę odbytu, która ma grubość zaledwie jednej komórki, a rozrywanie bądź siniaczenie ściany odbytu jest bardzo częste podczas uprawiania seksu analno-prąciowego, substancje te mają prawie bezpośredni dostęp do krwi. W stosunku heteroseksualnym sperma nie może penetrować wielowarstwowej pochwy i nie ma kontaktu z fekaliami7 za to stosunek odbytniczy prawdopodobnie najbardziej przyczynia się do rozprzestrzeniania zapalenia wątroby typu B, wirusa HIV, syfilisu i innych chorób przenoszonych z krwią.

Do targania bądź rozrywania ściany odbytu dochodzi szczególnie podczas wkładania ręki do odbytu. Również kiedy wkładane są różnego rodzaju „zabawki” (homoseksualiści mają w swoim żargonie nazwy na przedmioty, które są wsadzane do odbytu: butelki, marchewki, a nawet gryzonie8). Ryzyko zakażenia w konsekwencji takiej „zabawy” jest bardzo prawdopodobne. W czasach Kinseya wkładanie różnych rzeczy do odbytu było tak rzadkie, że nawet o to nie zapytał. Do roku 1997 ponad jedna trzecia homoseksualistów przyznała, że stosuje takie praktyki. Odbyt nie jest stworzony tak, by pomieścić pięść, a ci, którzy tak robią, mogą zostać skazani na używanie pieluch do końca życia.
.
Seks fekalny
.
Około 75 procent homoseksualistów przyznaje, że liże bądź wkłada swój język do odbytu partnera, przez co połykają dosyć duże, z medycznego punktu widzenia, ilości fekaliów. Ci, którzy jedzą czy nawet tarzają się w kale, są narażeni na większe ryzyko. Badanie codziennych zapisów doznań seksualnych5 wykazało, że 70 procent homoseksualistów miało z takimi praktykami styczność, nieregularnie, przez ponad 6 miesięcy. Rezultat?: „Zachorowalność na zapalenie wątroby typu A mężczyzn homoseksualnych wynosiła 22 procent rocznie, podczas gdy żaden heteroseksualny mężczyzna na tę chorobę nie zachorował”. W 1992 roku26 zarejestrowano, że liczba homoseksualistów w Sydney uprawiających seks oralno-analny nie zmieniła się od roku 1984.

Mimo tego, że organizm potrafi się bronić przeciwko zarazkom znajdującym się w fekaliach, kontakt z zarazkami pochodzącymi od dziesiątek innych osób jest wyjątkowo niezdrowy. Połykanie ludzkich odpadów przemiany materii to prosta droga, by nabawić się zapalenia wątroby typu A i pasożytów jelitowych zwanych Syndromem gejowskiego jelita. Konsumpcja fekaliów jest powiązana również z przenoszeniem duru brzusznego9, opryszczki i raka.27 Około 10 procent homoseksualistów jadło lub bawiło się fekaliami (np. lewatywy, tarzanie się). Wydział Zdrowia w San Francisco przyjął „75 000 mężczyzn w roku, z czego 10 do 80 procent to homoseksualiści. Średnio 10 procent wszystkich pacjentów i odnotowanych bezobjawowych przypadków, u których w próbkach kału wykryto kultury ameby, lamblii i pałeczki Shigella było zatrudnionych w przemyśle spożywczym; zatrudnionych tam było również prawie 5 procent osób zakażonych zapaleniem wątroby typu A”.10

W 1976 roku wśród homoseksualistów pojawiła się wirusowa płonica, doprowadzając do bardzo wielu zachorowań w San Francisco.10 Amerykańskie Ośrodki Kontroli Chorób doniosły, że 29% przypadków zachorowań na zapalenie wątroby typu A w Denver, 66% w Nowym Jorku, 50% w San Francisco, 56% w Toronto, 42% w Montrealu i 26% w Melbourne, które miały miejsce w pierwszym półroczu roku 1991, to choroby homoseksualistów.11 Badanie z 1982 roku „sugeruje, że mogło dojść do przeniesienia choroby z grupy homoseksualistów do ogólnej populacji”.12
.
Seks urynowy
.
Około 10% homoseksualistów Kinseya przyznało, że praktykuje „złote deszcze” (picie lub pozwalanie na oblewanie się moczem). W największym badaniu środowisk homoseksualistów13 23% przyznało, że praktykuje seks urynowy. W największym wyrywkowym badaniu zachowań homoseksualistów 29% przyznało, że uprawia seks urynowy.

W badaniu zachowań 655 homoseksualistów w San Francisco14 tylko 24% przyznało, że w ostatnim roku byli monogamiczni. 5% monogamicznych homoseksualistów piło mocz, 7% praktykowało wkładanie pięści lub przedmiotów do odbytu, 33% konsumowało fekalia poprzez kontakty analno-oralne, 53% połykało spermę, 59% w poprzedzającym badanie miesiącu miało kontakt ze spermą w odbycie.

Inne praktyki seksualne homoseksualistów

Sadomasochizm


Jak przedstawiono w tabeli, mniejszość homoseksualistów stosuje tortury dla przyjemności seksualnej. Stosunki z nieletnimi: 25% dorosłych białych homoseksualistów17 przyznało się do uprawiania seksu z chłopcami w wieku 16 lat lub młodszymi. W badaniu przeprowadzonym w dziesięciu stanach30 33% ze 181 mężczyzn i 22% z 18 kobiet wykonujących zawód nauczyciela, których złapano na molestowaniu uczniów, dopuściło się czynów homoseksualnych (chociaż mniej niż 3% mężczyzn i 2% kobiet jest homoseksualnych31). Zależnie od badania, procent homoseksualistów przyznających, że uprawiali seks w publicznych toaletach, wynosiła od 14%16 do 41%13 do 66%;6 9%,16 60%;13 oraz 67%6 przyznało, że uprawiało seks w łaźniach homoseksualistów; 45%,35 64%16 i 90%18 stwierdziło, że używało narkotyków.

Strach przed AIDS prawdopodobnie zmniejszył ilość partnerów seksualnych homoseksualistów, ale i tak liczby są wysokie. Morin15 donosi, że 824 homoseksualistów zmniejszyło liczbę swoich partnerów seksualnych z 70 różnych partnerów rocznie w 1982 roku do 50 rocznie do roku 1984. McKusick14 donosi, że miał miejsce spadek ilości partnerów seksualnych z 76 rocznie do 47 rocznie w 1985 roku. W Hiszpanii32 w roku 1989 przypadało średnio 42 partnerów rocznie.

Medyczne konsekwencje stosunków homoseksualnych

Śmierć i choroby towarzyszą przypadkowym i niehigienicznym kontaktom seksualnym. 70%25 do 78%6, 13 homoseksualistów przyznało, że chorowało na choroby przenoszone drogą płciową. Liczba osób mających pasożyty jelitowe (robaki, przywry, ameba) wahała się od 25%18 do 39%.19 W roku 1992 w USA 83% zachorowań na AIDS wśród białych to przypadki homoseksualistów21.

Badanie5 przeprowadzone w Seattle, polegające na codziennym notowaniu doznań erotycznych przez homoseksualistów, ukazało, że średnio w skali roku:

1) uprawiali seks oralny ze 108 mężczyznami i połknęli nasienie od 48 z nich;

2) całowali się, doprowadzając do wymiany śliny z 96 mężczyznami;

3) doświadczyli 68 penetracji odbytu prąciem

4) konsumowali fekalia od 19 partnerów.

Nic dziwnego, że 10% z nich zachorowało na zapalenie wątroby typu B i 7% na zapalenie wątroby typu B w czasie trwania badania, czyli w czasie 6 miesięcy.

Wpływ homoseksualizmu na długość życia

Palacze i narkomani nie żyją tak długo jak niepalący i ludzie niezażywający narkotyków, wobec czego uznajemy, że papierosy i narkotyki są szkodliwe dla zdrowia. Średnia długość życia homoseksualistów sugeruje, że ich poczynania są dużo bardziej szkodliwe niż papierosy i tak samo niebezpieczne dla zdrowia jak narkotyki.

Porównano 6737 nekrologów z 18 amerykańskich magazynów homoseksualistów z 13 ostatnich lat z dużą liczbą nekrologów z gazet codziennych.23 Nekrologi z gazet codziennych pokrywały się ze średnią życia w USA: średnia długość życia żonatych mężczyzn wynosiła 75 lat i 80% z nich umarło w podeszłym wieku (w wieku 65 lat i więcej). Średnia długość życia nieżonatych lub rozwiedzionych mężczyzn wynosiła 57 lat, 32% z nich umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia zamężnych kobiet wynosiła 79 lat, 85% umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia niezamężnych i rozwiedzionych kobiet wynosiła 71 lat, 60% z nich umarło w podeszłym wieku.

Jednakże średnia długość życia homoseksualistów była w zasadzie taka sama w całym kraju i, ogólnie rzecz ujmując, mniej niż 2% dożyło podeszłego wieku. Jeśli przyczyną śmierci było AIDS, średnia długość życia wynosiła 39 lat. W przypadku 829 homoseksualistów, którzy umarli z innego powodu, średnia długość życia wynosiła 42 i tylko 9% umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia 163 lesbijek wynosiła 44 i 20% umarło w podeszłym wieku. 2,9% homoseksualistów umarło śmiercią tragiczną. W porównaniu do białych heteroseksualnych mężczyzn w przypadku homoseksualistów było o 116 razy więcej morderstw, 24 razy więcej samobójstw i 18 razy więcej wypadków samochodowych. Zawał serca, rak i niewydolność wątroby były wyjątkowo częste. 18% lesbijek umarło na skutek morderstwa, samobójstwa czy wypadku, czyli 456 razy więcej niż białych heteroseksualnych kobiet w wieku 25–44 lat. Wiek homoseksualistów, jaki pojawia się w literaturze naukowej od 1858–1992 roku, wskazuje na podobnie krótką długość życia.

Spuścizna homoseksualizmu

Homoseksualiści postulowali wolność obyczajów a otrzymali plagę, która ich samych niszczy. Osoby zajmujące się leczeniem chorych na AIDS są nie tylko w dużym niebezpieczeństwie zarażenia się wirusem HIV, np. w 1992 roku zaraziło się 100 pracowników służb medycznych,21 ale także odrą i nowymi szczepami innych chorób24. Osoby przebywające w tych samych miejscach co chorzy na AIDS pacjenci, również są narażeni24. Dr Max Essex, przewodniczący Harwardzkiego Instytutu AIDS, w 1992 roku ostrzegł kongres, że „choroba AIDS już przyczyniła się do powstania innych rodzajów niebezpiecznych epidemii. (…) Jeśli nie pozbędziemy się AIDS, pojawią się inne, nowe śmiertelne bakterie chorobotwórcze i ani bezpieczny seks, ani nieużywanie narkotyków ich nie powstrzyma”.28 Przynajmniej 8, a prawdopodobnie 3029 pacjentów zostało zarażonych wirusem HIV przez pracowników służby zdrowia w 1992 roku.

Biologiczny tygiel

Typowe praktyki seksualne homoseksualistów to medyczny horror. Proszę sobie wyobrazić ślinę, kał, spermę i krew mieszającą się między dziesiątkami mężczyzn co roku. Proszę sobie wyobrazić regularne picie moczu, jedzenie kału i brutalne podrażnianie odbytu. Często zdarzenia te mają miejsce, gdy osoby biorące w nich udział są pijane, odurzone narkotykami lub uprawiają orgie. Ponadto, większość z nich ma miejsce w wyjątkowo niehigienicznych miejscach (toalety, brudne salki peep show) lub – ze względu na to, że homoseksualiści często podróżują – w innych częściach świata.

Co roku jedna czwarta lub więcej homoseksualistów odwiedza inne państwo.20, 36 Świeże amerykańskie zarazki zostają zabrane do Europy, Afryki i Azji, a świeże czynniki chorobotwórcze z tych kontynentów dostają się do Ameryki. Homoseksualiści z zagranicy często przyjeżdżają do USA i biorą udział w tym biologicznym tyglu.

Schemat powstawania zakażenia

Niestety, niebezpieczeństwo opisanej wyżej wymiany zarazków nie dotyczy wyłącznie homoseksualistów. Podróżnicy przywieźli tak wiele chorób do Nowego Jorku, że trzeba było utworzyć instytut badań chorób tropikalnych, a homoseksualiści rozprzestrzenili HIV z Nowego Jorku na resztę świata.27 W 1992 roku większość z 6349 Amerykanów, którzy zachorowali na AIDS poprzez kontakt z zakażoną krwią otrzymało ją od homoseksualistów, a większość kobiet w Kalifornii, które zachorowały na AIDS poprzez heteroseksualne kontakty, zaraziło się od mężczyzn, którzy praktykowali również homoseksualizm.22 Rzadka odmiana płonicy, która w 1976 roku rozprzestrzeniła się w San Francisco, również zaczęła się u homoseksualistów.10

Istnieje tutaj pewna prawidłowość, którą ignorujemy na własne ryzyko. Wraz z występowaniem tych nowych chorób zakaźnych, homoseksualizm nie tylko zwiększa koszty opieki zdrowotnej, ale zwiększa również niebezpieczeństwo zakażenia w placówkach opieki zdrowotnej, przy transfuzji krwi oraz podczas jedzenia poza domem.

Prawdziwe współczucie

Społeczeństwo słusznie interesuje się czynnikami wpływającymi na zagrożenie zdrowia, gdyż mają one wpływ na wysokość podatków oraz na szanse każdej osoby na zarażenie się chorobą czy doświadczenie urazów. W dobrej wierze palacze są zniechęcani do palenia papierosów poprzez wyższe składki na ubezpieczenie, podatki na papierosy i zakazy palenia w miejscach publicznych. Ta presja społeczna przyczynia się do tego, że wiele osób rzuca palenie. Jednocześnie zachęca osoby niepalące do tego, by nie popadały w ten nałóg.

Homoseksualiści to ludzie o odchylonej seksualności, biorący udział w niebezpiecznych dla zdrowia praktykach. Dla ich dobra oraz dobra osób zamierzających stosować takie zachowania, ważne jest, by ani nie promować, ani nie legalizować takiego destrukcyjnego stylu życia.
Neo Kowalski shares this
1969
Bos016
- "Zmieniają definicję grzechów. Nie ma grzeszników. To tylko zranieni ludzie".
Walczyć o prawdę
Zadaniem Synodu jest obezwładnienie dotychczasowej nauki Kościoła Katolickiego.
Edward7
Mój Kościół zostanie obalony
Mój Kościół, Mój Prawdziwy Kościół, będzie czołgał się na brzuchu, gdy będą w niego rzucane wszelkie zniewagi wobec Mojej Boskości i wobec Praw ustanowionych przez Mojego Ojca Przedwiecznego. Wielu moich sług zamkniętych w bramach pozłacanego więzienia będzie zmuszanych do przełknięcia herezji. Ale nie tylko to, oni będą także zmuszani do głoszenia ich i …More
Mój Kościół zostanie obalony

Mój Kościół, Mój Prawdziwy Kościół, będzie czołgał się na brzuchu, gdy będą w niego rzucane wszelkie zniewagi wobec Mojej Boskości i wobec Praw ustanowionych przez Mojego Ojca Przedwiecznego. Wielu moich sług zamkniętych w bramach pozłacanego więzienia będzie zmuszanych do przełknięcia herezji. Ale nie tylko to, oni będą także zmuszani do głoszenia ich i przekonywania niewinnych, że ponownie napisane Słowo Boże jest do przyjęcia w dzisiejszym świecie.

W tym czasie Gniew Mojego Ojca wywoła wkrótce oburzenie, Kościół - zmieniony nie do poznania - przygotuje nowe rytuały, nowe zasady i praktyki, tak, że nic nie będzie przypominało Kościoła zbudowanego przeze Mnie.

Wszystkie te rzeczy zostały dopuszczone przez Mojego Ojca, gdyż szatan wypróbowuje wiarę tych, którzy są Moi. Biada tym, którzy Mnie zdradzają, ponieważ oni zabiorą ze sobą dusze tych, których imiona były zachowywane dla Mnie. Będę walczył o te dusze. Ukarzę Moich wrogów, gdyż przez ich oszustwa i przebiegłość, uwiedli dusze i zabrali Mi je. Z powodu tych grzechów będą oni dla Mnie straceni.

Mój Kościół powstał z Moich Lędźwi. Poprzez śmierć dałem wam Moje Ciało i ono stało się Moim Kościołem. Teraz zostanie on zhańbiony, a Moje Ciało ponownie zostanie ukrzyżowane. Moi wrogowie nie poczują ani odrobiny wstydu, gdyż ich wyniosłe ambicje i samozadowolenie nie mają ze Mną nic wspólnego.

Jak łatwo zostali uprowadzeni ci, których wiara jest słaba. Jak łatwo uprowadzą i te dusze o silnej wierze, ponieważ będą się one bały bronić Prawdy. Tylko reszta i ci naprawdę wierni Mojemu Słowu pozostaną wierni Mojemu Kościołowi. I to dzięki nim Mój Kościół nigdy nie umrze.

Wasz Jezus Księga Prawdy
Neo Kowalski
Cytuję: "Jak łatwo uprowadzą i te dusze o silnej wierze, ponieważ będą się one bały bronić Prawdy. "
I widzimy to dzisiaj na każdym kroku, a 'HIMALAJE' KŁAMSTW W Kościele Katolickim widzimy od momentu propagowania fałszywej pandemii kowidiozy przez kapłanów....